Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Mam kolejny problem : mam stocznię, a nie mogę wybudować działa laserowego, sondy słonecznej itp.!
Klikam na buduj, i nic sie nie dzieje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2006 o 16:11, Smugller napisał:

Mam kolejny problem : mam stocznię, a nie mogę wybudować działa laserowego, sondy słonecznej

Musisz wpisać liczbę w prostokąciku obok działa. Tzn. ile tych dział chcesz wybudować.
Dopiero potem wciskaj "Buduj". Na dole wtedy otworzy się okienko, gdzie zacznie się odliczanie czasu do zakończenia budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje, czy ty narzekasz, że na moonie nie można mieć kopalni? Chłopie, lepiej zbieraj na falangę, bodajże (w późniejszej fazie gry) najprzydatniejszy budynek w O-Game.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hee mam juz falange 1 poziom... tu chodzi o to ze jestem uzalezniony od stacjii ksiezycowych..


Stacja księżycowa (Poziom 1)
Na księżycu nie ma atmosfery, dlatego przed jego zasiedleniem musi zostać zbudowana stacja księżycowa.
Wymagania: Metal: 40.000 Kryształ: 80.000 Deuter: 40.000
Czas budowy:2d 0 godz. 0 min.

Falanga czujników (Poziom 1)
Falanga czujników pozwala obserwować poruszanie się flot. Im bardziej jest rozbudowana, tym większy jest jej zasięg.
Wymagania: Metal: 40.000 Kryształ: 80.000 Deuter: 40.000
Czas budowy:2d 0 godz. 0 min.

Teleporter
Teleporter to ogromny przekaźnik, który jest w stanie przesyłać floty między galaktykami bez strat czasowych.
Wymagania: Metal: 2.000.000 Kryształ: 4.000.000 Deuter: 2.000.000
Czas budowy:100d 0 godz. 0 min.

i co wy na to?? chyba trzeba zbudowac fabryke robotow:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można, aczkolwiek uważaj, w końcu stacja księżycowa też kosztuje (a działanie tele nie znam, wiem tylko, że są potrzebne 2 moony).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.02.2006 o 20:03, Łukasz.G napisał:

hee mam juz falange 1 poziom... tu chodzi o to ze jestem uzalezniony od stacjii ksiezycowych..


Stacja księżycowa (Poziom 1)
Na księżycu nie ma atmosfery, dlatego przed jego zasiedleniem musi zostać zbudowana stacja
księżycowa.
Wymagania: Metal: 40.000 Kryształ: 80.000 Deuter: 40.000
Czas budowy:2d 0 godz. 0 min.

Falanga czujników (Poziom 1)
Falanga czujników pozwala obserwować poruszanie się flot. Im bardziej jest rozbudowana, tym
większy jest jej zasięg.
Wymagania: Metal: 40.000 Kryształ: 80.000 Deuter: 40.000
Czas budowy:2d 0 godz. 0 min.

Teleporter
Teleporter to ogromny przekaźnik, który jest w stanie przesyłać floty między galaktykami bez
strat czasowych.
Wymagania: Metal: 2.000.000 Kryształ: 4.000.000 Deuter: 2.000.000
Czas budowy:100d 0 godz. 0 min.

i co wy na to?? chyba trzeba zbudowac fabryke robotow:D


Raczej nanitów :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku rozbudowy ksieżyca trzeba dość rozsądnie stawiać budynki.
Zupełnie bezsensu jest stawianie magazynów (bo przecież tam i tak nic nie możemy produkować), jak również szkoda miejsca na stacje orbitalno(bo nie da się zbudować wysokich poziomów, a bez nanitów produkcja będzie wolna) Wbrew temu co pisze Smugller na ksieżycu nie da się postawić fabryki nanitów.
Po pierwsze musisz sobie obliczyć ile Twoj księżyc może mieć pól
A można to obliczyć tak. Średnica księżyca dzielona przez 1000 a następnie wynik podniesiony do kwadratu.
Warto postawić pare poziomów fabryki robotów bo dzięki temu budowa będzie szybsza.
Stawianie teleportera nie ma zbyt wielkiego sensu gdy nie mamy drugiego księzyca.
W Twoim przypadku powinieneś powinieneś zrobić tak. W chwili obecnej masz zabudowe 2/4 stawiasz 1 lev fabryki robotów(3/4) a potem kolejny level stacji księżycowej.
Mi trafił się na koncie którym sie opiekowałem dość mały ksieżyc bo mający 4358 km, ale mam na nim
Fabryka robotów (Poziom 4)
Stacja księżycowa (Poziom 4)
Falanga czujników (Poziom 4)
A zbudowanie kolejnego poziomu stacji zajmie Czas budowy:3d 4 godz. 48 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 12:32, A-cis napisał:

Jednak twardo grasz :D


Nie. Po prostu od czasu do czasu zaglądam na konta, które są na urlopie od października (Urlop zostanie ustawiony. Czas urlopu przynajmniej do: 08.10.2005. 0:00:22 :O). W sumie moje konto jest dłużej na urlopie niż ja grałem na nim :D. A nie gram z prostej przyczyny boje się, że mnie napadną :O (wstyd przyznać)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 13:30, Rzezim napisał:

Nie. Po prostu od czasu do czasu zaglądam na konta,

No, skoro masz Stację księżycową (Poziom 4) i Falangę czujników (Poziom 4) to trochę czasu musiałeś przy grze spędzić. Ja grałem ponad 3 miesiące i do takiego poziomu nie doszedłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2006 o 19:05, A-cis napisał:

No, skoro masz Stację księżycową (Poziom 4) i Falangę czujników (Poziom 4) to trochę czasu
musiałeś przy grze spędzić. Ja grałem ponad 3 miesiące i do takiego poziomu nie doszedłem :)


Około 2 miesiący przy zdecydowanie mniejszej intensywnosci niż na uni 1:-). Księżyc zrobiłem ja z 1%(przez zupełny przypadek, chciałem go najzwyczajniej w świecie sfarmić) :D dla znajomego, który przestał grać. A jak już zrobiłem księżyc, który mogłem przetestować (znajomy udostępnił mi logii pas) to uczyniłem to. A ponieważ moje konto miało około 100k punktów (znajomego około 20k) to ze swojego przesłałem surowce potrzebne na rozbudowe księżyca, aby móc przetestować co i jak)
Ponieważ rozpoczełem na uni, które trwało już od jakiegoś czasu to możliwy był wielkorotnie szybszy rozwój (bo farmy były na wyższych poziomach) przy jednocześnie mniejszym nakładzie czasu w stosunku do czasu potrzebnego do uzyskania podobnych wyników na uni, które się dopieru raczkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować