Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 14.07.2006 o 22:21, Widek napisał:

> Czy ktos moglby podac dobra karte tak do ceny ok 600 zl ? Tak,zeby podzwignela Obliviona
w
> srednich detalach, ew w nisko-srednich :P Producent jest mi raczej obojetny :P Pozdrawiam


AGP czy PCI ?


AGP, moj komp juz ma kilka latek, a na nowego ni ma kasiorry :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.07.2006 o 22:41, Kamiloos napisał:

> AGP czy PCI ?

AGP, moj komp juz ma kilka latek, a na nowego ni ma kasiorry :-)


1) - ok więc jezeli twoj komp ma 4 -5 lat - nie ma sensu wkladania tam nowej karty, bo masz za słabe podzespoły w tym zasilacz itp. (mowie o karcie za 600zł)

2) -jezeli twoj komp ma 2 - 3 lata - to mozna tam wrzucic karte za 600zł ;) Po wymianie zasiłki

Innych opcji nie widze, na twoim miejjscu zbierałbym na nowego kompa, jezeli pierwsza opcja nie wchodzi w grę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2006 o 00:18, Widek napisał:

Innych opcji nie widze, na twoim miejjscu zbierałbym na nowego kompa, jezeli pierwsza opcja
nie wchodzi w grę :)

Ee tam, wystarczy przeciez że płytę główną wymieni:) To ona jest za wszystko odpowiedzialna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 02:21, Darkstar181 napisał:


> Innych opcji nie widze, na twoim miejjscu zbierałbym na nowego kompa, jezeli pierwsza
opcja
> nie wchodzi w grę :)
Ee tam, wystarczy przeciez że płytę główną wymieni:) To ona jest za wszystko odpowiedzialna:)


zle rozumujesz :)

Jezeli wymieni plyte - musi wymienic pamiec ram i rzecz jasna procesor ;) Wiec to juz jak nowy komp + nowa karta, a iten tracer 400 do karty za 600zł nie wiem czy wystarczy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2006 o 08:22, Widek napisał:

Jezeli wymieni plyte - musi wymienic pamiec ram i rzecz jasna procesor ;) Wiec to juz jak nowy
komp + nowa karta, a iten tracer 400 do karty za 600zł nie wiem czy wystarczy ;)

Cóż, RAMu raczej nie musi:) Jak sobie dobrą płytę dobierze to procesoru również... chyba że procesor przestarzały, to wtedy nie ma sensu, lepiej po prostu kupić nowy. Ale RAMu nie musi wymieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:28, Darkstar181 napisał:

> Jezeli wymieni plyte - musi wymienic pamiec ram i rzecz jasna procesor ;) Wiec to juz
jak nowy
> komp + nowa karta, a iten tracer 400 do karty za 600zł nie wiem czy wystarczy ;)
Cóż, RAMu raczej nie musi:) Jak sobie dobrą płytę dobierze to procesoru również... chyba że
procesor przestarzały, to wtedy nie ma sensu, lepiej po prostu kupić nowy. Ale RAMu nie musi
wymieniać.


Mylisz się - kolega napisał ze ma komputer kilku letni a wiec jak napisalem wyzej mu rozwiązania, pomysl jezeli jego kompa ma 4 - 5 lat to oczywiscie jest raczej na pamiec SDR-Ram i jezeli wymienia plyte głowną to i naturalnie nowy procek jest potrzebny, bo wyobrazasz sobie zeby do nowej plyty wlozyc Celerona 900? Nie bo to inna podstawka, naturalnie moze miec kolega jakiegos Durona 900 i do nowszej plyty pod Socket A to wlozy ;) Ale i tak do karty za 600zł ten procesor bedzie po prostu za słaby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2006 o 10:35, Widek napisał:

Mylisz się - kolega napisał ze ma komputer kilku letni a wiec jak napisalem wyzej mu
rozwiązania, pomysl jezeli jego kompa ma 4 - 5 lat to oczywiscie jest raczej na pamiec SDR-Ram
i jezeli wymienia plyte głowną to i naturalnie nowy procek jest potrzebny, bo wyobrazasz sobie
zeby do nowej plyty wlozyc Celerona 900? Nie bo to inna podstawka, naturalnie moze miec kolega
jakiegos Durona 900 i do nowszej plyty pod Socket A to wlozy ;) Ale i tak do karty za 600zł
ten procesor bedzie po prostu za słaby.

Nom, z procesorem się zgodziłem przecież:) Wiadomo jak za stary to do karty graficznej nie ma sensu.

RAM... Cóż, nie podejrzewałem że AŻ tak stary komputer. Ja miałem 5 letni komp, i kiedy zdjąłem obudowe okazało się,że jednak miałem ddram:)

No dobra,jeżeli nie ma teraz pieniędzy,to może zbierać na nowy komp,ale jak ma... niech kupi nowe cześci,zamiast całej nowej jednostki centralnej. Przynajmniej zaoszczędzi na twardzielu,obudowie,i czytnikach:) Chociaż jeżeli to jest taki stary komp... nie,jednak masz racje. Niech zbiera na nowy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:40, Darkstar181 napisał:

No dobra,jeżeli nie ma teraz pieniędzy,to może zbierać na nowy komp,ale jak ma... niech kupi
nowe cześci,zamiast całej nowej jednostki centralnej. Przynajmniej zaoszczędzi na twardzielu,obudowie,i
czytnikach:) Chociaż jeżeli to jest taki stary komp... nie,jednak masz racje. Niech zbiera
na nowy:)


No wlasnie o tym wczesniej mowiłem ;) Niech zrobi tak jak ja :P Czyli z Celka 1ghz, 128MBram Gef2mx /pozniej 640sr przesiadłem sie najpierw na Sempron2400@2800, 256MB ram i stara karta, wydajnosc naprawde podskoczyla, dodam ze wczesniej chcialem kupic super karte do starego zestawu , ale ciesze sie ze pan ze sklepu szybko mi to wybił z głowy :) A potem kupiłem sobie dysk 160GB, karte (9550) i 512 ram geila ;) Po jakims czasie zmienilem karte na Geforca 6800GS, naturalnie nie obyło się bez zmiany zasilacza i tak na takim sprzecie mogę sobie pograć w Obka na naprawdę niezłych detalach, a komp juz prawie 2 lata ma ! sic , jak to szybko minęło ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 10:46, Widek napisał:

Po jakims czasie zmienilem karte na Geforca 6800GS,
naturalnie nie obyło się bez zmiany zasilacza i tak na takim sprzecie mogę sobie pograć w Obka
na naprawdę niezłych detalach, a komp juz prawie 2 lata ma ! sic , jak to szybko minęło ;)

Heh, mój też ma ze 2 lata, i od czasu zakupu dokupiłem tylko 512 RAMu. Jakies ze 2 miesiące po zakupie,bo jednak 256 to było mało. A tak,postowałem ze 2 latka, zbierałem mamone... i nadszedł czas wielkich zmian:) Szykuje się potężny upgrade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.07.2006 o 10:52, Darkstar181 napisał:

Heh, mój też ma ze 2 lata, i od czasu zakupu dokupiłem tylko 512 RAMu. Jakies ze 2 miesiące
po zakupie,bo jednak 256 to było mało. A tak,postowałem ze 2 latka, zbierałem mamone... i nadszedł
czas wielkich zmian:) Szykuje się potężny upgrade:)

Pościłem* nie postowałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zdecydowalem sie na zakup karty graficznej i chcialbym prosic o pomoc. z podanych ponizej bardzo bym prosil kogos, kto sie na tym zna o wyrazenie swojej opinii, ktora z kart najlepiej zakupic. biore pod uwage tylko karty w tym sklepie, do ktorego beda linki. jezeli zadnej z tych kart nie oplaca sie kupic to prosze z tego sklepu i z tej kategorii o podanie jakiejs innej karty z podobnego przedzialu cenowego. oto one:

http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=28874
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=36339
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=45555
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=28880
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=49486
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=50546
http://www.promediapc.pl/index.php?includ=szczegoly&ID=28882

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skoro juz mowa o tych upgrade''ach kompa, to czy ktos moglby na podstawie strony www.arest. pl zlozyc mi dobrego kompa /sama skrzynke, monitor mam wystarczajacy/ w jakichs rozsadnych granicach finansowych? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 12:14, Kamiloos napisał:

Dobra, skoro juz mowa o tych upgrade''ach kompa, to czy ktos moglby na podstawie strony www.arest.
pl zlozyc mi dobrego kompa /sama skrzynke, monitor mam wystarczajacy/ w jakichs rozsadnych
granicach finansowych? :)


rozsądne czyli ile masz do wydania kasy ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2006 o 12:18, slawek 03 napisał:

Mam kartę GF 2 MX .
Na jaką kartę najlepiej zmienić ?

To zależy ile masz kasy. Równie dobrze moge ci napisać że najlepiej na Geforce7950GTX za 2500 zł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować