Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.10.2008 o 21:52, ziptofaf napisał:

/.../
Zgodzę się ze wszystkim poza poborem mocy. HD4870 - max. 160W. GTX260 - max. 210W. A
więc w grach lepiej mieć Radeona - zawsze wyjdzie nieco taniej za prąd :)

Ja brałem dane z testu pclaba (jeśli chodzi o pobór mocy), ale jak widzę, doszliście już mniej więcej do consensusu, więc ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

masz jakiś test potwierdzający to?? różnica jest zauważalna ale nie jest to ponad 35%. Widziałem gry w których GF9800GT był nawet minimalnie szybszy niż HD4850 więc przy tych cenach chyba postawię na zielonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
http://www.nvidia.com/object/geforce_gtx_260.html
Maximum Graphics Card Power - 182W
Na stronie ATI niestety nie ma nic o HD4870, ale:

gph.benchmark.pl
HD4870 - max. pobierana moc ~160W
GTX260 - max. pobierana moc ~186W

Więc, jak widzisz, nie biorę danych z kosmosu, a z uznanych i godnych zaufania witryn (no, chyba, że strona główna Nvidii nią nie jest :)).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 18:40, player000 napisał:

masz jakiś test potwierdzający to?? różnica jest zauważalna ale nie jest to ponad 35%.
Widziałem gry w których GF9800GT był nawet minimalnie szybszy niż HD4850 więc przy tych
cenach chyba postawię na zielonego.


Ehem, HD4850 spokojnie może walczyć z 9800GTX+. A 9800GT to tylko 8800GT ze zmienioną nazwą, więc po prostu nie ma szans z Radkiem. A tu masz ładny test:
http://pclab.pl/art32994-6.html - w 3D Marku jest średnio, ale w grach...to już zupełnie inna kategoria. Zwłaszcza, że najgorsza pokazana tam karta 8800GTX 512 jest i tak o 5% szybsza od 9800GT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 21:49, ziptofaf napisał:

Maximum Graphics Card Power - 182W
Na stronie ATI niestety nie ma nic o HD4870, ale:


No tak. Tyle tylko, że sam wiesz, że co innego zużycie faktyczne a co innego dane z instrukcji (producenta).

Dnia 28.10.2008 o 21:49, ziptofaf napisał:

gph.benchmark.pl
HD4870 - max. pobierana moc ~160W
GTX260 - max. pobierana moc ~186W
Więc, jak widzisz, nie biorę danych z kosmosu, a z uznanych i godnych zaufania witryn
(no, chyba, że strona główna Nvidii nią nie jest :)).


Zwracam honor.
W dalszym ciągu to jednak porównywalne wyniki - 26W to ~15% więc nie jest to aż tak istotna różnica. Tym bardziej, że jeśli ktoś kupuje taką grafikę to raczej nie patrzy na przyszłe rachunki za prąd.

P.S. Ale w testach GTX wypada lepiej.... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nie mówię że GF9800GT jest szybszy (jestem wręcz pewien że jest średnio 15% słabszy) jednak w kategorii cena/jakość z powodu ceny niższej o około 20% jest kartą równie atrakcyjną o ile dla nie które nie lepszą (właśnie przez to że jest tańszy) niestety nie tylko wydajność się liczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 22:14, player000 napisał:

ja nie mówię że GF9800GT jest szybszy (jestem wręcz pewien że jest średnio 15% słabszy)
jednak w kategorii cena/jakość z powodu ceny niższej o około 20% jest kartą równie atrakcyjną
o ile dla nie które nie lepszą (właśnie przez to że jest tańszy) niestety nie tylko wydajność
się liczy.


Na chwilę obecną masz rację. HD4850 jest świetną kartą, ale w cenie do 450 zł (no, może do 500 za podkręconego). Za tyle można go było kupić kilka tygodni temu. Ale niestety dolar poszedł w górę i ceny wzrosły do oporu.
Teraz w ogóle najlepiej nie kupować żadnego sprzętu, bo można strasznie przepłacić. Dopiero po Bożym Narodzeniu może się coś zmieni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Która karta jest lepsza:GF 7300GT 256 DDR3 czy GF 7600GS DDR3?Nie mogę nigdzie znaleźć porównania a strona podana w przyczepionym poście daje możliwość porównania tylko GF 7600GS DDR2 :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2008 o 23:21, Jarzy napisał:

Która karta jest lepsza:GF 7300GT 256 DDR3 czy GF 7600GS DDR3?Nie mogę nigdzie znaleźć
porównania a strona podana w przyczepionym poście daje możliwość porównania tylko GF
7600GS DDR2 :/


To są te same karty ;) Tylko, że 7600GS ma zmienioną nazwę (i zegary) w stosunku do 7300GT. Innymi słowy - kupując podkręconego fabrycznie 7300GT dostaniesz typowego 7600GS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 07:17, Jarzy napisał:

/.../
Dzięki za info.Mimo wszystko 7600GS na Allegro na AGP jest zwykle droższy :/

>

Jest drozszy bo jest wydajniejszy:

Nazwa produktu Procesory pixeli Procesory vertexów Szerokość magistrali Typ pamięci/wielkość Zegar GPU Zegar pamięci
GeForce 7600 GT 12 5 128-bit GDDR3/256MB 560MHz 1400MHz
Galaxy 7600 GS 12 5 128-bit GDDR3/256MB 500MHz 1400MHz
GeForce 7600 GS 12 5 128-bit GDDR2/256MB 400MHz 800MHz
Galaxy 7300 GT 8 4 128-bit GDDR3/256MB 500MHz 1400MHz
GeForce 7300 GT 8 4 128-bit GDDR2/256MB 350MHz 667MHz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7600GS DDR3 będzie wydajniejszy

Na bemchmarku masz wersje 7600GST to jest właśnie wersja 7600GS DDR3 Palit Sonic z chłodzeniem Zalmana

Zip
Tylko jakim cudem te dwie grafiki różnią się parametrami rdzenia graficznego TMU,PS,VS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 12:53, blacklio2 napisał:

Tylko jakim cudem te dwie grafiki różnią się parametrami rdzenia graficznego TMU,PS,VS

Eeee, serio? Mi się coś kojarzy, że 7300GT = 7600GS. No to przepraszam za wprowadzenie w błąd, ale naprawdę byłem przekonany co do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2008 o 21:02, ziptofaf napisał:

Eeee, serio? Mi się coś kojarzy, że 7300GT = 7600GS. No to przepraszam za wprowadzenie
w błąd, ale naprawdę byłem przekonany co do tego.

Wydajnością może i są porównywalne, szczególnie 7300 po OC, ale to zupełnie inne układy jak już wyżej wspomniano.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Jestem nieszczęsnym posiadaczem Radeona x1950 pro no i ciągle mam z nim problemy.
Powiem tak z początku ciągle mi wyskakiwał błąd o VPU co z tego co w google zobaczyłem często się zdarza no i w moim przypadku przyczyną tego było słabe chłodzenie. Wymieniłem je no i przez jakiś czas był spokój ale teraz znowu się coś zaczyna świrowac :/ Jak odpalę jakąś grę to po ok 2 min zaczyna się sypac grafa kolory pixeli świrują dźwięk piszczy ogólnie szał. A żaden błąd nie wyskakuje reinstalowałem sterowniki i nic omega też nic nie dała :/
Podejrzewam że pamięc na karcie sie grzeje i to od tego ale czy takie cuda na ekranie mogą sie dziac przez to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Mam taki problem mianowicie : oto moja płytka główna Gigabyte M55S-S3 nF500 i chcę teraz kupić karte GeForce 9600 gt. I nie wiem czy ta płyta główna pociagnie taka karte. Proszę o szybka odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2008 o 14:03, Vanmati napisał:

wlasnie od pamieci takie rzeczy sie dzieja,kup radiatorki na pamiec 10zł kosztują

Hmm no to dobrze mi się zdawało ale mam pewien problem otóż jak wspomniałem wymieniłem chłodzenie w karcie niestety blokuje ono dwie te kości pamięci i nie wiem jak to ominąc zwykły radiator tam się nie zmieści niestety zastanawiam się nad użyciem Ogniwa Peltiera ale nie wiem czy to coś do bo samo to ogniwo tylko tam się zmieści :/
Czy takie ogniwo da sobie rade z chłodzeniem gdy będzie samo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować