Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Dnia 04.08.2011 o 12:32, Pietro87 napisał:

Gr/.../ tu jest dowód na istnienie równych i równiejszych
[pierwszy z brzegu, akurat taki który pamiętam bo uczestniczyłem w dyskusji] /.../.

Widzisz, moderator ma to do siebie, że ocenia nie tylko pojedyńczą wypowiedź. On ma przeglą poprzednich postów danego forumowicza i możliwość zastanowienia się "co autor miał na myśli". Nawet może się zastanowić, dlaczego "autor miał na myśli" to, co napisał.Pewnie, w pierwszym podejściu wygląda na to, albo może wyglądać na to, że moderator przesadził. Ale... ale czy aby na pewno?
Moderator, to forumowy policjant. Dyskutować z nim można i nawet trzeba, ale dopiero po wykonaniu polecenia policjanta. Dopiero potem można się odwoływać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkudniowej traumie po degradzie, wycierając oczy z łez, postanowiłem się w końcu wyżalić... Z Przewodniczącego na Delegata spadłem chyba w najgłupszy sposób, oferując na sprzedaż konto Steam(właściwie to miałem napisać tylko o jednej grze, ale że jako przypisana jest ona do konta z innymi tytułami postanowiłem zmienić nieco formę ogłoszenia), nie czytając tym samym przypiętego posta i otrzymując w tego następstwie odpowiednią nagrodę. Pozdrowienia dla wszystkich zdegradowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem zbulwersowany, to za mocne słowo, zwyczajnie uznałem, że to już pewna przesada, powiedz sam ile razy kogoś upomniałeś, że odkopuje temat, żeby patrzył na daty postów czy żeby napisał coś w adekwatnym wątku po czym zgłaszałeś dubel do zamknięcia ? Jakoś wszystkim moderatorom wręcz przeciwnie taki sposób działania nie przeszkadza, powiem więcej nie jeden pewnie był wdzięczny, że ktoś na konkretne sprawy zwraca uwagę.

Wedle rozumowania jaśnie oświeconego Wojmana, taka sytuacja nie powinna mieć racji bytu, łapiesz do czego tam piłem ?

Jak napisałem, widać niektórym się wirtualna rzeczywistość z realną pomieszała doszczętnie i nie ma z nimi sensu w ogóle zaczynać rozmowy tylko z góry trzeba traktować jak ludzi bez zdolności do konstruktywnej dyskusji oraz omijać szerokim łukiem.

Swoją droga, skład moderatorów składa się z kilku osób, z czego ide o zakład najmniej kilka dostrzega przegięcie przysłowiowej pały ale kompletnie nic z tym nie robi i to jest paradoks sytuacji, gdzie jeden robi co mu się podoba bo ma status "mod" i zależnie jaki ma "mood" robi sobie co chce [gdybym miał takiego moderatora w ekipie na którymkolwiek forum IGG jakie administrowałem długo by w owej ekipie miejsca nie zagrzał]


@KrzysztofMarek

Ja po napisaniu swojej uwagi nie dostałem nic, żadnego posta z ostrzezeniem, czy z odpowiedzią, żebym konkretną uwagę wpisał w tym i w tym miejscu, dostałem degrada za nic i nie dyskutuję tu o przywrócenie tej zdjętej rangi którą jak pisałem już kilka razy zwisa mi tylko o pewne odgórne zasady, których jedni się trzymają a inni na nie leją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:14, Pietro87 napisał:

powiedz sam ile razy kogoś upomniałeś, że odkopuje temat, żeby patrzył na daty postów
czy żeby napisał coś w adekwatnym wątku po czym zgłaszałeś dubel do zamknięcia ?

No zdarzało się to i owo - czasem mi się obrywało, czasem nie. Nauczyłem się jednego - nie pisać jak nie ma takiej potrzeby, bardzo często jest tak że takich jak ja jest więcej. Poza tym im mniej piszesz tam gdzie Wojman tym twoja ranga lepiej się ma a i nie trzeba się użerać i tracić nerwów na niego tak jak ty teraz. ;-)

Dnia 04.08.2011 o 18:14, Pietro87 napisał:

Wedle rozumowania jaśnie oświeconego Wojmana, taka sytuacja nie powinna mieć racji bytu,
łapiesz do czego tam piłem ?

Łapię ale zrozum że pewnych rzeczy na tym forum nie zawrócisz, tym bardziej ze stołka użytkownika. Tak, jest to po części prawda to co piszesz ale Wojman taki był, jest i pewnie będzie. Nie, to nie jest fajne ale to niewiele daje. Że tak powiem - kiedyś to były flejmy [ if you know what I mean ]. xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:23, Tyler_D napisał:

Łapię ale zrozum że pewnych rzeczy na tym forum nie zawrócisz, tym bardziej ze stołka
użytkownika. Tak, jest to po części prawda to co piszesz ale Wojman taki był, jest i
pewnie będzie. Nie, to nie jest fajne ale to niewiele daje. Że tak powiem - kiedyś to
były flejmy [ if you know what I mean ]. xD


Nie zamierzam go flejmować, to nie w moim stylu [z reszta zapewne na jakakolwiek konstruktywną krytykę odpowiedział by - Ban, bo argumentów z jego strony do tej pory nie było żadnych i zapewne nie będzie, nawet Stevie Wonder widzi tutaj nonsens] i nie taki jest sens całej tej dyskusji.

Co nie zmienia faktu, że jest tu chyba jakąś administracja oprócz moderatorów i skoro ktoś nie działa jak należy, to coś się z nim powinno zrobić.
Przynajmniej ja mając pod soba..hmm czekaj 7 forów, x średnio 10 modów na forum [bo fora były wielojęzykowe, tzn miały swoje tzw podfora dla polaków, niemców itp i takie pdoforum miał odrębny modek] miałem "pod sobą" dobrze z 70+ osób.
I tez były na moderatorów skargi, przyznaje w dobrych 80% bezsensowne, będące czystym hejtem za zasłużone kary, ale były i racjonalne skargi, np za rasizm, seksizm itp przewiny i wtedy administracja sprawdzała temat po czym wyciągała konsekwencje bez względu na to, że ktoś miał status moderatora.
Tu taka sytuacja chyba nigdy nie miała miejsca a co najmniej kilka razy miejsce mieć powinna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 16:52, KrzysztofMarek napisał:

> Gr/.../ tu jest dowód na istnienie równych i równiejszych
> [pierwszy z brzegu, akurat taki który pamiętam bo uczestniczyłem w dyskusji] /.../.
Widzisz, moderator ma to do siebie, że ocenia nie tylko pojedyńczą wypowiedź. On ma przeglą
poprzednich postów danego forumowicza i możliwość zastanowienia się "co autor miał na
myśli".


Śmiem wątpić, że niektórzy z tej możliwości korzystają. Czasami zdają się nie patrzeć nawet kiedy ktoś dostał ostatnie upomnienie (może rok temu, może dwa...), tylko od razu walą degrady "bo to nie pierwszy twój wyskok"... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:41, Pietro87 napisał:

Nie zamierzam go flejmować, to nie w moim stylu

Inteligentny flejm nie jest zły. Swoją drogą myślałem że pamiętasz kilka dość sporych flejmów, kilka akcji gdzie chciano zdjąć Wojmana z funkcji moda tak samo jak nigdyś bodaj było z kNOTem. Papierosy, awatary ... ech, stare czasy. :-D

Dnia 04.08.2011 o 18:41, Pietro87 napisał:

Co nie zmienia faktu, że jest tu chyba jakąś administracja oprócz moderatorów i skoro
ktoś nie działa jak należy, to coś się z nim powinno zrobić.

Śmiem w to wątpić, nad modami jest teoretycznie Laid [ no właśnie ] a potem to już nikt / nikt nam znany więc na dobrą sprawę możesz pisać maile, odwoływać się i tym podobne cuda ale to po prostu nie ma większego sensu bo nikt z tym nic nie zrobi nawet jakbyś miał rację. Dobra rada - olej Wojmana, nie pogadasz a jak pogadasz to nie będzie to miało większego sensu [ mówię po sobie coby ktoś mi nie zarzucał zmyślania ].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2011 o 18:56, Tyler_D napisał:

Inteligentny flejm nie jest zły. Swoją drogą myślałem że pamiętasz kilka dość sporych
flejmów, kilka akcji gdzie chciano zdjąć Wojmana z funkcji moda tak samo jak nigdyś bodaj
było z kNOTem. Papierosy, awatary ... ech, stare czasy. :-D


Pamiętam, choć trzeba oddać sprawiedliwość, że wiele takowych tematów to był zwykły bezsensowny trolling, choć i kilka konstruktywnych się znalazło.

Rozmawiać, nie zamierzam, bo nie ma z kim. Ciekaw jestem jeno czy w realu tez by mi na ulicy na koszulkę nakleił nalepkę Degrad :) [może kiedyś go spotkam, jest bodajże też ze stolicy, a świat małym jest więc kto wie, może się nawet pochwale wtedy koszulką z naklejką]

Nie mniej dziwi mnie, że jest kilku modów, najmniej 2-3 pewnie dostrzega nie jeden absurd sytuacji ale zlewa to bo tak jest wygodnie, podejście godne "pogratulowania" [i nie piję tu już tylko do mojej sytuacji, mi to tam, dynda i powiewa, zrobiłem tu mała dyskusję która najlepiej opisał by nieśmiertelny cytat z Psów "W imię zasad &*$%@"]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołącze: nie dalej jak wczoraj byłem w temacie w którym jeden z moderatorów pisał do zwykłego użytkownika iż chętnie z nim napiłby się [napoju sprzedawanego w puszkach, przeważnie koloru żółtego].

Któryś z userów zwrócił na to uwagę, że dlaczego o tym mówi skoro jest na to paragraf w regulaminie, a moderator na to, że to będzie bez procentowy napój.

Bodajże KrzystofMarek też coś napisał w tym temacie, że za Gierka był ten napój trochę mniej procentowy ;)

Nie zmienia to jednak faktu, że czasem jest to śmieszne na zasadzie "jestem modem i mogę robić co chcę", a co do Knota...
On naprawdę był 1000x gorszy od Wojmana, reagował na słowo "piractwo" i jego synonimy będąc w podrózy na drugim końcu świata. Mimo, że dyskusja dotyczyła czegoś zupełnie innego.

Dlatego wspieram Pietro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 19:06, Pietro87 napisał:

Pamiętam, choć trzeba oddać sprawiedliwość, że wiele takowych tematów to był zwykły bezsensowny
trolling, choć i kilka konstruktywnych się znalazło.

Witaj.
Ja pamiętam jak swego czasu tu jakiś typ chciał latać do sądu w sprawie tego co mu "zrobił" Wojman i niby to jak postępował wobec niego. Odgrażał się, że wszystkie wiadomości zapisywał i prześle je swojemu prawnikowi Heh. Całkiem śmieszna sytuacja z tego wynikała. Swoją drogą jestem ciekaw jak się to skończyło, ale zapewne na odgrażaniu się i pogróżkach. Co chwile tworzył nowe konta bo z każdym dodanym postem na new koncie leciały Bany, żniwa były ostre :D. Dziwiło mnie to, że temu kolesiowi się chciało te Nte konta robić...
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 18:52, rob006 napisał:

> /.../> Śmiem wątpić, że niektórzy z tej możliwości korzystają. Czasami zdają się nie patrzeć
nawet kiedy ktoś dostał ostatnie upomnienie (może rok temu, może dwa...), tylko od razu
walą degrady "bo to nie pierwszy twój wyskok"... :D

No to pozostaniemy przy swoim zdaniu. Ty przy swoim, ja przy swoim. Forum jest dla nas, ale ptrzeba na nim przestrzegać pewnych reguł. Jak ktoś ich nie przestrzega, musi liczyć się z konsekwencjami. I nie ma co skarżyć się jak dzieci (mamo, on pierwszy zaczął!) tylko przyjąć degrad na klatę i żyć dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>jest bodajże też

Dnia 04.08.2011 o 19:06, Pietro87 napisał:

ze stolicy

Nie, nie jest ze stolicy.

Pietro, wierz mi - z Wojmanem nie pogadasz, degrada raczej nie cofniesz a bardzo wątpliwe byś cokolwiek zmienił. Tak - to jest miejscami chore ale nic na to nie poradzisz. Swoją drogą trafiłem na to i przypomniały mi się stare dobre czasy. ;-D

Były ostrzeżenia za papierosy w avatarach, a tymczasem namawiasz w poście kolegę do wspólnego wypicia alkoholu? No, no, no...

To by było mogło być nawet zabawne gdyby nie fakt że oboje są od jakiegoś czasu pełnoletni, ileż to na forum było postów gdzie niepełnoletnie się umawiali na piwo i jakoś nikt się nie bulwersował. Co nie zmienia faktu że nadal uważam tamtę awatarową sprawę za coś kuriozalnego i do dziś na swój sposób zabawnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hihi opisałem to w poście kilka minut temu ;)

Dnia 04.08.2011 o 19:52, Tyler_D napisał:

Były ostrzeżenia za papierosy w avatarach, a tymczasem namawiasz w poście kolegę do
wspólnego wypicia alkoholu? No, no, no...


To by było mogło być nawet zabawne gdyby nie fakt że oboje są od jakiegoś czasu pełnoletni,
ileż to na forum było postów gdzie niepełnoletnie się umawiali na piwo i jakoś nikt się
nie bulwersował. Co nie zmienia faktu że nadal uważam tamtę awatarową sprawę za coś kuriozalnego
i do dziś na swój sposób zabawnego.


Tu nie chodzi o to, czy są pełnoletni czy nie. Raczej o to że ja jako mod mogę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>.. Co nie zmienia faktu że nadal uważam tamtę awatarową sprawę za coś kuriozalnego

Dnia 04.08.2011 o 19:52, Tyler_D napisał:

i do dziś na swój sposób zabawnego.



Czepial się papierosa w awatarze ale jak ktoś mu zwrócił uwagę, że sam ma broń na obrazku to oczywiście nie ma sprawy i wszystko jest w porządku.

Do reszty;
Dajcie sobie spokój z pisaniem odwołań, maili itp; po co tracić czas dla jakichś bezużytecznych tytułów? Olejcie i żyjcie dalej nie tracąc czasu:) Jak sytuacja się powtórzy i mocno się zdenerwujecie pomyślcie czy by nie zmienić forum bo może gdzieś jest lepiej niż tu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 19:58, maniekk napisał:

Hihi opisałem to w poście kilka minut temu ;)

No wiem, widziałem. Przypadkiem na to przed chwilą trafiłem i też dodałem swoje trzy grosze.

Dnia 04.08.2011 o 19:58, maniekk napisał:

Tu nie chodzi o to, czy są pełnoletni czy nie. Raczej o to że ja jako mod mogę.

A jako nie-mod złożenie takiej propozycji to coś złego? oO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.08.2011 o 19:44, KrzysztofMarek napisał:

I nie ma co skarżyć się jak dzieci (mamo, on pierwszy zaczął!)
tylko przyjąć degrad na klatę i żyć dalej.


Nie chce się czepiać, ale zauważ, że nikt tu się nie skarży w jakiś przesadny dziecinny sposób [z resztą od .. hmm drugiego posta zaznaczyłem, że nie chodzi mi zupełnie o cofnięcie degrada] i nie imho ludzie nie powinni się godzić na niezasłużone represje w przypadku gdy mają ewidentnie rację.
W realu tez godzisz się na każdy przejaw niesprawiedliwości wobec siebie czy innych ? Szczerze wątpię.

A cała dyskusja moim zdaniem nie jest w żadnym wypadku spamem czy flamem, wypowiadały się tu osoby zupełnie postronne do komentarzy wcale nie zachęcane ani specjalnie nie zapraszane/nakłaniane i wypowiadały się konstruktywnie i z sensem [a między tymi osobami i ty z resztą]

Idąc za modnym ostatnio księdzem Natankiem - wiedz, ze coś się od dłuższego czasu niedobrego dzieje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 20:00, Tyler_D napisał:

> Hihi opisałem to w poście kilka minut temu ;)
No wiem, widziałem. Przypadkiem na to przed chwilą trafiłem i też dodałem swoje trzy
grosze.
> Tu nie chodzi o to, czy są pełnoletni czy nie. Raczej o to że ja jako mod mogę.

A jako nie-mod złożenie takiej propozycji to coś złego? oO

To coś w stylu avatara z papierosem. Ciekawe czy jak będę miał avku grzyb atomowy to dostałbym ostrzeżenie czy od razu ban?? ;)

I pamiętaj, że wg regulaminu: "W serwisie gram.pl podstawową władzę stanowią Pracownicy gram.pl oraz Moderatorzy. Mogą usunąć dowolną wypowiedź oraz zablokować możliwość dodawania kolejnych bez podania przyczyny - takie mają prawo!"

Chociaż drugi z kolei akapit jest ciekawszy: "W przypadku kwestii nieuregulowanych niniejszym regulaminem należy dostosować się do decyzji Moderatorów. Pamiętaj, że masz prawo do wyjaśnień w tym przypadku, a Moderator ma obowiązek udzielić Ci konkretnej, zrozumiałej i wyczerpującej odpowiedzi."

Więc śmiało można o pytać o co chodzi, chociaż tylko drogą listowną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 19:44, KrzysztofMarek napisał:

No to pozostaniemy przy swoim zdaniu. Ty przy swoim, ja przy swoim. Forum jest dla nas,
ale ptrzeba na nim przestrzegać pewnych reguł.


Jakich reguł? Jak jakiś mod ma gorszy dzień, to przyczepi się byle pierdoły i ci degrada może wlepić. Ty sam pewnie mógłbyś już ze 20 banów zarobić, gdybyś miał pecha i trafiał na na "gorsze dni"... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No w końcu chwila spokoju znalazłem rzekomego gif''a. Podeśle tutaj linka i mam pytanie do wszystkich czy umieszczony on w kwasach(czy gdziekolwiek indziej)powinien grozić degradem -5?
[m - 007]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najmniej banem jak dla mnie, degrad -5 za lekki.
Trzeba by tez zdegradować wszystkie trailery gier, bo tam takie sceny to na porządku dziennym.
Tu masz dowód na ludzką hipokryzję.
A mówiąc poważnie - trafisz na normalnego moderatora, potraktuje to najwyżej ostrzeżeniem [które tez będzie przejawem hipokryzji, bo to gif z filmu a zarzucania trailerów filmowych gdzie są nieraz mocniejsze urywki scen np w temacie o filmach nikt nie piętnuje], trafisz na jakiegoś oszołoma, wlepi ci bana [czy na tym, czy na innym forum, zawsze się jakiś znajdzie]

Tu wychodzi to o czym pisałem wcześniej, że niektórym się realna rzeczywistość z wirtualną zaciera.
Człowiek który ma w realu smutne szare życie, w necie wmawia sobie, że jest tym kimś, wielki, fajny popularny i w ogóle git czad i traci zdolności intelektualne do racjonalnego i zdroworozsądkowego postrzegania rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować