Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Czy na zasilaczu MC-350ATX 2.0 PFC zadziała Radek HD 4850 ----> http://allegro.pl/item1030275629_connect_3d_h..._krk_fv.html

Reszta kompa:
A64X2 5000+ @2,81GHz
GA-MA69G-S3H
Corsair XMS2 DHX 4GB DDR2 @800MHz
MC-350ATX 2.0 PFC
Seagate Barracuda 7200.9 160GB
ASUS VW 225N 22''
do tego nagrywarko-odtwarzarka dvd
stacja dyskietek ale mogę odłączyć

Pzdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 19:03, pllek_sinek napisał:

Czy na zasilaczu MC-350ATX 2.0 PFC zadziała Radek HD 4850 ---->/.../

Zadziałać, to zadziała, pytanie tylko, jak długo? 5 minut czy tydzień? Pierwsza lepsza gra może wykończyć ten zasilacz, a jak się spali zasilacz, to masz mniej więcej 20% szans na to, ze szlag trafi resztę komputera i zostaniesz z gołą obudiwą. Ja bym nie ryzykował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 19:52, pllek_sinek napisał:

Na podstawie testów i recenzji wywnioskowałem:

HD 4850 114W 243W
HD 5670 150W 220W

SPOCZYNEK
OBCIĄŻENIE

Zaledwie 23W różnicy, a 5670 starcza 350W


Nie wiem skąd wziąłeś te wartości, ale nie ma możliwości, żeby HD 5670 miał większe TDP niż HD 4850

HD 4850 pobiera ok. 110W, a HD 5670 ok 60W

Tak czy siak, ja bym nie podłączył żadnej z tych kart pod taki zasilacz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testy były robione pod inną platformą testową, więc te dziwne rozbieżności nie dziwią. A co do tego czy zasilacz starczy: jeśli jest to rzeczywiście ten stary, dobry Modecom MC350, to powinien spokojnie uciągnąć ten zestaw. Co innego jeśli to jakiś Modecom Feel czy inny szrot. Najlepiej podaj dokładne dane z tabliczki znamionowej, szczególnie ile ma amperów (A) na liniach 12V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2010 o 20:21, pllek_sinek napisał:

Tak to jest MC nie żadne badziewie Feel

hehe
Kreeg powiedz co dokładnie mam zrobić


Ja mam MC 400W w kompie z Intel Pentium DualCore E2140, 1GB ram, 7900GS, 2x HDD, DVD-RW. Więc nie wiem czy starczy... Wiesz Feel to ModeCom, czyli jak Feel to "badziewie" to ModeCom też...

Ogólnie ten komp to złom (na foto)... :P

20100515203604

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modecom Feel to tanie badziewie do kompów z Tesco, a Modecomy MCxxx mają bebechy bodajże od Delty albo Fortrona, więc jest to "nieco" wyższa półka. Ujmę to tak: Chieftec 450W którego miałem do nie dawna, miał rzeczywistą moc na praktycznie identycznym poziomie jak ten Modecom 350W. I "jakimś cudem" działał bez problemów przez niemal 2 lata z moim configiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz, jak już napisał Kreeg, są to różne platformy testowe, i są tu podane pobory mocy całego zestawu, a nie samej karty graficznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w dalszym ciągu powtarzam, ten zasilacz bez problemu wystarczy do HD4850. Niektórzy chyba popadają już w watomanię. A nawet, nawet jeśli miałby nie wystarczać, to nic ci nie spali, mówiłem już że to nie jest żadne no-name''owe badziewie, tylko całkiem porządny zasilacz na markowych bebechach, a takie zasilacze nie palą sprzętu, bo mają odpowiednie zabezpieczenia. Jak na 350 watowca, ten zasilacz ma naprawdę całkiem mocne linie 12V (tak jak mówiłem wcześniej, mniej więcej na poziomie Chiefteca 450W), a to właśnie one są najważniejsze przy dzisiejszym sprzęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pamietacie jak mi kiedyś doradzaliście co do nowego kompa? mam dobrego newsa. budżet mi się zwiększy o jakieś 400-500zł i postanowilem że najlepiej iść w grafike :) za 2 tyś było to:
PROCESOR - AMD Phenom II X4 955 BOX

ZASILACZ - Zasilacz OCZ Stealthxstream 500W

PŁYTA GŁÓWNA - Asus M4A77TD PRO

RAM - 4GB RAM Patriot Viper LLK (1333 MHz CL7)

GRAFIKA - Sapphire Radeon HD5770 1024MB DDR5 /128bit/ 2xDVI/HDMI/DP

karta graficzna około 450zł czyli za 1000 było by coś znacznie lepszego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2010 o 15:19, vinnere napisał:

moze jednak cos taniej do 800 i i dysk twardy czy oplaca sie jednak HD5850


Zdecydowanie warto zainwestować w HD5850. Niby za 800 dostaniesz HD5830, ale te karty naprawdę znacznie różnią się wydajnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować