Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2006 o 19:00, Moonrake napisał:

Była.. A dokładnie miałeś do wyboru Unia 41.ogame.de lub unia 41.ogame.fr lub unia41.ogame.pl..

Tzn. że należało wybrać Uni 41 i wtedy tam były 3 możliwości?
A skąd, u [....] ojca przeciętny użytkownik ma to wiedzieć?! Mogliby jakąś legendę na tym ekranie dodać. Ja wybierałem normalnie swoje uni i próbowałem się na nie zalogować.
No, ale przynajmniej na przyszłość będe już wiedział :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 20:01, A-cis napisał:

A skąd, u [....] ojca przeciętny użytkownik ma to wiedzieć?!


Z forum ogame, do którego link jest na stronie startowej - tej na którą nie dało się wejść :LOL:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 20:01, A-cis napisał:

Tzn. że należało wybrać Uni 41 i wtedy tam były 3 możliwości?


Nie było możliwości po wyborze unii tylko obok numera ukni była końcówka na początku "de", później inne.. Jak przewinąłeś ze 200 pozycji w dół to pojawiły się unie z końcókami "pl".. bardziej obrazowo Ci już tego nie wyjaśnie ;P
Pozdr..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 20:46, Moonrake napisał:

bardziej obrazowo Ci już tego nie wyjaśnie ;P

A ja dam obrazowo :) Może pomoże ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.10.2006 o 20:57, szerszeń45 napisał:

A ja dam obrazowo :) Może pomoże ;)

Hmmm.... Byłem przekonany, że wybierałem swoje Uni z literkami pl. Ale teraz jak na to patrzę ...
Może aż tak daleko nie przewinąłem i skoncentrowałem się tylko na numerze Uni, nie zwracając uwagi jakie literki są na końcu słowa ogame :-)
Szkoda, że już wszystko działa i nie mogę sprawdzić ;-D
Ale dzięki za ten screen :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucek, dostałem maila, w którym piszą m.in. "BattleKnight jest nową, bezpłatna grą internetową typu MMO, która pozwala przenieść się w prosty sposób w czasy chwalebnych rycerzy. Jako Paladyn, walczący po stronie dobra i prawa lub jako Mroczny Paladyn znajdziesz sie w czasach, gdy rycerze byli prawdziwymi gwiazdami. Tylko najodważniejsi i silniejsi wojownicy osiagali chwałę i cześć /.../ Swoją rycerska przygodę zaczynasz jako giermek. Szybko przechodzisz kolejne stopnie, by w koncu zostac prawdziwym rycerzem. Ale wtedy nie konczy się Twoja historia. Wtedy dopiero się ona zaczyna...
Zostan jednym z rycerzy BattleKnight
!"
Ty prawdopodobnie też dostałeś. Ja się zarejestrowałem. Zobaczę o co w tym biega, choć na razie nic nie czaję :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy chyba dostał. To jest coś w stylu Bite Fight, nudne i wtórne :P .
Ale się zarejestrowałem, i od razu jestem w TOP 100 :D . Duża liczba graczy, hehehe.
A OGame to koszmarny pożeracz czasu. Grałem na uni 1, najechał mnie koleś z top 100, rozwalił wszystkie platformy słoneczne, energia -1000, dałem se spokój. Ale po kilku miesiącach... DORWAŁO MNIE. I znowu gram, to jest jakiś nałóg :P .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pięknie nie ma mnie na forum z 3 tygodnie i się okazuje, że A-cis znów gra w Ogame. Wstyd!;-)
Mi jakiś czas temu (nawet nie jestem w stanie stwierdzić jaki) skasowało się ostatecznie moje konto na uni2 więc jestem wyzwolony. Ale juz na zawsze pozostane ogamoholikiem:P
Proponuje tutaj zajrzeć http://www.gameforge.de/products/8,0,0,0,2.html to strona firmy produkującej te róznego rodzaju gry typu Ogame itd. można tam zobaczyć co czeka nas w przyszłości.
Osobiście uważam, te gry za denne bo grałeś w jedno to tak jak byś grał we wszystkie oczywiście są pewne rożnice pomiędzy np. Ogame a Bitefight, ale generalnie chodzi o to samo napadanie na innych. Tego typu gry określam jako nieustanne gonienie za marchewką na kiju, gdzie gracz to "osioł" który goni to marchewke. Te gry to doskonałe złodzieje czasu.
Zreszto w tego typu grach nie podobają mi się opcje premium, które dają przewage graczom płacocym...

Żałuje, że Ogame i inne tego typu gry są tak popularne a Red Dragon, który kilka lat temu był bardzo popularną grą jest bardziej niszową grą:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 07:54, Rzezim napisał:

No pięknie nie ma mnie na forum z 3 tygodnie i się okazuje, że A-cis znów gra w Ogame. Wstyd!;-)

Nie gram, nie gram. Kibicuję :-)
Rozwinąłem elektrownię do 10 poziomu, kopalnie do (maksymalną) 9 i na tym poprzestałem. Tą niewielką ilość surowców, które mi się wytwarzają, lokuję w badania i to wszystko :-)
Ogame nie jest grą dla mnie, bo ja z natury jestem pacyfistą, a tam dla takich miejsca nie ma. Jeśli powstanie gra, w której znajdzie się pole do popisu dla graczy neutralnych, to zacznę się udzielać z przyjemnością.

Dnia 08.11.2006 o 07:54, Rzezim napisał:

generalnie chodzi o to samo napadanie na innych.

Właśnie. Dlatego ja sobie teraz pogrywam singlowo w Galactic Civilizations 1 gddzie mogę odnieść zwycięstwo nie napadając na nikogo (przewaga kulturowa) :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 10:52, A-cis napisał:

[...]


Jak wyobrażasz sobie grę dla gracyz neutralnych? Poprostu rozwijanie ekonomii i już? Żadna radocha ;P I nie przesadzaj z tym pacyfizmem, nic się nikomu nie stanie jeśli go poprostu najedziesz w grze komputerowej. Po tygodniu o wszystkim się zapomina.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 08.11.2006 o 11:02, Smerdek napisał:

Po tygodniu o wszystkim się zapomina.

Oj, ja nie zapominam. Nie zapominam. Zacząłem grać w lipcu. Wtedy pewien gracz notorycznie mnia napadał. Przestał po jakimś tygodniu. A ja się rozwijałem ekonomicznie. Na razie produkcję dzienną mam maleńką, bo tak 1200 k metalu, 700 k krychy dziennie, ale już te 40 OW dziennie mogę produkować. I tak od 2 tygodni gościa dzień w dzień pacyfikuję. Raczej pacyfikowałem, bo wczoraj sobie urlop wziął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 11:02, Smerdek napisał:

Jak wyobrażasz sobie grę dla gracyz neutralnych? Poprostu rozwijanie ekonomii i już? Żadna radocha ;P

Wybraź sobie że są ludzie, którym nie sprawia radości ani napadanie na innych, ani gdy są sami napadani. Dziwne?
Są państwa na Ziemi np. Szwajcaria, które nie są w żadnych sojuszach wojskowych i nie prowadzą agresywnych działań. Dlaczego takie sytuacje nie mogłyby mieć odbicia w grach?
W wyżej wspomnianej Galactic Civilizations jest taka opcja.
A rozwój ekonomiczny, świadectwo umiejętnego zarządzania imperium, również może sprawiać radochę. Nie sądzę aby to było jakieś wypaczenie psychiczne :-)

Dnia 08.11.2006 o 11:02, Smerdek napisał:

I nie przesadzaj z tym pacyfizmem, nic się nikomu nie stanie jeśli go poprostu najedziesz w grze komputerowej.

Pacyfizm, to jest cecha charakteru, a nie strategia przyjmowana na jakąś określoną rozgrywkę. Najeżdżanie nie sprawia mi przyjemności. No, chyba że w odwecie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko się zgadza, ale w ogame rozwalamy wirtualne statki kosmiczne, w prawdziwym świece giną prawdziwi ludzie. Zabicie takiego człowieka też by mi nie sprawiło radochy ;D W grze mozna się trochę poznęcać, hiehiehie :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowym graczom nie polecamy grać na uni 1. Będziesz cieniutki :P
Ja gram od 2 tygodni na uni 1, i widzę, że to był błąd.
Poczekam, aż wystartuje nowe uni, i wtedy będę grał na całego, bo na razie to nie ma
wiekszego sensu.
A tak poza tym, to w OGame taki "pacyfizm" nie ma większego sensu. A ponoć mieli wprowadzić
magazyny do ochrony surowców, nawet jest taki dział na forum Ogame. Ale jak widać komuś się nie chce :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 13:25, Smerdek napisał:

Wszystko się zgadza, ale w ogame rozwalamy wirtualne statki kosmiczne, w prawdziwym świece giną prawdziwi ludzie.

Tak. Ale, jak pisałem, w prawdziwym świecie nie tylko napadamy i zabijamy. Mamy możliwość żyć i rozwijać się również bez tego (i często jest to lepiej opłacalne). Tymczasem w Ogame nie dają takiej możliwości. Jeśli Ty nie napadniesz, to na Ciebie napadną.
Dlatego się wycofałem w ubiegłym roku (a teraz jedynie przyglądam się i kibicuję).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 07:11, VeriusKadil napisał:

Każdy chyba dostał. To jest coś w stylu Bite Fight, nudne i wtórne :P .


Ja nie dostałem :P
A może dostałem i zostało to zakwalifikowane jako spam :D
W każdym razie nie wiem o czym mowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.11.2006 o 16:05, A-cis napisał:

Tymczasem w Ogame
nie dają takiej możliwości. Jeśli Ty nie napadniesz, to na Ciebie napadną.
Dlatego się wycofałem w ubiegłym roku (a teraz jedynie przyglądam się i kibicuję).


Wbrew pozorom daje. Obecny nr 2 na uni 1 zbudował soją potęgę prawie wyłącznie na handlu, chociaż także złomuje. I jest takich graczy więcej , może nie tak operatywnych i stojących tak wysoko w statystykach, ale są. Bezpieczeństwo zapewniają sobie sprzedając deuter "flociarzom" , albo inaczej dogadując się z silniejszymi graczami.

Moim zdaniem w Galactic Civilisation bardziej bezlitośnie traktuje się słabsze cywilizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować