Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 09.07.2010 o 20:42, Nufiko napisał:

/.../

źle piszesz. sprawność nie określa ile watow zasilacz może z siebie dać a ile pociągnie z gniazdka przy danym obciazeniu. przykladowo sprzęt ciągnie z zasilacza 350W, zasilacz ma sprawność 80%. z tego wynika, ze z gniazdka pociagnie 420W.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 09:50, Luk4s napisał:

> /.../
źle piszesz. sprawność nie określa ile watow zasilacz może z siebie dać a ile pociągnie
z gniazdka przy danym obciazeniu. przykladowo sprzęt ciągnie z zasilacza 350W, zasilacz
ma sprawność 80%. z tego wynika, ze z gniazdka pociagnie 420W.


Sprawność z definicji jest to [Ilość energii oddawanej]/[Ilość energii pobieranej]*100% więc przy obciążeniu 350W zasilacz pobierze z gniazdka 350W / 0,8 = 437,5 W. I z tego co wiem to moc podawana w zasilaczu jest mocą maksymalną jaką taki zasilacz może pociągnąć z gniazdka nie uszkadzając się. czyli zasilacz 500W i sprawności 80% może maksymalnie dać na sprzęt 500W * 0,8 = 400W pobierając jednocześnie 500W mocy ze ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 12:23, Nufiko napisał:

Sprawność z definicji jest to [Ilość energii oddawanej]/[Ilość energii pobieranej]*100%
więc przy obciążeniu 350W zasilacz pobierze z gniazdka 350W / 0,8 = 437,5 W. I z tego
co wiem to moc podawana w zasilaczu jest mocą maksymalną jaką taki zasilacz może pociągnąć
z gniazdka nie uszkadzając się. czyli zasilacz 500W i sprawności 80% może maksymalnie
dać na sprzęt 500W * 0,8 = 400W pobierając jednocześnie 500W mocy ze ściany.


Pierwsza czesc wypowiedzi jest poprawna i dotyczy sprawnosci.
Za to druga czesc moaiwaca o mocy zasilacza jest blednie zinterpretowana.
Jezeli zasilacz ma moc np. 500 wat to tyle moze oddac komputerowi a nie pociagnac ze sciany.
Ze sciany pociagnie te 500 wat jesli tak bedzie obciazony + sprawnosc zasilacza.
Razem uzyskasz wataz pobierany ze sciany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję kupno nowego kompa i w związku z tym mam pytanie odnośnie PhysX''a. Warto z niego korzystać? Na cały PC planuję wydać max 3400, więc karta będzie całkiem niezła i jedną mogę poświęcić dla grafiki, drugą na PhysX właśnie. Nie kupię jej jednak, ale mam w obecnym PC GF 9600GT, którego mogę wyjąć, i stąd moje pytanie - wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 15:03, JayL napisał:

Planuję kupno nowego kompa i w związku z tym mam pytanie odnośnie PhysX''a. Warto z niego
korzystać? Na cały PC planuję wydać max 3400, więc karta będzie całkiem niezła i jedną
mogę poświęcić dla grafiki, drugą na PhysX właśnie. Nie kupię jej jednak, ale mam w obecnym
PC GF 9600GT, którego mogę wyjąć, i stąd moje pytanie - wystarczy?

Tu masz artykuł o tym: http://pctimes.pl/generator.php?str=art&id=5447&action=all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 14:09, Misquamaqus napisał:

Pierwsza czesc wypowiedzi jest poprawna i dotyczy sprawnosci.
Za to druga czesc moaiwaca o mocy zasilacza jest blednie zinterpretowana.
Jezeli zasilacz ma moc np. 500 wat to tyle moze oddac komputerowi a nie pociagnac ze
sciany.
Ze sciany pociagnie te 500 wat jesli tak bedzie obciazony + sprawnosc zasilacza.
Razem uzyskasz wataz pobierany ze sciany.


To dzięki że mnie poprawiłeś. W sumie jak pomysleć to bez sensu jest podawanie mocy jaką zasiłka pobiera ze ściany. Cóż człowiek się uczy całe życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko jedno pytanie - warto się w to w ogóle bawić? W takim ME pamiętam w ogóle niektórych elementów fizyki bez PhysX''a nie było, ale wątpię, by choćby we wspomnianej Mafii ją wycięto. Niestety nie mam czasu przekopywać się przez kilkadziesiąt stron forum, mam nadzieję, że mi pomożecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.07.2010 o 15:37, Nufiko napisał:

To dzięki że mnie poprawiłeś. W sumie jak pomysleć to bez sensu jest podawanie mocy jaką
zasiłka pobiera ze ściany. Cóż człowiek się uczy całe życie.


Oczywiscie nie bierz tego jako zlosliwosc tylko jako sprostowanie.
Dodam jeszcze, ze moc podawana na tabliczce znamiaonowej jest moca, ktora zasilacz musi utrzymac jako maxymalna przez caly czas obciazenia.
Moc szczytow/chwilowa bedzie wyzsza o nawet 30% od maxymalnej, z tym ze tylko jako chwilowe obciazenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 17:17, JayL napisał:

Jeszcze tylko jedno pytanie - warto się w to w ogóle bawić? W takim ME pamiętam w ogóle
niektórych elementów fizyki bez PhysX''a nie było, ale wątpię, by choćby we wspomnianej
Mafii ją wycięto. Niestety nie mam czasu przekopywać się przez kilkadziesiąt stron forum,
mam nadzieję, że mi pomożecie.

W moim linku jest przedstawiony wzrost wydajności w połączeniu i z ATI i z Nvidią. Zawsze też możesz spróbować sprzedać tego GF 9600Gt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale chodzi mi o samego PhysX''a - czy jest on na tyle widoczny i tak uprzyjemnia grę, że warto bawić się w te różne konfiguracje kart, przekładać je z jednego komputera do drugiego, czy równie dobrze mogę w ogóle sobie to odpuścić i wiele nie stracę? Bo że dwie karty są lepsze od jednej wiem już od dawna. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:33, JayL napisał:

Ok, ale chodzi mi o samego PhysX''a - czy jest on na tyle widoczny i tak uprzyjemnia
grę, że warto bawić się w te różne konfiguracje kart, przekładać je z jednego komputera
do drugiego, czy równie dobrze mogę w ogóle sobie to odpuścić i wiele nie stracę? Bo
że dwie karty są lepsze od jednej wiem już od dawna. ;)

Tu masz przykłady z gier z Physixem on/off
http://www.youtube.com/watch?v=bqAWYiop3nA
http://www.youtube.com/watch?v=g_11T0jficE&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=guOu-nXf46g&feature=channel
Zdecyduj sam, czy warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nie, to chyba jakiś żart... Większość tych elementów spokojnie mogłaby być i bez PhysX''a. Ale widać nVidia chce zarobić. Cóż, grałem w Batmana i jakoś nie zwracałem uwagi na podobne braki [o których zresztą nie wiedziałem], to samo w Mirror''s Edge. Pewnie zrezygnuję - szkoda na to kasy. Poza tym aż takie wymogi są IMO mocno naciągane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:59, JayL napisał:

No nie, to chyba jakiś żart... Większość tych elementów spokojnie mogłaby być i bez PhysX''a.
Ale widać nVidia chce zarobić. Cóż, grałem w Batmana i jakoś nie zwracałem uwagi na podobne
braki [o których zresztą nie wiedziałem], to samo w Mirror''s Edge. Pewnie zrezygnuję
- szkoda na to kasy. Poza tym aż takie wymogi są IMO mocno naciągane.


Nie zartuj.
Taka jakosc filmu nie oddaje calej slicznej oprawy jaka daje fizyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.07.2010 o 18:59, JayL napisał:

No nie, to chyba jakiś żart... Większość tych elementów spokojnie mogłaby być i bez PhysX''a.
Ale widać nVidia chce zarobić. Cóż, grałem w Batmana i jakoś nie zwracałem uwagi na podobne
braki [o których zresztą nie wiedziałem], to samo w Mirror''s Edge. Pewnie zrezygnuję
- szkoda na to kasy. Poza tym aż takie wymogi są IMO mocno naciągane.


Moim zdaniem Physx nie jest czymś, co można wziąć za głowny argument do wybrania karty, która (teraz)n za tą samą kasę będzie słabsza. Jakby karty miały tę samą wydajność za tą samą cenę to tak, ale tak nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 10:34, TBKPredator napisał:

Zdaje się że nVidia pierwszy raz od jakiegoś czasu wprowadziła na rynek udany model karty
graficznej. Recenzja:

http://pclab.pl/art42441.html

Spoiler

P.S Niezły bałagan się teraz zrobił w nazewnictwie - GTX 460 szybszy od GTX 465 -
wtf?



Za niedlugo wyjdzie druga... gtx 485 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2010 o 10:34, TBKPredator napisał:

Zdaje się że nVidia pierwszy raz od jakiegoś czasu wprowadziła na rynek udany model karty
graficznej. Recenzja:

http://pclab.pl/art42441.html


W końcu jakiś udany Fermi. Przyznam, że prezentuje się naprawdę porządnie.
Widać, że NV odrobiła pracę domową i poprawiła się praktycznie pod każdym względem.
Tutaj jeszcze jedna recka: http://www.in4.pl/recenzje.htm?rec_id=647&rectr_str_numer=1

Dnia 12.07.2010 o 10:34, TBKPredator napisał:

Spoiler

P.S Niezły bałagan się teraz zrobił w nazewnictwie - GTX 460 szybszy od GTX 465 -
wtf?



Z tego to akurat NV jest znana :) Taki standard już :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2010 o 10:50, Misquamaqus napisał:

Za niedlugo wyjdzie druga... gtx 485 :)


No nie wiem, będzie to przyśpieszony GTX 480 z wszystkimi jego wadami ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować