Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wymagania sprzętowe Wiedźmina znane!

695 postów w tym temacie

Dnia 26.09.2007 o 10:55, emace23 napisał:

A jak chcecie się dowiedzieć czy gra/gry wam pójdą to zapraszam tu : http://www.srtest.com/referrer/srtest
można obczaić wiele tytułów, niestety wiedźmina jeszcze nie ma :)


emace23 wielkie dzięki za tego linka, sprawdziłem sobie Bioshock''a i uzyskałem wszędzie pass poza miejscem na dysku XD. Szkoda, że nie ma tam Witchera :P.

Nie rozumiem ludzi gadających o grafice. Grafika się bardzo liczy bo cieszy oko, ale ja mam chyba inne spojrzenie na nią niż reszta ludzi bo dla mnie Starcraft, Homm3 czy Magic&Mayhem nadal mają przepiękną grafikę (głównie pewnie dlatego, że są to gry 2d ale to inna historia).

Ja mam Ath64 3000+, 1GB Ram oraz GeForce 6600gt czyli innymi słowami kiwam się w minimalnych co oczywiście mnie zasmuciło ale kompa na razie nie mam zamiaru kupować nowego, chce sobie nową konfigurację sprawić pod Starcraft 2 więc najwyżej wiedźminek sobie poczeka... smutne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wymagania są rzeczywiście całkiem duże dobrze ze w wakacje kupiłem nowego kompa:P
Może mi ktoś powiedziec dlaczego to nie chce mi działac http://www.srtest.com/referrer/srtest .
Znaczy strona sie otwiera wybieram jakąs gre i zaczyna sprawdzac czy mój komputer sie nadaje ale cały czas jest tylko pierwszy kwadracik zamalowany na niebiesko i pisze downloading czekam 10 minut ale sie nic nie dzieje wie ktoś może dalczego mi to nie działa??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 09:40, Yancy napisał:

Bardzo dziwnie określone są te wymagania. Patrząc na nie rozumiem że na Bartonie 2500+ nie
pogram (najmniej dziwne to jest). Jest bardzo wiele osób posiadających podobny procek (2500+
lub podkręcony do 3200+) i pewnie też chcą poznać jasną odpowiedź.

Czekam na precyzyjne wyjaśnienie. Kompa jeszcze przez rok nie zmieniam więc i zamówienie anuluję
skoro ma nie działać.

Dokładnie. Popieram przedmówcę. Mam dokładnie ten sam procesor i chciałbym wiedzieć, czy Wiedźmin na nim pójdzie. I słowa "pojdzie" nie oznacza, że gra się tylko uruchomi, ale że będzie można jako tako grać w tę grę na takim procku.
Co do ramu (1 GB) oraz karty graficznej (GeForce 7600GS) jestem bardziej spokojny, ale własnie kwestia procesora jst najmocniej frustrująca w odniesieniu do wymagań jakie stawia sobie gra Wiedźmin.
A jak wiadomo obecnie wymiana procka to rzecz niełatwa, bo wraz z jego wymianą trzeba jednocześnie wymienić większość części w kompie :/

Tak więc czekam na odpowiedź ze strony CDP.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 18:32, Blast_PL napisał:

A będzie demo może??

Będzie ,ale troszkę po premierze. Informacje zdobyte u źródła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieje że będzie lepiej jak np. w takim Gothic3 wymagania spore gra doczytuje co chwile i nawet mimo że mój sprzęt to C2D2.2/2.9 2GDDR800 X190XTX to gra się znacznie mniej przyjemnie niż w taki np. Obliwion i jest to wg. mnie niczym nie uzasadnione bo grafika jest w zasadzie marna fizyki brak a niedoróbki w tej pierwszej są makabryczne. Po takich wymaganiach oczekuje się np. ślicznej grafiki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce >6600 / ATI Radeon 9800)

hmm sam juz nie wiem... ja niby spelniam min wymagania ale ciekawy jest motyw z kara graficzna... ja mam 7600GS i obsluguje shadery 3.0 oraz ma 256mb a w w.w jest napisane Geforce 6600 2.0 i 128mb czegos tu nie łapie, zdaje sie ze 6600 jest lepszy od mojej karty i obsluguje shadery 3.0 araz ma 256mb. a wiec jest to troche niespojne... jak mam to rozumiec??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.09.2007 o 22:27, Ziomczysław napisał:

>Karta graficzna - 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX 9 i Vertex Shader / Pixel Shader
2.0 (NVIDIA GeForce >6600 / ATI Radeon 9800)

hmm sam juz nie wiem... ja niby spelniam min wymagania ale ciekawy jest motyw z kara graficzna...
ja mam 7600GS i obsluguje shadery 3.0 oraz ma 256mb a w w.w jest napisane Geforce 6600 2.0
i 128mb czegos tu nie łapie, zdaje sie ze 6600 jest lepszy od mojej karty i obsluguje shadery
3.0 araz ma 256mb. a wiec jest to troche niespojne... jak mam to rozumiec??


Nie rozumiem w którym miejscu masz niejasności - przeciez to oczywiste, że 7600 jest lepsze od 6600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaskoczony, nie wymaganiami samymi w sobie, bo każdy zdaje sobie sprawę, jaki terror fundują użytkownikom PCetów producenci gier (sam mam zamiar przejść na Xbox360), ale wymaganiami przez pryzmat tego, co całkiem niedawno zapowiadali twórcy (!) Ponoć wymagania minimalne podane w tym temacie miały starczyć do cieszenia się grą na detalach średnich - dobre sobie. Poruta na całego. Najlepiej puścić ściemę, żeby więcej ludzi zamówiło grę ;-) Ja i tak kupie Wiedźmaka, bo łapie się w minimalnych, choć nie liczę, że będzie płynnie. Wymagania są z reguły zaniżane, a wyjątków jak na lekarstwo. No ale biznes jest biznes, każdy chce zarobić xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale utrafili z tymi minimalnymi :/ toż to moja konfiguracja.
Ciekawe czy na tych minimalnych da się coś włączyć na medium?
Może ciąć nawet na zalecanych, no bo jak to silnik z NN, który był słabo zoptymalizowany - m.in. problem z kartami ATI, to zaciachy mogą się powtórzyć. Może jakieś screeny z porównaniem grafiki w różnych detalach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować