Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

PC-towi gracze przejdą na PS3? Tak twierdzi NCSoft

941 postów w tym temacie

Dnia 29.08.2007 o 17:48, Grz3chu napisał:

> zgadzam się z tobą, wystarczy ze MS wstawi te procki 65nm (mają byc pod koniec roku) i
jedyny
> problem Xboxa przestanie istnieć.
a od razu podczas premiery konsoli, te 2 lata temu nie można było tak zrobić ????? Nie wiem
co kierowało Microsoftem, aby wydać na rynek najbardziej awaryjny sprzęt w dziejach ludzkości
:)


może walne sloganem ale tutaj prawdziwym: kiedy nie wiadomo o co chodzi - to chodzi o pieniądze :P
Śpieszyli się, aby "zdobyć rynek" przed $ony. A z drugiej strony zaoszczędzili na technologii wydając procki w technologii 90nm. Tylko jak widać oszczędności nie zawsze wychodzą na dobre :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 17:53, Mr Black napisał:

>
> Przecież na konsoli też możesz przeglądać strony internetowe, przeglądać zdjęcia, oglądać
filmy
> (w tym na Bu-Rayu również) :) No i dzisiaj płacisz 2300 zł i masz spokój na 10 lat - żadnych

> upragde sprzętu, zawsze każda gra działa bez problemu. A na PC? Nowy komp po dwóch latach
ma
> problemy z nowymi grami.

Wątpię, żeby był spokój na 10 lat. Takie PS2 wytrzymało jedynie (albo raczej aż) 7, a i tak
już od kilku lat grafika na nim była mocno przestarzała w stosunku do tej z PC-tów.


Typowe myślenie młodego PCtowca. Kiedy grafika jest przestarzała - to nie warto grać? Skoro jest taka słaba to dlaczego God Of War 2 - wydany pod koniec życia konsoli, zbierał takie wysokie noty? Zresztą nie chcę tutaj urazić żadnego PCtowca, bo jak juz nie raz widziałem są tutaj tacy, który doceniają Baldurs Gate i inne "przestarzałe graficznie" gry. Spokoju na 10 lat nie będzie - można za to podziękować Micro$oftowi, który ten czas skrócił i możliwe, że w przypadku x360 jeszcze bardziej go skróci - do 4-5lat.

Dnia 29.08.2007 o 17:53, Mr Black napisał:

Poza tym niezbyt wygodnie przegląda się strony internetowe czy pisze na forum na padzie ;].


A to Ci powiem, że w PS3 masz 4 porty USB i bezproblemowo podłączasz sobie klawiaturę i mysz. I już jest wygodniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nekromantik --> buahaha, a mówiłeś o "mocny procesorze" ;) Akurat ten athlon to dwurdzieniówka najnizszych lotów.

Za to ty masz argumenty, swiadczace o twoim poziomie. Poza tym, ja twojego nicka nie przekręcałem.

powiedz mi jak blad w architekturze moze naprawic 65nm procesor, a juz widze jak M$ wymienia wszystkim konsole na te nowsze dobre zarty

Jak zwykle, nie w temacie a sie wypowiada :) Ten błąd w architekturze to właśnie procesor 90nm który się przegrzewał... ale ty przeciez sie znasz.

a od razu podczas premiery konsoli, te 2 lata temu nie można było tak zrobić ????? Nie wiem co kierowało Microsoftem, aby wydać na rynek najbardziej awaryjny sprzęt w dziejach ludzkości :)

Nie wiem co kierowało. Spieszyli sie pewnie to wszystko. Mnie i tak ta awaryjnosc bardzo nie denerwuje, bo za naprawe nic nie place, i nawet po konsole sami przyjeżdżają.

Gidzie rodzą sie tacy jak ty, wystarczająco sie znam aby wiedzieć że komp za 2500zł wystarczy na 3 lata, i sie nie znasz więc sie nie wypowiadaj

3 lata temu za tą kwotę nawet nie dało się kupić komputera z GeForcem 6600GT, który teraz jest starociem. Biorąc pod uwagę to, ze teraz technologia idzie jeszcze bardziej do przodu, bardzo wątpliwy jest twój argument. No chyba ze ludzi klatkowanie na low detalach.

I nie latam co tydzień do psychiatry, a napisałem tak bo już 2/3 X360 było w serwisie, a to znaczy że X360 jest zdeka awaryjna

JEszcze przed chwilą mówiłeś, ze trzeba co tydzień z nią latać do serwisu.

Tak sie składa że nie dawno mój brat kupił kompa za 1500zł i na maks na nim nie chodzą jak na razie Lost Planet, prawdopodobnie CMR Dirt(nie sprawdzane) i G3


Chciałbym zobaczyc tego kompa.

Wymienic w xboxie to sobie M$ może kabel od pada. Konsola to zamknięta konstrukcja. Zmiany muszą zainstniec na taśmie produkcyjnej, a to ogromny koszt.


No i czy ty jestes powazny wypisując takie bzdury? Taki wielki koszt, ze MS zapowiedziało obniżkę cen po zainstalowaniu mniejszego procesora, znawco.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 17:55, Xkupa napisał:

Śpieszyli się, aby "zdobyć rynek" przed $ony. A z drugiej strony zaoszczędzili na technologii
wydając procki w technologii 90nm. Tylko jak widać oszczędności nie zawsze wychodzą na dobre
:P

ale z drugiej strony nie mieli też wyboru,a jak wyjdą x360 z tymi prockami w technologi 65nm to zobaczymy co to będzie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widac Xkupa ze nie przeglądałeś za pomocą PS3 internetu i nie pisałeś nic na tym sprzęcie, bo widziałbyś, że już na PC za 150zł jest lepszy komfort.

Mezzo jak chcesz wykorzystac 2 rdzenie skoro gry wykorzystują 1 rdzeń? Jest wiele jednojajowców w grach wydajniejszych o dwurdzeniowców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A to Ci powiem, że w PS3 masz 4 porty USB i bezproblemowo podłączasz sobie klawiaturę i mysz. I już jest wygodniej.

jak ktoś mi odpisze na mój post z któreś konsolki to zwracam honor... PC rlz i koniec kropka :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:06, Nekromantik napisał:

Widac Xkupa ze nie przeglądałeś za pomocą PS3 internetu i nie pisałeś nic na tym sprzęcie,
bo widziałbyś, że już na PC za 150zł jest lepszy komfort.

Mezzo jak chcesz wykorzystac 2 rdzenie skoro gry wykorzystują 1 rdzeń? Jest wiele jednojajowców
w grach wydajniejszych o dwurdzeniowców.


No to co to za argument z twojej strony o tych dwurdzeniówkach? To ty ten temat zacząłeś, nie ja.

Gry na konsole wykorzystują wielordzeniowosc w pełni. Tylko na PC twórcom sie nie chce tego optymalizować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muahahahahahhahahahhhhhmamamuauauauauuaahhahahah:) Wybaczcie za to, ale to automatyczna reakcja. Nie ma wg mnie na to szans:) Przynajmniej ja wiem, że nigdy sie na PS3 nie przesiąde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 17:54, SłaVio napisał:

>Wiem napisałem RPG specjalnie chodziło mi o to aby napisał jakikolwiek tytuł z tego gatunku
który jest dobry i nie ma go na PC


nie ukrywam że głównie FF i jak sie domyślasz oblivion ale prawde mówiąc 1/3 tych samych gier
jest i na konsoli i na PC a i tak nie chodzi o ilość tytułów a jakośc choć przyznaje że na
kompie grałem w wiecej rpg

no wlasnie mi chodziło jakis exclusiv tylko na PS3
a takich na kompa sporo i piszę o jakosci a nie o ilości... I nie chodzi mi tu nawet o nowiści ale o gryu które chodzą na PS 3 bo z kampatybilnosci an PS 3 starszych gierek jest kiepsko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:02, MaZZeo napisał:

Nekromantik --> buahaha, a mówiłeś o "mocny procesorze" ;) Akurat ten athlon to dwurdzieniówka
najnizszych lotów.

Za to ty masz argumenty, swiadczace o twoim poziomie. Poza tym, ja twojego nicka nie przekręcałem.

powiedz mi jak blad w architekturze moze naprawic 65nm procesor, a juz widze jak M$ wymienia
wszystkim konsole na te nowsze dobre zarty


Jak zwykle, nie w temacie a sie wypowiada :) Ten błąd w architekturze to właśnie procesor 90nm
który się przegrzewał... ale ty przeciez sie znasz.

a od razu podczas premiery konsoli, te 2 lata temu nie można było tak zrobić ????? Nie wiem
co kierowało Microsoftem, aby wydać na rynek najbardziej awaryjny sprzęt w dziejach ludzkości
:)


Nie wiem co kierowało. Spieszyli sie pewnie to wszystko. Mnie i tak ta awaryjnosc bardzo nie
denerwuje, bo za naprawe nic nie place, i nawet po konsole sami przyjeżdżają.

Gidzie rodzą sie tacy jak ty, wystarczająco sie znam aby wiedzieć że komp za 2500zł wystarczy
na 3 lata, i sie nie znasz więc sie nie wypowiadaj


3 lata temu za tą kwotę nawet nie dało się kupić komputera z GeForcem 6600GT, który teraz jest
starociem. Biorąc pod uwagę to, ze teraz technologia idzie jeszcze bardziej do przodu, bardzo
wątpliwy jest twój argument. No chyba ze ludzi klatkowanie na low detalach.

I nie latam co tydzień do psychiatry, a napisałem tak bo już 2/3 X360 było w serwisie, a
to znaczy że X360 jest zdeka awaryjna


JEszcze przed chwilą mówiłeś, ze trzeba co tydzień z nią latać do serwisu.

Tak sie składa że nie dawno mój brat kupił kompa za 1500zł i na maks na nim nie chodzą jak
na razie Lost Planet, prawdopodobnie CMR Dirt(nie sprawdzane) i G3


Chciałbym zobaczyc tego kompa.

Wymienic w xboxie to sobie M$ może kabel od pada. Konsola to zamknięta konstrukcja. Zmiany
muszą zainstniec na taśmie produkcyjnej, a to ogromny koszt.


No i czy ty jestes powazny wypisując takie bzdury? Taki wielki koszt, ze MS zapowiedziało obniżkę
cen po zainstalowaniu mniejszego procesora, znawco.



Z tym lataniem co tydzień to przecież nie dosłownie nie czepiaj sie słówek

Nie lubie przycinek

A komp to
2GB ramu
Geforce 8600GT po podkręceniu jest lepszy od 7800GTX albo 7900GTX nie pamiętam dokładnie
Athlon X2(nie pamiętam jaki dokładnie)

Co do gier to jeszcze TDU czasem sie przytnie ale rzadko, no i oczywiście to wszystko w rozdziałce 1024x768 bo większej nie ma sensu na 17 calowym monitorze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:13, Łysy Bydgoszcz napisał:

no wlasnie mi chodziło jakis exclusiv tylko na PS3

hmmm...Oblivion...FFXIII na horyzoncie (za 2 lata). Możliwe, że Nippon-Ichi skończy z past-genami i w końcu przeżuci się na PS3 i zacznie zalewać co miesiąc swoimi jRPGami. Naprawdę dobrymi jRPGami trzeba dodać.

Dnia 29.08.2007 o 18:13, Łysy Bydgoszcz napisał:

a takich na kompa sporo i piszę o jakosci a nie o ilości...

ostatni naprawdę dobry RPG na PC to co to było, bo nie pamiętam ? Baldur''s Gate 2 ? Popłuczyny typu Gothic, Newerwinter Nights, Oblivion nie można uznać za dobre "jakościowo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:14, Nekromantik napisał:

Mezzo jaka gra na konsole wykorzystuje więcej niż 2 rdzenie?


Każda? Xbox 360 ma 3 rdzenie, a PS3 8, jakbyś chciał wiedzieć...

demon92 --> jezeli liczysz tylko 3 podzespoły, to na pewno twój brat wydał 1500zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:06, loczyn napisał:

A to Ci powiem, że w PS3 masz 4 porty USB i bezproblemowo podłączasz sobie klawiaturę i
mysz. I już jest wygodniej.


jak ktoś mi odpisze na mój post z któreś konsolki to zwracam honor... PC rlz i koniec kropka
:]


To już możesz zaczac zwracac. Przez PSP i PS3 sprawdzam poczte na tlenie, konto w banku, kupuje na allegro i co sobie jeszcze zyczysz. Poczytaj najpierw o tym a później się wypowiadaj - bo niewiedza nie usprawiedliwia by paplać bzdury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A konsolowcy jak zwykle: PC słabszy, co rok trzeba kupować nowy, na konsoli mam wysoką jakość grafiki przez cały czas a na PC trzeba wydać krocie by mieć wysoką jakość (tylko tego, że ta wysoka jakość jest dla konsoli nieosiągalna to już tego nie dostrzegają), porównują konwersje do wersji oryginalnych... skoda nawet to komentować.

Mnie upgrade kompa kosztował... 2200PLN. Rok temu to było.Za jakieś sześć miesięcy będę się chciał pozbyć karty graficznej i procesora i wstawić coś mocniejszego (dopiero w demo MoH:Airborne zmuszony byłem grać na średnich detalach). Wydam na to pewnie około 1000PLN. Przez ostatnie pół roku kupiłem... pięć gier w wydaniach premierowych i zapłaciłem za nie około 400PLN - za taką samą ilość premier na konsolę zapłaciłbym ten tysiączek. Rachunek jest prosty: mam w kieszeni 600PLN na przyszły upgrade (a jeszcze pół roku grania i przynajmniej dwie-trzy gry kupię więc...). To, że PC jest droższy od konsoli gdy jest się graczem to mit, mit powstały zapewne z opowiadań tych, którym rodzice kupili komputer w stylu "jak najtaniej" za 1000PLN no i oczywiście czasem nie można było nawet nowej gry uruchomić na takim sprzęcie. No i oczywiście mit zrodzony w okresie powszechnego piractwa gdy gry na wszystkie platformy poza N46 były "darmowe" i łatwo dostępne i w rachunkach mało rozsądni ludzie nie uwzględniali cen gier.

A w Resident Evil grałem pierwszy raz na Pentium 166MHz. Nie wiem co tam jeszcze miał w środku bo to nie mój był sprzęt ale raczej nic specjalnego. Zapewne konwersja RE2 wymagania miała większe ale ja bym to zrzucił na lenistwo ekipy pracującej nad nią: "wszak skoro teraz jest dostępny lepszy sprzęt to po co się starać i optymalizować?".

Ktoś tu wspominał coś o poborze prądu przez PC... PS3 bierze 380W, Xbox 360 - 160W. Nie bez powodu można w necie znaleźć zdjęcie związane z "wielkim grillowaniem".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:06, Nekromantik napisał:

Widac Xkupa ze nie przeglądałeś za pomocą PS3 internetu i nie pisałeś nic na tym sprzęcie,
bo widziałbyś, że już na PC za 150zł jest lepszy komfort.

muszę Cię zmartwić kolego, ale Xkupa ma PS3, przegląda w nim internet za pomocą podpiętej przez USB myszy i klawiatury, kupuje przedmioty na allegro, pisze wpisy na GramSajcie i możliwe, że nawet napisał swojego ostatniego posta za pomocą PS3 lub PSP...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mezzo gry na PC i konsole wykorzystują tylko 1 rdzeń. Więcej rdzeni używają dopiero benchmarki oraz laboratoryjne oprogramowanie i to nie wpełni. Ja na Q6600 wcale rewelacji nie mam w grach. Żaden z Ciebie specjalista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:00, Xkupa napisał:

Typowe myślenie młodego PCtowca. Kiedy grafika jest przestarzała - to nie warto grać? Skoro
jest taka słaba to dlaczego God Of War 2 - wydany pod koniec życia konsoli, zbierał takie wysokie
noty?

A czy był wtedy jakis wybór z gier na konsole? Jakaś noty musiała zebrac aby zadowolić ludzi którzy maja konsole :-) żart ale na serio no jakaś gra z konsoli noty dobre musiała zebrać chyba tu sie zgadzamy...
No i co do grafy... ja na PC zawsze pogram sobie w starsze gry typu Baldurs Gate czy Diablo lub wiele innych cacek a na konsoli cóż z wsteczną komaptybilościa jest kiepsko...

Dnia 29.08.2007 o 18:00, Xkupa napisał:

A to Ci powiem, że w PS3 masz 4 porty USB i bezproblemowo podłączasz sobie klawiaturę i mysz.
I już jest wygodniej.

No ok a teraz z czego piszesz posty ? Z kompa czy z konsoli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.08.2007 o 18:00, Xkupa napisał:

Typowe myślenie młodego PCtowca.

I młodego konsolowca także.

Dnia 29.08.2007 o 18:00, Xkupa napisał:

Spokoju na 10 lat
nie będzie - można za to podziękować Micro$oftowi, który ten czas skrócił i możliwe, że w przypadku
x360 jeszcze bardziej go skróci - do 4-5lat.

Ah! Ten ZŁY Microsoft! A powiedz mi, po ilu latach od premiery PSX wszed na rynek PS2? 10?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować