Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Cała platforma z GTX 295 bierze 393W, z kręconym GTX 295 417W. Twój zasilacz ma na linii 12 V 396W. Możliwe zatem, że by wystarczył, jednak pod obciążeniem pracowałby już właściwie na 100% możliwości, bez odpowiedniego zapasu mocy. Należy jednak zauważyć, że w platformie testowej jest podkręcony do 4GHz Quad Q9650, który pożera sporo więcej prądu, niż standardowo taktowany i5-2500k. Testerzy prawdopodobnie nie odliczyli też mocy, którą pożera sam zasilacz, i która jest przez niego oddawana w formie ciepła, ilość taniej mocy jest zależna od sprawności zasilacza (w tym wypadku prawdopodobnie ok. 85-90%), więc te ~40W też można odliczyć. Biorąc to wszystko pod uwagę, myślę, że zasilacz by wystarczył, jednak jeśli masz możliwość, osobiście wymieniłbym go na coś lepszego, Chieftec GPA-500S to budżetowa jednostka, stworzona do tanich zestawów, w miarę możliwości lepiej nie obciążać go na niemal 100% przez dłuższy czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 20:10, Szynkars napisał:

Cała platforma z GTX 295 bierze 393W, z kręconym GTX 295 417W. Twój zasilacz ma na linii


Ogólnie tego gtx''a chcę kupić bo jest za śmieszne pieniądze.
Ogólnie myślałem nad wymianą zasilacza ale miałem to zamiar zrobić za pół roku ale skoro ten chieftec
nie da rady to właśnie patrzałem i może to ?
http://allegro.pl/zasilacz-silentiumpc-deus-g1-500w-80plus-bronze-i2939013934.html


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2013 o 20:19, Chemik1856 napisał:

Ogólnie myślałem nad wymianą zasilacza ale miałem to zamiar zrobić za pół
roku ale skoro ten chieftec nie da rady to właśnie patrzałem i może to ? /.../


Tak jak pisałem, dać radę może by i dał, ale na dłuższą metę nie obciążałbym go na niemal 100%.
Co do nowego zasilacza, to wersja 600W za niecałe 220 zł będzie w sam raz:
http://www.ceneo.pl/19610542

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.11.2012 o 23:02, pawbuk napisał:

> Dzięki wielkie za poradę. Szybkie zestawienie (650W+Karta) daje +1100 zł, a z tym
mógłbym
> się spokojnie pogodzić.
> Poczytam tylko o tej karcie, recki czy coś. Nigdy nie miałem nic MSI i nie wiem
czy ich
> karty są takie dobre jak płyty.

Moim zdaniem nie ma sensu brać tak drogiego zasilacza, skoro można za dużo niższą cenę
mieć taki zasilacz:
http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-600w-psu-80plus-bronze-4xpeg-spc083-527960/
225 zł

Polska firma, porządny, dobrze wyposażony, ma dużo zabezpieczeń, nie jest drogi :)

I do tego taka karta:
http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-hd7850-2gb-ddr5-11200-07-40g-502303/
800 zł

Razem niewiele ponad 1000 zł :)


Dziękuję Tobie i @ziptofaf za porady. Właściwie to skierowaliście mnie na inny, lepszy tor i dokonałem już zakupu zasilatora i grafikatora. Ale odkryłem morele.net :O Zatem jeszcze raz dziękuję za to, że zdaliście sobie trudu.
A Antoś (mój blaszak) śmiga, że ho ho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2013 o 13:44, NintendoPassion napisał:

Osobiście - wolałbym to:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/

Te same pieniądze, fabrycznie podkręcona, 7850 raczej z nią nie powalczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.01.2013 o 14:51, Aurelinus napisał:

Osobiście - wolałbym to:
http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx660-2048mb-ddr5-192bit-dvi-hdmi-dp-pci-e-wer-oc-overclock-gv-n660oc-2gd-517458/

Te same pieniądze, fabrycznie podkręcona, 7850 raczej z nią nie powalczy.


Hejka :)
Jak wspomniałem wcześniej już zakupiłem kartę grafikatorską :) Jak wszystko dopracuję, przyznam się do winy i jaką rzeczywiście kartę kupiłem. Jak zawsze dzięki za okazanie chęci pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem o tym tutaj to tutaj też napiszę, bo w sumie nadal o karcie, chociaż bardziej o głupocie ludzi z którymi piszę.
Czy nawet na normalne listy odpowiadają boty? To, że po wysłaniu maila dostaję nic nie znaczącą odpowiedź na pytanie, którego nie zadawałem to normalne i jestem przyzwyczajony, ale żeby na takie listy też? Wysłałem im to pismo, ze towar jest niezgodny z umową, blabla, wszystko ładnie, pięknie, a oni mi znowu napisali to samo, że już reklamowałem produkt i nie podlega gwarancji. Nosz k... mać. Borze, widzisz, a nie grzmisz. Nawet nie chodzi mi o sam fakt, że nie chcą mi dać nowej karty, ale o sam fakt jak bardzo debilne są te odpowiedzi. Po prostu chyba kupię sobie nową, bo szkda nerwów, a gastrolog powiedział, ze mam się nie denerwować i unikać stresu, bo znwou mi się z jelitami pogorszy. Jeszcze tlyko wyślę im ostatniego maila z podziękowaniem za jakże szybką odpowiedź od ludzi, którzy nie zdaliby podstawowej matury z polskiego, bo nie potrafią czytać ze zrozumieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 13:25, Markush napisał:

Zacząłem o tym tutaj to tutaj też napiszę, bo w sumie nadal o karcie, chociaż bardziej
o głupocie ludzi z którymi piszę.
Czy nawet na normalne listy odpowiadają boty? To, że po wysłaniu maila dostaję nic nie
znaczącą odpowiedź na pytanie, którego nie zadawałem to normalne i jestem przyzwyczajony,
ale żeby na takie listy też? Wysłałem im to pismo, ze towar jest niezgodny z umową, blabla,
wszystko ładnie, pięknie, a oni mi znowu napisali to samo, że już reklamowałem produkt
i nie podlega gwarancji.

Wyślij im normalny list drogą pocztową, wydrukowany na kompie, w stylu formalnym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru

Nawet nie wiesz ile to daje do myślenia kiedy ktoś jest zobowiązany do potwierdzenia dla celów dowodowych odebrania pismą z żądaniem wykonania gwarancji.
P.S Najlepiej w liście powołaj się na konkretne artykuły z kodeksu cywilnego na temat gwarancji (artykuły od 580 jesli sie nie myle) oraz na niezgodność towaru (zauważona i zgłoszona w ciagu 2 miesiecy bodajże) w oparciu o ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej.

Nie ma bata. Zapłaciłeś, gwarancja przysługuje, nie odpuszczaj.
Jeśli skurczybyki nadal bedą rżnąć głupa to po prostu pozwij ich do sądu, to nie jest trudne, odpowiednie wzory powództwa bez problemu znajdziesz w necie, zamieścisz w nim te zwrotne potwierdzenie odbioru wraz z kopią listu, oraz wydrukowane emaile od nich jako załączniki dowodowe. Albo durnie od razu prześlą kasę, albo będą musieli wynająć cholernie dobrych prawników. Bo jeżeli faktycznie karta miała np. wady fabryczne, a gwarancja była wedle umowy ważna, to sprawa będzie prosta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 13:25, Markush napisał:

Zacząłem o tym tutaj to tutaj też napiszę, bo w sumie nadal o karcie, chociaż bardziej
o głupocie ludzi z którymi piszę.
Czy nawet na normalne listy odpowiadają boty? To, że po wysłaniu maila dostaję nic nie

A może spróbuj jeszcze zadzwonić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.01.2013 o 13:35, Darkstar181 napisał:

Wyślij im normalny list drogą pocztową, wydrukowany na kompie, w stylu formalnym za
zwrotnym potwierdzeniem odbioru

Tym wysłałem. 6.40 zapłaciłem za to! Nawet na kopercie wydrukowałem adresy, a nie napisałem długopisem. "let them know i mean f@#$%g business".

Dnia 25.01.2013 o 13:35, Darkstar181 napisał:

Nawet nie wiesz ile to daje do myślenia kiedy ktoś jest zobowiązany do potwierdzenia
dla celów dowodowych odebrania pismą z żądaniem wykonania gwarancji.

No im chyba nie dało do myślenia, bo cały czas uparcie mi chcą wmówić, ze to ja specjalnie zrobiłem tak, zeby mi się karta spaliła. Bo nie mam nic lepszego do roboty niż po dwóch miesiącach zabawy kolejne dwa miesiące grać na zintegrowanej karcie...

Dnia 25.01.2013 o 13:35, Darkstar181 napisał:

P.S Najlepiej w liście powołaj się na konkretne artykuły z kodeksu cywilnego na temat
gwarancji (artykuły od 580 jesli sie nie myle) oraz na niezgodność towaru (zauważona
i zgłoszona w ciagu 2 miesiecy bodajże) w oparciu o ustawę o szczególnych warunkach sprzedaży
konsumenckiej.

Nie pamiętam na co się powoływałem dokładnie, zipcio mi tutaj jakiś link podał ze wzorem całego pisma, ale to było coś o niezgodności towaru z umową, pewnie to o czym mówisz.

Dnia 25.01.2013 o 13:35, Darkstar181 napisał:

Nie ma bata. Zapłaciłeś, gwarancja przysługuje, nie odpuszczaj.

Według nich to zapłaciłem, gwarancja nie przysługuje, odpuść sobie i kup od nas nową kartę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń do rzecznika konsumentów on jest w stanie pomóc, możesz najpierw też do nich zadzwonić i zawsze ich postraszyć że jak nie uwzględnią gwarancji, bo jest nie z twojej winy to kierujesz sprawę do rzecznika konsumentów. Takie podejście potrafi załatwiać sprawy niemożliwe, bo rzecznikowi muszą wtedy ładnie się tłumaczyć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 15:25, Nufiko napisał:

Zadzwoń do rzecznika konsumentów on jest w stanie pomóc,

Obawiam się że rzecznik nie działa w sprawach indywidualnych. Jakby tak parenaście osób zgłosiło sprawy dotyczące tego samego sklepu, albo wysłało zbiorczy wniosek, to pewnie by się temu przyjrzał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2013 o 16:05, Darkstar181 napisał:

> Zadzwoń do rzecznika konsumentów on jest w stanie pomóc,
Obawiam się że rzecznik nie działa w sprawach indywidualnych. Jakby tak parenaście osób
zgłosiło sprawy dotyczące tego samego sklepu, albo wysłało zbiorczy wniosek, to pewnie
by się temu przyjrzał.


Cytat ze stronu UOKiKu :Zgodnie z obowiązującym prawem, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podejmuje działania w przypadku naruszenia zbiorowych interesów konsumentów. Natomiast w sprawach indywidualnych bezpłatną pomoc prawną konsumenci mogą uzyskać m. in. u miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów. Do ich kompetencji należy:
zapewnienie bezpłatnego poradnictwa konsumenckiego i informacji prawnej w zakresie ochrony interesów konsumentów,
składanie wniosków w sprawie stanowienia i zmiany przepisów prawa miejscowego w zakresie ochrony interesów konsumentów,
występowanie do przedsiębiorców w sprawach ochrony praw i interesów konsumentów,
współdziałanie z właściwymi miejscowo delegaturami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, organami Inspekcji Handlowej oraz organizacjami konsumenckimi,
wytaczanie powództwa na rzecz konsumentów oraz wstępowanie, za ich zgodą, do toczącego się postępowania w sprawach o ochronę interesów konsumentów.

Rzecznik konsumentów w sprawach o wykroczenia na szkodę konsumentów jest oskarżycielem publicznym w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia.


Czyli się mylisz po trochu, główny owszem nie zajmuje się sprawami indywidualnymi, od tego są miejscy lub powiatowi rzecznicy praw konsumenta. Poza tym może uzyskać w tym wypadku pomoc prawna jak to wygląda jeśli Markush się nie zgadza z decyzją gwarancyjną.

Edit: No i jeszcze jest federacja konsumentów, tylko nie jestem pewien czy ona czymś takim też się zajmuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Do tej pory miałem Radeona 4890. Jednakże zaczał mi się krzaczyć i potrzebuję nowej karty. Jaką polececie w przedziale 600-700 zł. najchętniej chciałbym radeona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 19:29, Xanas napisał:

Jaką polececie w przedziale 600-700 zł. najchętniej chciałbym radeona.


W tym przedziale cenowym załapiesz się na R 7850, sprawdź MSI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 19:34, Shinigami napisał:

> Jaką polececie w przedziale 600-700 zł. najchętniej chciałbym radeona.

W tym przedziale cenowym załapiesz się na R 7850, sprawdź MSI.


A własnie mam płytę główną gigabyte 970A-Ds3 i zasilacz 650W

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 19:39, Xanas napisał:

A własnie mam płytę główną gigabyte 970A-Ds3 i zasilacz 650W


Zasilacz pociągnie, płyta główna z PCI Express, więc nie masz się czego bać.

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/4866405

Edycja tej karty na lepszy chłodzeniu z dodatkowym 1GB pamięci to dopłata ~ 60 PLN, można się nad tym zastanowić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest z SLI? Teraz mam starą kartę ASUS 9500 GT i zamierzam kupić 660TI albo jedną z nowych, które mają dopiero wyjść. Mam problem ze zrozumieniem tej technologii, poczytałem że zaleca się używanie kart o takiej samej ilości pamięci, ale nic na temat łączenia starych i nowych kart.

Zauważyłem, że nowe GTX''y 700 mają być nawet tańsze niż obecne 600. Dla przykładu 660 TI i 760TI, któej szacowana cena to 250-300$. Dlaczego mają być aż tak tańsze od poprzednich modeli, a jednocześnie lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.01.2013 o 19:48, Hummer napisał:

Jak jest z SLI?


W przypadku CF gdy mamy w duecie kartę słabszą i mocniejszą obie działają tak jak gorsza. Zaleca się zastosowanie kart tej samej serii bo tylko one gwarantują bezproblemowe działanie - albo prawie, bo różnie z tym bywa.

Drugą kartę zawsze możesz zastosować do samego PhysX. Zawsze odciążysz trochę główną.

Dnia 28.01.2013 o 19:48, Hummer napisał:

Dlaczego mają być aż tak tańsze od poprzednich modeli, a jednocześnie lepsze?


Bo od wieków trwa już wojna to na specyfikację to na ceny, strzelam, że zawsze mogły spaść koszty produkcji, lub tysiące innych czynników. Niezależnie od tego co się stało należy się cieszyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować