Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock - okiem Masterminda

98 postów w tym temacie

Hakken

Jak rzadko udało nam się zaskoczyć naszego autora. Roland nie miał tak naprawdę pojęcia z jaka grą przyjdzie mu się zmierzyć. Nie znał starego System Shocka, więc nawet nie miał się do czego odnieść. Rezultat jest jednak zadowalający, kiedy tylko wyszedł z shocku zabrał się za pisanie dzisiejszego artykułu. Zapraszamy do lektury.

Przeczytaj cały tekst "Bioshock - okiem Rolanda" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja fajne, ale...:
- ta gra ma bardzo niskie wymagania jak na dzien dzisiejszy! To ze chodzi słabo na 3-4 letnich konfiguracjach to chyba nie oznacza ze ma wysokie wymagania?
- screeny, screeny, screeny.... istna tragedia! Nie oddaja uroku tej gry, wrecz odwrotnie! Widac ze autor grał na słabym PC''ecie i stad stwierdził ze gra ma wysokie wymagania :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 16:44, Popiół napisał:

Recenzja fajne, ale...:
- ta gra ma bardzo niskie wymagania jak na dzien dzisiejszy! To ze chodzi słabo na 3-4 letnich
konfiguracjach to chyba nie oznacza ze ma wysokie wymagania?
- screeny, screeny, screeny.... istna tragedia! Nie oddaja uroku tej gry, wrecz odwrotnie!
Widac ze autor grał na słabym PC''ecie i stad stwierdził ze gra ma wysokie wymagania :(

A jakie sa wedlug Ciebie wymagania na ktorych BioShock pojdzie na minimalnych ustawieniach ? Podaj config tego 3-4 letniego kompa o ktorym wspominasz i ktory udzwignie BioShocka ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to w tytule newsa jest błąd. Powinno być chyba okiem Rolanda, a nie Masterminda... A poza tym zgodzę się, że Bioshock wcale nie ma wysokich wymagań, a wspominanie o tym jako o wadzie widocznie jest wyłącznie subiektywnym odczuciem autora, który jak widać nie ma zbyt odpowiedniego sprzętu, żeby w grac w rozsądnych detalach (wystarczy spojrzeć na screeny...) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 16:47, jackass napisał:

A jakie sa wedlug Ciebie wymagania na ktorych BioShock pojdzie na minimalnych ustawieniach
? Podaj config tego 3-4 letniego kompa o ktorym wspominasz i ktory udzwignie BioShocka ...


GeForce 6600 + AMD Athlon 3000+ ;f? ;d

Myślę, że taka mieszanka by udźwignęła bioshocka na minimalnych ustawieniach.
I zgadzam się - sama recenzja jest dobra, tylko te screeny to istna porażka. Po prostu nie zachęcają do grania ;/. Według mnie, jeżeli autor nie ma dobrego komputera na tyle, żeby zrobić screeny w wyższych rozdzielczościach i detalach, to powinien poprosić kogoś o podrzucenie takich screenów. Wszyscy zachwalają grafikę, a tu ktoś "nie w temacie" poogląda screeny z takiej recenzji i pomyśli : "OMFG N00bS!" ;d.
I gra naprawdę nie ma dużych wymagań sprzętowych. Silnik jest bardzo dobrze zoptymalizowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie dokładnie wymaganie ma Bioshock ale na moim sprzęcie(Intel Core 2 Duo 2.8 GHz, 1 GB RAM''u GeForce 7600GT) bez problemu śmigał na średnich a na wysokich tylko w niektórych momentach się przycinał, więc wydaje mi się, że wymagania ma znośne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 17:10, Choinix napisał:

GeForce 6600 + AMD Athlon 3000+ ;f? ;d


faktycznie przyznaje sie do bledu .Mam Athlona 3000+ i Radka x1300 i system requiments lab wskazuje troszke ponad minimalnymi a polowa zalecanych.Szacuneczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Demko Bioshocka chodzi "nieźle" (15 - 20+ fps) na GF6800GT, Athlon 3000+, 1 GB ramu, na max detalach prócz textur (te na medium). Jak sie weźmie na średnie to myślę, że grać się będzie dało bez problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez uwazam, ze recenzent przegial z tymi wysokimi wymaganiami. Gra ma naprawde niskie wymagania. Na 3 letnim zlomie jaki mam chodzi na srednich zadowalajaco. A mam Semprona (fuj, gdzie mu do dwordzeniowek) 2600, 2 GB ramu oraz GF 6600GT. Przeciez na dzisiejsze czasu to najnizsza polka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 recenzja Bioshocka jaka czytam, a zarazem 4 recenzja nie krytykująca tej gry w żaden znaczący sposób. Dotąd chyba żaden tytuł nie zgarnął, aż takich recenzji! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie grałem tylko w demo ale po nowym roku planuje zakup BS-a, gra zbiera w zasadzie same pozytywne opinie mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Teraz jeszcze mogliby pojechać na popularności jaką zdobył Biohock i zrobić trzeciego System Shocka już w konwencji rasowego rpg-a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:25, Azuredragon napisał:

4 recenzja Bioshocka jaka czytam, a zarazem 4 recenzja nie krytykująca tej gry w żaden znaczący
sposób. Dotąd chyba żaden tytuł nie zgarnął, aż takich recenzji! :)


A ja dam MINUSA. A jak. Przyczepie sie, ze BioShock nie jest RPG-em. Poprostu az szkoda. Az sie prosi. Co to by byl za erpeg. eeehhh...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:25, Azuredragon napisał:

4 recenzja Bioshocka jaka czytam, a zarazem 4 recenzja nie krytykująca tej gry w żaden znaczący
sposób. Dotąd chyba żaden tytuł nie zgarnął, aż takich recenzji! :)


Oj wierz mi, że można by było wymienić masę tytułów, które zgarnęły tyle pozytywnych recenzji [po kolei] i jeszcze więcej! :D Z miejsca przychodzi mi na myśl za swoich czasów Starcraft, z bardziej "ostatnich" World of Warcrafty + dodatki, jakieś Guildwarsy, Diablo ;d.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:28, Jester napisał:

> 4 recenzja Bioshocka jaka czytam, a zarazem 4 recenzja nie krytykująca tej gry w żaden
znaczący
> sposób. Dotąd chyba żaden tytuł nie zgarnął, aż takich recenzji! :)

A ja dam MINUSA. A jak. Przyczepie sie, ze BioShock nie jest RPG-em. Poprostu az szkoda. Az
sie prosi. Co to by byl za erpeg. eeehhh...


Bez sensu według mnie napisałeś.
Rotfl, a ja to bym chciał, coby Bioshock był RTS''em i kontrolowali byśmy armię zmutowanych genetycznie ludzi i zajmowali kolejne części miasta Rapture ;d.
To, że w Twoim prywatnym mniemaniu BioShock powinien być RPG''em i na takiego się nadaje nie znaczy, że jest to jakiś minus. Np. według mnie Bioshock jest bardzo dobrym FPS''em i nie ma potrzeby, by w jakikolwiek sposób tą grę jeszcze hmm... utrudniać ;d.
Chociaż fakt, że miło by się grało z jakimiś poziomami, statystykami, itp, jednak to akurat jest moje zdanie, gdyż lubię gry RPG ^^.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mi się coraz lepiej patrzy na tego Bioshocka :D Sparzyłem się troche tym że nie mam multi ale to nie taka straszna wada jak na tą grę. A na moim sprzęcie : Intel Core 2 Duo E6300 2 GB ramu i 7600GT demo chodziło na maksymalnych i 1280x1024 i chodzilo idealnie i płynnie. Gra ciekawa i niedlugo sobie pogram. A jak ktoś lubi Hack''Slash to musi mieć LOKI. Kupiłem sobie oryginalnąi 3 tydzien w nia katuje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.09.2007 o 17:32, Choinix napisał:

Rotfl, a ja to bym chciał, coby Bioshock był RTS''em


Czytasz po lebkach czy jak? Przeciez napisalem, ze "Przyczepie sie".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co gry jest suuuper. Bardzo dobry silnik na moim sprzęcie
athlon 4600+
2 GB ram
geforce 7900GT

śmiga aż miło w max detalach i zero przycinek liczyłem że pójdzie przynajmniej na wysokich a tu mała niespodzianka w rozdziałce 1920x1080 wszystko full i zero przycięć :) takie gry to ja lubię oby więcej ich wychodziło na silniku Unreal 3.0 na pewno kupie :)
a jak na razie to bioshocka przeszedłem i czekam na HL2 episode 2, crysisa i oczywiście Gears of War :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.09.2007 o 17:28, darkwind21 napisał:

Na razie grałem tylko w demo ale po nowym roku planuje zakup BS-a, gra zbiera w zasadzie same
pozytywne opinie mam nadzieję, że się nie zawiodę.
Teraz jeszcze mogliby pojechać na popularności jaką zdobył Biohock i zrobić trzeciego System
Shocka już w konwencji rasowego rpg-a



Popieram, System Shock 3 to by było to co tygrysy lubią najbardziej.

Moim zdaniem Bioshock jest grą jak najbardziej zjadliwą. Może trochę za krótką, z ograniczonym ekwipunkiem, w wielu miejscach uproszczoną (np.: brak "kary" związanej ze śmiercią gracza; czarno-białe wybory moralne) ale biorąc pod uwagę przelicznik ceny do jakości (70 PLN) - jak najbardziej zjadliwą.

Co do wymagań :) Ja grałem w Bioshock na full pod DX 10 (wind vista z ATI hot fix) więc ciężko mi powiedziec, a raczej stwierdzic czy wymagania byłby duże ( a raczej są) czy też małe. Niech to oceniają inni :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować