Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Znacie może jakąś w miarę dobrą kartę graficzną, która pasowałaby do płyty głównej Asus A7V8X-X ? Jeśli tak, prosiłbym o jakiekolwiek linki, na przykład do aukcji na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 19:48, heaton 1992 bdg napisał:

Znacie może jakąś w miarę dobrą kartę graficzną, która pasowałaby do płyty głównej Asus
A7V8X-X ? Jeśli tak, prosiłbym o jakiekolwiek linki, na przykład do aukcji na allegro.


ehhh...

jaki procesor
jaki zasilacz (marka i moc)
ile do wydania ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań odnośnie mojej karty.
1. Mam problem odnoście identyfikacji karty. Kartę kupiłem ok. pół roku temu na allegro, miałem zamiar kupić
8800gt palit. Gdy karta doszła początkowo nie zauważyłem, że pudełko ma napis 8800gt sonic.
Jednak w systemie wszystko wskazuje, że jest to 8800gt. Pisze tak w dxdiag, w evereście, w ccleaner i w informacje o systemie. Jeszcze jedno, choć nie wiem czy istotne, karta ma radiator srebrny (czyste aluminium)
a z tego co widziałem w internecie mają kolory niebieski i pomarańczowy.
2. Chciałbym dokupić 2 taką kartę i połączyć obie w sli. Czy jest to dobry wybór?
Głównie chcę zrobić to dlatego, gdyż na rozdzielczości 1680 na 1050 i max detalach karta już nie osiąga takich efektów jak na moim starym monitorze 17 cali 1024 na 768.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:37, blacklio2 napisał:

Masz płytę obsługującą SLI, jeśli nie to zapomnij o tym

Płytkę mam GIGABYTE GA-P35-DS4 ma dwa PCI expres, to chyba raczej będzie obsługiwać.
Jeszcze obawiam się czy zasilacz Tagan 500W mi starczy na dwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:49, kuba330 napisał:

> Masz płytę obsługującą SLI, jeśli nie to zapomnij o tym
Płytkę mam GIGABYTE GA-P35-DS4 ma dwa PCI expres, to chyba raczej będzie obsługiwać.
Jeszcze obawiam się czy zasilacz Tagan 500W mi starczy na dwie.


No to masz pecha, bo ta płyta obsługuje tylko Crossfire i to jeszcze w dupnej wersji 16x + 4x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2009 o 20:49, kuba330 napisał:

Jeszcze obawiam się czy zasilacz Tagan 500W mi starczy na dwie.


Co do zasilacza,to jesli na opakowaniu gdzie pisze "SLI" to znaczy ze nadaje się on do tego i uciągnie nawet 2 karty wymagające np.450W
Pamiętaj że karta nie pobiera 450W,tylko np 80-100W,Różnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 20:52, GANGSTERR napisał:

No to masz pecha, bo ta płyta obsługuje tylko Crossfire i to jeszcze w dupnej wersji
16x + 4x

Kurde :/ wiedziałem, że musiałem coś przeoczyć. Teraz są efekty mojego braku doświadczenia przy składaniu kompa :( <załamka>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jaka powinienem miec ilosc FPS przy grze CRYSIS 32bit na maxa na rozdzalce 1280/1024 monitor 17''
Grafika Hd4850 pamieci ddr2 4GB porceros 2xAMD Athlon 6000+ 3,11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm pouczasz mnie o wiedzy ?? jestem ciekawy ile miałes w życiu kart graficznych :) Po za tym to normalne ze ci którzy myśla że radeon jest super a tak nie jest . . dam porównanie RAdeon 4870 2 gB 1800 zeta a to 2 GB
jest groszy od GF GTX 280 więc po pierwsze Radeon nigdy nie był na czele i narazie się na to nie zapowiada cena tutaj nie ważna . I nie pouczaj że mam brak wiedzy bo nieraz może być odwrotnie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaczynając od ( wcześniejszych nie pamiętam ) Tridenta, S3 Trio, TNT2 M64, 3DFX VooDoo2, R9700 i nowszych koło 12 sztuk powinno się uzbierać.

Echh poprzyj swoje przemyślenia faktami, wtedy będziemy rozmawiać bo dalej masz nikłe pojęcie o tym o czym piszesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2009 o 21:33, mas1213 napisał:

Hm pouczasz mnie o wiedzy ?? jestem ciekawy ile miałes w życiu kart graficznych :) Po
za tym to normalne ze ci którzy myśla że radeon jest super a tak nie jest . . dam
porównanie RAdeon 4870 2 gB 1800 zeta a to 2 GB
jest groszy od GF GTX 280 więc po pierwsze Radeon nigdy nie był na czele i narazie się
na to nie zapowiada cena tutaj nie ważna . I nie pouczaj że mam brak wiedzy bo nieraz
może być odwrotnie .


buahahahahahaha.....

HD 4870X2 (bo chyba tylko on jest reklamowany, ze ma 2 GB pamięci) gorszy od GTX 280 hahahaha...dobrze. Poza tym mozna go kupic za 1500-1600 zł

a skad to wywnioskowałeś ?

GTX 295 jest reklamowany, ze ma 1792 MB pamięci.

Szkoda, ze wczesniej nie zaglądalem do tego tematu, bo nigdy sie tak nie usmiałem czytajac takie bzdury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy w najnowszych forceware nvdia już całkowicie zrezygnowała z pełnoekranowego wyświetlania wideo ? Testowałem na Windows 7 ostatnie stery do visty i nie ma (na xp mam taką opcję) w najnowszych sterownikach do W7 to samo, brak opcji wideo pełnoekranowego. Czy ktoś kto ma vistę i kartę GF poniżej lub powyżej 8xxx mógłby to sprawdzić ? Bo jeśli sobie odpuścili to na 100% stracili klienta na swoje wyroby.
Przy okazji pytanie czy Radeon 4850 ma tą opcję ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 02:10, SwenG napisał:

Czy w najnowszych forceware nvdia już całkowicie zrezygnowała z pełnoekranowego wyświetlania
wideo ? Testowałem na Windows 7 ostatnie stery do visty i nie ma (na xp mam taką opcję)
w najnowszych sterownikach do W7 to samo, brak opcji wideo pełnoekranowego. Czy ktoś
kto ma vistę i kartę GF poniżej lub powyżej 8xxx mógłby to sprawdzić ? Bo jeśli sobie
odpuścili to na 100% stracili klienta na swoje wyroby.
Przy okazji pytanie czy Radeon 4850 ma tą opcję ?


Co prawda jestem w trakcie zakupu karty, ale wyszperalem stery beta do nvidi i ludzie na innym forum juz je sprawdzali. Dzialaja.

http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Sterowniki_Forceware_185.20_Beta_-_noworoczny_prezent_od_nVidii-15725.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.01.2009 o 09:39, Misquamaqus napisał:

Co prawda jestem w trakcie zakupu karty, ale wyszperalem stery beta do nvidi i ludzie
na innym forum juz je sprawdzali. Dzialaja.

http://www.benchmark.pl/sterowniki/pliki/Sterowniki_Forceware_185.20_Beta_-_noworoczny_prezent_od_nVidii-15725.html


Ja rozumiem, że działają stery. Mi też działają ale nie mają obsługi wideo pełnoekranowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować