Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

no gier i tak sobie mysle bo znow gdzies za 2 3 miechy bede musial zmienic procka i potem bedzie grafa ramy i tak dalej i szkoda mi cogle ladowac kase niewiem czy nielepiej kupic sobie x box 360 i miec spokoj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 10:36, GearHead napisał:

Ja życzyłbym sobie, aby tak się stało. Ale potęga MS tkwi w tym, że gry nie są wydawane na
Linuxa. Microsoft o tym wie, dołożył i dołoży wszelkich starań (czytaj: $$$$), aby ta sytuacja
trwała bez końca.

Gdyby miliony ludzi miało rzetelną alternatywę systemową (kwestia gier) i przeszkadzało
im bycie "zmuszanym" do kupna Windowsa, to już dawno przeszliby na Linuxa... włącznie ze mną.


A właśnie. ET Quake Wars wykorzystuje tylko OpenGL a nie korzysta z DX? Prawda to? Bo gra wygląda rewelacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.09.2007 o 16:40, Galadin napisał:


A właśnie. ET Quake Wars wykorzystuje tylko OpenGL a nie korzysta z DX? Prawda to? Bo gra wygląda
rewelacyjnie.


Na innych forach pisza, ze ta gra ma wsparcie OpenGL...wlasnie zacząlem "zassysanie" demka ET Quake Wars....ciekawe bo to demko ma 727 mb. Jeszcze 48 minut :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:32, devilll napisał:

no gier i tak sobie mysle bo znow gdzies za 2 3 miechy bede musial zmienic procka i potem bedzie
grafa ramy i tak dalej i szkoda mi cogle ladowac kase niewiem czy nielepiej kupic sobie x box
360 i miec spokoj


No to kup X360 i miej tego kompa i bez problemu pograsz na X360 we wszystkie gry a na kompie popracujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.
Otóż, czy to możliwe, że karta ma jakiś wkład w podkręcaniu procesora? Czy jest zależna od FSB?
Pytam ponieważ, gdy podkręcałem na Radku procesor to max. dało się ok. 2000GHz (dalej było masę błędów - restarty, zwiechy, wariacje). Gdy zamontowałem GF4 MX440 to spokojnie dojechałem do 2200GHz. Więc co jest grane?


Dodatkowo dodam na - Radka, że podkręcenie o 10MHz graniczy z cudem! Zawsze kończy się paskami lub dziwnym spadkiem formy (nagłym) z 70FPS do ok. 3!
Na GF MX440 nie uświadczyłem tego nigdy. Karta podkręca się świetnie i nigdy mnie nie zawiodła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:49, Misquamaqus napisał:


>
> A właśnie. ET Quake Wars wykorzystuje tylko OpenGL a nie korzysta z DX? Prawda to? Bo
gra wygląda
> rewelacyjnie.
>

Na innych forach pisza, ze ta gra ma wsparcie OpenGL...wlasnie zacząlem "zassysanie" demka
ET Quake Wars....ciekawe bo to demko ma 727 mb. Jeszcze 48 minut :).


Tak trochę offtopwo to powiem, że jest nawet fajne:) Domyslnei mi ustawiło high tyle, że bez aa (GF8800GTS 320mb, athlon x2 5200+,1gbram)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:23, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko.
Otóż, czy to możliwe, że karta ma jakiś wkład w podkręcaniu procesora? Czy jest zależna od
FSB?
Pytam ponieważ, gdy podkręcałem na Radku procesor to max. dało się ok. 2000GHz (dalej było
masę błędów - restarty, zwiechy, wariacje). Gdy zamontowałem GF4 MX440 to spokojnie dojechałem
do 2200GHz. Więc co jest grane?


Może chodzić o to, że nowa karta bierze więcej mocy, co utrudnia podkręcanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Quake Wars jest na OGL. Jeśli dobrze pamiętam to wszystkie gry ID są na OGL. Więc na linuchu pogra. :D

Ale ja mam dylemat. Co sensu kupowania 8600GTS z 512 ramu. W zasadzie wielkiego wyboru tu nie ma - Gainward. Tylko czy jest sens kupować z taką ilością ramu? Bo jak nie to brałbym BFG. Ktoś mi może powiedzieć jak to się przekłada na wydajność w tym modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:28, VaRIaT napisał:

Ale ja mam dylemat. Co sensu kupowania 8600GTS z 512 ramu. W zasadzie wielkiego wyboru tu nie
ma - Gainward. Tylko czy jest sens kupować z taką ilością ramu? Bo jak nie to brałbym BFG.
Ktoś mi może powiedzieć jak to się przekłada na wydajność w tym modelu?


Tyle, że kupno samego 8600GTS mija się z celem. Wydajniejszy jest X1950PRO i 7900GS. Ale dodanie więcej RAM''u prawie nigdy nic nie daje, szczególnie w przypadku słabych kart. Bierz tą z 256 MB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż tak bardzo chcesz mieć DX10?
Jeżeli nie to na twoim miejscu wybrałbym X1950PRO.


Dodatkowy ram w rozdzielczościach 1280*1024 daje ok. 1% więcej, różnicę widać dopiero w 1600*1200, ale tu raczej nie pograsz - za słaba karta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:28, VaRIaT napisał:

Quake Wars jest na OGL. Jeśli dobrze pamiętam to wszystkie gry ID są na OGL. Więc na linuchu
pogra. :D

Ale ja mam dylemat. Co sensu kupowania 8600GTS z 512 ramu. W zasadzie wielkiego wyboru tu nie
ma - Gainward. Tylko czy jest sens kupować z taką ilością ramu? Bo jak nie to brałbym BFG.
Ktoś mi może powiedzieć jak to się przekłada na wydajność w tym modelu?


Ta pamięć przekłada się na ileś tam % wydajności w rodziałkach powyżej 1600*1200 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Radek 1950pro lepszy? Jak patrzyłem na testy to gts dorównuje/przewyższa Radzia. Tylko, że ja MAM radka x1950 pro. Z tym, że kumpel chciałby go kupić a jak sobie dołożę okolo 100 i mam 8600gts. Amd/Ati za te sterowniki należało by powiesić ale mniejsza o to. Martwi mnie za to inna sprawa - zbliżająca się premiera G90. Kupie teraz 8600 i co? Za chwile zmiana na coś z 9tki? Ten pęd zaczyna mnie powoli irytować. Już sam nie wiem co robić... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 16:28, devilll napisał:

Witam mam pytanie jak myslice nie lepiej kupic x box 360 do gier i wszystko chodzi plynie przez
długie lata niz modernizowac kompa co kilka miesiecy i tracic kupe kasy ja np mam athlona 3800
x2 gf 8800 gts i 2gb ramu kupilem go jakies 3 miechy temu zaplacilem 3600zl bez monitora i
dowiedzialem sie ze procesor bedzie za kilka miesiecy juz zaslaby zeby grac na wysokich detalach
w najnowsze gry i tak sobie mysle czy nie lepiej kupic x box 360 niz ladowac cogle
kase w kompa jak myslicie


Ale pomyśl ile wydasz na gry.. Na to samo wyjdzie:/ Poza tym ten twój procesor wcale nie jest taki słaby, ma dwa rdzenie i to jest git, bez najmniejszych problemów da radę. Do gier to karta graficzna się liczy najbardziej, a tą masz w porządku.

DJ Danielus---> A jakiego masz tego radka i jaki zasilacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 18:20, DJ Danielus napisał:

Radeon X1300PRO
Codegen 300W (wiem, że kicha i może wszystko spalić, ale i tak za niedługo wymieniam PC. Wszakże
chodzi już ponad 4 lata - cud).


No to w takim wypadku może już nie dawać dziadziuś rady xD Te 5W to dla niego może być baaardzo dużooo ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:23, tomoliop napisał:

>
> >
> > A właśnie. ET Quake Wars wykorzystuje tylko OpenGL a nie korzysta z DX? Prawda to?
Bo
> gra wygląda
> > rewelacyjnie.
> >
>
> Na innych forach pisza, ze ta gra ma wsparcie OpenGL...wlasnie zacząlem "zassysanie" demka

> ET Quake Wars....ciekawe bo to demko ma 727 mb. Jeszcze 48 minut :).

Tak trochę offtopwo to powiem, że jest nawet fajne:) Domyslnei mi ustawiło high tyle, że bez
aa (GF8800GTS 320mb, athlon x2 5200+,1gbram)


I dupa.....zainstalowalem demko ET QW i bede musial robic reinstalke systemu.....by to ... szczelil.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.09.2007 o 17:23, DJ Danielus napisał:

Mam pytanko.
Otóż, czy to możliwe, że karta ma jakiś wkład w podkręcaniu procesora? Czy jest zależna od
FSB?
Pytam ponieważ, gdy podkręcałem na Radku procesor to max. dało się ok. 2000GHz (dalej było
masę błędów - restarty, zwiechy, wariacje). Gdy zamontowałem GF4 MX440 to spokojnie dojechałem
do 2200GHz. Więc co jest grane?


Dodatkowo dodam na - Radka, że podkręcenie o 10MHz graniczy z cudem! Zawsze kończy się paskami
lub dziwnym spadkiem formy (nagłym) z 70FPS do ok. 3!
Na GF MX440 nie uświadczyłem tego nigdy. Karta podkręca się świetnie i nigdy mnie nie zawiodła.

możliwe że razem z podkręcaniem proca rośnie częstotliwość na magistrali AGP - spróbowac możesz w BIOS poszukać opcji AGP link FSB lub czegoś podobnego, w starszych płytach głównych nie można było rozłączyć tych częstotliwości i wraz z podkręcaniem proca podkręcałeś też resztę komponentów, opcja z poborem mocy też może być prawdziwa jeśli massz słaby zasilacz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować