Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Bioshock - okiem Masterminda

98 postów w tym temacie

Owszem XBox 360 obsługuje AntiAliasing... Ale to nie zmienia faktu, ze BioShock na Viscie i DX 10 wygląda lepiej niż na Xklocu... Więc nadal nie masz czym się chełpić :P Bo ja gram w Demko na swoim kompie w maks detali full AA i rozdzielczości 1400x900 ;] Więc jednak nieco lepiej od XBox''a... ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie zagrałem! Ludzie, to jest cudo!!! Spodziewałem się różnych "fajnych" rzeczy po tej grze, ale podczas obcowania z zaledwie krótkim demkiem musiałem kilka razy zbierać szczękę z podłogi. Takiej gry jeszcze nie było.

Połączcie sobie obłędną grafikę z perfekcyjnym udźwiękowieniem, niesamowitym klimatem, genialnymi pomysłami twórców i scenami wyreżyserowanymi jak w Hollywood - i już macie obraz tej gry...

Dla wszystkich, którzy z różnych powodów nie mogą pobrać dema z internetu, info - demo jest już od kilku dni w nowym Play''u, od wtorku będzie również w nowym CDA. A po wypłacie do Empiku po pełną wersję marsz!

P.S. W wymaganiach jest podane minimum 2,4 gHz procesor. U mnie na AMD 3000+ 1800 mHz, 2 GB Ram i GF8800 GTS 640 MB chodzi bez przycięcia w 1920 x 1080, 16 x AA, 16 x Anizo i wszystkie detale na max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2007 o 13:31, aope napisał:

U mnie nie tnie ani razu, chodzi płynniutko na najwyższych detalach w rozdzielczości 1280x720
z właczonym AA, cienie na high, wszystko na max. Mój sprzęt - niepozorne białe pudełko o nazwie
XBOX360 za 1300 PLN.
Czytając posty niektórych z Was utwierdzam się w przekonaniu, że przejście na X360 zamiast
modernizacji komputera było świetnym wyborem. Nie musze się martwić "czy mi pójdzie", tylko
korzystam ze wszystkich dobrodziejstw tego wspaniałego tytułu.


BŁĄD!!!! Ludzie, kiedy wy w końcu zrozumiecie, że konsole mają zamkniętą architekturę - nie da się ich zmodernizować. Co za tym idzie - gry, które wychodzą w momencie pojawienia się nowej konsoli, wyglądają na niej tak, jak mogą wyglądać najlepiej. Ale już po roku, nowe tytuły idą pełną parą na zmodernizowanych kompach, a do tamtej konsoli muszą być przycinane jakościowo, żeby chodzić na niej płynnie. Im dłużej od premiery konsoli, tym bardziej nowe gry są uproszczane graficznie, żeby mogły pójść na tej konsoli płynnie...
Po kilku latach, jak nowe gry zaczynają wyglądać na starej konsoli koszmarnie, wychodzi nowa konsola i od nowa. Ale cóż - jak ktoś chce dalej mówić, że konsole są lepsze od PC bo wszystkie nowe gry chodzą płynnie i to na max - trudno, nie każdego da się przekonać, że logika istnieje...

Czym więc na dzisiaj konsola góruje nad PC? Jaką ma przewagę nad komputerem podłączonym pod 32" TV LCD, z czytnikiem Blue-Ray, połączeniem z internetem, nagrywarką DVD, z niezliczoną ilością oprogramowania, klawiaturą, myszką, padem, kierownicą, drukarką, skanerem, grami z lepszą grafiką niż odpowiedniki na konsole?
Chyba jedynie łatwość w przenoszeniu i więcej gier dla dwóch graczy pozostają, a to i tak jedyne dwa mocno naciągane i subiektywne argumenty. Smutne, ale p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Czym więc na dzisiaj konsola góruje nad PC? Jaką ma przewagę nad komputerem podłączonym pod 32" TV LCD, z czytnikiem Blue-Ray, połączeniem z Internetem, nagrywarką DVD, z niezliczoną ilością oprogramowania, klawiaturą, myszką, padem, kierownicą, drukarką, skanerem, grami z lepszą grafiką niż odpowiedniki na konsole?
Chyba jedynie łatwość w przenoszeniu i więcej gier dla dwóch graczy pozostają, a to i tak jedyne dwa mocno naciągane i subiektywne argumenty. Smutne, ale p"

Wszystko fajnie ale cena takiego zestawu zabija. Dobry komp do grania to wydatek kilku tysięcy PLN. Sama GeForce 8800 GTS z (TYLKO) 320 MB RAMu kosztuje ok 1000 PLN. Więc jak by nie patrzeć, konsola wychodzi taniej.

Kompa "trzeba" zmienić raz na 2 lata mniej więcej (jak ktoś nie chce przepłacać i nie interesuje go aż tak bardzo granie na najwyższych detalach), konsola ma znaczeni dłuższą żywotność, na przykładzie Playstation: PSX 1994 (JAP), PS2 2000 (Świat), PS3 2006 (Świat).

Konsola kosztuje średnio 2000 PLN, to mniej więcej tyle ile trzeba wydać na średniej klasy modernizację PC, tak żeby gry chodziły w średnich detalach. To w 6 letnich odstępach zaoszczędzam 4000 PLN :)

Ale - nie mam konsoli i nigdy nie będę mieć bo nie ma tam gier, które by mnie interesowały :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2007 o 23:51, SHOGUN_YAMATO napisał:

Wszystko fajnie ale cena takiego zestawu zabija. Dobry komp do grania to wydatek kilku tysięcy
PLN. Sama GeForce 8800 GTS z (TYLKO) 320 MB RAMu kosztuje ok 1000 PLN. Więc jak by nie patrzeć,
konsola wychodzi taniej.


A nie było mowy o cenie, tylko o tym, co lepsze. Maluch też kosztuje mniej od Mercedesa i mniej pali, ale nie znaczy to jeszcze, że jest LEPSZY.

Dnia 30.09.2007 o 23:51, SHOGUN_YAMATO napisał:

Kompa "trzeba" zmienić raz na 2 lata mniej więcej (jak ktoś nie chce przepłacać i nie interesuje
go aż tak bardzo granie na najwyższych detalach), konsola ma znaczeni dłuższą żywotność, na
przykładzie Playstation: PSX 1994 (JAP), PS2 2000 (Świat), PS3 2006 (Świat).


Ta "żywotność" konsoli jest właśnie tym, o czym mówiłem. Powinno się to raczej nazywać "umieralność", a nie "żywotność"... A "jak kogoś nie interesuje granie na najwyższych detalach"? No właśnie. Maluch jest lepszy od Mercedesa, pod warunkiem, że nie interesują cię wszystkie Mercedesowe bajery... racja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@matmat24:: "Ta "żywotność" konsoli jest właśnie tym, o czym mówiłem. Powinno się to raczej nazywać "umieralność", a nie "żywotność"... A "jak kogoś nie interesuje granie na najwyższych detalach"? No właśnie. Maluch jest lepszy od Mercedesa, pod warunkiem, że nie interesują cię wszystkie Mercedesowe bajery... racja."

Widzisz. Wniosek z tego taki, że nigdy nie grałeś na konsoli. Ową żywotność (a nie umieralność) można bardzo prosto wytłumaczyć. Konsole mają zamkniętą architekturę - nic się w niej nie zmienia. Zmieniają się tylko umiejętności programistów i świadomość tego, co tam w środku tej konsoli siedzi i jak to zaprogramować. Porównaj gry z debiutu PS2 a później te, które wyszły po 3-4-5-6-7 latach. Tak wygląda umieralność? Ktoś może powiedzieć, że "no tak, ale w konsoli to karta za chwile bedzie stara, albo już jest, bo jest super-extra-wypas GeForce 8800. No i fajnie. Ja tylko zadam pytanie - a dałbyś sobie uciąć rękę, że grafiki o podobnej jakości (przy DX 9) , przy odpowiedniej optymalizacji kodu, nie pociągnąłby przygkładowo GF7900? Albo nawet 6600? Jak to jest, że taka niepozorna konsolka jak PSP generuje grafikę na poziomie GF3? Przecież ma znacznie słabsze parametry.

Z PC jest taki problem, że ilu ludzi, tyle konfiguracji. Programiści nie moga skupić się na tym, aby gra wyglądała super, ponieważ muszą:
- wziąć pod uwagę, że super sprzęt posiada może 10% graczy na całym świecie
- użytkownicy pc niezbyt chętnie wydają kase na modernizację, więc trzeba sprawić, aby wyglądało to ok na słabszym sprzęcie
- gra chodzi super na 2GB ram, no tak, ale badania pokazują, że 90% użytkowników ma 512 MB ram, więc znowu, nie można rozwinąć skrzydeł
Rozumiesz o co mi chodzi? Gry na PC nigdy nie będą dobrze zoptymalizowane, bo to się kłóci z ich odbiorcami. Dlatego też wymagania gier są mocno przesadzone, a nowe karty graficzne i tak nie zademonstrują swojej siły (może z drobnymi wyjątkami, jak Crysis, jedna gra raz na 3 lata).

Polacy mają tak, że chwalą co mają i nie interesuje ich normalne podejście. Na zachodzie, w krajach rozwiniętych pc jako platforma do grania stanowi niemalże taki margines, jak konsole u nas. Porównaj ceny gier na PC za granicą z tymi tutaj w pl - iście konsolowe, prawda?

Porównanie Malucha i Mercedesa jest nie na miejscu. Chociaż nie - z malucha możesz zrobić prawie wszystko - nawet komfortową limuzynę. Tyle, że ta limuzyna zamiast podziwu budzić będzie rozpacz i politowanie. Rozumiesz analogię do PC? Jak coś jest do wszystkiego...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie obrażaj mi tu pecetów dobrze ;)

Ale generalnie masz rację - trudno jest zrobić ładną i płynną grę na coś co w zasadzie ma tylko system operacyjny i DX jako "standard" a reszta to już różne parametry :) Na konsolę jest to o wiele łatwiejsze, szczególnie, że np takie SONY wymaga od develoretrów aby gry na ich sprzęt chodziły z taką a taką min ilością klatek na sek i koniec nie ma bata - albo tak albo nie wydace gry na ansz sprzęt :P

Zresztą każdy ma swoje podejście i liczy się szacunek dla drugiego gracza :) Ja do konsol nic nie mam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SHOGUN_YAMATO: "Nie obrażaj mi tu pecetów dobrze ;)"

Ależ nie obrażam :) Po prostu uważam, że pecet z uwagi na swoją wszechstronność w zastosowaniach nie jest w żadnym z tych zastosowań dobry :) Nie jest to najlepszy wybór ani dla gracza (o tym już napisałem wcześniej :) ), ani dla grafika (kto pracował na Macach wie, o czym piszę), ani jako serwer (kto miał styczność z serwerami przykładowo Sun Microsystems wie, o czym piszę), ani profesjonalne narzędzie do multimediów (tragiczna wydajność). W gruncie rzeczy pecet to takie narzedzie dla mas i amatorów tworzenia :) Oczywiście nie chciałem nikogo tutaj urazić, a jeśli ktoś się tak poczuł - przepraszam.

"Ale generalnie masz rację - trudno jest zrobić ładną i płynną grę na coś co w zasadzie ma tylko system operacyjny i DX jako "standard""

Ha! :) System operacyjny - wcale nie jest standardem. Najwięcej jest XP, ale są jeszcze i 2000 i Vista, o Linuksach czy innych OS nie wspominając. Nawet system operacyjny na PC nie jest standardem.

"Na konsolę jest to o wiele łatwiejsze"

Może nie tyle łatwiejsze, co stwarzające zupełnie odwrotną sytuację w porównaniu do PC - na konsolach wraz z wiekiem gry są coraz ładniejsze, wciąż za te 1,3k, na PC wraz z wiekiem przy tych samych podzespołach gry są coraz brzydsze, co wymusza modernizację sprzętu... Czasem mam wrażenie, że gracze pecetowi tego nie potrafią zauwazyc, że robi sie ich w przysłowiowego...konia.

Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat to zauważem bo łożę na sprzęt z własnej kieszeni :) Ale to kwestia tytułów i roczoju gier jakie są na PC. No i tego, że gram głównie w gry sieciowe.

Jedyną grą dla jakiej kupiłbym konsolę jest HALO 2 i 3 ale odstrasza mnie sterowanie - próbowałem grać padem w strzelanki i RTSy... nie potrafię, zabardzo przyrosłem do klawiatury i myszy :) Za to w platwormówki (seria MEGAMAN), turówki (FRONT MISSION i ADANCE WAR) i RPG (FINAL FANTASY) pad jest bardzo poręczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SHOGUN_YAMATO: "Ja akurat to zauważem bo łożę na sprzęt z własnej kieszeni :)"

Ja to bardzo mocno odczułem jakiś czas temu. Dokładnie 7 miesięcy po tym, jak zmodernizowałem sobie komputer, wydając na to prawie 4k, wyszła gra, która "skakała" w najlepszych detalach. Tą grą było Half-Life 2. Kupiłem nowy procesor, płytę, pamięć, dysk, kartę graficzną (zaszalałem wtedy - kupiłem GeForce 6600 GT za 1300 PLN) , dźwiękową. I co się stało? Po 7 miesiącach wyszedł HL2 i jedyne co odczułem po jego uruchomieniu to niewyobrażalna irytacja i złość. No bo jak to - wydaje 4k na nowiusieńkie części, a tu się nagle okazuje, że nie, "jak chcesz pograć, to kup sobie nową karte grafiki". To ja dziękuję za takie granie. I wtedy coś mnie tknęło, żeby wywalić ze swojego życia ten denny muł zwany skarbonką bez dna (pecet) i kupić konsolę. Po tym jak dokonałem zakupu, jestem niesamowicie zadowolony - to zupełnie inny wymiar rozrywki, niż garb przed 15" monitorem i wielką obudową tzw. pieca.
Do grania padem w fpsy już się przyzwyczaiłem, wbrew pozorom to naprawde super fajne. Chociaż do rtsów nie mogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm... Mam GeForce 6600 GT i poza wyłączonym AA tomi HL2 na max detalach chodzi bardzo dobrze :) Aż zdziwiony jestem :)

I jeszcze jedna sprawa - cena gier na konsole - do 1/2 do 2x wyższa niż PCtowy odpowiednik :) W zależności ile gier rocznie kupijsz (ja zwykle ok 10) to czasem się sporo przepłaca :) Ale cóż - wszystko ma swoje + i - :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 15:22, SHOGUN_YAMATO napisał:

Nie obrażaj mi tu pecetów dobrze ;)

polecam jakikolwiek wywiad z Chmielarzem, w ostatnim piszę, że marzy aby PC gaming zdechł, bo szkoda mu po prostu graczy.
Każdy developer, który robi gry multiplatformowe, bądź tylko konsolowe, ale wydawca karze mu przenieść jakąś tam grę na PC uważa, że PC gaming suxxx i zleca konwersję jakiemuś innemu studiu, bo sami nie chcą brudzić sobie rąk przy PCtach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie tytuły wydawane na konsole wogóle nie interesują - nie ta tematyka. Nie mają mi one do zaoferowania tego czego oczekuję po platformie do grania i nie tylko :) Poza tym jestem zatwardziałym pecetowcem od 14 lat, miałem okazję z autopsji zobaczyć jak to się wszystko rozwijało i tak czy owak uważam PC jeszcze sporo czasu pożyje na tym świecie.

Zresztą dopuki na PC nie zabraknie takich gier jak Quake Wars czy World In Conflict mogę spać spokojnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

aope jesteś zafascynowany konsolą jakbyś dostał cukierka od mamy w wieku 6 lat..

Ja swojego czasu miałem Xboxa 360 , a teraz 2 miesiące temu kupiłem sobie nowy komputer ( Q 6600 , 4GB RAM , 8800GTX) a do tego 24'' monitor DELL

I powiem tylko tyle ,że pomiędzy szybkim kompem a konsolą jest przepaść - oczywiście na korzyść PC

Konsola ma bardzo ale to bardzo ograniczone możliwości rozwoju grafiki ... to poprostu zamknięta puszka - konserwa w której nic nie wymienisz ... W tym wypadku możliwość wymiany karty grafiki w komputerze trzeba uznać za bardzo dyży plus... Grafika na pc jest dużo lepsza a do tego można gry uruchamiać w jakiej się chcę rozdzielczości i z jakim się chce wygładzaniem ...

Gry na konsole są dużo droższe , konsola bardzo się grzeje... w więszkość gier gra się na padzie niewygodnie... Na konsoli nie zagramy w Fps-y , RPG czy dobre strategie ... Konsola jest przeznaczona tylko i wyłącznie do gier sportowych i wyścigowych bo już w grach akcji takich jak Gears of Wars sterowanie jest poprostu irytujące i bardzo uproszczone

Ponadto układ graficzny w Xboxie 360 czy też PS3 jest poprostu najuczciwiej mówiąc średni i nic w nim nadzwyczajnego ... brak zgodności z dx 10 i wydajność rzędu radeona X1950 Pro nie czynią z konsol demonów wydajności - a róznica na korzyść PC z każdym dniem się powiększa

Nie wspomne już o uniwersalności Peceta który pod tym względem dystansuje konsole jeszcze bardziej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kompie z 2 GB RAM-u, prockiem AMD Athlon 64 x2 2,7 GHz śmiga na full detalach w rozdzielce 1280 na 1024.
Prezentuje się bardzo okazale.
PC pod względem grafiki bije X360 na głowę (nie w każdej produkcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

11\10 bez zastanowienia...Podobnie jak CoD4 gra wniosła do shooterów coś nowego. Grafika,Klimat,Dźwięk,Fabuła,Rozgrywka są w 100% doskonałe... Mam oryginał, jestem z niego zadowolony, przeszedłem grę 4 razy i pewnie w najbliższej przyszłości przejdę jesze raz ;)
Gorąco POLECAM !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować