Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.06.2010 o 20:01, GANGSTERR napisał:

Nie mam pojęcia, a wcześniej, kiedy gra ci działa, na jakiś sterach byłeś?


Na sterownikach z maja - chociaż nie do końca gdyż ja zawsze instalowałem nowe sterowniki na stare a obecnie mam tylko nowe / 10 - 6 /.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.06.2010 o 20:13, lis_23 napisał:

> Nie mam pojęcia, a wcześniej, kiedy gra ci działa, na jakiś sterach byłeś?

Na sterownikach z maja - chociaż nie do końca gdyż ja zawsze instalowałem nowe sterowniki
na stare a obecnie mam tylko nowe / 10 - 6 /.


To bez znaczenia.

A probowałeś na 10.4 lub 10.5?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 22:14, GANGSTERR napisał:


To bez znaczenia.

A probowałeś na 10.4 lub 10.5?


Na 10.5 coś się działo z kompem ( min.vista nie wyświetlała indeksu wydajności systemu windows ) i dopiero instalacja 10.6 to naprawiła więc trochę się boję coś znowu pomieszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 22:24, lis_23 napisał:


Na 10.5 coś się działo z kompem ( min.vista nie wyświetlała indeksu wydajności systemu
windows ) i dopiero instalacja 10.6 to naprawiła więc trochę się boję coś znowu pomieszać.


Jeśli nie zainstalujesz, to się nie dowiesz, czy to wina sterowników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.06.2010 o 22:29, GANGSTERR napisał:


Jeśli nie zainstalujesz, to się nie dowiesz, czy to wina sterowników.


Jutro pomęczę te sterowniki ale nie mam większych nadziei na powodzenie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.....

Dnia 24.06.2010 o 19:49, lis_23 napisał:

pierwszy post z opisem problemu jest z 22.06, 14:44


Gangster mial mi kupic gtx 480 na urodziny, ktore wlasnie mialem tego dnia 22.06 ....).
To pikus, bo dla Mrosiego (23.06 ....) miala byc gtx 485 pre-order !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2010 o 02:02, Misquamaqus napisał:

Gangster mial mi kupic gtx 480 na urodziny, ktore wlasnie mialem tego dnia 22.06 ....).
To pikus, bo dla Mrosiego (23.06 ....) miala byc gtx 485 pre-order !!



Powien to jeszcze raz: ty pijusie ;p

BTW, wszystkiego najlepszego ;) i kupienia GTX 480

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwaczny problem który mi się pokazuje co ponownym włączeniu komputera... To jest AMD więc tutaj zgłaszam problem, może ktoś pomoże?

P.S- Jak patrze na ten problem to myślę "WTF"

20100627150703

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.06.2010 o 15:07, Bartex69 napisał:

Dziwaczny problem który mi się pokazuje co ponownym włączeniu komputera... To jest AMD
więc tutaj zgłaszam problem, może ktoś pomoże?

P.S- Jak patrze na ten problem to myślę "WTF"

http://www.google.pl/search?q=mom.exe&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

5 sekund szukania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy z moją kartą graficzną nie jest coś nie tak / Radeon HD 4870 512 / - popatrzcie na fotkę a dokładnie na spodnie głównego bohatera ACII / prawa noga / - te krawędzie są ząbkowane i poruszają się,zresztą nie tylko w tej grze - cienie,krawędzie,krzesła,stoły,itp. - czy to jakaś poważna wada grafiki? - mam tak praktycznie od początku.

20100628005806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 00:58, lis_23 napisał:

Od dłuższego czasu zastanawiam się czy z moją kartą graficzną nie jest coś nie tak /
Radeon HD 4870 512 / - popatrzcie na fotkę a dokładnie na spodnie głównego bohatera ACII
/ prawa noga / - te krawędzie są ząbkowane i poruszają się,zresztą nie tylko w tej grze
- cienie,krawędzie,krzesła,stoły,itp. - czy to jakaś poważna wada grafiki? - mam tak
praktycznie od początku.


Jest to po prostu błąd algorytmów antyaliasingu jeśli jakieś używasz w sterownikach można zmienić na inny, pytanie jest tylko czy gra obsługuje antyaliasing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 01:30, Nufiko napisał:


Jest to po prostu błąd algorytmów antyaliasingu jeśli jakieś używasz w sterownikach można
zmienić na inny, pytanie jest tylko czy gra obsługuje antyaliasing.


Tak mam ustawione opcje graficzne - ten multisampling mam wyłączony a można go ustawić od 4 do 8.

20100628013444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.06.2010 o 01:35, lis_23 napisał:

Tak mam ustawione opcje graficzne - ten multisampling mam wyłączony a można go ustawić
od 4 do 8.


To ustaw go na początek na jakąś niską wartość i sprawdź czy się poprawi i nie tnie gra, w miarę zwiększania wartości krawędzie powinny być coraz gładsze ale płynność może drastycznie spaść jako że wygładzanie krawędzi to jeden z najbardziej obliczeniochłonnych procesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O ile to możliwe, staraj się ustawiać w grach antyaliasing na poziomie 4x. Jest to świetny kompromis pomiędzy jakością obrazu i wydajnością - przy wyższych wartościach różnicy w wyglądzie nie zauważysz, natomiast wydajność poleci na łeb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można ustawić na od 2 do 8 ( wcześniej źle podałem ),ustawiłem na max,nie zauważyłem spadku wydajności a czy jest poprawa jeśli chodzi o krawędzie to sprawdzę dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:29, mateuszjasinski napisał:

Cześć, na co warto wymienić 8800 GTX tak, aby nie dopłacać, karta była mniej prądożerna,
a przy okazji wydajnościowo nie leżała?


Nie bardzo cię rozumiem, o co ci chodzi z tym nie dopłacać? Chcesz sprzedać tego GTX i za ta kase mieć wydajniejszą karte? Tak sie nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.06.2010 o 14:29, mateuszjasinski napisał:

Cześć, na co warto wymienić 8800 GTX tak, aby nie dopłacać, karta była mniej prądożerna,
a przy okazji wydajnościowo nie leżała?


Patrząc po cenach z allegro.pl, to ta karta idzie w "kup teraz" za 400 zł. Tyle, że to teoria, bo w praktyce za więcej niż 350 zł jej nie sprzedasz (a i to jak będziesz mieć farta). Za tę samą cenę (lub z minimalną dopłatą) jest dostępny używany Radeon HD4850, który rzeczywiście bierze mniej prądu i jest szybszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować