Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 29.01.2006 o 18:29, Norbi.7 napisał:

a co dająmagazyny izbiornik [deuteru]

Normalnie masz pojemnosc 100k (100 tysiecy) a jak wybudujesz magazyn to masz wiecej miejsca
Jest to po to gdy przekroczysz limit (100k) to kopalnia nie wydobywa danego surowca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam wybudowane 2 satelity słoneczne, jednak nie wiem jak je wysłać na orbitę. W zakładce flota nie da się tego zrobić. Help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.02.2006 o 20:56, Tomi_323 napisał:

Mam wybudowane 2 satelity słoneczne,

Jeśli dobrze pamiętam, to one od razu są na orbicie. Sprawdź w panelu Surowce (CJT, juz nie pamietam jak się te panele nazywały) czy dostarczają ci energię.
To jest tam gdzie sprawdzasz wszystkie kopalnie i elektrownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hej, gram na uni 24. Jestem w sojuszu Brygada RR i chciałbym zaprosić wszystkie osoby, które grają także na universum 24 do zawarcia paktów (głównie militarnych) z naszym sojuszem. Od miesiąca prowadzimy wojnę, która zaczyna nabierać niebezpiecznych rozmiarów. Wygląda to teraz tak:
RR(my), TDHack, DC. vs A.D.Rs, aD.Rs, D.Rs., egiptt, S.A.,MOS, aRedDrag, Death2.
Jak widzicie nie jest za ciekawie.
Powiedzcie co o tym myślicie, czy są jakieś szanse na wygraną. W jaki sposób można by zakończyć wojnę itp.
albo przyłączcie się do nas (pakt)! Każdy sojusz z top200 (z więcej niż 4 członkami) mile widziany.
Kontakt w ogame: golombFW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Forum to nie miejsce ogłoszeń.


Przy okazji mam problem: Ja i mój kolega jesteśmy początkującymi graczami. Ja posiadam 11 wyrzutni rakiet, 5 lekkich laserów, 6 ciężkich laserów i technologię szpiegowską poziom 3. Mój kumpel ma 11 wyrzutni, 2 lekkie lasery i technologię szpiegowską poziom 2. Kiedy on wyśle do mnie sonde szpiegowską to niedość, że zbierze o mnie wszystkie informacje to jeszcze jego sonda wróci spokojnie do domciu. Kiedy ja wyślę do niego sonde szpiegowską to natychmiast ją rozwala. Jak to możliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.02.2006 o 22:51, Tomi_323 napisał:

Kiedy ja wyślę do niego sonde szpiegowską to natychmiast ją rozwala. Jak to możliwe!

Zbieg okoliczności. W grze jest czynnik losowy i on powoduje różne wyniki. Czasami rozwali sondę nawet niski poziom szpiegowski a wysoki nie, ale najczęściej jest odwrotnie.
Prawdopodobnie gdybyście przy tych poziomach wysłali do siebie po 100 pojedynczych sond, to on by stracił ze 2x tyle co Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czy ktoś zestrzeli Ci sondę zalezy od ilości floty na jego orbicie, im więcej statków satelit tym większa szansa zestrzelenia, oczywiście poziom szpiegowania też ma wpływ. Natomiast ilość struktur obronnych nie ma na to wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 10:24, Tomi_323 napisał:

Tylko my nie mamy jeszcze żadnej floty :D

A to ciekawe :)
"Kontrwywiad zależy od poziomu techniki szpiegowskiej agresora i obrońcy, liczby wysłanych przez agresora sond oraz floty stacjonującej na orbicie obrońcy." - Cytat z FAQ ogame, wynika jasno że sznsa na zsetrelenie sond wynika z poziomy szpiegostwa i floty. Cóż widocznie jaiś nowe udogodnienie w grze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znowu mam problem. Dzisiaj szpiegowałem planety z mojego układu słonecznego. Znalazłem planetę, która nalezała do jakiegoś Pana X. Sonda powiedziała mi, że na planecie jest ponad 40k wszystkich surowców i planetka ta jest całkowicie bez obrony. Wysłałem więc tam 1 ciężki myśliwiec z opcją Napad. Kiedy myśliwiec doleciał do celu pokazał się raport wojenny, że ja agresor wygrałem. Potem mysliwiiec sam zacząl wracać do domciu.

Tu moje pytanie: dlaczego planeta nadal nalezy do Pana X i czemu zabrałem ze sobą jedynie 33 sztuki każdego surowca ;( Co zrobić, aby planeta była moja i żebym mógł zabrać wszystkie surowce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 16:30, Tomi_323 napisał:

Znowu mam problem. Dzisiaj szpiegowałem planety z mojego układu słonecznego. Znalazłem planetę,
która nalezała do jakiegoś Pana X. Sonda powiedziała mi, że na planecie jest ponad 40k wszystkich
surowców i planetka ta jest całkowicie bez obrony. Wysłałem więc tam 1 ciężki myśliwiec z opcją
Napad. Kiedy myśliwiec doleciał do celu pokazał się raport wojenny, że ja agresor wygrałem.
Potem mysliwiiec sam zacząl wracać do domciu.

Tu moje pytanie: dlaczego planeta nadal nalezy do Pana X i czemu zabrałem ze sobą jedynie 33
sztuki każdego surowca ;( Co zrobić, aby planeta była moja i żebym mógł zabrać wszystkie surowce.

musisz wysłac transporter co by więcej zabrac, i to że raz wygrasz nie oznacza podboju całkowitego :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 16:58, Tomi_323 napisał:

To co mam zrobic, żeby podbić go całkowicie?

Nie da się zająć obcej palnety to znaczy takiej która nalezy już do innego gracza. Można tylko kolonizowac nie zajęte pozycje w układach słonecznych, jak widzisz jakąs ciakwą lokalizacje i obok nicka włąsiciela jest iI to nedługo ta planeta zniknie i będiesz miał możliwośc kolonizacji.

Dnia 08.02.2006 o 16:58, Tomi_323 napisał:

Gdzie się ustawia, aby myśliwiec eskortował transportowiec?

W zakładce flota wybierasz co ma lecieć i gdzie, wpisujesz koordynaty i cel misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.02.2006 o 16:58, Tomi_323 napisał:

To co mam zrobic, żeby podbić go całkowicie?
Gdzie się ustawia, aby myśliwiec eskortował transportowiec?

Podbuj = zniszczenie iluś % planety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zacząłem niedawno grać w OGame i mam małe pytanko donośnie wizerunku naszej planety - czy da się to zmienić, żeby jakoś inaczej wyglądała, a nie tak standardowo (niebiesko :P) ? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.02.2006 o 11:20, Velociraptor napisał:

Dopiero zacząłem niedawno grać w OGame i mam małe pytanko donośnie wizerunku naszej planety
- czy da się to zmienić, żeby jakoś inaczej wyglądała, a nie tak standardowo (niebiesko :P)

W dotychczasowych wersjach gry nie można było tego zrobić. Do każdego typu planety był przypisany określony wizerunek. To jest tak jakbyś chciał zmienić wizerunek Marsa z czerwonego na niebieski :)
Jak sobie zrobisz kolonię, to będzie miała najprawdopodobniej inny obraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować