Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam wymieniac ile gier moze sie zaciac jak wlaczysz je w ULTRA HIGH+AAx8+ANIZO? odpowiedz jest ze kazda.
Kto ma 8600GT wie co kupowal i raczej liczy sie z tym ze nie kazda gra mu pojdzie tak jak by chcial.
Wiec powinno sie dac takie detale jakie sie uwaza za grywalne.
WiC pewnie dal na High i sie dziwil :D polecam zejsc z detalami i zobaczyc, bo jak na LOW bedzie skakac i ciac - to karta jest cos nie tego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 15:39, Kazhaam napisał:

Crysis jest jedyna gra dla ktorej trzeba poterznego sprzetu 8800GT w zwyrz. Wiec gadka bo Crysis
nie pojdzie nie rozwiazuje sprawy.
Kazdy inna gra na 8600GT powinna chodzic (problemy moga byc z Crysisem i ewewntualnie Lost
Planet - ale to ze wzgledu na mala optymalizacje kodu).

To spróbuj uruchomić np. World in Conflict, Bioshock''a, Wiedźmina czy chociażby nieco starszego Gothic''a 3 w rozdzielczości większej niż 1024*768 (np. 1280*1024) przy przyzwoitych detalach (za przyzwoite uważam wysokie, lub średnio-wysokie). Żadna z wyżej wymienionych gier nie będzie działać płynnie.
Poza tym 8600GTS jest w cenie podobnej do HD3850/HD3870, które są o ok. 50% szybsze, a czasem i różnica sięgnie 100% (vide Bioshock).
PS Dlaczego uważasz, że Lost Planet ma kiepską optymalizację kodu? Zwykły X1950PRO (który jest sporo tańszy od 8600GTS) spokojnie pozwala pograć w srednio-wysokich detalach bez przycinki. A to, że 8600GTS już sobie z tą grą nie radzi to już inna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W G3 gralem na 7600GT na srednich/wysokich wiec ta gra nie wchodzi w rachube.
Jesli ktos mysli o rozdzialce 1280x1024 i wysokie/srednie to chyba wie ze potrzebuje karte z rodziny 88 badz 3870 a nie np. 8600gt kto nie jest karta na takie detale.
Jak sam powiedziales 3850/3870 sa czasem szybsze i lepiej dzialaja na poszczegolnych grach.
Co do lost planet to mowilem wlasnie ze wzgledu na 8600GT, inne karty moze inaczej sobie z nia radza.

Wiec konkluzja - ludzie jak mysla ze chca pograc na wysokiich detalach w duzych rozdzielczosciach chyba wiedza co maja kupic, a nie zastanawiac sie nad 7600/7800 :D
Nie bronie tu ani NV ani ATI, lecz chodzi o to ze ludzie powinni troche pomyslec do czego im grafika potrzebna i na ile moga sobie pozwolic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:01, Kazhaam napisał:

W G3 gralem na 7600GT na srednich/wysokich wiec ta gra nie wchodzi w rachube.
Jesli ktos mysli o rozdzialce 1280x1024 i wysokie/srednie to chyba wie ze potrzebuje karte
z rodziny 88 badz 3870



Nie zgodzie sie z toba.

Rok temu gralem na kompie

E6300@3,2GHZ
ATI X1900XTX 512mb
GIGABYTE P965-DQ6
GEIL DDR2 ULTRA 800CL4

i gra chodzila w 1280x1024 bardzo dobrze. Na wieksza rozdzialke nie pozwala mi monitor. Od tamtego czasu moj sprzet ulegl zmianie (taki jak w opisie) i musze sobie pozyczyc od sasiada G3 zeby sprzaedzic jak bedzie dzialal teraz ale sadze ze przyzwoicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:07, MLODY2K6 napisał:

ATI X1900XTX 512mb
i gra chodzila w 1280x1024 bardzo dobrze. Na wieksza rozdzialke nie pozwala mi monitor.


Wiesz to nadal jedna z potężniejszych kart ale ze względu na zaprzestanie produkcji już pomijana ( no i kosztuje krocie jak nowe 7900 GT )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:07, MLODY2K6 napisał:

i gra chodzila w 1280x1024 bardzo dobrze. Na wieksza rozdzialke nie pozwala mi monitor. Od
tamtego czasu moj sprzet ulegl zmianie (taki jak w opisie) i musze sobie pozyczyc od sasiada
G3 zeby sprzaedzic jak bedzie dzialal teraz ale sadze ze przyzwoicie.


No dobrze mowisz chodzila, a teraz nie porownuj ze starymi grami, jak ktos kupuje teraz grafike to nie po to zeby pograc w stare tytuly tylko zeby cos nowego poszlo.
Wiec ciezko zeby GoW,Crysis,WiC,i co tam jeszcze jest poszlo na 1280x1024(high) i chodzilo plynnie przy karcie 8600 - mowa o terazniejszych tytulach badz o tych ktore niedlugo wyjda.
Wiadomo ze niektore gry pociagna w takich detalach, ale robi sie ich coraz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:15, Kazhaam napisał:

No dobrze mowisz chodzila, a teraz nie porownuj ze starymi grami, jak ktos kupuje teraz grafike
to nie po to zeby pograc w stare tytuly tylko zeby cos nowego poszlo.


Po 1 staraj się pisać POPRAWNĄ polszczyzną po 2 jak sądzisz,że ludzie kupują grafikę tylko po to,żeby grać w najnowsze tytuły to uświadamiam cię,że się grubo mylisz. Ja zanim zacznę grać w nowości najpierw nadrobię zaległości czyli FEAR czy HL2 oraz CSS a potem wezmę takiego UT 3 czy CoD4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:15, Kazhaam napisał:

Wiec ciezko zeby GoW,Crysis,WiC,i co tam jeszcze jest poszlo na 1280x1024(high) i chodzilo
plynnie przy karcie 8600


No co do GOW to sie nie zgodze bo nie ma on duzych wymagan sprzetowych jest dobrze zoptymalizowany tak jak UT3 i na starszych komputerkach dziala wysmienicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli nowe gry w max detalach, i to ze ludzie chyba wiedza ze jak chce nowe gry to musza troche przeznaczyc kase na sprzet.
Wiadomo ze poprzednie tytuly trzeba "zaliczyc" ale co jak juz to zrobisz. bedziesz chcial zagrac w nowosci i najlepiej w najlepszej grafice.
Ja na horyzoncie mam 2-gi dodatek do FEARa i oraz poczekalnie na Project Origin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:29, Kazhaam napisał:

Wiadomo ze poprzednie tytuly trzeba "zaliczyc" ale co jak juz to zrobisz. bedziesz chcial zagrac
w nowosci i najlepiej w najlepszej grafice.
Ja na horyzoncie mam 2-gi dodatek do FEARa i oraz poczekalnie na Project Origin.


Wiesz dla mnie grafika to nie wszystko. Pewnie fajnie pograć w full ale bardziej liczy się miodność - a tą zazwyczaj doceniają ci co im kasy na najlepszy sprzęt brakuje :P dodatek do FEARa ponoć do bani - niczym się nie różni od podstawy i dodatku a coś czytałem,że część tego dodatku jest podobna zupełnie do podstawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


dodatek do FEARa ponoć do bani - niczym się nie różni od podstawy i dodatku a coś czytałem,że część tego

Dnia 01.01.2008 o 17:31, dawidos170 napisał:

dodatku jest podobna zupełnie do podstawki


A ja pwoeim Ci ze mi sie bardzo podobal. bardzo fajnie konczy sie EXTRACTION POINT ale nie bede zdadzal tajmenicy i tak samo dobrze podobal mi sie PERSEUS MANDATE, tyle ze w nim wystepowaly bugi. Jesli nie grales to koniecznie to zrob bo ta gra naprawde straszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I masz racje, z tym ze teraz coraz mniej gier jest z klimatem czy z miodnoscia. Wyscig o najlepsza grafe sie zaczal i nie widnieje jego koniec. Jak dla mnie HL2 byl miodny i do tego mial "cudna" grafike w co gralem na swoim 6600GT :D i dawalo rade, teraz zeby cieszyc sie grafika trzeba troche przeznaczyc :<
Moidnosc przede wszystkim, szkoda ze zaczyna tego brakowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:34, Kazhaam napisał:

I masz racje, z tym ze teraz coraz mniej gier jest z klimatem czy z miodnoscia. Wyscig o najlepsza
grafe sie zaczal i nie widnieje jego koniec. Jak dla mnie HL2 byl miodny i do tego mial "cudna"
grafike w co gralem na swoim 6600GT :D


Cicho :P Ja w to grałem na 9200Se i byłem zachwycony :P A co do grafiki to chyba będę miał jedną z lepszy na rynku na razie a już na pewno najlepszą w middle-endzie ;p Czyli HD 3850 512/256 ;)


Młody - nie grałem bo na moim 9200 SE na 800*600 low to była katorga ale wiem,że straszy ;) Dość powiedzieć, że jak to odpaliłem ( demko a w pokoju ciemno ) i zacząłem iść ( ciemno było jak w ... wiadomo gdzie ;p ) zobaczyłem światło taka klimatyczna muzyczka i coś mi przeleciało przed ekranem - no normalnie zawał ;) A to się okazało,że ta dziewczynka.

O dodatku czytałem na wp.pl że do bani ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie kiedys to jak wychodzily gry to potem kazdy gadal jaka ona byla super. Teraz juz tak zadko bywa by ktos naprawde przeszedl gre i chetnie do niej wracal. Ten rok pod wzgedem gier byl dosc obfity ale w pamieci jesli chodzi o FPS-y to utknely mi te tytuly.

1. BIOSHOCK grafika i fabula poprostu rewelacja.
2. CRYSIS tu nie bede sie rozpisywal sami dobrze wiecie
2. S.T.A.L.K.E.R rewelacja moze graficznie nie wyglada tak ladnie jak 2 tytuly wyzej ale wielkosc tego ZONY jest super.
3. GEARS OF WAR na ten tytul czekalem bardzo dlugo miale, wszystkie trailery i gra mnie nie zawiodla.


Mozna by dopisac jeszcze COD 4 ale jak dla mnie zakrotkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>//.../

Błagam rób polskie ogonki bo w moim firefoxie to mam co drugie słowo na czerwono :P

Dnia 01.01.2008 o 17:40, MLODY2K6 napisał:


1. BIOSHOCK grafika i fabula poprostu rewelacja.

Muszę zagrać na kompie - na X360 grałem i dla mnie porażka ( grafika ok ale fatalne sterowanie na padzie i to może dlatego poza tym nie lubię takich klimatów )

Dnia 01.01.2008 o 17:40, MLODY2K6 napisał:

2. CRYSIS tu nie bede sie rozpisywal sami dobrze wiecie

Hmmm to taki Far z nieziemską grafiką. Podoba mi się ten kombinezon ale w sumie lepiej dla mnie gdybyśmy byli takim starym dobrym Rambo albo Arnim z Predatora ;)

Dnia 01.01.2008 o 17:40, MLODY2K6 napisał:

2. S.T.A.L.K.E.R rewelacja moze graficznie nie wyglada tak ladnie jak 2 tytuly wyzej ale wielkosc
tego ZONY jest super.

Czekam na to aż zagram z niecierpliwością. Dużo pochlebnych opinii a i to chyba jest jedyny FPS z taką fabułą.

Dnia 01.01.2008 o 17:40, MLODY2K6 napisał:

3. GEARS OF WAR na ten tytul czekalem bardzo dlugo miale, wszystkie trailery i gra mnie nie
zawiodla.

W sumie nawet nie wiem o co w niej dobrze kaman ale wiem jedno - miała być super. Zobaczymy efekty na nowym sprzęcie

Dnia 01.01.2008 o 17:40, MLODY2K6 napisał:


Mozna by dopisac jeszcze COD 4 ale jak dla mnie zakrotkie


No i pominąłeś UT3 - dla mnie tytuł numer 1 z prostej przyczyny. UT to legenda i mój ukochany tytuł - pierwsza gra w jaką pykałem na kompie i co tu dużo mówić zakochałem się - przy niej to Quake śmierdzi ;) A

A co do pogoni za grafiką - odbiło się to najbardziej co z przykrością stwierdzam na przygodówkach. W tym roku nie wiem czy była jakaś na poziomie Still Life, Post Mortem czy Syberii - być może była ale zapomniałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:47, dawidos170 napisał:

No i pominąłeś UT3 - dla mnie tytuł numer 1 z prostej przyczyny. UT to legenda i mój ukochany
tytuł - pierwsza gra w jaką pykałem na kompie i co tu dużo mówić zakochałem się - przy niej
to Quake śmierdzi ;) A


Ok ale pytanie czy grales to???
Nie uwzgednilem go poniewaz chodzilo dla mnie Gry musza byc dobrze zrobione czyli grafika i reszta ale musza miec fabule. UT3 jest super podba mis ei poniewaz wraca do korzeni ale tak jak wspominalem brak fabuly dyskwalifikuje go.

Dnia 01.01.2008 o 17:47, dawidos170 napisał:


W tym roku nie wiem czy była jakaś na poziomie Still Life, Post Mortem czy Syberii - być może
była ale zapomniałem.


Faktycznie w tym roku nic sie nie ukazaloz przygodowek. Mi najbardziej pozostala w pamieci BEYOND GOD & EVIL gierka wymiatala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.01.2008 o 17:52, MLODY2K6 napisał:

brak fabuly dyskwalifikuje go.


jeżeli mówisz że wraca do korzeni to fabuła jest taka jak w pierwszym - zostać czempionem walk ;) niby nie ma ale jest ;) w tym tytule akurat nie o fabułę chodzi ;)

Dnia 01.01.2008 o 17:52, MLODY2K6 napisał:

Faktycznie w tym roku nic sie nie ukazaloz przygodowek. Mi najbardziej pozostala w pamieci
BEYOND GOD & EVIL gierka wymiatala


Hmm to jest jakaś gierka, że się chodzi biega itp ? Bo ja mimo wszystko jestem starym zwolennikiem point&click :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.01.2008 o 18:00, dawidos170 napisał:

Hmm to jest jakaś gierka, że się chodzi biega itp ? Bo ja mimo wszystko jestem starym zwolennikiem
point&click :)


no to tu sie biega mi sie point&click nie podobaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod jakim wzgledem szybszy?
Ma inne pamieci do daje wieksze taktowanie, natomiast nie jest wydajniejszy.
Jak na razie 8800GT jest jedna z najwydajniejszych kart na rynku (jest jeszcze 8800GTS rev.2 - no i 8800Ultra, ale jej cena troszeczke zwala z nog)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować