Zaloguj się, aby obserwować  
Ellrof

Windows XP

492 postów w tym temacie

Niedawno robiłem formata i nie wiem czy to coś z komputerem czy z Windowsem...
Wszystko się wolno otwiera, gry które powinny spokojnie chodzić się tną...
Co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość zrobienia czegoś w stylu kopii zapasowej systemu Windows XP Home Edition na dysk przenośny lub pendrive?
Pytam, gdyż zastanawiam się nad zakupem jakiegoś mini notebooka (MSI WIND lub HP Mini-Note), który nie posiada napędu optycznego. Więc byłby problem z systemem w razie jakiejś jego "awarii".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Mam do Was małe pytanie. Ostatnio bawiłem się skinami do Windowsa, ale już się oduczyłem i wróciłem do starego stylu :) Teraz kiedy ponownie używam stylu XP nie wiem czy kolor (nie wiem jak to nazwać, kolor obramowania okien ?) obramowania jest taki jaki być powinien. Do pomocy daję Wam zdjęcie tego kolorku :) Jeżeli ktoś nie zrozumie o kolor jakiej części okna mi chodzi dorzucę jeszcze parę zdjęć.

Pozdrawiam i z góry dziękuję, Colin mcrae

20090102001245

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2008 o 14:36, Ceteris Paribus napisał:

Mam pytanie, moze Ty mi pomzesz, bądź kto inny. Czym różni się wersja Windowsa XP 32
bit i 64bit? Skąd mam wiedzieć jaką mam zainstalowac na swoim komputerze?


Win XP 64 to tak naprawdę zupełnie inny system, oparty o jądro Win 2003. Jest o wiele stabilniejszy i bardziej dopracowany. Występuje jedynie w wersji angielskiej i ogólnie jest słabo dostępny w Polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie,
Mam Windows XP w wersji BOX i chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda licencjonowanie tego? Chciałbym bowiem sprzedać system, ale pytanie czy to jest możliwe? W internecie na stronach Microsoftu nic nie znalazłem. a aby włączyć z CD musiałbym włączyć instalatora... a to trochę trwa..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się nazywa add-on do XP pokazujący aktualną pogodę w wybranym mieście? Chodzi mi o coś takiego jak w Viscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.03.2009 o 19:29, Assurubalit napisał:

Mam pytanie,
Mam Windows XP w wersji BOX i chciałbym się dowiedzieć, jak wygląda licencjonowanie tego?
Chciałbym bowiem sprzedać system, ale pytanie czy to jest możliwe? W internecie na stronach
Microsoftu nic nie znalazłem. a aby włączyć z CD musiałbym włączyć instalatora... a to
trochę trwa..

Jeśli masz Box''a to nie ma problemu ze sprzedaniem, wersja OEM jest przypisana do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obecnie zakupiłem używanego laptopa z zainstalowanym XP, bez płytki(za to z nalepką z CD-Keyem).. Ale chciałbym wykonać format i wprowadzić w pełni swoje porządki na sprzęcie. Znalazłem folder i368, jak dobrze pamiętam jest on folderem instalacyjnym , co nie? Jak mając tylko ten folder(tzn nie mając całej płyty), uruchomić instalacje z formatowaniem dysku, bez udziału innych partycji? Albo jak utworzyć z tego płytę z której będzie rozruch przy włączaniu kompa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony lub jest uszkodzony :
<katalog główny Windows>\system32\ntoskrnl.exe Zainstaluj ponownie kopię tego pliku"
Co mam zrobić ?.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:24, Sebo7 napisał:

"Nie można uruchomić systemu Windows, ponieważ następujący plik nie został znaleziony
lub jest uszkodzony :
<katalog główny Windows>\system32\ntoskrnl.exe Zainstaluj ponownie kopię tego pliku"
Co mam zrobić ?.


Wypakuj ten plik z płyty z Windowsem do tego katalogu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:28, Sebo7 napisał:

> Wypakuj ten plik z płyty z Windowsem do tego katalogu.
A można prosić krok po kroku bo jestem w tych sprawach cienki ... nigdy jeszcze nic nie
robiłem z windowsem


Ale w ogóle się system nie uruchamia np. w trybie awaryjnym? Możesz na nim pracować? Bo jak nie to ciężko będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:33, OmegaX napisał:

Ale w ogóle się system nie uruchamia np. w trybie awaryjnym? Możesz na nim pracować?
Bo jak nie to ciężko będzie.

System uruchamia się zazwyczaj po 2-3 resetach i mogę na nim pracować wszystko chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:40, Sebo7 napisał:

A nie da się tego zrobić z płytki czy coś ?.


Tą metodą możesz spróbować:

1. Uruchom komputer przy użyciu dysku CD-ROM z systemem Windows XP. Naciśnij dowolny klawisz, aby dokonać rozruchu z dysku CD.
2. Po zakończeniu ładowania plików instalacyjnych naciśnij klawisz R w celu wykonania naprawy przy użyciu Konsoli odzyskiwania.
3. Po wyświetleniu konsoli odzyskiwania wybierz instalację, do której chcesz się zalogować (zazwyczaj numer 1), a następnie naciśnij klawisz ENTER.
4. Zaloguj się do konta administratora, wpisując hasło dla tego konta, a następnie naciśnij klawisz ENTER.
5. W wierszu polecenia konsoli odzyskiwania wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

Systemy jednoprocesorowe:
expand <stacja_CD>:\i386\ntoskrnl.ex_ <dysk_twardy>:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Systemy wieloprocesorowe:
expand <stacja_CD>:\i386\ntkrnlmp.ex_ <dysk_twardy>:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Uwaga: W tych dwóch poleceniach symbol zastępczy <stacja_CD> reprezentuje literę dysku stacji CD, a symbol zastępczy <dysk_twardy> reprezentuje literę dysku twardego, na którym jest zainstalowany system Windows.
6. Jeżeli zostanie wyświetlony monit o zastąpienie pliku, naciśnij klawisz T.
7. Wpisz polecenie exit w wierszu polecenia, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:43, OmegaX napisał:

> A nie da się tego zrobić z płytki czy coś ?.

Tą metodą możesz spróbować:

1. Uruchom komputer przy użyciu dysku CD-ROM z systemem Windows XP. Naciśnij dowolny
klawisz, aby dokonać rozruchu z dysku CD.
2. Po zakończeniu ładowania plików instalacyjnych naciśnij klawisz R w celu wykonania
naprawy przy użyciu Konsoli odzyskiwania.
3. Po wyświetleniu konsoli odzyskiwania wybierz instalację, do której chcesz się zalogować
(zazwyczaj numer 1), a następnie naciśnij klawisz ENTER.
4. Zaloguj się do konta administratora, wpisując hasło dla tego konta, a następnie
naciśnij klawisz ENTER.
5. W wierszu polecenia konsoli odzyskiwania wpisz następujące polecenie, a następnie
naciśnij klawisz ENTER:

Systemy jednoprocesorowe:
expand <stacja_CD>:\i386\ntoskrnl.ex_ <dysk_twardy>:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Systemy wieloprocesorowe:
expand <stacja_CD>:\i386\ntkrnlmp.ex_ <dysk_twardy>:\Windows\system32\ntoskrnl.exe
Uwaga: W tych dwóch poleceniach symbol zastępczy <stacja_CD> reprezentuje
literę dysku stacji CD, a symbol zastępczy <dysk_twardy> reprezentuje literę dysku
twardego, na którym jest zainstalowany system Windows.
6. Jeżeli zostanie wyświetlony monit o zastąpienie pliku, naciśnij klawisz T.
7. Wpisz polecenie exit w wierszu polecenia, a następnie naciśnij klawisz ENTER.

Też tą metodę znalazłem patrz edycja 213 post, lecę spróbować dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.07.2009 o 18:43, OmegaX napisał:

Systemy wieloprocesorowe:
expand <stacja_CD>:\i386\ntkrnlmp.ex_ <dysk_twardy>:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

Wieloprocesorowe tzn. kilku rdzeniowe ? bo ja mam Intel Dual Core E5200, który jest 2 rdzeniowy to dobrze zrobiłem ? Bo wyskoczył komunikat
"Nie można utworzyć pliku ntkrnlmp.exe. Zdekompresowano 0 plik<ów>"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować