Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Dnia 15.09.2007 o 20:12, DoomnY napisał:

Pytanie adresowane do posiadaczy kart spiętych w SLI. Jakie osiągi ma taki zestaw w konkretnych
tytułach i jakie macie konfiguracje sprzętowe?


SLI to jeden z największych niewypałów rynku komputerowego. Weź na przykład dwie karty 7600GT w SLI są minimalnie wydajniejsze od jednej 7900GT. W czym szkopuł? Za dwie 7600GT zapłacisz 1200PLN, za jedną 7900GT zapłacisz 900-1000PLN. Te dane to oczywiście przykłady nie z rzeczywistych testów. Chciałem jedynie przedstawić ogólnie ideę a raczej bezsens konfigurowania komputerów ze SLI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że to rozwiązanie ma sens przy rozbudowie, a nie kompletowaniu nowego komputera. Po pewnym czasie dokupienie starszej karty graficznej jest korzystniejsze od zakupu nowego, świeżego na rynku modelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 21:05, DoomnY napisał:

Mi się wydaje, że to rozwiązanie ma sens przy rozbudowie, a nie kompletowaniu nowego komputera.
Po pewnym czasie dokupienie starszej karty graficznej jest korzystniejsze od zakupu nowego,
świeżego na rynku modelu.

nawet wtedy sens to ma niewielki bo lepiej sprzedac stara karte i dokupic jedna nowsza, ja powiedzialbym za Mrosim ale jeszcze dobitniej: SLi jest po to zeby pewien typ facetow mogl sobie kupic 2 x 8800 Ultra i chwalic sie dookola ze maja xxxxx w 3D Marku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak samo można by powiedzieć o QX6850 - niby najlepszy, ale tańsze modele można podkręcić do tego poziomu, a na dodatek za cenę ok. 4000zł można mieć już super komputer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 22:48, DJ Danielus napisał:

Tak samo można by powiedzieć o QX6850 - niby najlepszy, ale tańsze modele można podkręcić do
tego poziomu, a na dodatek za cenę ok. 4000zł można mieć już super komputer.

tak tylko po co miec taki komputer w domu? nie wykorzystasz jego mozliwosci, gry nie potrzebuja tyle mocy procesora. Poza tym nawet gdyby pojawila sie gra ktora by zjadala kazdego kompa tak jak swego czasu Gothic 3 to warto sobie zadac pytanie czy warto wydawac pare tysiecy zlotych tylko po to zeby sobie wlaczyc max detale w tej jednej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po co?
Po co kupować najdroższe części, np.
QX6850
EVGA 8800Ultra Super Clocked x3 (SLI)
Razem ok. 15000zł? (ze wszystkim)

Po co to wszystko, żeby przyszpanować, że uzyskałem ileś tam punktów? Przecież i tak za rok będzie to zestaw ze średniej półki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe...
Ale z tego co wiem nVidia też ma takie coś - podgląd, co się stanie jeżeli zmienimy jakość lub dodamy anizotropię i inne. Po prostu jest to wymagane, aczkolwiek fajnie to wygląda na katalizatorach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować