Zaloguj się, aby obserwować  
hallas

Puzzle Quest - Temat ogólny

270 postów w tym temacie

Puzzle Quest to połączenie gry logicznej z cRPG. Cóż więcej o niej napisać: wystarczy zagrać w demo (dsotępne na stronie http://www.infinite-interactive.com lub w CDA nr. 143) ale jeśli komuś się nie chce pobierać kota w worku to mogę jedynie napisać, że w grze łazimy po mapie, wykonujemy zadania, kupujemy przedmioty, rozbudowujemy swoją cytadelę i walczymy z przeróżnymi przeciwnikami - ta walka to właśnie logiczna część gry

Jak do tej pory ukazała się na konsolki przenośne ale jest zapowiedziana (a może już wyszła?) na PS2, Wii i chyba Xbox360, telefony komórkowe oraz PC. O ile dobrze zrozumiałem dwiema ostatnimi wersjami zajmuje się Infinite Interactive (link do ich strony powyżej) a wydawca na zachodzie jest THQ. Należy przypuszczać, że w takim układzie w Polsce gra ukaże się pod skrzydłami CDP.

No i parę obrazków, w kolejności: mapa, "nasza chata", oraz walka:

20070909130734

20070909130800

20070909130831

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kolejne obrazki (a tak naprawdę idzie mi o zareklamowanie gry w godzinach szczytu...): jak wygląda prezentacja fabuły oraz scroll po udanym wykonaniu zadania.

20070910151510

20070910151606

20070910151623

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 15:16, hallas napisał:

Dorzucę kolejne obrazki (a tak naprawdę idzie mi o zareklamowanie gry w godzinach szczytu...):
jak wygląda prezentacja fabuły oraz scroll po udanym wykonaniu zadania.


Grałam w demko i zapowiada się całkiem przyjemnie - w sam raz by się odstresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 17:18, .Sabina. napisał:

Grałam w demko i zapowiada się całkiem przyjemnie - w sam raz by się odstresować...

Hej! To jest nas dwoje.
Już jakiś czas minął od ostatniego razu, gdy uruchomiłem grę wieczorem i o 4.30 zauważyłem, ze jest późno (a raczej wcześnie)... No i Puzzle Quest zrobił to.
Ogólnie gry logiczne są świetne ale poza kilkoma pomysłami jest mało świeżości i dla niektórych osobników po pewnym czasie samo stawianie klocków czy przestawianie kulek przestaje wystarczać (a już szczególnie, gdy grę się rozpracuje, bo są takie, i limit uzyskanych punktów jest jedynie określany przez czas, jaki możesz spędzić na jednym posiedzeniu). Chodzi mi tu o gry logiczne działające na zasadzie nieskończonej zabawy bo na przykład taki Chromaton czy Pontifex (budowanie mostów) kiedyś się kończy ale gry same w sobie są dość innowacyjne i ciekawe.
Tu natomiast mamy przesuwanie kulek połączone z klasyczną gra 1 vs. 1 na zasadzie "moja tura - twoja tura" oraz dorzuceniem ogromnej dawki losowości. No i cała otoczka RPG: przedmioty, czary, wybieranie taktyki w zależności od przeciwnika, z którym walczymy...
Szkoda tylko, że nie mogą znaleźć informacji o polskiej wersji. Nie lubię pobierać gier z zachodu bo to kosztuje więcej niż zakup u rodzimego dystrybutora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.09.2007 o 23:53, hallas napisał:

Szkoda tylko, że nie mogą znaleźć informacji o polskiej wersji. Nie lubię pobierać gier z zachodu
bo to kosztuje więcej niż zakup u rodzimego dystrybutora.


Wiesz, czego się boję? Że polskiego dystrybutora nie będzie, bo ten potencjalny może uznać, że szkoda czasu i zachodu na coś, co nie jest dziś zbyt popularne w znaczeniu głównego nurtu branży takiego jak FPS-y, RPG-i, RTS-y... Tak samo absurdalne wydaje mi się głosy niektórych, że jakaś gra jest za trudna. Co powiedzieć o pozycjach, które ukazywały się te 15-20 lat wstecz? Gdzie wbudowanych tutoriali można było szukać ze świecą. A ponieważ jestem fanem przygodówek, czyli gier, gdzie szare komórki trzeba gimnastykować, nieraz bywam przygnębiony, zdając sobie sprawę, że gatunek zagrożony. :(

No ale sorry za offtopic. Puzzle Quest wygląda ciekawe, szkoda, że tymczasowo mam malo czasu na granie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś oznajmiono, że CDP zajmie się dystrybucją Puzzle Quest w Polsce. Świetnie.
Niestety nie ma wzmianki o PC a jeno o innych platformach. Czy to tylko przeoczenie czy coś więcej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.05.2008 o 19:30, Emillo2 napisał:

16 czerwca 2008

Najwyraźniej cenega nie spieszy się z premierą w polsce:P gierka na pc wyszła siedem miesięcy temu...
Heh, coś mnie tknęło i zacząłem szukać o niej informacji, a dosłownie przed chwilą byłem na allegro i planowałem ją kuć:) Na szczęście zajrzałem tutaj i jeżeli faktycznie za niecałe cztery tygodnie gierka będzie w pełni zlokalizowana, dostępna w każdym sklepie to... chyba poczekam:D
Ah! tylko szkoda, że będzie miała szpetne pudełko:/ (te tanie serie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Grę raczej na pewno kupię. Napisze ktoś, czy jest w tym jakaś warta wzmianki fabuła, nie będąca jedynie pretekstem do gry, tzw. motywująca do przechodzenia jej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy kupić Puzzle Quest: Challenge of the Warlords ponieważ wiele ludzi bardzo chwali tą grę , sam nie wiem co o niej myśleć , na początek ściągnę sobie demko i sprawdzę czy aby na pewno gra jest godna uwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.05.2008 o 20:18, Forgotten napisał:

to... chyba poczekam:D
Ah! tylko szkoda, że będzie miała szpetne pudełko:/ (te tanie serie)



TOPSELLER ma obracany inlay :) wiec po wywinieciu bedziesz mial pudelko nie seriowe :)
Co do fabuły, jest warta poczytania - a nie skipowania zeby kolejny quest robic.
Fajnie sie rozwija bohatera, jest pare intryg i nie liniowe zakonczenie.
W skrocie, inne gry (nawet premierowe) poszly u mnie w odstawke po zainstalowaniu PQ.
Mam postac na 36 poziomie i miotam czarami jak szalony, no i przez PQ chodze spac po 0200h ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaintrygował mnie ten Puzzle Quest po videorecenzji, wielu mile się wypowiada o tej produkcji, mimo statycznej grafiki ma niesamowitą grywalność itp. Chętnie odpalę demo w sobotę i sprawdzę, czy to rozrywka dla mnie. :) A jeśli się spodoba pewnie zamówię pełniaka w sklepie. Z tego co widzę nie jest to zbyt droga gra. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem w demo....BOŻE!!!! W przerwie meczu myślałe, że tylko zobaczę.. a jak się zorientowałem to i po meczu i po Majewskim..Czekam na pełną wersję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.06.2008 o 15:04, Aragloin napisał:

Zagrałem w demo....BOŻE!!!! W przerwie meczu myślałe, że tylko zobaczę.. a jak się zorientowałem
to i po meczu i po Majewskim..Czekam na pełną wersję.


Demko mnie tak wciągnęło, że też miałam tylko zobaczyć i ... o skończyło się ;) Gra jest naprawdę zaskakująca, kto by się tego spodziewał, ze można w taki fajny sposób połączyć ze sobą RPGa i grę logiczną - moje dwa ulubione gatunki gier :)
A swoją drogą, właśnie odebrałam pre-ordera PQ ze sklepu gram.pl i zaraz instaluję. Zastanawiam się tylko, czy to, aby dobry pomysł, w końcu do wakacji zostało jeszcze trochę czasu ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra jest świetna. Potrafi wciągnąć jak dobry RPG. Mnóstwo questów, skilli i pewnie wiele innych rzeczy. :D
Opłaca się ją kupić, szczególnie za tak niską cenę (30 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.06.2008 o 15:26, Paladynka napisał:

Demko mnie tak wciągnęło, że też miałam tylko zobaczyć i ... o skończyło się ;) Gra
jest naprawdę zaskakująca, kto by się tego spodziewał, ze można w taki fajny sposób połączyć
ze sobą RPGa i grę logiczną - moje dwa ulubione gatunki gier :)
A swoją drogą, właśnie odebrałam pre-ordera PQ ze sklepu gram.pl i zaraz instaluję. Zastanawiam
się tylko, czy to, aby dobry pomysł, w końcu do wakacji zostało jeszcze trochę czasu
;P

Zwałszcza te "walki" są co tu dużo mówić...bardziej wciągające niż BGII co u mnie oznacza to, że gra....no....wiadomo..A tak po za tym PQ będe dopiero miał pod koniec czerwca...a dlatego, że średnia 4.69:( No jedna ocena w górę i bym miał..uchuchcuuu!! Ale niestety, kupię tylko Fable, PQ i..zobaczę. Ale pewnie coś z TS. No ale przejdźmy do PQ, mianowicie chcociaż mam 15 lat to 90% tekstu w grze rozumiałem. Nie wiem czy to tak programiści zrobili, czy to ja mam taki "angielski":) Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie w tym momencie instaluje Puzzle Quest''a. Zobaczymy, czy naprawdę jest taka dobra ;)

Edit: Moje pierwsze wrażenie: Co? To tylko zajmuje na dysku 70 Megabajtów, a płyta z grą tylko 150?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować