Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 30.08.2009 o 17:30, Kreeg napisał:

Aha... więc do wymiany :) Jeśli już się tak upierasz na 600W, to proponuje coś takiego:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10363

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Uważam jednak, że spokojnie wystarczy ci 500W:

http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10362

a coś tańszego da się znaleźć ?od tych OCZ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 18:15, Mefisto napisał:

> Aha... więc do wymiany :) Jeśli już się tak upierasz na 600W, to proponuje coś takiego:

>
> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10363
>
> W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Uważam jednak, że spokojnie wystarczy ci
500W:
>
> http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=10362
a coś tańszego da się znaleźć ?od tych OCZ


Ja Ci szczerze polecam tego ocz 500W. Sam go map i ciągnie mi gtx 275 gigabyte i intel core 2 duo e8400. Żadnych problemów. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 12:50, Pawlo09 napisał:

Ile dałeś ?
Ta karta już nie starcza na nowe gry.

E sorry nie pamientam bo ja odarzu kupiłem cały komp 4gb ramu i Quada 2,33 do tego płyta i dysk twardy zarem 2 tysiace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 22:04, Arande napisał:

A nie ma nic takiego, co byłoby chociaż minimalnie lepsze i działałoby z tym, co mam?


Na upartego to wsadzisz dowolną kartę graficzną. Tylko komputer wyleci w powietrze (dosłownie). Zasilacz do wymiany, choćby na coś takiego:
http://allegro.pl/item728462219_chieftec_gps_350eb_101_a_350w_20_4_sata_poznan.html (używka, ale lepsze to niż wydawanie 2x tyle na nówkę)
Potem można dopiero pomyśleć o bezpiecznej wymianie karty na poprzednio poleconego GeForce 9600GSO.

A na upartego, bez zmiany zasilacza, można by spróbować GeForce 8600GT. Będzie o te 30-40% szybszy od 7300GT. Ale to i tak 70% wolniej niż 9600GSO...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.08.2009 o 22:04, Arande napisał:

A nie ma nic takiego, co byłoby chociaż minimalnie lepsze i działałoby z tym, co mam?

Koledzy nie policzyli poboru prądu. Twój komputer jeżeli ma typową konfigurację, to obciąża zasilacz na niemal dokładnie 200W. Zmiana karty graficznej na proponowaną GF9600GSO zwiększy obciążenie zasilacza na 230W, co ten tracer powinien jeszcze uciągnąć bez większych problemów. Cena wychodzi ok. 220 zł.
Jest możliwe nawet wrzucenie o połowę silniejszej karty która powinna na tym samym kompie pociągnąć nawet mniej prądu bo 220W - konkretnie ATI Radeon 4730. Tyle, że to już może zaboleć bo cena to ok. 320 zł.
W obu wypadkach CPU powinien jeszcze sobie radzić z tymi grafikami, chociaż jakakolwiek zmiana w przyszłości będzie wymagała wymiany procesora na silniejszy (i ew. płyty głównej oraz dodania pamięci).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odzyskałam nadzieję dzięki Tobie. ;P Nie znam się na tym i naprawdę się bałam, że potrzebuję nowego zasilacza, a na to nie mam już kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 10:16, Arande napisał:

Odzyskałam nadzieję dzięki Tobie. ;P Nie znam się na tym i naprawdę się bałam, że potrzebuję
nowego zasilacza, a na to nie mam już kasy.


Zważ tylko na to, że Tracer 4Life to lipny zasilacz. Co z tego, że producent podaje moc maksymalną 400W, skoro realna to jakieś ~300W? Dobry zasilacz 350W (który spokojnie by wystarczył) Chiefteca czy choćby Fortrona, kupisz za jakieś 100-150 PLN. Naprawdę, nie warto oszczędzać na tak ważnym elemencie, bo później może się okazać, że pecet nie wystartuje kiedyś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 11:35, Arande napisał:

Może, ale muszę zaryzykować, bo naprawdę nie mam pieniędzy.


Ja ostatnio wyrwałem kilkumiesięcznego Fortrona 400W za 50 PLN. Jeżeli nie masz pieniędzy na nówkę, spróbuj chociaż znaleźć gdzieś używkę. Wiele sklepów komputerowych sprzedaje używane zasilacze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 11:35, Arande napisał:

Może, ale muszę zaryzykować, bo naprawdę nie mam pieniędzy.

Hmmm, dla mnie to jest dość ciekawe - ryzykować spalenie całego kompa w zamian za ew. przyspieszenie? Eeee, chyba lepiej nie ryzykować, bo wyjdzie drożej - wymiana calego kompa jest droga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze sterami od ATI. Problem polega na tym że na poprzednim Windowsie stery działały bez zarzutu.. Teraz po reinstalacji windy już nie.. Po prostu Windows się nie chce załadować gdy je zainstaluje ( instalowałem różne wersje catalystów i nawet te sterowniki modowane) mam czarny ekran i tylko kursor widać.. Format dysku też nie pomógł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.08.2009 o 10:16, Arande napisał:

Odzyskałam nadzieję dzięki Tobie. ;P Nie znam się na tym i naprawdę się bałam, że potrzebuję
nowego zasilacza, a na to nie mam już kasy.

Tylko weź pod uwagę, że jest to tylko szacowanie ryzyka. Porządne zasilacze mogą pracować non-stop na 3/4 obciążenia znamionowego, najlepsze markowe na 90-99%, a taki tracer może się przepalić już na 1/2 obciążenia, co oznacza 200W. Dlatego nawet jeżeli kupisz inną kartę graficzną, to pierwszym następnym zakupem musi być wymiana zasilacza przynajmniej na taki, który jeżeli się spali, to nie puści z dymem wszystkich pozostałych części.
Tracer nie ma prawie żadnych zabezpieczeń bo te zasilacze są wymyślone żeby jakoś działały przy maksymalnie niskiej cenie produkcji.
Jeżeli to możliwe możesz kupić każdą kartę graficzną szybszą od obecnej, pod warunkiem, że będzie pasywnie chłodzona - bo to daje nadzieję na rzeczywiście niski pobór prądu wynikający z niskiej produkcji ciepła przez kartę. Tyle, że takich kart nie ma wiele do wyboru jeżeli kryterium ma być wydajność, więc może wyjść to nie najtaniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować