Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2007 o 13:24, sir Alfred napisał:

Hehe, przydałoby się od czasu do czasu odkurzac komputer ;)


Póki dział to się nie dotykam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 12:52, BuuBuu napisał:

Ja złożyłem, nie czekając, chociaż miałem czekać:). troche zmusiła mnie sytuacja, bo musze
mieć jak najszybciej nowego kompa. Ale myśle że na tym gf 7900Gs pogram ejszcze z 1-2 lata.
A potem albo zmienie na coś nowszego, albo przestane grać, bo nie będe miał czasu. zobaczymy.


A czemu jesli moge wiedziec.... musiales miec nowego kompa? :-) Moze po prostu chciales ;-) Ja sie jakos powstrzymuje do CeBitu, ale nie wiem czy dam rade ;-P Chcialbym juz 8900GTX kupic od razu, ale naprawde nie wiem jak dlugo bede sie jeszcze opieral... i przejde na Ciemna Strone Mocy ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 13:24, boduczek napisał:

A więc prosze znawców o pomoc:) Help Me!

więc jest tak: dajmy na to że masz zasilacz 700w a twój komputer ciągnie 550w, więc prąd ciągnie 550w a nie 700w, a zasilacz to taka jakby rzecz która daje moc, ale tylko tyle ile potrzebuje twój komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:04, Radzisz napisał:

A ja myślę że będzie, a to jest po prostu kolejna plotka, G81 to będzie unowocześniony g80 w nowym procesie technologiczny, szerszą magistralą danych, większą ilościa shaderów - wyższe taktowania i mniejszy pobór mocy oraz pamieci gddr4. Teraz nvidia puszcza specjalnie sprzeczne informacje - żeby było głośno( te w których się mówi o nowych GPU) i te niby dementujące ( żeby ludzie kupowali pierwsze G80)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 13:51, czaja24 napisał:

znaczy że PCB będzie większych rozmiarów, minimum 400W:P

Acha,a 550W starczy na taki komp jak podałem?
sinir-Acha,to jak znasz się na zasilaczach to jakiego potrzeba do tej karty + IC2D + 2-3 gb ram? Tak na oko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:13, boduczek napisał:


> znaczy że PCB będzie większych rozmiarów, minimum 400W:P
Acha,a 550W starczy na taki komp jak podałem?
sinir-Acha,to jak znasz się na zasilaczach to jakiego potrzeba do tej karty + IC2D +
2-3 gb ram? Tak na oko :)

Powinno wysatrczyć na luzie - dla mnie podoba się pentagram - sensowne parametry w sensownej cenie
Producenci sprzętu zawsze podają zapotrzebowanie na prąd z duzym zapasem, np wymagana jest wydajność prądowa na poziomie 18A dla linii +12V - to jest 220W(około) - no i teraz odejmij około 120W na kartę graficzną i zostaje Ci 100W - odjąć napęd i HDD - w najgorszym wypadku zostaje Ci jeszcze 50 W- chyba że się mylę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 14:13, boduczek napisał:


Dnia 24.02.2007 o 14:13, boduczek napisał:

sinir-Acha,to jak znasz się na zasilaczach to jakiego potrzeba do tej karty + IC2D +
2-3 gb ram? Tak na oko :)

hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez c2d i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ech więc dziękuje CI bardzo za pomoc rozkrecilem. i co sie okazalo ze kabelek pieknie siedzi i nie ma zadnych problemow z tym....natomiast komunikat(ten co dalem w poprzednim screenie) juz sie nie pojawia natomiast (jak zamieszczam teraz na screenie) taktowanie pamieci jest malutkie a gdy przestawiam to obraz sie kiepsci calkiem (o ile uda sie przestawic) i na 300mhz juz wysiada wrecz...co mam zrobic bo zasilacz chyba dobry....

20070224151432

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 15:00, sinir napisał:

hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez c2d
i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.


Zwlaszcza, ze roznica w cenie jest ogromna pomiedzy 700W a 900W... a szkoda, bo moze bym 900W kupil :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zasilacz zasilacz i jescze raz zasilacz karty 7600GS wymagają CĄGŁEJ mocy 360W a nie chwilowej. Niestety większość dostępnego badziewia ma podawaną moc chwilową więc czasem ciężko się połapać i dlatego markowy zasilacz 350W jest pewnie mocniejszy niż niemarkowy 400w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 15:15, RadeXMaster napisał:

a i przepraszam za spam ale zapomnialem dodac ze jak nawet przestawie i zatwierdze to po restarcie
wraca do 275mhz......


Sprubój nacisnąć najpierw Detect Optimal Frequencies, a pózniej no overcloking, albo na odwrót.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mały problem z kartą ATI Radeon 9200 SE. Mam zainstalowane sterowniki 6.12 i chcę sobie zainstalować najnowsze (7.2) lecz się nie da. Wyskakują mi 2 kominukaty:

1 - Setup did not find a driver compatible with your current hardware or operating system. Setup will now exit.

2. - Setup was unable to complete the instalation. Try to setup your display adapter with a standart VGA driver before running setup.

Wszystkie inne starsze sterowniki instalowały się bez problemu aż do 7.1.
Jak ktoś z Was zna rozwiązanie tego problemu to proszę napisać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...

wystarczyło wejść na ati.com i zobaczyć że twoja karta nie jest już obsługiwana przez te drivery....prosta sprawa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2007 o 13:57, Kris_bla napisał:

A czemu jesli moge wiedziec.... musiales miec nowego kompa? :-) Moze po prostu chciales ;-)
Ja sie jakos powstrzymuje do CeBitu, ale nie wiem czy dam rade ;-P Chcialbym juz 8900GTX kupic
od razu, ale naprawde nie wiem jak dlugo bede sie jeszcze opieral... i przejde na Ciemna Strone
Mocy ;-)


Chciałem i musiałem. Już czekam 8 miesięcy i nareszcie moge wymienić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 18:04, BuuBuu napisał:

Chciałem i musiałem. Już czekam 8 miesięcy i nareszcie moge wymienić:)


No to faktycznie ;-) Ja czekam znacznie mniej, a juz mnie nerwy ponosza ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2007 o 15:00, sinir napisał:

hm... według mnie powinno wystarczyć 700w:) sam planuje kupić gf8800gtx, 2gb ram i tez c2d
i do tego kupie właśnie zasilacz 700w. niektórzy kupują 900w, ale tylko przepłacają.

Ty również przepłacasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować