Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Wielki dylemat co wybrać GeForce 8800 GTX czy GeForce 9800 GTX jak narazie nie chodzi mi o różnicę ceny tylko wydajność, i jak by można było podajcie mi proszę jakieś testy tych dwóch kart graficznych. Z góry dzięki^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 09:24, Artas15 napisał:

Wielki dylemat co wybrać GeForce 8800 GTX czy GeForce 9800 GTX jak narazie nie chodzi
mi o różnicę ceny tylko wydajność, i jak by można było podajcie mi proszę jakieś testy
tych dwóch kart graficznych. Z góry dzięki^^

http://pclab.pl/art32010.html Test 9800GTX
http://pclab.pl/art23133.html Test 8800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2008 o 22:45, Tomek1120 napisał:

Karta graficzna to jedyny podzespół który opóźnia mój zakup kompa. No nie licząc dolara.
Cały czas nie wiem co wziąć aktualnie waham się między HD 4870 a GTX 260. Według testów
z sierpniowego CDA Geforce marki Zotac AMP Edition jest znacznie lepszy od Ati ale ciągnie
więcej prądu. Nie wiem czy warto dopłacać do tej karty, chcę żeby komputer mi posłużył
jak najdłużej.


No cóż to troszkę nie obiektywne, bo porównujesz wydajnościowo referenta oraz kartę podkręconą, a co za tym idzie jest to karta o wiele droższa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 16:46, WIkitory napisał:

Mam pytanie:lepiej w grach spisuje się GeForce 9600 czy Radek HD4850?
Albo moze polecacie jakąs inna karte grafiki do gier ?

HD4850 jest zdecydowanie (40-50%) lepszy. I w sumie jest jedną z najlepszych propozycji jeśli chodzi o stosunek cena/wydajność, chociaż przez kryzys gospodarczy wszystkie ceny poszły w górę. Oczywiście są wydajniesze karty (HD4870, GTX260, GTX280) ale 4850 to bardzo dobra karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.11.2008 o 14:53, MLODY2K6 napisał:

To praktycznie to samo.

Prawie to samo. A prawie robi wielką różnicę:
1024*768 = 786432 piksele
1280*1024 = 1310720 piksele.
Różnica to jakieś 80% :) A więc to nie to samo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 10:42, ziptofaf napisał:

> To praktycznie to samo.
Prawie to samo. A prawie robi wielką różnicę:
1024*768 = 786432 piksele
1280*1024 = 1310720 piksele.
Różnica to jakieś 80% :) A więc to nie to samo :)


Ja tam widzę co najwyżej 50% teoretycznie, druga sprawa porównaj sobie testy 9600GT i 8800GT w rozdziałce 1024 i 1280 różnica 1 - 2 klatek tak więc, czyli praktycznie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZANIM ODPOWIESZ NA JAKIEKOLWIEK MOJE PYTANIE PRZECZYTAJ TO !!!

Siemka . Moja Karta Graficzna To GeForce7300gt . Pewnego Dnia Wyszedł Crisis Warhead . Myślę Sobie No To Miodzio . Patrze Na Wymagania A Tu ... Wymagana Karta Graficzna GeForce8800gt . Na Moim Złomie To Nie Pójdzie . To Samo Było Z Far Cry 2 . I Fallout 3 . Mówię DOSYĆ !!! Trzeba Kupić Nową Kartę Graficzną . Ale Jaką ? Hmmmm . Wybrałem GeForce9800gt . Taka Żeby Miała 512mb Pamięci Wewnętrznej , 256 bit Szyna Pamięci i Żeby Była Producenta ASUS lub Gigabyte . Mój Zasilacz To -----------> ATX PROCOMP /P4 (450W) PPFC BOX .
Czemu Pisze Jaki Jest Mój Zasilacz ? Patrz Pytanie NR 2


PYTANIA :

-Czy Cenowo Zmieszczę Się OD 400pln DO 450pln
(Oczywiście Zamawiając Przez Internet . Tak Jest Taniej )
-Czy Będę Musiał Wymieniać Zasilacz ? Bo Słyszałem Że Do Nowych Kart Graficznych Potrzebne Są Jakieś Specjalne Zasilacze . Chodzi Mi o To Czy Potrzebny Jest Mocniejszy Zasilacz . Jeśli Tak To Jaki ?
-I Czy Ta Karta Graficzna Będzie Współpracować Z Direct 10 ? ( To Nie Jest Konieczne . Jeśli Nie To Się Nie Potne :) . Jeśli Tak To Wypas !!! ) .

Z Góry Dzięki Dzięki I Jeszcze Raz Dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2008 o 13:24, AzorPL napisał:

ZANIM ODPOWIESZ NA JAKIEKOLWIEK MOJE PYTANIE PRZECZYTAJ TO !!!

Siemka . Moja Karta Graficzna To GeForce7300gt . Pewnego Dnia Wyszedł Crisis Warhead
. Myślę Sobie No To Miodzio . Patrze Na Wymagania A Tu ... Wymagana Karta Graficzna GeForce8800gt
. Na Moim Złomie To Nie Pójdzie . To Samo Było Z Far Cry 2 . I Fallout 3 . Mówię DOSYĆ
!!! Trzeba Kupić Nową Kartę Graficzną . Ale Jaką ? Hmmmm . Wybrałem GeForce9800gt . Taka
Żeby Miała 512mb Pamięci Wewnętrznej , 256 bit Szyna Pamięci i Żeby Była Producenta ASUS
lub Gigabyte . Mój Zasilacz To -----------> ATX PROCOMP /P4 (450W) PPFC BOX .
Czemu Pisze Jaki Jest Mój Zasilacz ? Patrz Pytanie NR 2


PYTANIA :

-Czy Cenowo Zmieszczę Się OD 400pln DO 450pln
(Oczywiście Zamawiając Przez Internet . Tak Jest Taniej )

Wątpię żebyś się zmieścił w takich cenach. Na ESC ta karta kosztuje 599zł

Dnia 10.11.2008 o 13:24, AzorPL napisał:

-Czy Będę Musiał Wymieniać Zasilacz ? Bo Słyszałem Że Do Nowych Kart Graficznych Potrzebne
Są Jakieś Specjalne Zasilacze . Chodzi Mi o To Czy Potrzebny Jest Mocniejszy Zasilacz
. Jeśli Tak To Jaki ?

Moc masz dobrą, tylko nie znam za bardzo tej firmy PROCOMP, lepszym wyjściem byłby tutaj jakiś Chieftec.

Dnia 10.11.2008 o 13:24, AzorPL napisał:

-I Czy Ta Karta Graficzna Będzie Współpracować Z Direct 10 ? ( To Nie Jest Konieczne
. Jeśli Nie To Się Nie Potne :) . Jeśli Tak To Wypas !!! ) .

9800GT współpracuje z DirectX 10.

Dnia 10.11.2008 o 13:24, AzorPL napisał:


Z Góry Dzięki Dzięki I Jeszcze Raz Dzięki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szykuje się może w najbliższym czasie obniżka lub nowa tańsza wersja kart z serii GTX 2xx? Tak jak rok temu wyszła 8800GT i była lepsza i tańsza od 8800GTS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze zapytam o pozostałe elementy jak procesor, ram, płyta główna, bo może się okazać że pozostałe elementy będą ograniczać kartę i nie wyciągniesz z niej 100% wydajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tak w zasadzie to 9800GT jest kiepskim wyborem, bo za 499 zł (www.gral.pl) dostaniesz o 15% szybszego Radeona HD4850 (od Palita, czyli dobrej marki). Pobór mocy ma w zasadzie nawet nieco niższy niż ten GeForce.
Ale tak, czy inaczej, zasilacz nie wystarczy. Do nowych kart graficznych potrzebne są po prostu porządne i markowe. Stosunkowo tanio dostaniesz Chiefteca 450W, Amacrox Warriora 450W i Pentagram Silent Force 460W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../Wybrałem GeForce9800gt . Taka

Dnia 10.11.2008 o 13:24, AzorPL napisał:

Żeby Miała 512mb Pamięci Wewnętrznej , 256 bit Szyna Pamięci i Żeby Była Producenta ASUS
lub Gigabyte


Trzymanie się akurat tych producentów nie jest najlepszym rozwiązaniem, robią dobre karty, ale innych firm są takiej samej jakości i w dodatku dożo tańsze.

np. według rosnącej ceny:
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=13472&katid=5
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14036&katid=5
http://arest.pl/index.php? inc=produkt&ID=13605&katid=5
http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=14192&katid=5

Ostatni Gigabyte jest niezły tylko dlatego bo ma mocno podkręcony rdzeń.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dobry zasilacz do wymiany bo markowo to jakbyś miał Codgena :)
Najzwyklejszy Chef 450W lub Modcom MC -400 da radę, ale to koszt przynajmniej 150 zł.
Druga sprawa 9800GT=8800GT tylko inne pudełko

Ten Gigabyte z Zalmanem jest dostępny za 490 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować