Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

tyle, że dopieroz czasem pojawia się różnica w wydajności pomiędzy kartami różniącymi się ilością RAMu. w połowie 2007 różnica w wydajności pomiędzy GTS 320MB,a GTS 640MB nawet w dużych rozdzielczościach była na poziomie kilku FPSów
dzisiaj w WiC 320MB wersja dostaje ciężkie baty, bo chyba jakaś funkcja etc. potrzebuje/wymaga 512MB RAM i tu przy wyższych rozdzielczościach i na bardzo wysokich detalch i DX10 GTS 320MB RAM ma już zaledwie 5 FPSów średnio, a jego brat 640MB ma aż 22 FPSy
tak samo dzisiaj nie widać szczególnej wyższości 1024MB RAM nad 512MB RAM - na razie karty z tego nie korzystają w taki sposób, aby ukazać wyższość 1GB nad jego "połówką"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj mówiliśmy o serii 88, która sama z siebie była przeznaczona głównie do nowych gier (łącznie z, a może teoretycznie głównie, dla gier DX10, które same z siebie są bardzo wymagające), gdzie wyższość modeli 512+ była widoczna od początku.

Naturalnie całość wypowiedzi w stosunku do ogólnego rynku gier jest prawdziwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak, bo w praktyce to roznie wychodzi. Bylo ile gier pod dx10 kiedy mozna bylo kupic juz 88GTX? Zadmej. Po pojawieniu patchy dalej ludzie nie widzieli zbytniej roznicy, teraz tez ciezko zauwazyc (no chyba ze jak sie wpatruje 20 minut w ekran to tak), ale ogolne porownanie dx10 do dx9 to nie widac tego tak golym okiem.
Ciekawoscia jest ze wyszlo pare (nie wiem - moze z 10 gier) pod dx10, a juz Ati przeszlo na dx10.1
Czyzby dx10 nie byl taki wspanialy? :D
Sadze ze jeszcze bedzie sporo grania na kartach z 512 na pokladzie, beda wychodzic tytuly ktore beda potrzebowac 1gb ale to pewnie np taki Crysis 2. Nie zapominac trzeba ze zostaja inne gry ktore pewnie w tym samym czasie beda piekne i korzystac beda z tylko 512, ale w tym czasie moze sie okazac ze 1gb bedzie juz standardem, a dx jaki bedzie sie panoszyl to bedzie np. dx15.05k :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.01.2008 o 21:31, kaganiec napisał:

> ja mam od miesiąca GeForca 8600 GTS EVGA SUper Clocked 256 MB i nie narzekam
> wręcz przeciwnie strasznie se ją chwalę Wiedźmin chodzi mi na full przy procku 1,8 GHz
;D

a jaki masz procesor? - jeśli C2D, to małe zdziwienie w sumie :/


Mam Athlona 3000+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1GB standardem? Chyba za 2 lata. Mało kogo na taką kartę stac. Podobno w lutym mają wyjśc jakieś nowe geforcy a więc może taki 8800ULTRA stanieje. I mam pytanko. Opłaca mnie się kupic 8800ULTRA? Będę mógł na nim grac spokojnie przynajmniej na średnich w gry które pojawią się w 2009-2010? Chodzi mi tu głównie o gothic 4 która ma już korzystac z dx10 i zapewniac efekty graficzne lepsze niż w Crysisie.
Bo wiecie wydac 2500zeta na kartę to ni jest jak kupowanie perfum, a ja szukam karty na której w 2009 pogram w najnowsze tytuły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cos ty. ULTRA jest wogole nie oplaclanym wydatkiem. Lepiej kupic sobie GTX-a podkreconego firmowo i masz taka sama a czasami lepsza wydajnosc niz ULTRA. Co do gier. Patrzac na poste technologiczny to nie jestem w stanie ci pwoiedziecm czy bedzie dzialac ci przynajmniej na srednich. Ja np juz teraz bede sprzedawal swojego 2 miesiecznego GTX-a i biore 9800GTX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a może poczekasz z pół roku wtedy będzie może nowa seria grafik, albo będzie w stanie bliżej określic jakie będą standardy i wtedy kupic full wypas kartę?
A ile chcesz za tą swoją grafe jeśli już?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 09:18, Matias16162 napisał:

a może poczekasz z pół roku wtedy będzie może nowa seria grafik, albo będzie w stanie bliżej
określic jakie będą standardy i wtedy kupic full wypas kartę?
A ile chcesz za tą swoją grafe jeśli już?



EVGA 8800GTX KO ACS3 na gwarancji 10 letniej 1650zl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.01.2008 o 09:21, Matias16162 napisał:

Hmmm... nic, pożyjemy zobaczymy. Jak coś to się zgłoszę :)



tio bedziesz sie musial spieszyc bo ja bede ja wsyawial pod koniexc miecha na allegro. a wie ze chetmnych bedzie sporo. OStatnio sprzedalem EVGA 8800GTS 640mb KO ACS3 za 1500 wiec GTX za 1650 to bedzie walka ostra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ULTRA teraz nie jest oplacalnym zakupem, szczegulnie jak bedziesz chcial pograc w gry w 2k9, Lepiej poczekac z pol roku na 9x i zobaczyc jaki z tego kombajn wyjdzie - wg. stron ma byc do 3 razy szybszy od GTX :O
A cena nie ma byc wyrzsza bo cos kolo 600$

Co to tego ze 1gb stanie sie standardem nie mowie ze w tej chwili, bedzie to na pewno za jakis czas. 9x ma miec od 1gb do 2gb na pokladzie wiec to juz nie przelewki.

Co to GTX KO to jak masz takich chetnych to tylko pozazdroscic Tobie, lub wspolczuc "glupocie" chetnych.
Moim zdaniem lepiej kupic 88GTS rev.2 lub poczekac te 2 miesiace i kupic za ta sama cene karte na czasie a nie taka ktora ma ponad rok. No ale to nie ja kupuje :D
Ja sam mam swojego 88GT i sadze ze tak z 2 lata na nim posiedze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.01.2008 o 10:14, Kazhaam napisał:

Co to GTX KO


to jest GTX KO AC3 czyli Knock Out zwieszone zegary a ACS3 to wpelni zmieniony ststem chodzenia na 4 razy bardzij wydajny od standardowych GTX-ów. Mowilem poczytaj najpierw bo to nie jest zwykly bubel GTX

to jak masz takich chetnych to tylko pozazdroscic Tobie, lub wspolczuc "glupocie"

Dnia 03.01.2008 o 10:14, Kazhaam napisał:

chetnych.


Wiesz ja to sprzedaj i nie interesuje mnie to co ktos ma w glowie tylko to czy go na to stac

Dnia 03.01.2008 o 10:14, Kazhaam napisał:

Ja sam mam swojego 88GT i sadze ze tak z 2 lata na nim posiedze :D


ta a potem za te 2 lata sprzedaz go prawie za darmo to ja dziekuje za takie interesy. Wole stracic te 700zl na mojej niz 1000 na twojej po 2 latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tam nie mialo byc "Co to" tylko "Co do" wiec literowka a robi takie jajo :D
Stracic 100zl po 2 latach za 88gt? czyli co? zeby chcac ja sprzedac bede musial dolozyc kupujacemu? Fajnie, Nie sadze ze za 2 lata stanieje o 1000zl, GTX jakos tego nie zrobil, dalej sa modele od 1.7k - 3.2k pomimo tego ze sa n owsze modele (88GT/GTS rev.2) wydajnoscia jej dorownujace.
Co do sprzedanie to tylko pogratulowalem Tobie, jak ludzi stac na 8800GTX KO to tez bedzie ich stac na 9x, jedynie czego im brak to rozeznania na rynku co jest/bedzie lepsze.
No wiesz wychodzac z zalozenie ze wszystko stanieje za 2 lata nie kupilbym nic :< bo kupie a za 2 lata bedzie moze warte 30% swojej ceny :< :< !! Ale hej przeciez tak wyglada zycie.....Kupisz karte za 200zl czy 1000zl czy tez za 2000zl po paru latach bedzie tania karta ktora ledwo co ciagnie.
ile strace tyle strace, jak sie pracuje to ma sie kase. a 1000zl w 2 lata to jest 50zl w miesiacu odkladania (kazdy bez pracy tyle moze schowac z "kieszonkowego nawet").
Wole kupic karte za 1k zl i sprzedac ja za 50% kwoty po 2 latach i dolozyc nastepny tysiac i miec juz "GF10xGTX".
Dobra karta potrzebuje dobrego procka i ramu (co jak sadze po Twoim sygu) dla Ciebie jest OK, natomiast jak dla mnie na dana chwile bardziej opacalo mi sie kupic 8800GT i nie narzekam, sadze ze potem bede mial lepsza maszynke i dopiero potem cos zakupie - bo rynek technologiczny strasznie szybko sie rozrasta (nowsze staje sie czasem tansze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko wez pod uwage ze ja swoja grafike kupile w czerwcu. Jedna spalilem specjlanie, tzna zazela smiecic ale to przez wlaczenie odpowiedniej opcji w plycie glownej, i potem dostalem nowa. Oby dwie karty zarejestrowalem w porogramie STEP UP wiec kazda z nich ma 10 letnia gwarancje. A to sie liczy. Tak wiec dla mnie nie jest problemem dolozyc troche kasy i kupic 9800GTX. Narazie do konca miecha chce pokonczyc wszystkie gry a potem przesiade sie na 8500GT na 2 miechy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno sie liczy, sprzedajesz puki ma ona jakas wartosc, bo na prawde jak wejdzie 9x to juz 88GTX (nawet KO) bedzie bardzo nie oplacalnym zakupem (jesli jej cena nie spadnie a cena nowgo GF bedzie ~600$)
Do konca roku mozesz nie zdazyc, albo wyjda nowe :D
Puki nie odczowam jakis zwolnien to jestem zadowolony, tak jak mowilem - 2 lata na tej grafice chcialbym posiedziec, ale co bedzie za rok to nawet tego nie wiem.
Wyscig szczurow sie rozpoczal - kupilem 8800GT po bo byl to dobry wybor i najlepsza karta w cenie/wydajnosc. Po tygodniu wyszedl nowy GTS rev.2 co teraz mozna go kupic za ~1200zl i jest lepszy (szczatkowo) od mojej. Teraz wyjdzie 9x ktory ma byc kombajnem na wsze czasu (o ile potwierdza sie parametry z newsow), a potem co? ze wrzesniu pewnie nastepna - nie da sie kupic karty ktora bedzie tak jak kiedys pozwalala na gre w pelnej klasie przez pare lat, no ale trzeba jakos gonic "swoje marzenia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak juz jest z grafikami. Cieszyc mozemy sie natomiast z tego faktu ze narazie nie zostaly zapowiedziane jakies gry na ktore bedziemy czekac z niecierpliwoscia. CRYSIS juz jest i to sie liczy. Fakt ma byc RAGE od IDSOFTWARE ale to jeszcze sporo czasu minie zanim w to zagramy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to całkiem nieźle, widać, że twój sprzęt mimo wszystko ma duży potencjał :D
przy okazji postaraj się podkręcić swojego proca, bo ta maszynka akurat kręci się bardzo mocno i aż grzechem byłoby nie wykorzystać jej potencjału OC
nawet na BOXowym coolerze możesz bardzo mocno ją podkręcić - chyba ok. 30%, a wydajność wzrośnie o jakieś 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy jest ci znana funkchja "odpowiedź" na tym forum. Tak to mozna nie wiedziec do kogo to piszesz.
Pozza tym duzo osob z niecierpliwościa czeka na gothic 4: genesisi bo jak mówiłem będą w nim lepsze efekty grafiki niż w crysisie.
Może jak bym kupił kartę która ma 2GB na pokładzie pograłbym na niej ze 2lata :)
Teraz 2GB karty m,ają byc? A co będzie w takim 2012? Karty na pokładzie mające 5GB? O LOL

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować