Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2010 o 17:25, kuba9876543210 napisał:

Akurat w tym przypadku lepiej dolozyc ta stowe do HD5850, ale gdy przykladowo wchodzily
GF8500-8600, to byly dosc nieoplacalnym zakupem

Zawsze były. Bo to też były kastraty 8800.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 08:42, gumisfajnymis napisał:

Ae teraz ceny poszływ góre , podobno przez walute. Ale w tej HD5850 nie ma problemu
z kartą i ze sterami ?


Tutaj masz przedział cen HD5850 w różnych sklepach internetowych:
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/filtr/_0_35381_0_0_0_0_0_0_0_0

Jeśli chodzi o HD5850 to spokojnie Ci ona starczy do najnowszych gier.
Za jakiś czas, jak postęp graficzny w grach nie pozwoli na granie w full detalach i dużych rozdzielczościach najlepszym rozwiązaniem będzie nie zmiana na nową, ale dokupienie drugiej takiej samej karty i zapuszczenie ich w CrossFire.

A ze sterami to już wcześniej było mówione :) Nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 08:42, gumisfajnymis napisał:

Ae teraz ceny poszływ góre , podobno przez walute. Ale w tej HD5850 nie ma problemu
z kartą i ze sterami ?

Ostatnie problemy z kiepskimi sterownikami były za czasów gdy najlepszą kartą ATI była X800. A to już prehistoria.
Co do karty, to już sama wersja referencyjna jest bardzo dobra, a chłodzenie jest ciche i wydajne. Karta jest chłodna i szybka. A co do wydajności w grach, to jeżeli grasz na rozdzielczości niższej niż 1680x1050, to problemów z wydajnością nie powinieneś się spodziewać wcześniej jak w 2014 roku bo jest w niej ogromny zapas wydajności.
Tylko topowe produkcje z najbliższych lat mogą tę kartę przydusić i to pod warunkiem grania w najwyższych rozdzielczościach z najwyższymi (często bezsensownymi) ustawieniami takimi jak FSAA x8,x16. Wydajność obliczeniowa tej klasy kart jeszcze niedawno zaliczana była do wydajności superkomputerów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sądzę że sprzedawcy w sklepie chcą na przymus wrzucić co nie schodzi a wiedzą że Radki są najlepsze. Ja sam skłądałem kompa to było
" nie kupuj pan Radka bo jak chce pan mieć problem ze sterownikami , przy każdej grze sterowniki nowe wgrywać i się męczyć t, najlepsze są GeForcy , bardzo stabilne."
Wiec to jest naciąganie ludzi i myślą że idiota przyszedł do sklepu i się nie zna. A jak wiadomo mają coś na stanie w sklepie i nie schodzi to tracą na cenie bo z czasem podzespoły spadają i mniejszy zysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 12:01, karolekx23x napisał:

/ciach


No czy Radki najlepsze to bywa różnie :) Zależy od przeznaczenia i jeszcze innych czynników.
A co do sprzedawców... Fakt... Ale często też właśnie z takimi ludźmi którzy się nie znają mają do czynienia.
Więc mierzą jedną miarą wszystkich klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale nie mówię że w każdym przypadku , Radki teraz bardziej wydajne , tańsze . Popatrz na karty które wspierają DX11 to Radki wypuściły takie karty kilka miesięcy wcześniej a GeForcy które właśnie wspierają DX11 wyszły niedawno. A z Ceną to już nie wspomnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/.../ . Popatrz

Dnia 12.05.2010 o 12:26, karolekx23x napisał:

na karty które wspierają DX11 to Radki wypuściły takie karty kilka miesięcy wcześniej
a GeForcy które właśnie wspierają DX11 wyszły niedawno. /.../

Bez przesadyzmu. Ja od dwóch lat mam Radeona 3870 i co jakiś czas wybijam sobie z głowy chęć kupna lepszej karty. Bo i po co, skoro wszystko, w co gram, chodzi mi na tymże Radeonie 3870!? Zatem rozważania, co jest lepsze - najnowsz karta nVidii, czy najnowszy Radeon, są dla mnie, jak dotąd, czystą abstrakcją. Nie będę mógł grać - kupię nową kartę ( a być może i całą resztę). A teraz - no to sobie popatrzę na zapaleńców, którzy "muszą" mieć najnowszy sprzęt. Kiedyś też tak robiłem - teraz już nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 14:11, KrzysztofMarek napisał:

Bez przesadyzmu. Ja od dwóch lat mam Radeona 3870 i co jakiś czas wybijam sobie z głowy
chęć kupna lepszej karty. Bo i po co, skoro wszystko, w co gram, chodzi mi na tymże Radeonie
3870!? Zatem rozważania, co jest lepsze - najnowsz karta nVidii, czy najnowszy Radeon,
są dla mnie, jak dotąd, czystą abstrakcją. Nie będę mógł grać - kupię nową kartę ( a
być może i całą resztę). A teraz - no to sobie popatrzę na zapaleńców, którzy "muszą"
mieć najnowszy sprzęt. Kiedyś też tak robiłem - teraz już nie.


Heh.. Jestem lepszy ;P Ja do tej pory gram na X1950 Pro i to na AGP :)
Spokojnie gram w ME2 na full, w DA:O na full i jeszcze kilka innych tyle, że w 1280x1024 :)

@karolekx23x
A co do DX11...
To ok, Ati wypuściła karty wcześniej. Ale fakt pozostaje faktem, że jednak w przypadku potężnej teselacji (czyli jednego z efektów DX11) to Nv wychodzi na prowadzenie. Inna sprawa, że w tej chwili GF4XX są nieco nieopłacalne i dostają bęcki przy DX9 i DX10.
Ale powiedzenie, że Radki są, cytuję: "najlepsze", jest jednak pewnym nadużyciem :) Bo raz są lepsze a raz nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do wcześniejszego posta. Sam miałem 6600GT :) I to była karta wtedy...

A ja mam jeszcze 7900GS :P I kłócę się z kumplem, że jest lepszy od 7600GT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2010 o 14:24, Phobos_s napisał:

@karolekx23x
A co do DX11...
To ok, Ati wypuściła karty wcześniej. Ale fakt pozostaje faktem, że jednak w przypadku
potężnej teselacji (czyli jednego z efektów DX11) to Nv wychodzi na prowadzenie. Inna
sprawa, że w tej chwili GF4XX są nieco nieopłacalne i dostają bęcki przy DX9 i DX10.
Ale powiedzenie, że Radki są, cytuję: "najlepsze", jest jednak pewnym nadużyciem :) Bo
raz są lepsze a raz nie.


http://maxforces.com/articles.php?article_id=39&rowstart=0

Recka od kumpla :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 15:23, Misquamaqus napisał:

Owszem, warto było poczytać i porównać.
Coś mi się wydaje, ze poczekam na odpowiedź ATI i wtedy kupię nowiutkiego Radeona. Bo dopóki mój 3870 daje sobie radę, to mam pilniejsze wydatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj wyjdzie riposta od ati wyjdzie :)
Maja wzmocnic karte wieksza iloscia teselatorow i rasteryzatorow.
Jezeli to bedzie sie zgadzac z plotkami to nvidia bedzie z 30% za najmocniejszym pojedynczym chipem ati :))
Gdyby jeszcze fizyke zaimplementowali to jestem sklonny wziasc pod uwage karte od czerwonych.

Moj kolega chyba by sie mnie wyparl :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 18:55, Misquamaqus napisał:

Oj wyjdzie riposta od ati wyjdzie :)
Maja wzmocnic karte wieksza iloscia teselatorow i rasteryzatorow.
Jezeli to bedzie sie zgadzac z plotkami to nvidia bedzie z 30% za najmocniejszym pojedynczym
chipem ati :))

Tu jest mowa o HD 6xxx ?

Dnia 12.05.2010 o 18:55, Misquamaqus napisał:

Gdyby jeszcze fizyke zaimplementowali to jestem sklonny wziasc pod uwage karte od czerwonych.

Nie zrobią tego, bo nvidia trzyma monopol na physix i go nie odda. A ogólnie wsparcie dla fizyki jest, dokładniej, to dla havoka

Dnia 12.05.2010 o 18:55, Misquamaqus napisał:

Moj kolega chyba by sie mnie wyparl :)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak chodzi mi o 6xxx.
Czytalem, ze maja wprowadzic co najmniej tyle samo teselatorow co ma teraz nvidia.
Bedzie sie dzialo :))
A ta glupia nvidia obciela w gtx 480 caly niezalezny blok w chipie.
Cos mi tu smierdzi.... chyba nvidia odblokuje nieczynny segment w chipie po wyjsciu kart serii 6xxx ati i pewnie podniesie taktowania.
Zobaczymy... na razie nie kupuje gtx 480.
Czekam na rozwoj wydarzen.
"pomecze" sie jeszcze na dziadziusiu 285 :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 18:55, Misquamaqus napisał:

Oj wyjdzie riposta od ati wyjdzie :) > /.../
Jezeli to bedzie sie zgadzac z plotkami to nvidia bedzie z 30% za najmocniejszym pojedynczym
chipem ati :)) /.../

30% lepiej od 480, tak mówisz?
No to chyba się skusztę. Może i Intel wypuści w tym czasie jeszcze szybsze procesory, to będzie nowiutki komputer, co najmniej 2x szybszy od tego, co już mam ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 19:04, Misquamaqus napisał:

/../

HD6xxx bedzie miec inna architekture niz HD5xxx. IMHO zmiany beda w obrębie calego chipa, a nie tylko w budowie/ilosci tesselatorow i rasteryzatorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>/ciach

No fajny teścik. Choć niektóre wyniki różnią się od tych opublikowanych w innych testach (np. Stalker CoP) ale to pewnie z powodu różnic w reszcie hardware''u.

A co do fizyki to Ati z Havokiem niby coś tam robiła ale odkąd jest on własnością Intela to sprawa przycichła. Z drugiej strony całe AMD wzięło się za Open Physics i pracuje z producentami gier nad implementowaniem silnika Pixelux DMM, a dokładniej Free DMM2 :) Ponieważ jest to snilnik open source więc producenci nie będą musieli nikomu płacić za możliwość wykorzystwania go a AMD jeszcze będzie ich wspomagać :)

Silnik swoją drogą bardzo dobry. Kto widział SW: Force Unleashed ten wie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2010 o 19:14, Luk4s napisał:

> /../
HD6xxx bedzie miec inna architekture niz HD5xxx. IMHO zmiany beda w obrębie calego chipa,
a nie tylko w budowie/ilosci tesselatorow i rasteryzatorow.


To sa na razie plotki.
Procesu technologicznego chyba nie zmniejsza bo dopiero co weszlo 40 nm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować