Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Niedawno kupiłem komputer parametry w podpisie, ale dzień później po kupnie wyszedł 8600GT tańszy od mojej karty no to rwałem włosy z głowy ale jak popatrzyłem na osiągi, parametry to 7900GS wypada tak samo, trochę gorzej lub nawet lepiej zależy od modelu. Ja osobiście kartę na DX10 kupię najwcześniej za 6 miesięcy prawie wtedy stanieje 8600GTS lub nawet już pokuszę się o 8800GS/GTS okaże się w każdym razie nowy Radeon, który ma wyjść w maju "lekko" pobije NVidia. Na razie inwestuje w ramy, Windows Vista Ultimate zżera mi 800Ram więc zostaje mi marne 1.2GB dlatego 3GB ramu przy WVU to minimum pod warunkiem że ktoś gra i dosyć mocno obciąża sprzęt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 11:44, oOreVenOo napisał:

Na razie inwestuje w ramy, Windows Vista Ultimate zżera mi 800Ram więc zostaje mi marne
1.2GB dlatego 3GB ramu przy WVU to minimum pod warunkiem że ktoś gra i dosyć mocno obciąża
sprzęt.


No to masakra z tą Vistą... jednak (ktoś już wcześniej o tym pisał) ja również nie mogę odeprzeć tej ponurej myśli, że DX10 MÓGŁBY spokojnie zostać wydany na XP. A nie jest tak tylko dlatego, że trzeba jakoś sprzedać tą felerną Vistę...

Echh mus, to mus - w końcu trzeba będzie Vistę zainstalować. A niech się za kilka miesięcy - rok - dwa lata - okaże, że wychodzi DX10 na XP-ka. Niech no ja tam do nich trafię, z kałachem i z granatami, do tego Microsoftu, do tych bandytów chamów, no! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 12:01, Treant napisał:

Radeon 2900 XTX nie imponuje: http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=7052 To zła wieść
dla czekających na spadek cen GF 8800 GTX. Szkoda, że nie ma jeszcze informacji o kartach ATI
ze średniej półki.


dziwnie to wygląda - 2900 xtx ma takie same osiągi jak xt ??// - coś mi się nie wydaje , poczekajmy do premiery

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


A sprawa DX10 na XP-ka nabiera jeszcze większego prawdopodobieństwa, gdy zwróci się uwagę na jeden szczegół w planach Microsoftu - wsparcie Microsoftu dla Windows XP ma się zakończć w 2014 roku, natomiast dla Windows Visty w 2012!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tą vistą i dx10 może być różnie. Zanim programiści nauczą się programować pod dziesiątke i zanim wyjdą gry, od początku pisane pod nowego directa minie, według mnie, około dwa latka. Nie zdziwiłbym się jakby do tego czasu wyszedł nowy system microsoftu i nowa seria kart graficznych. I dopiero te produkty będąze sobą prawidłowo wsprółpracować i w pełni wykorzystywać swoje możliwości. Cały czas nie mogę się oprzeć wrażeniu że seria 8xxx i Vista to produkty przejściowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 11:44, oOreVenOo napisał:

........


Jak kogoś stać na wymienianie karty graf. co pół roku to se może tak kombinować. Ja, jak kupuje karte to służy mi jakieś 3 lata, dlatego na dzień dzisiejszy w porównaniu 7900GS i 8600Gt zwycięża 8600GT za sprawą takich samych osiągów ale kompatybilności z DX10. Wybór oczywisty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 12:15, Kris_bla napisał:

Ze ATI jak zwykle daje ciala ;-P Buahahahaha

To sobie przypomnij serie FX Panie "nvidia_najlepsza_na_swiecie" :P moze i daje ciala, ale napewno nie jak zwykle :) osobiscie przed grzebaniem ati poczekajmy na testy dx10 - te nieszczesne fx tez sobie niezle radzily w dx8...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 12:36, gmx napisał:

> Ze ATI jak zwykle daje ciala ;-P Buahahahaha
To sobie przypomnij serie FX Panie "nvidia_najlepsza_na_swiecie" :P moze i daje ciala, ale
napewno nie jak zwykle :) osobiscie przed grzebaniem ati poczekajmy na testy dx10 - te nieszczesne
fx tez sobie niezle radzily w dx8...


Ja nie jestem panem "nvidia_najlepsza_na_swiecie"... jestem panem: "nie lubie ATI, bo mnie zrobili w bambuko z R9800XT" :-D A ktora firma jest lepsza od nich to mi juz zwisa :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupić se GF 8800GTS 320 MB, ale nie wiem jakiej firmy... Mam do wyboru: Galaxy, Asusa, Gigabyte...Którą wziąć??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 13:41, Mikex napisał:

Mam zamiar kupić se GF 8800GTS 320 MB, ale nie wiem jakiej firmy... Mam do wyboru: Galaxy,
Asusa, Gigabyte...Którą wziąć??

Gainwarda w wersji GS 550/1760. Najtańszy z podkręconych fabrycznie i dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 13:41, Mikex napisał:

Mam zamiar kupić se GF 8800GTS 320 MB, ale nie wiem jakiej firmy... Mam do wyboru: Galaxy,
Asusa, Gigabyte...Którą wziąć??


Daj link do sklepu gdzie kupujesz najlepsza na dzień dzisiejszy, kwesta taktów danej karty. Odnosnie producentó bym oscylował EVGA, BFG, Galaxy, Gainward
Fajnym przykłądem jest ten Gainward http://www.morele.net/produkt/90058/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.04.2007 o 12:34, awesome napisał:

na dzień dzisiejszy w porównaniu 7900GS i 8600Gt zwycięża
8600GT za sprawą takich samych osiągów ale kompatybilności z DX10. Wybór oczywisty.


Jak dla mnie zły wybór 7900GS wręcz leje 8600GT syntetyka ( 3D Marka ) nie biorę tutaj bod uwage. Cena ta sama, DX10 obsługa tylko Vista, w XP na to poczekamy jeszcze trochę, ilość gier na DX w tej chwili śladowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 14:40, blacklio napisał:


> na dzień dzisiejszy w porównaniu 7900GS i 8600Gt zwycięża
> 8600GT za sprawą takich samych osiągów ale kompatybilności z DX10. Wybór oczywisty.

Jak dla mnie zły wybór 7900GS wręcz leje 8600GT syntetyka ( 3D Marka ) nie biorę tutaj bod
uwage. Cena ta sama, DX10 obsługa tylko Vista, w XP na to poczekamy jeszcze trochę, ilość gier
na DX w tej chwili śladowa


To jakieś dziwne testy widziałeś. Ja widziałem porównanie tych kart i 8600Gt czasem wygrywa czasem przegrywa ale różnica 1-2 FPSów naprawdę róznicy dla mnie nie robi. Co z tego, że nie ma teraz gier na DX10. Ale jak ja mówiłem, jak kupuję grafikę to nie wymieniam jej przez jakieś 4 lata a w ciągu tych 4 lat DX10 będzie królował i gier na Dx9 po prostu nie będzie. Pozatym jest potwierdzone, że DX10 będzie na XP więc problemu nie widzę.
Tu masz kawałek testu obu tych kart:
8600GT - 450 zl (referencyjna) vs 7900GS - 520 zl (referencyjna) vs 7600GT - 420 zl (referencyjna)

Pierwsza wartość jest dla 8600GT, druga 7900GS i trzecia 7600GT
3DMark05.................9884 / 7450 / 5952
3DMark06.................4761 / 3871 / 3351
F.E.A.R (1280x960)....68 / 73 / 55
Prey (1280x960)........61,8 / 92,5 / 55,7
CS: Source...............183,6 / 175,2 / 115,4
S.T.A.L.K.E.R.............46,4 / <40 / 25,7

dodam od siebie, ze w Oblivionie, S.T.A.L.K.E.R i NFS Carbon - 8600GT wygrywa dosc znacznie z 7900GS...

jak widac tylko w Prey''u 8600GT dostaje mocno w pupe od 7900GS
(porownanie robilem na podstawie testow pclaba)
Jesli ktos nadal uwaza, ze 8600GT to nie dobry wybor za 450 zl to jego problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.04.2007 o 23:30, oOreVenOo napisał:

"osiągnęli pełne 60fps w rozdziałce HD 2048x1500 na DX10 w wysokich detalach i najdalszym widoku
(przy sprzęcie 8800gtx, 2gb ram C2D)". Podany sprzęt nie jest jakiś rewelacyjny jedynie karta
wymiata ale tak kto będzie grał na rozdziałce 2048x1500HD ?


Nie jest rewelacyjny? Dla większości Polaków myślę, że jest nieosiągalny. Ale wiadomo, nie potrzeba takiej rozdziałki. Dlatego kiedyś pisałem tutaj, że jest szanse na granie w Crysis DX10 na full detalach w rozdziałce 1280x1024 na 8600GT - chociaż może przesadzam.

A tutaj AMD-ATI http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12893

I kłopoty AMD http://www.in4.pl/komentarze.htm?news_id=12892 - módlmy się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 12:01, Treant napisał:

Radeon 2900 XTX nie imponuje: http://www.dailytech.com/article.aspx?newsid=7052 To zła wieść
dla czekających na spadek cen GF 8800 GTX. Szkoda, że nie ma jeszcze informacji o kartach ATI
ze średniej półki.


Moim zdaniem to joke, pewnie jeden z serwisów nie wytrzymał i zrobili sobie jaja, przecież nie widac tu różnicy miedzy XT a XTX, ja wiem swoje, poczekam na oficjalne testy, po co lać wodę...:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.04.2007 o 15:08, awesome napisał:

w ciągu tych 4 lat DX10 będzie królował i gier na Dx9 po prostu nie będzie.

Na razie w planie 2-letnim nie zapowiedziano niemal niczego, co wymagałoby zarówno DX10 jak i Visty wyłącznie, co gorsza, ża dwa-trzy lata ma już być następca Visty, więc wogóle problem DX10 nie istnieje, bo nie zdąży, a za cztery lata gry na DX 9c lub L nadal będą królowały, bo takie konfiguracje ma większość graczy z których wielu chętnie wymienia karty graficzne, ale nie system, więc nikt nie podetnie gałęzi na której siedzi tak, jak było to z AGP.

Dnia 26.04.2007 o 15:08, awesome napisał:

DX10 będzie na XP więc problemu nie widzę

Otóż to. Choć jak mówiłem, pewnie DX10 umrze śmiercią niechcianego dziecka tak jak Vista.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować