Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Łahahawłahaa...?
Właśnie przeczytałem, że nowiuteńkie GF (seria 9) mają jeść mniej prądu i być 2x wydajniejsze od 8800... A i cena ma być na takim samym poziomie co 8800...
Prawda to czy nie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mniejszy proces technologiczny i zużycie prądu - prawda.
Początkowo cena tak jak za 8800 sięgnie 3000 zł, bo będzie to nowość.
Wydajność 2x lepsza? Nie raczej nie, na pewno będzie lepszą kartą, ale wydajność tak, gdzieś bym celował max. 60 - 75%, ale to max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzaczy, ale w jaki sposób?
Może to być spowodowane przegrzewaniem się, może tym BIOSem karty (na to nie znam sposobu - lepiej nie ruszać BIOSu karty) lub też, ale mało prawdopodobne (graniczące z cudem), że gość zapomniał zasilania podpiąć lub źle założył.
Głównie bym stawiał na pierwsze dwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie wygląda na wydajne.
W takim razie karta musi być podkręcona, bo nie sądzę, by sama z siebie zaczęła się nagrzewać w nadmiarze...
Gostek coś kombinuje (mnie się wydaje), jeżeli karta się przegrzewa to najpierw występują artefakty oraz cętki.
Do końca nie wiem co jest grane, ale chyba jest uszkodzona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm....
Dziwna sprawa. Jakaś pętla nieskończona blokuje sterownik.
A kartę sprawdzałeś w innym kompie? Wg. tego co pisze (raczej nie do końca jest to prawda) może być uszkodzona.
Ale co z monitorem? Zgrałeś stery?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 00:05, Ballonik napisał:

Łahahawłahaa...?
Właśnie przeczytałem, że nowiuteńkie GF (seria 9) mają jeść mniej prądu i być 2x wydajniejsze
od 8800... A i cena ma być na takim samym poziomie co 8800...
Prawda to czy nie prawda?

Jeżeli będą produkowane w 65 lub 45 nanometrów, to I informacja jest częściowo prawdziwa. Częściowo, bo prądu będą jeść tyle saml.
2x wydajniejsze - chyba prawda. W końcu 8800GTX jest 2x wydajniejszy od X1950XTX.
Cena - zawsze nowe karty kosztują koło 2500, 2000 zł. Więc też prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

O 45nano można zapomnieć patrząc na to ile problemów mają z przesiadką na 65. Co do samych kart to pobór prądu mniejszy więc i będą trochę ćhłodniejsze nowe karty...ale bez przesady. 2x większa wydajność ?? Bajka... jak będzie powiedzmy 50% szybsza od 8800GTX to juź będzie sukces. Cena jak zwykle w okolicy 3k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się (o prądzie mowa). Jeżeli nowe będą napchane dodatkowymi bajerami to tak, ale jeżeli będzie to ta sama karta (w innym procesie technologicznym) to prądu będzie mniej zżerać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.08.2007 o 11:02, kpt Nemo napisał:

Jak myślisz czy zamontowanie dodatkowego wentylatorka rozwiązałoby problem?
http://www.allegro.pl/item230470738_ati_r_9800xt_256_mb_sprawna_po_nagrzaniu_smici_3.html


kumpel też miał radeona 9800 innej firmy nowego i też miał to co ten gość 3 razy do sklepu ją zanosił więc to chyba wada tych radków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na forum nvidia poczytałem o ni piszę , że niestety to wersja sterowników nie współpracuje z systemem .
Jedyne rozwiązanie to zainstalować ponownie lub zainstalować wcześniejsze wersje .
Kurde Żal , czytałem że dużo ludzi ma z tym problem
A stery do monitoru to gdzie znaleźć mogę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować