Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 04.06.2006 o 23:33, Vilmar napisał:

> /.../> Co do SLI to przyjrzałem się temu GA-8N-SLI i zauważyłem, że instalując dwie szerokie karty /.../

We wszystkich pismach komputerowych piszą, że SLI jest potrzebne tylko wtedy, gdy już teraz potrzebujesz największej możliwej wydajności, większej, niż ta, którą zapewnia najszybsza dostępna karta. Wtedy instalujesz dwie najszybsze. W każdym innym przypedku jest to nieopłacalne, bardziej opłaca się kupić najszybszą dostępną na rynku kartę, niż dwie słabsze, które w SLI dorównają jej wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 23:47, KrzysztofMarek napisał:

W każdym innym przypedku jest to nieopłacalne, bardziej
opłaca się kupić najszybszą dostępną na rynku kartę, niż dwie słabsze, które w SLI dorównają
jej wydajnością.


Tak, rozumiem, ale ja o SLI myślę raczej przyszłościowo i czysto teoretycznie - jeśli kiedyś (za rok? dwa?) zapragnę nieco większej wydajności, to dokupię po prostu drugą kartę (cena identycznej z tą, którą zamierzam kupić jako pierwszą, powinna spaść do tego czasu gdzieś o 40%, więc nie będzie to specjalnie wielki wydatek, a przecież nie muszę kupować takiej samej). Jak pisałem wcześniej - bez SLI mogę się w 100% obyć, ale skoro wszystkie inne wybory pchają mnie do tej technologii (ciężko kupić płytę z układem nForce4 ze wszystkimi bajerami których potrzebuję, a bez SLI), to nie będę się unieszczęśliwiał na siłę, a nuż kiedyś mi się zechce poeksperymentować ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Asusa 6600GT 256 DDRII i naprawde chwale sobie ta karte. Narazie praktycznie nie ma gry ktora by sprawiala mi problemy. Kupilem ja za 700 zlotych wiec nie jest to jakas astronomiczna suma

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.06.2006 o 23:33, SwenG napisał:

Sprawdzałeś ? Dziwne bo ja na maksymalnych ustawieniach mam lekko 40-50 klatek na sekundę.
Z AA i Aniso na max.


i co z tego ze ty tak masz? byc moze odpowiednik ze stajni ATI mialby tam 50-60 fpsow z aa i aniso na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 16:22, Archaon2 napisał:

> Sprawdzałeś ? Dziwne bo ja na maksymalnych ustawieniach mam lekko 40-50 klatek na sekundę.

> Z AA i Aniso na max.

i co z tego ze ty tak masz? byc moze odpowiednik ze stajni ATI mialby tam 50-60 fpsow z aa
i aniso na max.

To z tego, że ja nie błyszczę tu wiedzą o wszystkim i nie mówię, że ATI jest do dupy i na pewno ma z 15 fps-ow na Far Cry-u. Jeśli chcesz być wszystkowiedzący to najpierw uzupełnij tą wiedzę np. doświadczalnie a nie ferujesz opinie i wyroki nie mając zupełnie pojęcia o temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 17:39, SwenG napisał:

a nie błyszczę tu wiedzą o wszystkim

alez ja nie blyszcze wiedza. byc moze zabraklo jakiegos emotka typu ";)" by oddac moj nastroj i usposobienie do tej sprawy, ale coz. nie gadam na czatach i mam problem z ich czestym stosowaniem. pozostaje mi tylko wnikliwa odpowiedz.

Dnia 05.06.2006 o 17:39, SwenG napisał:

uzupełnij tą wiedzę np. doświadczalnie


mialem far cry''a przez pewien krotki okres czasu i moglem zobaczyc iz mimo gra posiadala logo nVidii chodzila lepiej na odpowiedniku ATI. a byly to czasy gdy topem ati byl radek 9800pro a nvdii fx5900. uprzedze riposte o gorszej konstrukcji nvdii i jej szmelcowatosci gdyz swiadom jestem jej wad. ale w tamtych czasach bylo to po prostu najprawdziwsze potwierdzenie ze reklama nVidii na poczatku gry nic nie oznacza. podaj prosze tytul tytul z nvidiia ktory wyraznie lepiej chodzi na niej. bo mi do glowy przychodzi tylko doom3 i Q4. za to dodatkowo do moich argumentow nawija mi sie jeszcze FEAR ktory rowniez chodzi lepiej na ATI.

moja ocene uksztaltowalem na podstawie http://pclab.pl/art17356-28.html oraz podobnych.

pozdrawiam i peace przede wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów!
Chcę ... muszę (stara się zjarała :] ) ... kupić sobie nową grafę. Musi być na AGP, gdyż nie chcę wymieniać połowy kompa. Mogę przeznaczyć na ten cel do 1100 zł (ale im mniej tym lepiej :p).
Myślałem nad GeForcem 7800GS ... ale jakieś 6800 można zmoddować. Czy to bezpieczne? Którą kartę bardziej opłaca się kupić? A może jakąś inną, jaką? (może być Radeon)

Pliss, pomóżcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jesli masz kase nie wahaj sie ani chwili i bierze 7800 :) jesli jednak chcesz troche zaoszczedzic polecam 6800 GS firmy XFX :) masz bardzo duza szanse ze w tym modelu odblokujesz potoki i vertexy i zrobisz karte 16/6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:52, morthi napisał:

wszystko CI powinno pojsc :) tyle ze nie na full :) na pewno w F.E.A.R nie zagrasz na full
w rozdzielczosci 1024x768

Więc ta karta była dość dobrym zakupem??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:54, morthi napisał:

jesli na AGP to jak najbardziej :) ma bardzo dobry stosunek ceny do jakosci :) jesli na PCI-E
to polecam 7600 :)

bo wiem że są chyba 2 wersje tej karty jedna chyba 256 cośtam cośtam a ja mam tą 100 ileś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:57, morthi napisał:

polecam program everest :) darmowy do uzytku domowego :) bedziesz dokladnie wiedziec co masz
w kompie :)

wieszco mam w podpisie gg wejdź to może szybciej pujdzie rozmowa ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2006 o 19:48, morthi napisał:

jesli masz kase nie wahaj sie ani chwili i bierze 7800 :) jesli jednak chcesz troche zaoszczedzic
polecam 6800 GS firmy XFX :) masz bardzo duza szanse ze w tym modelu odblokujesz potoki i vertexy
i zrobisz karte 16/6 :)

Jaka będzie mniej-więcej różnica w cenie i wydajności? A 7800 jakiej firmy wziąść? I jeszcze zasilacz... jaki będzie dobry? Teraz mam 350W i boje się że nie pociągnie nowej karty :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

350 :D to do lodowki wsadz :D conajmniej 430 :) i to firmowe ja mam tagana i bardzo sobie go cenie :)
a 7800 ?:) to zalezy ile checsz wydac :) bo sa i za 2000 i za 2500 :) mam sentyment do asusa :) w tej cenie to kazda karta jest juz dobra :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pomylka - i szybkie sprostowanie :)

myslalem o kartach PCI-E - sorki

7800 kosztuje okolo 1200 zl a 6800 XFX 900 :) wiec roznica niewielka :) ale zawsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować