Zaloguj się, aby obserwować  
CzystyZysk

Lądowanie na Księżycu - Prawda czy Mistyfikacja?

35 postów w tym temacie

Dziś, chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego, czy lądowanie na Księżycu, było prawdą, czy też mistyfikacją. W końcu na Księżycu nie ma wiatru a flaga się zatrzęsła...

Ja uważam, że lądowanie na Księżycu to jednak prawda, jednak nie kryję, że mam co do tego wątpliwości...

Zapraszam do dyskusji, osoby powyżej Przodownika! Reszta - wynocha!

Dobra, to był żart :D Zapraszam wszystkich do dyskusji :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to prawda ;-) mozliwe, ze flaga poruszyla sie bo:
a) Byla to specjalna flaga powiewajaca bez wiatru...
b) Mozliwe, ze zostawili jednego goscia z flaga i gdy odlatywali to podmuch z silnikow to zrobil :-D
c) Poprostu zrobili komputerowa flage (powiewajaca) zeby byl wiekszy efekt :-p
Kto wie co oni tam robia... >_< mozliwe ze mamy zamrozonego Megatrona, a oni nic nam nie mowia (Ci od NASA czy z kad tam :-p)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 16:52, CzystyZysk napisał:

Dziś, chciałbym poznać Wasze opinie na temat tego, czy lądowanie na Księżycu, było prawdą,
czy też mistyfikacją. W końcu na Księżycu nie ma wiatru a flaga się zatrzęsła...

Ja uważam, że lądowanie na Księżycu to jednak prawda, jednak nie kryję, że mam co do tego wątpliwości...

Zapraszam do dyskusji, osoby powyżej Przodownika! Reszta - wynocha!

Dobra, to był żart :D Zapraszam wszystkich do dyskusji :))

Niedawno w Focusie Historia było dużo na ten temat. Przyznam, że po lekturze tamtego artykułu nabrałem wielu wątpliwości co do całej sprawy z człowiekiem na księżycu, nie mniej jednak nadal w to wieżę. Podobno są dowody na to, że słynne zdjęcia z lądowania na Księżycu zostały zrobione na Ziemi... Ciekawa sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jest też inna teoria.
Po prostu w flagę uderzały cząstki wiatru słonecznego, i dlatego powiewała.
( był kiedyś taki projekt- ,,żegluga w Kosmosie" bardzo fajny. bo te ,,łodzie" miały mieć właśnie żagle na wiatr słoneczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przedtem sie nad tym niezastanawiałem ale teraz mysle że może to byc nieprada bo jakby tak pomyslec gdyby wyladowali na tym księzycu to wydaje mi sie że potem nastapiły by nastepne ladowania a tu ni chu chu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 17:04, Steel Dogg napisał:

przedtem sie nad tym niezastanawiałem ale teraz mysle że może to byc nieprada bo jakby tak
pomyslec gdyby wyladowali na tym księzycu to wydaje mi sie że potem nastapiły by nastepne ladowania
a tu ni chu chu...


Wiele rzeczy jest dla wielu ludzi co najmniej dziwnych ale dla mnie nie. Sa teorie ze ksiezyc jest ogromna baza cywilizacji ktora nas stworzyla, i ktora umiescila na naszej orbicie sztucznego satelite skaldajacego sie co ciekawe z aluminium i innych pierwiastkow(jednak w glwonej mierze z aluminium). Kolejna sprawa to to czy nie zastanowilo was to ze ksiezyc zawsze jest ustwawiony w te sama strone w stosunku do ziemi?? Tzn. ze zawsze jest jedna czescia(nie wykonuje obrotow wokol wlasniej osi). Oczywiscie tak naprawde nie ma dowodow na ta teorie, jednak logicznie rzecz biorac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 17:12, Steel Dogg napisał:

sory za drugiego posta ale czemu wiec nie zbadaja tej drugiej cześci księzyca


Byc moze dlatego ze jest tam ciemno i boja sie krwiorzerczych kosmitow:P:lol:.

A tak na serio to byc moze dlatego ze trzeba byloby oswietlic ta druga czesc ksiezyca a nikt tak naprawde nie ryzykowalby straty statku za ilestam miliardow dolarow(bo zycie ludzkie dla nich sie nie liczy).

Kolejna kwestia: sondy na marsie: Zostaly wyslane dwie sondy ktore mialy badac marsa po jego dwoch roznych stronach. Co najciekawsze jedna z nich po pewnym czasie przestala dzialac ze wzgledu na pyl ktory "zatkal" baterie sloneczne, a druga dziala dalej i co ciekawe jej wydajnosc wzrosla. Nikt nie potrafi tego racjonalnie wytlumaczyc tym bardziej ze zwykly "wiatr" nie bylby w stanie zdmuchnac tej warstwy pylu. Wyglada to mniej wiecej tak samo jak chcecie odkurzyc cos i na poczatku dmuchacie na dana powierzchnie. Widac ze nie zdmuchniemy calosci kurzu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu na Discovery był program poświęcony lądowaniu na Księżycu. Wypowiadali się zwolennicy teorii, że to tylko mistyfikacja, jak i ci, którzy uważali, że lądowanie jednak doszło do skutku. Tym drugim udało się obalić wszystkie argumenty za tym, że lądowanie nie miało miejsca, m. in. ten z powiewającą flagą, brakiem gwiazd na zdjęciach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lądowanie na księżycu nie jest mistyfikacją. Na księżycu Amerykanie kręcili film, ale nic z tego nie wyszło, więc film nakręcono na Ziemi. Także lądowanie nie jest mistyfikacją, ale film tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 17:04, Steel Dogg napisał:

przedtem sie nad tym niezastanawiałem ale teraz mysle że może to byc nieprada bo jakby tak
pomyslec gdyby wyladowali na tym księzycu to wydaje mi sie że potem nastapiły by nastepne ladowania
a tu ni chu chu...


Były potem następne lądowania, nie pamiętam ile, ale były, choćby Apollo 13 to miała być kolejna misja na księżyc.. No i w końcu znudziły się amerykanom te wyprawy, zabrali skałki itp.. No i NASA jak i Rosja (nie pamiętam jak ich odpowienik się nazywa) planuje założyć bazę na księżycu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę, że było tak jak w reklamie Red Bulla :)

A tak na poważnie należałoby sięgnąć do archiwalnych nagrań. Po eksperckiej, niezależnej analizie okazałoby się czy są prawdziwe. Moje subiektywne zdanie na ten temat jest nie do końca precyzyjne. Trwająca wówczas "zimna wojna" rodziła w umysłach ludzi wiele ciekawych pomysłów -np. samolot napędzany energią atomową. Jeśliby miała to być mistyfikacja to bym się nie zdziwił. Znająca mentalność Amerykanów nic nie jest w stanie mnie zaskoczyć. Z drugiej zaś strony to niemożliwe, żeby to było sfingowane. Byłaby to największa maskarada w dziejach nowożytnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie to była prawda, ale film mogli nakręcić na Ziemi, żeby był lepszy efekt... xD
Nigdy się nie zastanawiałem nad tym.!
Brawo dla założyciela za extra temat! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 18:08, szymonsen napisał:

Wg. mnie to była prawda, ale film mogli nakręcić na Ziemi, żeby był lepszy efekt... xD

Film nakręcono na Ziemi, ponieważ na księżycu im sie nie udało. Nie przyznali się do tego, ponieważ trwała wtedy zimna wojna, gdzie USA i ZSRR prowadziły technologiczny i zbrojny wyścig. Amerykanie musieli pokazać, że nie są gorsi od Rosjan, ich duma na to by nie pozwoliła. Dodatkowo chcieli nakręcić film, jako dowód na lądowanie na księżycu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba coraz mniej wierzę w to, że ludzie wylądowali na księżycu... Kiedyś był w TVP1 taki dokument o tym czy lądowanie to mistyfikacja czy prawda, ale nie pamiętam jego nazwy :( Wtedy zacząłem się tym interesować i chyba znowu zacznę pod wpływem tego wątku :) Brawa dla założyciela!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przyjmijmy że film nakręcono na ziemi to jak wytłumaczyc słabsza grawitacje bo z tego co pamietam to na tym filmie ewidentnie widać że przyciaganie jest mniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 19:01, Steel Dogg napisał:

przyjmijmy że film nakręcono na ziemi to jak wytłumaczyc słabsza grawitacje bo z tego co pamietam
to na tym filmie ewidentnie widać że przyciaganie jest mniejsze

Może kręcono to pod wodą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.09.2007 o 19:04, Steel Dogg napisał:

mało prawdopodobne bo wtedy gdyby chodzili to ten niby pył co był na powierzchni ksieżyca unosił
by sie jak muł
i woda by metniała

Uważam że jednak człowiek wylądował na księżycu a plotki że to mistyfikacja to propaganda z czasów związku radzieckiego ale uważam też że teoretycznie dało by się nakręcić taki film na ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować