Zaloguj się, aby obserwować  
PsyhoSpider

Kącik zdegradowanych

7890 postów w tym temacie

Uważam, że zostałem niesłusznie zdegradowany przez jeden niewinny pościk w "Palenie Skrętów".
Panie Hellmut co w nim było niewłaściwego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam, że odwołania należy pisać drogą mailową. W końcu tako rzecze regulamin.

Napisz takowego, a wszystkiego się dowiesz.

Forum nie jest miejscem do załatwiania takich spraw. Każdy następny post omawiający degrada i jego słuszność będzie potraktowany jako spam. A tego obaj byśmy nie chcieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 12:53, Jcl napisał:

Uważam, że zostałem niesłusznie zdegradowany przez jeden niewinny pościk w "Palenie Skrętów".


Niewinny poscik... Taa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.03.2011 o 12:57, Hellmut napisał:

Forum nie jest miejscem do załatwiania takich spraw. Każdy następny post omawiający degrada
i jego słuszność będzie potraktowany jako spam. A tego obaj byśmy nie chcieli...

Oczywiście rozumiem to i w pełni się z tym zgadzam, ale... czy w tym konkretnym temacie omawianie degrada i dyskusja nad jego słusznością również podchodzi pod szeroko pojęte określenie spam? IMO ten temat to idealne miejsce na takie dyskusje, o ile są one prowadzone na poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że forum nie jest od omawiania konkretnych degradów, za co, dlaczego, na jak długo [ w przypadku banów ] i tak dalej więc ... w tym topicu dyskusja ma [ miała? ] dotyczyć czego konkretnie? Kącik wypłakiwania się "buu, dostałem degrada" czy jak? Pytam całkiem serio bo ja widzę tu mały paradoks.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że to : http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=37455&tpage=9

Jest przegięcie przysłowiowej pały.
To już wam moderatorom nie można w formie odpowiedzi zwrócić uwagi czy zaproponować jakiejś sugestii bo jest to z miejsca uznawane za spam albo jakaś formę trollingu ?
Zwłaszcza, że nie jestem tu jakimś nowym userem tylko jestem z tym forum od jego powstania [czyli chyba samo to indykuje, że nie dodaje jakiegoś byle posta bez celu, żeby sobie licznik podbić, co z resztą nigdy nie miało dla mnie sensu, widać to po liczbie moich postów w skali prawie 6 lat]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się spinać. Wojman słynie z różnych dziwnych akcji, a to w końcu tylko status na forum, który i tak jest nie istotny bo każdy jest w stanie dojść do własnotytułowca, nawet największy troll. Nie ma sensu się kłócić o takie pierdoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sensu nie ma [bo owe statusy zawsze mi zwisały, można mieć WT i ani jednej sensownej odpowiedzi więc wyznacznik to żaden] nie mniej zwrócić uwagę o absurdalność i sodowe waląca do głowy imho warto.

Skoro zwrócenie komuś uwagi w miejscu o zgrozo przeznaczonym do dyskusji jest traktowane jako spam, forum proponuje niniejszym zamknąć bo jaki sens jego istnienia.

Z resztą nie widzisz w tym zachowaniu dziecinnego wręcz absurdu typu "tylko ja mam w tej piaskownicy łopatkę więc wszystkim wam nasypię piasku na głowy bo mogę" ?


Nie będę tu wyjeżdżał z cięższym argumentem, bo mógł bym się odnieść do tego, że znam jego zakres obowiązków jak i pojęcie interpretacji spamu, trollingu, floddingu itp bo administrowałem swego czasu fora firmy IGG jak i byłem moderatorem oficjalnym na gamefaqs i gamespocie i taki absurdalne zachowania jak pana "007" uważam osobiście jako człowiek wykonujący trochę więcej niż jego typowa moderatorka za przeginanie i nadużywanie własnych kompetencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 01:22, Kraju napisał:

każdy jest w stanie dojść do własnotytułowca, nawet największy troll.

Spamer może, troll nie. Wcześniej zostanie zdegradowany, a im wyższy status tym jest to boleśniejsze i trudniejsze do odrobienia. Są na tym forum ludzie, którzy istnieją na nim od samego początku, ale z powodu degradów najlepsze co mogli kiedykolwiek osiągnąć to status "sekretarza". Były też takie przypadki jak przejście z wysokiego tytułu do banana. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisałem na formularz za rada isildura, na szczęście jest tu kilku innych normalnych moderatorów co im się real z wirtualem nie pomylił i nie świrują "internetowych wojowników o wolność, równość i braterstwo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:04, Pietro87 napisał:

Napisałem na formularz za rada isildura, na szczęście jest tu kilku innych normalnych
moderatorów co im się real z wirtualem nie pomylił i nie świrują "internetowych wojowników
o wolność, równość i braterstwo"


Wojman to dobry modek jednak raz pamiętam jak dał mi degrada dosłownie za nic nawet wielu innych użytkowników się skarżyło, że dał mi tego degrada.
Czytałem też to za co wojman dał ci degrada i ci się należało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:09, Magok napisał:

Czytałem też to za co wojman dał ci degrada i ci się należało.


Nie będę tu bezsensownie odpisywał, ale idź dorośnij, naucz się czytać i wróć.
Na tej zasadzie, można by zamknąć forum bo jaki sens dyskutowania na nim to raz a dwa upominanie kogoś za to, ze zwrócił uwagę jakiemuś userowi, że bawi się w archeologa - trzeba by zarzucić ostrzeżenia wszystkim starszym userom bo takich uwag zwykli użytkownicy robią dziennie po kilka i jakoś inni moderatorzy nie mają o to wirtualnej spinki, wręcz przeciwnie cieszą się, ze człowiek zwraca uwagę na pewne rzeczy, zgłasza posty do zamknięcia itp itd.


P.S.
Poproszę degrada dla ciebie :

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69822&pid=2
http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=69822&pid=4

Ewidentnie ci się należy [na takiej samej zasadzie jak mój wczorajszy]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co ci chodzi chciałem wczoraj pomóc nowemu userowi bo źle założył temat, (później jakiś modek go przeniósł do dobrej kategorii) a ty od razu do mnie wyskoczyłeś z jakimiś tekstami.

Poza tym nie wiem czemu się przejmujesz tak tym degradem to najwyżej powrót do tej rangi zajmie ci rok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:33, Magok napisał:

Nie wiem o co ci chodzi chciałem wczoraj pomóc nowemu userowi bo źle założył temat, (później
jakiś modek go przeniósł do dobrej kategorii) a ty od razu do mnie wyskoczyłeś z jakimiś
tekstami.


Zwróciłem ci uwagę, jednocześnie pytając w tym samym poście autora tematu o formę multi.
Za wszystkie twoje posty w tym temacie przyjmując za punkt odniesienia tok rozumowania Wojmana powinieneś dostać degrada [na takiej zasadzie jak mój rzekomy spam]
Już jaśniej ci tego wytłumaczyć nie umiem.

Dnia 04.08.2011 o 11:33, Magok napisał:

Poza tym nie wiem czemu się przejmujesz tak tym degradem to najwyżej powrót do tej rangi
zajmie ci rok.


Dynda mi ta ranga, nie o to tu się rozchodzi a o jakieś przyjęte odgórnie zasady zarówno w kwestii regulaminu jak i zdrowego rozsądku.
Bo na dziś dzień wychodzi na to, że do moderatorów odezwać się nie wolno a już boże broń im o coś uwagę zwrócić.
Najzabawniejsze jest to, że pan 007 się do błędu nie przyzna bo z założenia swojego jest idealnym internetowym wojownikiem, za co z drugiej strony szanuję np moderatora Karharota, kiedyś pamiętam w temacie DRMu Ubisoftu wlepił niesłusznego przesadzonego bana, wystarczyło chwile podyskutować i wyjaśnić mu sprawę i z miejsca zmienił bana na ostrzeżenie dla tamtego użytkownika bo zobaczył swój błędny tok rozumowania.

To obrazuje jaka jest przepaść intelektualna między niektórymi osobami na tym forum.


administrowałem zgoła większym serwisem niż ten, bo wszystkimi forami firmy IGG [Zu Online, Tales of Pirates, Voyage Century, Gods War, Angels Online, Wonderland, Lords Online....], tez miałem kilka wpadek z niesłusznym lub przesadzonym banem i degradem, ale jak ktoś racjonalnie wyjaśnił swoje stanowisko to administracja potrafiła przyznać, że coś było zrobione nie-fair względem usera, nikt nie strugał jakiegoś "wirtualnego boga".

I o te zasady się czepiam, bo to co się czasem wyprawia to przeginanie pały przez duże P [banuje sie userów za nic a takim chamom jak np użytkownik Chlorofil który nie jedną osobę obraził nie dość, że odwołuje się bana to jeszcze wraca się im status do tego z przed kilku degradów, śmiech na sali]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

Bo na dziś dzień wychodzi na to, że do moderatorów odezwać się nie wolno a już boże broń
im o coś uwagę zwrócić.


Można, przecież jak ktoś zwróci mi uwagę nie robię z tego powodu problemu, jestem człowiekiem i mogę popełniać błędy, a jeśli ktoś zwraca na coś uwagę to mam powód do zastanowienia, czy aby na pewno ta osoba nie ma racji. Więc proszę nie mów, że do moderatorów nie można się odezwać, czy zwrócić im uwagi ;)

Dnia 04.08.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

Najzabawniejsze jest to, że pan 007 się do błędu nie przyzna bo z założenia swojego jest
idealnym internetowym wojownikiem, za co z drugiej strony szanuję np moderatora Karharota,
kiedyś pamiętam w temacie DRMu Ubisoftu wlepił niesłusznego przesadzonego bana, wystarczyło
chwile podyskutować i wyjaśnić mu sprawę i z miejsca zmienił bana na ostrzeżenie dla
tamtego użytkownika bo zobaczył swój błędny tok rozumowania.


Wszystko jest do załatwienia tylko trzeba do tego odpowiednio podejść, a nie tak jak co poniektórzy, zaraz się rzucają, że zostali niesprawiedliwie potraktowani przez moderatora (mam tu na myśli rzucanie epitetami do moderatora, za to że ukarał jakąś osobę).

A i wypowiadam się tylko i wyłącznie za siebie, by nie było, że za wszystkich Moderatorów ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.08.2011 o 11:50, Pietro87 napisał:

To obrazuje jaka jest przepaść intelektualna między niektórymi osobami na tym forum.


Jesli chcesz dalej byc na tym forum to nie probuj kolejny raz kogokolwiek obrazac niezaleznie czy to zwykly uzytkownik czy Moderator.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje dalszego podejścia do tematu.
Przez przepaść intelektualną rozumiem tutaj mości panie zdolność do analizy tekstu pisanego i zdolność interpretacji zaistniałej sytuacji, ja zwróciłem ci uwagę, że imho przesadzasz, bo codziennie rożni starsi userzy tego forum upominają ludzi o rózne rzeczy - vide odkopywanie tematów, zakładanie niepotrzebnych wątków itp itd.
Ty zamiast sobie to przemyśleć podciągnąłeś to pod "spam" i wstawiłeś mi niesłuszną karę.
Jako kontrast wstawiłem tu przykład Karharota któremu tez kiedyś zwróciłem uwagę o niesłusznego bana dla usera który napisał, że granie w AC2 bez pirackiego obejścia kłopotliwego DRMu jest prawnie niemożliwe [bo swoją droga jest, sam mam oryginalne AC2 i tez korzystałem swego czasu z tego obejścia bo serwer ubisoftu regularnie kasował moje savey], on w przeciwieństwie do ciebie przeczytał całą wypowiedź, wyciągnął wnioski i przyznał, że przesadził, po czym bana temu userowi zmienił na ostrzeżenie za całokształt jego wypowiedzi.
Szanuję twoją prace jasne, ale weź sobie przeanalizuj własne zachowanie.
Bo dla mnie jest przepaść i to ogromna, skoro jeden z was potrafi przyznać, ze coś zrobił nie tak a drugi nie - vide fakt, że np dałeś swego czasu Chlorofilowi unbana + powrót z degrada do standardowego statusu mimo tego, że wcześniej sam wlepiłeś mu bana za chamskie zachowanie i obrażanie innych - i tu jest dowód na istnienie równych i równiejszych [pierwszy z brzegu, akurat taki który pamiętam bo uczestniczyłem w dyskusji]
Przemyśl to sobie [albo i nie, nie moja to już sprawa] i pamiętaj, że chyba jako moderatorzy powinniście dawać przykład jakiegoś zdrowego rozsądku a nie dziecinnych zachowań typu "nie oddam mojej łopatki i już".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę nie ma sensu się z nim kłócić Abomek kiedyś złapał massive degrada za gif''a z pewnego filmu (zaraz go znajdę ;p), a potem przez zbieg okoliczności dostał bana xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro - po pierwsze - ktoś bumpnął temat, 1096 czy jak mu tak było go podbił jeszcze wyżej - pytanie tylko po co? Przecież jakieś 99 % ludzi patrząc na datę postów tamże by go olało i temat sam by spadł tam gdzie jego miejsce. Poza tym po co tak właściwie się tam dopisałeś? No w zasadzie byłeś "zbulwersowany" - mogę to zrozumieć ale akurat robienie tego w zakopanym temacie to mocno średni pomysł - już prędzej trzeba było napisać w wątku o modkach. Inną sprawą jest oczywiście sam Wojman. Dobra rada - z nim się po prostu nie rozmawia bo to nic daje w zatrważającej ilości przypadków, zwłaszcza jak ktoś ma więcej niż jedno przewinienie to nie ma przebacz. Choćbyś był ideałem od x czasu to już jesteś forumowy bad guy do końca życia. :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować