Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 22.04.2006 o 12:27, SwenG napisał:

> o matko 469zł?! No proszę nawet nie wiedziałem ze az o tyle moze byc tanszy:) Licze tylko
ze
> sklep jest wiarygodny i nie bedzie z nim problemow jak bede to cacko kupowac:)
Przepraszam, pomyłka, ten jest na pci-e. Tu jest na AGP: http://sklep.morele.net/?pg=product_info&PRD_id=28427&o=SCTG_3&dspl=p&tp=&pgr=3


Dzięki, chyba będę się zastanawiał nad kupnem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

eheh stary no widzisz, co jak co ja jednak bym dołozył 50zł i kupił Asusa a nie pointofview , rozumiem ze to kwestia gustu ale asus to asus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 12:37, Widek napisał:

eheh stary no widzisz, co jak co ja jednak bym dołozył 50zł i kupił Asusa a nie pointofview
, rozumiem ze to kwestia gustu ale asus to asus:)

No... to się módl tylko, żeby tego Asusa nie reklamować. Już coś wcześniej pisałem o serwisie ASUSA (chyba nie w tym temacie tylko w problemach lub rozbudowywaniu kompa). Poza tym Roben się bardzo pozytywnie wypowiadał na temat PoV-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.04.2006 o 00:25, buras napisał:

Jesli sie myle prosze o naprostowanie moich bladzacych mysli :)
T&L jest funkcja sprzetowa. Ale moze byc tez emulowany programowo.

No pewnie. Na przykład w takiej GF4MX. I we wszystkich grafikach, które w są zbudowane prawie wyłącznie z ramdac, złącza agp/pcie i sterownika mającego 40 MB ;)

Dnia 21.04.2006 o 00:25, buras napisał:

Bez tego przeciez nie szlo by na zintegrowanych grafikach intela uruchomic zadnej w miare nowej gry ...

Masz rację. Po prostu emulacja Intela jest całkiem znośna. Ale niestety jest tylko emulacją. Część gier, to wykrywa i odpisuje, żebyś się wypchał, część gier nie wykrywa, tylko się wysypuje, a pozostała jakoś działa. Pytanie tylko czy gra, która kogoś interesuje zalicza się do ostatniej kategorii. :)

Dnia 21.04.2006 o 00:25, buras napisał:

A ja na moim notku na prawie takiej samej grafice tyko w nieco starszej wersji spokojnie
pogrywam w WIII, Morrowinda, AOE2 i inne gierki ...

I bardzo dobrze. Pewnie kolega uwzględni iż ma całkiem duże szanse na pogranie sobie w to co chce. Szkopuł tylko w tym, iż on potrzebuje pewności 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.04.2006 o 14:54, Olamagato napisał:

> A ja na moim notku na prawie takiej samej grafice tyko w nieco starszej wersji spokojnie
> pogrywam w WIII, Morrowinda, AOE2 i inne gierki ...
I bardzo dobrze. Pewnie kolega uwzględni iż ma całkiem duże szanse na pogranie sobie w to co
chce. Szkopuł tylko w tym, iż on potrzebuje pewności 100%.


Zgadza się. Z zakupem tej gry poczekam aż zmienie kompa,a teras sobie chyba coś innego kupie. A jeśli ktoś ma taką karte jak ja i chodzi mu ta gra, to niech napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ta karta, o której pisałem niedawno, że najbardziej jestem do niej przekonany
( http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=27628 ), to faktycznie ją wybiorę. No faktycznie część osób pisała, że lepiej, żebym wybrał GF7600, albo 6800... No ale za cenę ok. 750 zł. nie kupię dobrego GeForce''a :/ Ten Radeon ma taktowania 500/1000 (bez podkręcania, a skoro jest to wersja Turbo, to chyba da się ją podkręcić?), 256 MB, 256 bit i 12 potoków - to chyba nie jest najgorzej? A do tego VIVO i dobre chłodzenie, dzięki czemu karta nie będzie się tak męczyć. A GeForce''y w tej cenie mają albo 128 MB, albo 128 bit, albo mniejsze taktowania. A co do tych technologii, gdzie ten Radeon obsługuje podobno starsze, to czy naprawdę jest to aż takie ważne? Co one takiego robią i jaką robią różnicę? Zastanawiałem się też nad tym, czy np. za 2 - 3 lata na tej karcie będę mógł spokojnie grać w nowe gry, nawet na średnich/niskich detalach?

Czy mogę prosić o odpowiedzi na moje pytania i ogólnie o wyrażanie opinii na temat tej karty? Bo bardzo długo zastanawiam się już jaką kartę wybrać i chciałbym dokonać słusznego wyboru (bo kupuję też Athlona 64 3000+ (939) Venice i płytę Gigabyte K8NF nV4 i jakiś zasilacz).

P.S. Czy mógłbym też prosić o jakieś wyjaśnienie, co do tych terminów i co robią np. taktowania rdzenia i pamięci, co daje bit, a co pamięć w karcie graficznej, co dają potoki i RADMAC? Bo chciałbym być pewny co do czego jest i co daje.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedzi na mojego posta! :)
Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wprawdzie tego Radka od Sapphire''a, ale na A64 3000+, 1 GB Ram, Abit KN8Ultra. Nie spotkałem się jeszcze z grą, która by haczyła w 1024x768. Owszem, karta nie posiada PS i VS 3.0, ale ten nie jest wymagany i jeszcze długo nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.04.2006 o 22:00, b4rtez napisał:

Bo
chciałbym być pewny co do czego jest i co daje.

jezeli chcesz sie uczyc pod katem zakupu karty to lepiej poskakac po necie i poszukac zestawien wydajnosci w konkretnych grach, bo same parametry karty nie oddadza jej wydajnosci. Zobacz na tomshardware.com w vga charts. powinien tam tez byc fachowy slownik. sorry ze tak "oszczednie" ale gonie zapolowac na 21'''' :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:16, gmx napisał:

> Bo
> chciałbym być pewny co do czego jest i co daje.
jezeli chcesz sie uczyc pod katem zakupu karty to lepiej poskakac po necie i poszukac zestawien
wydajnosci w konkretnych grach, bo same parametry karty nie oddadza jej wydajnosci. Zobacz
na tomshardware.com w vga charts. powinien tam tez byc fachowy slownik. sorry ze tak "oszczednie"
ale gonie zapolowac na 21'''' :)


nie wiem, czy dobrze trafiłam, ale jako kompletna lama chciałabym postawić dla mnie bardzo ważne pytanie. Mam laptopa Fujitsu-Siemens Amilo A1650 procesor AMD Turion 1,8 GhZ, 1024 RAM, karta graficzna ATI Radeon Xpress 200 M do 128 - i teraz pytanie: nowe gierki dziwnie mi chodzą, tzn. Oblivion na małych szczegółach idzie płynnie, FEAR na średnich płynnie,a demo HOMM V na małych szczegółach tnie się tak, że o grze należy zapomnieć. Rozumiem, że może jest to kwestia rozłożenia pamięci (chociaż w sklepie zapewniano mnie, że pamięć tej karty nie jest zintegrowana!). Czy gdybym dokupiła np. 512 RAMU to gry chodziłyby bardziej płynnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 10:49, noemisiaia napisał:

> > Bo
> > chciałbym być pewny co do czego jest i co daje.
> jezeli chcesz sie uczyc pod katem zakupu karty to lepiej poskakac po necie i poszukac
zestawien
> wydajnosci w konkretnych grach, bo same parametry karty nie oddadza jej wydajnosci. Zobacz

> na tomshardware.com w vga charts. powinien tam tez byc fachowy slownik. sorry ze tak "oszczednie"

> ale gonie zapolowac na 21'''' :)
>

nie wiem, czy dobrze trafiłam, ale jako kompletna lama chciałabym postawić dla mnie bardzo
ważne pytanie. Mam laptopa Fujitsu-Siemens Amilo A1650 procesor AMD Turion 1,8 GhZ, 1024 RAM,
karta graficzna ATI Radeon Xpress 200 M do 128 - i teraz pytanie: nowe gierki dziwnie mi chodzą,
tzn. Oblivion na małych szczegółach idzie płynnie, FEAR na średnich płynnie,a demo HOMM V na
małych szczegółach tnie się tak, że o grze należy zapomnieć. Rozumiem, że może jest to kwestia
rozłożenia pamięci (chociaż w sklepie zapewniano mnie, że pamięć tej karty nie jest zintegrowana!).
Czy gdybym dokupiła np. 512 RAMU to gry chodziłyby bardziej płynnie?


NIE! Gry nie będą chodziły płynnie z uwagi na badziew jaki robi za grafikę. Radeon Xpress 200M to zintegrowana karta graficzna i jest ona odpowiednikiem "normalnej" karty Radeon X300SE. Żaden update pamięci nic nie da. Ten laptop jest dobry do Worda, Excela i ewntualnie starych gierek. I do niczego innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 10:56, KrzysztofT napisał:


NIE! Gry nie będą chodziły płynnie z uwagi na badziew jaki robi za grafikę. Radeon Xpress 200M
to zintegrowana karta graficzna i jest ona odpowiednikiem "normalnej" karty Radeon X300SE.
Żaden update pamięci nic nie da. Ten laptop jest dobry do Worda, Excela i ewntualnie starych
gierek. I do niczego innego.



dzięki za zdecydowaną (i podłamującą mnie :) ) informację. nie mogę sobie tylko przetłumaczyć, czemu te niektóre nowe gierki mi chodzą, a inne nie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 10:56, KrzysztofT napisał:


NIE! Gry nie będą chodziły płynnie z uwagi na badziew jaki robi za grafikę. Radeon Xpress 200M
to zintegrowana karta graficzna i jest ona odpowiednikiem "normalnej" karty Radeon X300SE.
Żaden update pamięci nic nie da. Ten laptop jest dobry do Worda, Excela i ewntualnie starych
gierek. I do niczego innego.


to jeszcze takie "filozoficzne" pytanie - to po co producenci ulepszają laptopy skoro Twoim zdaniem sprzęt kupiony miesiąc temu ma mieć taką samą funkcjonalnośc jak sprzęt sprzed 3 lat? to by chyba było bez sensu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2006 o 12:10, noemisiaia napisał:

to jeszcze takie "filozoficzne" pytanie - to po co producenci ulepszają laptopy skoro Twoim
zdaniem sprzęt kupiony miesiąc temu ma mieć taką samą funkcjonalnośc jak sprzęt sprzed 3 lat?
to by chyba było bez sensu???

To i ja wrzuce swoje trzy grosze. Moim zdaniem to laptopy nie są raczej do grania w gry, tylko jak już Krzysztof wspomniał do Worda, i starszych gier, nowe gry i tak nie będą płynnie działać ze względu na ograniczone możliwości kart graficznych.

Swoją drogą to ja w ogole nie wyobrażam sobie grania na laptopie. Po prostu ten rodzaj komputera został specjalnie stworzony do pracy(jak zresztą wszystkie PCety)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 12:10, noemisiaia napisał:


>
> NIE! Gry nie będą chodziły płynnie z uwagi na badziew jaki robi za grafikę. Radeon Xpress
200M
> to zintegrowana karta graficzna i jest ona odpowiednikiem "normalnej" karty Radeon X300SE.

> Żaden update pamięci nic nie da. Ten laptop jest dobry do Worda, Excela i ewntualnie starych

> gierek. I do niczego innego.

to jeszcze takie "filozoficzne" pytanie - to po co producenci ulepszają laptopy skoro Twoim
zdaniem sprzęt kupiony miesiąc temu ma mieć taką samą funkcjonalnośc jak sprzęt sprzed 3 lat?
to by chyba było bez sensu???


W tanich laptopach (Do 7000zł) jest słaba karta graficzna, mniej ramu i gorszy procek. W lepszych (tych od 8000zł) są lepsze karty grafiki, lepsze procesory i inne podzespoły. Laptopy do gier to cena od 15000zł w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Jaką kartę graficzną polecalibście do 600zł(głównie do grania w gry komputerowe) najlepiej z NVIDI na taki komp:
Intel Pentium 4 3GHz
768 RAM
120 GB.
Narazie mam kartę taką: GeForce FX 5500 128MB. A co o niej myślicie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 12:22, 4YoU napisał:

Ja mam takie pytanie. Jaką kartę graficzną polecalibście do 600zł(głównie do grania w gry komputerowe)
najlepiej z NVIDI na taki komp:
Intel Pentium 4 3GHz
768 RAM
120 GB.
Narazie mam kartę taką: GeForce FX 5500 128MB. A co o niej myślicie?!


no co to duzo mowic nie bluzgając za bardzo : cienizna...

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17495 polecam tego 6600 GT po protu miodzik sie kreci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.04.2006 o 12:22, 4YoU napisał:

Ja mam takie pytanie. Jaką kartę graficzną polecalibście do 600zł(głównie do grania w gry komputerowe)
najlepiej z NVIDI na taki komp:
Intel Pentium 4 3GHz
768 RAM
120 GB.
Narazie mam kartę taką: GeForce FX 5500 128MB. A co o niej myślicie?!


Ramu "troszku" mało masz. A co do karty grafiki to ten FX dobry jest jako podkładka pod piwo. A co do karty graficznej to możesz kupić sobie :

ASUS N6800XT/TD GeForce 6800XT 128DDR 256bit TV/DVI - 600zł :

http://www.sirius.pl/komputery/towar_wyszukaj_0_6800___/towar_karta_23406/ASUS_N6800XT_TD_GeForce_6800XT_128DDR_256bit _TV_DV.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

THX za szybką i dość szczerą ODPOWIEDŹ!!!!! Czyli ta karta ASUS N6800XT/TD GeForce 6800XT 128DDR 256bit TV/DVI jest najlepszą za około/ponad 600zł ?!?!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno pytanie. Czy lepiej kupić sobie 1GB ramu a z kartą poczekać i mieć przez to 1280RAM(256 mam w zanadrzu) czy lepiej kupić kartę a potem RAM?!?! Ja myślę że chyba najpierw RAM a potem gdy nowsze karty stanieją kupić sobie nowszą za taką samą cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować