Zaloguj się, aby obserwować  
RobeN

Kart Graficznych Kącik (informacje, porównania)

30553 postów w tym temacie

Mam pytanko:
Czym dokładnie różnią się ATI Radeon HD3850 od HD3870 ?? Bo w moim komputerowym są prawie po tej samej cenie :D
I jeszcze jedno:
Jaka firma jest najbardziej niezawodna w kartach graficznych, i jakiej firmy warto kupować grafę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 15:20, mrosi napisał:

/.../

Test robiłem "z automatu". Nic nie zmieniałem po zainstalowaniu benchmarka. Dopiero później,
po przeczytaniu testu na benchmark.pl zmieniłem Aniso na x16 i AA na x4. Najpierw miałem
(jak wspomniałem ~12000pkt a potem ponad 9000. Nie wiem na ile to ma wpływ ale w trakcie
testu miałem włączonego FF, G-Data, i kilka innych aplikacji (Logitech SetPoint, SE bluetooth
monitor).


Ja mam jakas smieszna karte :). Robie test bez AA i jest 10700 pkt. Robie ten sam test z AAx8Q, anizotropx16 i wymuszonym synchro pionowe i mam 10100 pkt. Oczywiscie jestem zadowolony.
To samo jest w tescie z gry (demko gry) lost planet. Bez AA mam mniej fps niz z wlaczonym AAx8Q.
Gdybym tego nie widzial to bym nie uwierzyl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 17:26, lookastdu napisał:

Mam pytanko:
Czym dokładnie różnią się ATI Radeon HD3850 od HD3870 ?? Bo w moim komputerowym są prawie
po tej samej cenie :D
I jeszcze jedno:
Jaka firma jest najbardziej niezawodna w kartach graficznych, i jakiej firmy warto kupować
grafę??


Pamięcią i wydajnością na korzyść tego drugiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czasem mam taki problem że obraz nagle się zawiesza i w niektórych miejscach są takie wielokolorowe paski (czasami przy bitwie w Medieval2 a ostatnio nawet w wyścigu w NFS PS) i trzeba robić rest:/ czy może to być wina przegrzania się karty?? fabrycznie jest podkręcona prawie do granic możliwości (chciałem sprawdzić czy nie można jeszcze wycisnąć z niej trochę wydajności to rdzeń i pamięci chodziły stabilnie na 550 i 1450 a fabrycznie mam 540/1400)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Coś masz spaprane z oprogramowaniem. To raczej mało możliwe żeby była tak mała różnica. BTW, jaką masz grafę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam starego 8800 gts320/320. Karta jest po OC w biosie. Wszystko dziala jak nalezy. Absolutnie nie narzekam tylko jestem zdziwiony. Wczoraj byl u mnie kumpel i tez siedzial przed monitorem i nie wierzyl wlasnym oczom :):). Dopiero jak wychlapalismy 0.7 to zaskoczyl :):).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:42, morthi napisał:

GAINWARD GEFORCE 7800GS+ 512MB 256BIT GDDR3 GOLDEN SAMPLE ale praktycznie nie sposob
go teraz nabyc :(

A napewno na wejscie AGP 8x

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na pewno :) tyle ze tej karty praktycznie nigdzie nie mozna dostac:( czasami zdarzaja sie egzemplarze uzywane ale kto je tam wie w jakiej sa formie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja znalazłem GeForce 7900GS XFX 256MB GDDR3/265 bit.
Na wszelki wypadek oto link: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7800GS_/_ 7900GS/GeForce_7900GS_XFX_512MB_TV/2xDVI_AGPx8_/pelny,id,47569/

Komputronik ma chyba największą bazę sprzętu, szkoda tylko, że najdroższego i przy tym niedostępnego :P.

@fracek106

Tą kartę na prawdę ciężko dostać dostępną w wersji pod AGP, jeżeli bardzo Ci na niej zależy tutaj masz link
http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_grafiki/885828_xfx_7900gs_512mb_tv_d vi_agp.aspx
do kupienia za jedyne 525 złotych :P. Lepiej byłoby zainwestować w płytę główną z PCI-Express i kupić 9600GT za niecałe 40 złotych więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:49, milten6 napisał:

Ja znalazłem GeForce 7900GS XFX 256MB GDDR3/265 bit.
Na wszelki wypadek oto link: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7800GS_/_
7900GS/GeForce_7900GS_XFX_512MB_TV/2xDVI_AGPx8_/pelny,id,47569/

Komputronik ma chyba największą bazę sprzętu, szkoda tylko, że najdroższego i przy tym
niedostępnego :P.

Ja własnie szukam ale dzieki za link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 20:49, milten6 napisał:

Ja znalazłem GeForce 7900GS XFX 256MB GDDR3/265 bit.
Na wszelki wypadek oto link: http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/AGP_x4/x8/chipset_nVidia/GeForce_7800GS_/_
7900GS/GeForce_7900GS_XFX_512MB_TV/2xDVI_AGPx8_/pelny,id,47569/

Komputronik ma chyba największą bazę sprzętu, szkoda tylko, że najdroższego i przy tym
niedostępnego :P.

@fracek106

Tą kartę na prawdę ciężko dostać dostępną w wersji pod AGP, jeżeli bardzo Ci na niej
zależy tutaj masz link
http://sklep.vobis.pl/oferta/komponenty/karty_grafiki/885828_xfx_7900gs_512mb_tv_d vi_agp.aspx

do kupienia za jedyne 525 złotych :P. Lepiej byłoby zainwestować w płytę główną z PCI-Express
i kupić 9600GT za niecałe 40 złotych więcej.

Tylko bym musiał wszystko wymienic jakbym kupił płyte głowną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale jest to najbardziej oplacalne na chwile obecna rozwiazanie :) cena kart jestpodobna (500 zl) przy czym gf 9600 czy radek 3850 (jakies 600) sa kartami z innej epoki w porownaniu do gf 7800 czy 7900 :)

warto odlozyc i kupic teraz po prostu nowy komp niz rozwijac konfiguracje na plycie z agp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko? Co najwyżej procesor. Istnieją płyty które obsługują pamięci DDRI i DDRII, więc z nimi nie ma problemu.
Gdybyś mógł podaj dokładny model procesora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2008 o 21:00, milten6 napisał:

Wszystko? Co najwyżej procesor. Istnieją płyty które obsługują pamięci DDRI i DDRII,
więc z nimi nie ma problemu.
Gdybyś mógł podaj dokładny model procesora.

AMD athlon XP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować