Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 19:58, Nekromantik napisał:

CzystyZysk Xbox 360 spokojnie udźwignie gry z PS3. Sprawdź specyfikację ukladu graficznego,
a ujrzysz gwóźdź do trumny Sony. Ps3 ma układ porównywalny z dwoma geforcami 7300gt w sli,
podobno miał miec lepszą moc od 7800gt w sli jednak pięknie wykastrowano układy z mocy. Xbox
360 posiada teoretycznie mocniejszą grafikę od najlepszej karty radeona pod DX9c, która zjada
na śniadanie słabiutką grafikę PS3. Coś dodac?


hehehe to już mnie rozwaliłeś tymi bzdurkami - 7300gt w SLI :D hehehe

z wikipedii pokorzystaj troche:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Playstation_3

Karta graficzna (RSX)

Zaprojektowana wspólnie przez firmy NVIDIA i Sony. Jej osiągnięcia można porównać do układu graficznego - 6800Ultra w trybie SLI (2x 6800 Ultra) lub do jednej 7900GTX.

* jądro zbudowane z 300 mln tranzystorów
* taktowanie 550 MHz
* wydajność zmiennoprzecinkowa - 1,8 TFLOPS
* jedno wyjście wysokiej rozdzielczości (do 1080p)
* programowalne, szeregowe potoki cieniowania
* 256 megabajtów własnej pamięci RAM dla grafiki
* posiada 24 jednostki Pixel Shaders i 8 Vertex Shaders (R500 w xboxie 360 dysponuje z kolei 48 zunifikowanymi jednostkami cieniowania)
* oparty jest na G70 NVIDII

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co tu wkleiłeś z wikipedii ja już rok temu czytałem. Mac który miał dwa gfy 7300gt optymalizujący gry na PS3 okazał się zbyt silny na specyfikację układu graficznego w PS3 więc zawrócono prawie wszystkie gry. A to bez komentarza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba ich poj***ało:[ Co najwyżej maniaki tych durnych MMO przejdą, a niech sobie przechodzą. Nie żal mi ich będzie:P Prawdziwy gracz i tak zostanie przy piecyku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przesiąść się z PC na konsolę? Smiechu warte. Grać w shootery na padzie, albo w rts''y, o ile jakieś wychodzą na konsolę, co ma miejsce raz na generację konsol. Przegięcie, prawdziwe gry wychodzą tylko na PC. Na konsolę wyjdzie oczywiście czasami jakaś gra warta uwagi ale to i tak tylko jakaś konsolkowa strzelanka albo coś innego bardziej casual. Są oczywiście wyjątki jak MGS, VF, GoW, LP i kilka innych, ale o czym tu gadać konsole zawsze będą dla 12 letnich amerykanów a nie dla prawdziwych graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:23, slawomeer napisał:

Przesiąść się z PC na konsolę? Smiechu warte. Grać w shootery na padzie, albo w rts''y, o ile
jakieś wychodzą na konsolę, co ma miejsce raz na generację konsol. Przegięcie, prawdziwe gry
wychodzą tylko na PC. Na konsolę wyjdzie oczywiście czasami jakaś gra warta uwagi ale to i
tak tylko jakaś konsolkowa strzelanka albo coś innego bardziej casual. Są oczywiście wyjątki
jak MGS, VF, GoW, LP i kilka innych, ale o czym tu gadać konsole zawsze będą dla 12 letnich
amerykanów a nie dla prawdziwych graczy.



Z końcówką się nie zgodze bo na PS2 wyszło bardzo dużo dobrych gier, na PS3 i X360 również tak będzie, więc większość konsol jest dla prawdziwego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:20, Clawpek napisał:

Chyba ich poj***ało:[ Co najwyżej maniaki tych durnych MMO przejdą, a niech sobie przechodzą.
Nie żal mi ich będzie:P Prawdziwy gracz i tak zostanie przy piecyku:)

Ej nie obrażaj ludu... Ja gram miedzyinnymi tyeż w MMO czesto ale na konsole nie pzrejde jak juz pisałem wczesniej bo to że wypuiszcza jakis tam MMo na konsole nie ozacza od razu że cała społeczność WoW, GW Lineage II LOTRO czy tez innych MMO je wywali w kat i przejdzie na jakis nowy tytuł MMO... to jest cos co sie nigdy raczejnie wydazy... Chyba ze zrobia naprawde super gre i abonament bedzie opołowe mniejszy niz wszedzie... Wtedy moze by sie udało choć smie i tak watpić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:23, slawomeer napisał:

ale o czym tu gadać konsole zawsze będą dla 12 letnich
amerykanów a nie dla prawdziwych graczy.


A co w tym złego, że ktoś gra na konsolach? Ja na pewno kupię Playstation 3, bo przez 10 lat każda nowa gierka będzie mi śmigała i nie będę musiał co roku wydawać 1000 zł na upragde PC no i wychodzi tam znacznie (według mnie) lepszych gierek, a nie tylko te bezmyślne PeCetowe RPGi, których ostatnio plaga. Do PS3 możesz podłączyć sobie myszkę i klawiaturę, więc granie w FPSy oraz RTSy jest możliwe. Poza tym możesz zainstalować Linuxa i zrobić sobie prawie, że normalny komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:37, demon92 napisał:

Mam takie pytańko
X360 i PS3 to podobno konsole 7 generacji, jaka konsola była przedstawicielem pierwszej generacji.


http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_consoles tu jest wypisane wszysto po kolei ale Polakowi pewnie młdemu dużo to nie powie nie znasz za pewne wikszości z tych sprzetów... hehe ja także...


a co do tego porównania wyzej hmmm xbox nie sjest gorszy na pewno niż PSX a zdaniem dużej ilości ludzi Xboź jest lepszy niz PS2 tyle że w Polsce był słabo dostepny i gry na niego również...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:13, Łysy Bydgoszcz napisał:

> >Wiem napisałem RPG specjalnie chodziło mi o to aby napisał jakikolwiek tytuł z tego
gatunku
> który jest dobry i nie ma go na PC
>
>
> nie ukrywam że głównie FF i jak sie domyślasz oblivion ale prawde mówiąc 1/3 tych samych
gier
> jest i na konsoli i na PC a i tak nie chodzi o ilość tytułów a jakośc choć przyznaje że
na
> kompie grałem w wiecej rpg
no wlasnie mi chodziło jakis exclusiv tylko na PS3
a takich na kompa sporo i piszę o jakosci a nie o ilości... I nie chodzi mi tu nawet o nowiści
ale o gryu które chodzą na PS 3 bo z kampatybilnosci an PS 3 starszych gierek jest kiepsko...

Dodam jeszcze że konsolkie 3 generacji posuiadam :-) Nintendo Enterteiment System (to ta kawadratowa szara hehe )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te dobre na XBOX 360 wymieniłem: Gears of War i Lost Planet np., a na PS2 God of War czy Black, na PS3 jeszcze nic dobrego nie wyszło. Chodzi mi o to że te gry byłyby 100 razy lepsze na PC chociażby ze względu na mysz i klawiaturę co pokaże mam nadzieję Gears of War bo w Lost Planet raczej nic nie zmienili w stosunku do konsoli. A druga sprawa to czy na konsoli mielibyśmy kiedykolwiek okazję zagrać w Warcraft, Quake, Never WinterNights czy 1000 innych gier których konsole poprostu nigdy nie uradzą z wielu względów. A jeżeli zrobili coś na konsole co miało być tak dobre jak na PC to dostajemy taki Oblivion. Oczywiście gdybym miał 12 lat i był amerykaninem :P to szalałbym za systemem podróżowania w tej grze i innymi uproszczeniamiale, ale nie jestem i dlatego konsole poprostu nie dość że kuleją przy PC to jeszcze zaniżają poziom przez tą durną multiplatformowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Master, w jakiego fpsa chcesz zagrac na PS3, używając myszki i klawy? Nie ma gry, która użyje tego osprzętu. Może kiedyś, coś tam jest w planach. Nad instalacją linuksa specjaliści namęczyli się niesmowicie, by powstał na PS3 a Ty chciałbyś od tak z choinki go zainstalowac i byc happy? HAHA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:41, Łysy Bydgoszcz napisał:

> Mam takie pytańko
> X360 i PS3 to podobno konsole 7 generacji, jaka konsola była przedstawicielem pierwszej
generacji.

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_video_game_consoles tu jest wypisane wszysto po kolei
ale Polakowi pewnie młdemu dużo to nie powie nie znasz za pewne wikszości z tych sprzetów...
hehe ja także...


a co do tego porównania wyzej hmmm xbox nie sjest gorszy na pewno niż PSX a zdaniem dużej ilości
ludzi Xboź jest lepszy niz PS2 tyle że w Polsce był słabo dostepny i gry na niego również...


Troche ich jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 20:46, Nekromantik napisał:

Master, w jakiego fpsa chcesz zagrac na PS3, używając myszki i klawy? Nie ma gry, która użyje
tego osprzętu. Może kiedyś, coś tam jest w planach. Nad instalacją linuksa specjaliści namęczyli
się niesmowicie, by powstał na PS3 a Ty chciałbyś od tak z choinki go zainstalowac i byc
happy? HAHA!



Np.UT3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować