Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 27.02.2007 o 18:31, OloMax napisał:

jestem z całego serca zainteresowany kupnem karty graficznej Nvidia za mniej niż 700 zeta może
mi ktoś coś doradzić?

Ja kupiłem w niedziele na giełdzie w Warszawie GF7900GS 1,2ns za 645zł. Mogę polecić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.02.2007 o 18:51, mrosi napisał:

W Komputroniku kosztuje 999PLN

Ale co? X1900XTX czy X1950XTX ??
PS.Mam zamiar kupić nowego kompa,ale narazie się wstrzymam i bęe odkładał,narazie mam zamiar zmienić karte graficzną (to starego kompa) i teraz takie pytanko co polecacie na AGP ? Ja zastanawiam się nad dwoma prodiktami GF 7600GS Galaxy lub ATI Radeon X1650 PRO co jest lepsze?Ewentualnie co polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 19:06, boduczek napisał:


> W Komputroniku kosztuje 999PLN
Ale co? X1900XTX czy X1950XTX ??
PS.Mam zamiar kupić nowego kompa,ale narazie się wstrzymam i bęe odkładał,narazie mam zamiar
zmienić karte graficzną (to starego kompa) i teraz takie pytanko co polecacie na AGP ? Ja zastanawiam
się nad dwoma prodiktami GF 7600GS Galaxy lub ATI Radeon X1650 PRO co jest lepsze?Ewentualnie
co polecacie?

wydaje mi sie że geforce 7600gs jest lepsze. kolega ma obliviona i o wiele lepiej mu działał na tej karcie niż na radeonie 1650 pro. nawet bez zmiany procka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 00:13, TigerXP napisał:

> Mam dwa pytania:
> 1. Czy karta GeForce 7600 GS starczy, aby poszła taka gra jak SpellForce 2 ?
> 2. O co chodzi z tym "taktowanym rdzeniem", co to jest ?

1. Nie wiem, ale raczej tak.
2. Karta posiada taktowanie rdzenia i pamięci, im wyższe obie wartości tym lepiej.


A czy jest jakieś powiązanie między rdzeniem karty, a procesorem, np. rdzeń jest za wysoki, a procesor średni i czy jest możliwość, że wtedy karta nie będzie funkcjonować dobrze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, teoretycznie.
Procesor graficzny na karcie to takie cos jak nromalny procesor, ale zajmue sie tylko liczeniem grafiki. Nie ma nic wspolnego z normalnym procesorem oprocz tego ze wysyla do niego i odtsje od niego dane. Czym wyzsze takowania tym lepie bo krata robi to SZYBCIEJ. i tu jest problem jezeli najnowsza karte np. geforce 8800gtx podlaczymy do komputera z 256ram i procesorem 1ghz(liczac ze sie uruchomi) to karta bedzie o wiele gorsza niz ta podlczona pod c2d 6300 i np 2gb ramu gdyz tamten procesor nie bedzie w stanei wysylac i odbierac tylu informacji naraz ile ta karta potrzebuje. wiec do najnowszych kart graficznych trzeba miec kompa dobrego. ALe ja mam geforce 7900gs i na pudelku pisze ze ma minimalne wymagania to 128ram(zalecane 256) o procku nic niepisze i zasilacz 350W , wiec sadze ze geforce 7600 nie powinien sprawiac problemów, przy 512ramach i procku 2ghz(na tym na 100% nie ebdzie problemów) podaj swoj dokladny kofing to bedzie mozna ocenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 20:51, Solstheim napisał:

Nie, teoretycznie.
Procesor graficzny na karcie to takie cos jak nromalny procesor, ale zajmue sie tylko liczeniem
grafiki. Nie ma nic wspolnego z normalnym procesorem oprocz tego ze wysyla do niego i odtsje
od niego dane. Czym wyzsze takowania tym lepie bo krata robi to SZYBCIEJ. i tu jest problem
jezeli najnowsza karte np. geforce 8800gtx podlaczymy do komputera z 256ram i procesorem 1ghz(liczac
ze sie uruchomi) to karta bedzie o wiele gorsza niz ta podlczona pod c2d 6300 i np 2gb ramu
gdyz tamten procesor nie bedzie w stanei wysylac i odbierac tylu informacji naraz ile ta karta
potrzebuje. wiec do najnowszych kart graficznych trzeba miec kompa dobrego. ALe ja mam geforce
7900gs i na pudelku pisze ze ma minimalne wymagania to 128ram(zalecane 256) o procku nic niepisze
i zasilacz 350W , wiec sadze ze geforce 7600 nie powinien sprawiac problemów, przy 512ramach
i procku 2ghz(na tym na 100% nie ebdzie problemów) podaj swoj dokladny kofing to bedzie mozna
ocenic


A jak taka GeForce 7600 GS będzie działać przy procesorze Intel Celeron 1,7 GHz i pamięci RAM 384 Mb ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzialac bedzie, ale powiedz lepiej jaki zasilacz. no i jednak ten sprzet mozna by upgradnac, boo ta karta wiele tu nie pomoze. Najgosze jest to ze chcac zmienic proca bys musial zmienic plyte glowna.. A jak mniemam kupujesz teraz karte graficzna pod agp. A teraz bys musial kupic plyte pod pcie(nei chcac jej za chwile niedlugo zmieniac) wiec czy rozsadnie jest teraz kupic ta karte by i tak musiec ja zmienic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 20:51, Solstheim napisał:

Nie, teoretycznie.
Procesor graficzny na karcie to takie cos jak nromalny procesor, ale zajmue sie tylko liczeniem
grafiki. Nie ma nic wspolnego z normalnym procesorem oprocz tego ze wysyla do niego i odtsje
od niego dane.

Niekoniecznie - swego czasu dość głośno było na zachodnich forach o przypadkach, kiedy to fabrycznie b.mocno podkręcone gpu powodowało problemy w zwykłym korzystaniu z komputera. Na czym dokładnie polegał problem nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 20:57, Solstheim napisał:

Dzialac bedzie, ale powiedz lepiej jaki zasilacz. no i jednak ten sprzet mozna by upgradnac,
boo ta karta wiele tu nie pomoze. Najgosze jest to ze chcac zmienic proca bys musial zmienic
plyte glowna.. A jak mniemam kupujesz teraz karte graficzna pod agp. A teraz bys musial kupic
plyte pod pcie(nei chcac jej za chwile niedlugo zmieniac) wiec czy rozsadnie jest teraz kupic
ta karte by i tak musiec ja zmienic


Dzięki Solstheim za porady. Bardzo mi pomogły i rozwiały moje wątpliwości>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

8900 wow jeszcze dobrze 8800 nie zawitało do naszym domów a tu juz wieści o następcy i to w dodatku dużo wydajniejszej i tańszej ( w chwili wejścia na rynek cena może być mniejsza niż 8800)dzięki zastosowaniu technologi 80nm. Na kartach będą juz pamięci GDDR 4 2,2 DHz moi się że będą może już 512 bitowa szyna. To wszystko za szybko idzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 22:09, Chilid napisał:

8900 wow jeszcze dobrze 8800 nie zawitało do naszym domów a tu juz wieści o następcy i to w
dodatku dużo wydajniejszej i tańszej ( w chwili wejścia na rynek cena może być mniejsza niż
8800)dzięki zastosowaniu technologi 80nm. Na kartach będą juz pamięci GDDR 4 2,2 DHz moi
się że będą może już 512 bitowa szyna. To wszystko za szybko idzie:P

wszystkich posiadaczy AGP muszę rozczarować http://www.frazpc.pl/news/18249-GeForce_8x00_nie_dla_AGP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2007 o 22:09, Chilid napisał:

8900 wow jeszcze dobrze 8800 nie zawitało do naszym domów a tu juz wieści o następcy i to w
dodatku dużo wydajniejszej i tańszej ( w chwili wejścia na rynek cena może być mniejsza niż
8800)dzięki zastosowaniu technologi 80nm. Na kartach będą juz pamięci GDDR 4 2,2 DHz moi
się że będą może już 512 bitowa szyna. To wszystko za szybko idzie:P


Masz jakies nowe info co do premiery, czy tak poprostu to napisales? :-)

BTW Tez mi sie wydaje, ze zdeczka za szybko... ale coz... moze to i lepiej, bo szybciej bedziemy grac w gry, ktore wygladaja jak Intro do gry ;-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siemanko. Właśnie zainstalowałem najnowsze sterowniki dla mojeg GS 7900Gs od NVidii. Jak moge wejść w informacje o karcie, bo jakoś nie moge znaleźć zakładki w której jest podane taktowanie, i inne parametry???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 16:23, Kris_bla napisał:

> 8900 wow jeszcze dobrze 8800 nie zawitało do naszym domów a tu juz wieści o następcy i
to w
> dodatku dużo wydajniejszej i tańszej ( w chwili wejścia na rynek cena może być mniejsza
niż
> 8800)dzięki zastosowaniu technologi 80nm. Na kartach będą juz pamięci GDDR 4 2,2 DHz
moi
> się że będą może już 512 bitowa szyna. To wszystko za szybko idzie:P

Masz jakies nowe info co do premiery, czy tak poprostu to napisales? :-)

BTW Tez mi sie wydaje, ze zdeczka za szybko... ale coz... moze to i lepiej, bo szybciej bedziemy
grac w gry, ktore wygladaja jak Intro do gry ;-D

czytałem na necie a w takich wiadomościach zawsze jest coś prawdy ale będzie to odpowieć NV na AMD/ATI cena też ma być niższa ze względu jak juz pisałem proces tech jest tanszy zobaczymy co to będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zaktualizować sterowniki do mojej karty graficznej GeForce 7600 GS. W instrukcji instalacji na stronie nVidia jest napisane, aby przed instalacją nowych driverów usunąć stare. I tu pojawia się moje pytanie. Otóż na stronie napisane jest, żeby usunąć przez panel sterowania pozycję NVIDIA Windows Display Drivers lub NVIDIA Display Drivers. Natomiast u mnie jest jedynie pozycja NVIDIA Drivers. Czy to to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 19:51, Dark Demon napisał:

Chciałbym zaktualizować sterowniki do mojej karty graficznej GeForce 7600 GS. W instrukcji
instalacji na stronie nVidia jest napisane, aby przed instalacją nowych driverów usunąć stare.
I tu pojawia się moje pytanie. Otóż na stronie napisane jest, żeby usunąć przez panel sterowania
pozycję NVIDIA Windows Display Drivers lub NVIDIA Display Drivers. Natomiast
u mnie jest jedynie pozycja NVIDIA Drivers. Czy to to?


W posicie dopiętym na górze strony jest opis, jak wywaliś sterowniki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.02.2007 o 20:02, BuuBuu napisał:


W posicie dopiętym na górze strony jest opis, jak wywaliś sterowniki :)


Jacy Wy wszyscy mądrzy jesteście... :/ Przecież napisałem, że NIE WIEM czy to, co zamierzam usunąć jest STEROWNIKIEM DO KARTY GRAFICZNEJ. Więc grzecznie pytam na forum, czy to jest Nvidia Drivers. Na górze jest właśnie podpunkt USUNĄĆ STARY STEROWNIK...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

To zależy jaką masz płytę główną. Jeśli na nForce, to opis "NVidia drivers" może również oznaczać sterowniki płyty głównej. Tak czy owak naciśnij "Odinstaluj". System zapyta, czy chcesz odinstalować sterowniki xxxx. Przeczytaj. Jeśli będzie mowa o VGA to wybierz OK. I tyle.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2007 o 20:16, mrosi napisał:

/.../

To zależy jaką masz płytę główną. Jeśli na nForce, to opis "NVidia drivers" może również oznaczać
sterowniki płyty głównej. Tak czy owak naciśnij "Odinstaluj". System zapyta, czy chcesz odinstalować
sterowniki xxxx. Przeczytaj. Jeśli będzie mowa o VGA to wybierz OK. I tyle.
Pozdrawiam


Mam płytę nForce i dlatego się boję. Na szczęście znalazłem katalog sterów i jest tam plik Uninstall.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Jeśli z listy w panelu sterowania>dodaj/usuń programy wybierzesz NVidia drivers -> usuń, to deinstalator zapyta Cię co ma usunąć. Zaznaczasz "Usuń tylko sterownik ekranu" potem "Odinstaluj" i to wszystko.
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować