Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Widzę, że także, nie tyle jesteś sympatykiem, co po prostu nic nie masz do ATI :) Dotychczas szukowałem się na kupno GF 7600GT, jednak w ostatniej chwili zmieniłem zdanie i pozostałem przy ATI (teraz mam Radeona 9550 XT od GeCube''a). Tym razem wybrałem jednak Radeona X1800GTO od HiS''a.

Czy mógłbyś odpowiedzieć na moje dwa poprzednie posty? Co sądzisz o tej karcie? I co Twoim zdaniem bardziej się opłaca (Radeon X1800GTO, czy GF7600GTO)? :) Moim zdaniem, obniżenie ceny Radeona X1800GTO do poziomu GF7600GT, a do tego nowe chłodzenie HiS''a i możliwość odblokowania potoków powoduje, że GF7600 GT w tym przedziale cenowym zdecydowanie przegrywa z Radeonem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

HELP
jak sprawdzic temperature na procesorze karty graficznej??
mam radeona x 700 se zrobionego przez HIS
please bo dotknełem a tam taka temp. że sobie palaca oparzyłem... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 19:13, Mumin napisał:

> To rzeczywiście moze być coś w rodzaju SLI, z tego co pamiętam to był kiedyś taki gadżet
ktorym
> się dało dwie karty VooDoo 2 połączyć. Chociaż nie wiem jak to wyglądało.
Hmm... Ale VooDoo 2 to chyba sporo późniejsze czasy - raczej bliżej roku 2000 niż 1991, który
widnieje na chipsecie.


Trochę przesadziłeś z 2000, bo ja kupowałem VooDoo 3 w 1999.
Ale być może wcześniej pojawiało się też takie rozwiązanie, ktore było w VooDoo 2 kontynuowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie tam pytanko. Ktoś słyszał o takim producencie kart graficznych jak Leadtek Winfast ? Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca sie kupowac ich karty z procesorem nVidi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam leadteka gf 5200 :) i jestem z tejkarty bardzo zadowolony :) musialem tylko wymienic wiatrak bo halasowal jak suszarka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 22:43, morthi napisał:

mam leadteka gf 5200 :) i jestem z tejkarty bardzo zadowolony :) musialem tylko wymienic wiatrak
bo halasowal jak suszarka :)


być zadowolonym z jednej z najgorszych kart Nvidi hmm ;>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to stara karta :) jak ja kupowalm byla najtansza ktora obslugiwala dx 9 :) wiec spelnia swoje zadanie bardzo dobrze:) zreszta po co lepsza karta do kompa ktory sluzy jako maszyna do pisania ?:)

w kompie na ktorym gram mam gf 6800 gs :) XFX :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 22:45, morthi napisał:

to stara karta :) jak ja kupowalm byla najtansza ktora obslugiwala dx 9 :) wiec spelnia swoje
zadanie bardzo dobrze:) zreszta po co lepsza karta do kompa ktory sluzy jako maszyna do pisania
?:)

w kompie na ktorym gram mam gf 6800 gs :) XFX :)


az bylo tak od razu :) Swoja droga zapomnialem ze masz tego 6800 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu już Olamagato lepiej by się wypowiedział. Ja natomiast z tego co czytałem również obstawiałbym 1800 od ATi. Owszem w grach typu D3 i innych optymalizowanych pod nVidię przewaga ATi ukazuje się dopiero gdy korzysta się z AA (itp), ale myślę że ładny obraz i płynność gry to coś czego szuka każdy gracz.
Jedną z recenzji jest np. to:
http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=307&rectr_str_numer=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 20:51, PsychoMan napisał:

Trochę przesadziłeś z 2000, bo ja kupowałem VooDoo 3 w 1999.
Ale być może wcześniej pojawiało się też takie rozwiązanie, ktore było w VooDoo 2 kontynuowane.

Ależ nie pomyliłem się aż tak, bo faktycznie VooDoo miał bliżej do 2000 niż do 1991, jego premiera miała bowiem miejsce w 1996 roku (opieram się na Wikipedii). Tyle tylko, że nic nie wyczytałem o możliwości połączenia dwóch kart w taki sposób. Owszem - łączyło się VooDoo z drugą kartą (odpowiedzialną za 2D), ale zewnętrznym kablem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:28, Mumin napisał:

Ależ nie pomyliłem się aż tak, bo faktycznie VooDoo miał bliżej do 2000 niż do 1991, jego premiera
miała bowiem miejsce w 1996 roku (opieram się na Wikipedii). Tyle tylko, że nic nie wyczytałem
o możliwości połączenia dwóch kart w taki sposób. Owszem - łączyło się VooDoo z drugą kartą
(odpowiedzialną za 2D), ale zewnętrznym kablem.

Tryb SLI kart VooDoo wprowadzono w 1998 roku przy premierze karty VooDoo 2.
A co do połączenie VooDoo z kartą 2d, to było to niezbędne, bo pierwsze VooDoo wyświetlało tylko obraz 3D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:33, windows00 napisał:

A co do połączenie VooDoo z kartą 2d, to było to niezbędne, bo pierwsze VooDoo wyświetlało
tylko obraz 3D.


Racja. Ja miałem ATi Rage IIc + Diamond Moster 3D a nastepnie już "skombinowany" VooDoo Banshee od Creative :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 23:33, windows00 napisał:

Tryb SLI kart VooDoo wprowadzono w 1998 roku przy premierze karty VooDoo 2.

Więc tym bardziej mnie zastanawia co to jest to małe złącze na zdjęciu. I to poważnie się zastanawiam, bo ta karta to VooDoo nie jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.07.2006 o 22:40, Jeggred napisał:

Takie tam pytanko. Ktoś słyszał o takim producencie kart graficznych jak Leadtek Winfast ?
Chciałbym się dowiedzieć czy opłaca sie kupowac ich karty z procesorem nVidi.


Ja amm GF6600GT winfasta i sa to bardzo dobre karty w necie mozna znaleźc mnóstwo pochlebnych opini o tej firmie i nei jest to firma znikąd a dobrze znana z wyrobiona amrka firma :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2006 o 00:14, Piter Fersin napisał:

Ja amm GF6600GT winfasta i sa to bardzo dobre karty w necie mozna znaleźc mnóstwo pochlebnych
opini o tej firmie i nei jest to firma znikąd a dobrze znana z wyrobiona amrka firma :D

Gigabyte chyba lepszy:) Ale firma dobra. Miałem przez 3 lata geforca 2mx właśnie od winfasta i nie narzekałem :) Służyła mi wiernie do czasu kupienia nowego kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.07.2006 o 00:54, Darkstar181 napisał:


> Ja amm GF6600GT winfasta i sa to bardzo dobre karty w necie mozna znaleźc mnóstwo pochlebnych

> opini o tej firmie i nei jest to firma znikąd a dobrze znana z wyrobiona amrka firma :D

Gigabyte chyba lepszy:) Ale firma dobra. Miałem przez 3 lata geforca 2mx właśnie od winfasta
i nie narzekałem :) Służyła mi wiernie do czasu kupienia nowego kompa.


Gigabyt ma *** wentylatorki mi na 5700 po roku to chodzil jak odkurzacz a winfascika mam od paxdziernika i komp z otwarta obudowa na wysokości głowy bokiem do mnei i cichutko jedynie dysk jzu zaczyna zgrzytac ale ma juz ponad 2 latak :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 06.07.2006 o 01:20, Piter Fersin napisał:

Gigabyt ma *** wentylatorki mi na 5700 po roku to chodzil jak odkurzacz a winfascika mam od
paxdziernika i komp z otwarta obudowa na wysokości głowy bokiem do mnei i cichutko jedynie
dysk jzu zaczyna zgrzytac ale ma juz ponad 2 latak :D

Cóż, co bardziej wrazliwi mogą narzekać.Same karty jednak są bardzo wydajne. Mi hałas z kompa nie przeszkadza( przynajmniej wiem że drań nie zdechł, tylko ciężko pracuje na swoją porcje energi dostarczanej przez prąd :)) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to GB moim zdaniem nie robi aż tak wydajnych kart jak Leadtek potrafi (szczególnie serie z lepszymi pamięciami).
A co do innych firm, to Gainward, XFX, BFG (5lat gwarancji!!!), eVGA - jeślil mowa o układach nVidia.
Firmy może w Polsce mniej znane (poza Gainwardem oczywiście), ale na zachodzie cieszą się dużym powodzeniem. Tam natomiast prawie nikt nie chwali się posiadaniem kart ASUSa, GigaByte''a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować