Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

Dnia 13.01.2006 o 14:03, Kreygon napisał:

top 10 posiadało flote mniej więcej 50 000 lekkich myśliwców i 5000 statków wojennych....

Zgroza. Ja wycofałem się z gry gdy takich flot jeszcze nie było a mimo to już posiadacze większych flot mieli stałe kłopoty z deuterem.
Ile duteru trzeba mieć aby takie masy statków wyprawić na łowy nawet w tej samej galaktyce? Przecież musi być chyba gdzieś granica? W pewnym momencie nie jesteś w stanie wyprodukować ani zdobyć ilości paliwa potrzebnej dla uruchomienia tej floty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 19:53, xardax napisał:

No bunkier w sensie stawiać na ochronę. Teraz też niema np. budynku bunkier.


aha to jeśli o to chodziło to:

>Ja zrobiłem tak na wyjściu z okresu ochronnego miałem bunkier na 90 OW, ty byś ruszył na mnie z 100-150 OW >żeby zebrać 30-40 k surówkę? Teraz mam bunkier na 500 OW, też chyba nie zrobisz nalot z 550 – 600 OW żeby >zebrać 150 k surówkę (o 5 nad ranem, bo to tylko tedy jest tam)?

to też nie tak, straty własne są nieuniknione... sam atakkowałem na kolesiów którzy mieli potężną obronę, ale ci podam przykład, przy ataku traciłem flote wartą np 5 miliony, a zbierałem gruzy warte 8 milionów, czyli 3 miliony byłem na plusie, jakby ta osoba nie miała jak tu mówisz tego "bunkru" czyli obrony, to bym stracił nie 5 milionów ale np 2 miliony wtedy bym miał większy zysk poprostu.
Jeśli chodzi o takie wysokie straty to nie jest to problemem, ważne że jest się na plusie, odbudować flotę to moment... przy Nanite Factory (lvl 3) i Shipyard (lvl 10) okręt wojenny buduje się około 30 minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 17:47, xardax napisał:

Ja zrobiłem tak na wyjściu z okresu ochronnego miałem bunkier na 90 OW, ty byś ruszył na mnie
z 100-150 OW żeby zebrać 30-40 k surówkę? Teraz mam bunkier na 500 OW, też chyba nie zrobisz
nalot z 550 – 600 OW żeby zebrać 150 k surówkę (o 5 nad ranem, bo to tylko tedy jest tam)?


Jestem ciekawy na którym uni grasz, bo jestem dość sceptycznie nastawiony do Twoich kalkulacji.
Pisałeś, że liczysz dla technik +3 od Twoich. Masz 10?

Dnia 13.01.2006 o 17:47, xardax napisał:

Mnie na razie cieszy, nareście wczoraj nazbierałem 309k deuteru na 10lv tech. komp. i za godzinę
stawie pierwsze nanity.

A masz 1 mln metalu 500k kryształu i 100k deuteru ?
A nanity stawia się pi razy oko Czas budowy: 2 Dni 6 godz. 32 min. 43 sek.

Ja również nie polecałbym Ogame. Aczkolwiek poczatki na Uni 1 były fajne, ale głównie dzięki ludzi z którymi grałem (pozdrawiam serdecznie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:13, A-cis napisał:

> top 10 posiadało flote mniej więcej 50 000 lekkich myśliwców i 5000 statków wojennych....
Zgroza. Ja wycofałem się z gry gdy takich flot jeszcze nie było a mimo to już posiadacze
większych flot mieli stałe kłopoty z deuterem.
Ile duteru trzeba mieć aby takie masy statków wyprawić na łowy nawet w tej samej galaktyce?
Przecież musi być chyba gdzieś granica? W pewnym momencie nie jesteś w stanie wyprodukować
ani zdobyć ilości paliwa potrzebnej dla uruchomienia tej floty.


heh, podam przykład, TOP 1 atakował na mnie ilością około 4100 Okrętów wojennych, moja cała flota na planecie stacjonowała, wróciłem do domku po 24, i na szczęście odpaliłem kompa i ogame, trafiłem na 30 minut przed atakiem.... koleś się troche wpienił, ale widać, ze z humorem do gry podchodził, jak z nim gadałem to na tym stracił.... ponad milion deuteru, a był w odległości 1 czy 2 układów..... gracze z takimi flotami poprostu skupują każdą ilość deuteru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:13, A-cis napisał:

Przecież musi być chyba gdzieś granica? W pewnym momencie nie jesteś w stanie wyprodukować
ani zdobyć ilości paliwa potrzebnej dla uruchomienia tej floty.


Ja obecnie na koncie (które jest na urlopie od października lol - nigdy nie wiadmo kiedy mi się zachce pograć) mam ponad 2,5 mln deuteru, i pochodzi to z własnej produkcji Syndezatory deuteru z 8 planet (20,19,17,18,17,19,17,14). Najtrudniej jest zdobyć pierwszy milion;-)
Oczywiście w pewnym momenice nie ma opcji aby produkować deuter na swoje potrzeby, no ale wtedy się kupuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać, żę tu sami dobzi gracze więc chciałem się zapytać czy ktoś by się nie przyłączył do mojego dość miernego sojuszu. Jego nazwa to Federacja Agresorów Kosmosu w skrócie FAK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:39, Rzezim napisał:

Oczywiście w pewnym momenice nie ma opcji aby produkować deuter na swoje potrzeby, no ale wtedy się kupuje

Widzisz Rzezim, to był jeden z powodów dla ktorych wycofałem się z gry (choć w tamtym okresie nie zasadniczy).
Gra się po to żeby utrzymać flotę
Beznadziejny punkt wyjścia i założenia do gry.Żadna inna gra nie bazuje na pomyśle że to będzie praktycznie jedynym celem gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 20:25, Rzezim napisał:

A masz 1 mln metalu 500k kryształu i 100k deuteru ?


No właśnie nie mam, mam brak kryształu ( nie wiedziałem że to takie drogie).

Dnia 13.01.2006 o 20:25, Rzezim napisał:

A nanity stawia się pi razy oko Czas budowy: 2 Dni 6 godz. 32 min. 43 sek.


Pod stawianiem nanitów miałem na myśli że się zacznę budować (chociaż też nie wiedziałem że to trwa tak długo).Jednak jutro na pewno zacznę.

Dnia 13.01.2006 o 20:25, Rzezim napisał:

Jestem ciekawy na którym uni grasz, bo jestem dość sceptycznie nastawiony do Twoich kalkulacji.


Używam S. Sima i teraz mam poziomy 8 (bojowa, ochrona, pancerz). Pod obrona mam na myśli remis, czyli mnie nie splądruje nawet jeżeli mnie złapie a zysk będę miał poniżej 100%( więcej straci niż zyska).
Nie miałem na myśli że zniszczę 500 OW tylko że ochronie surowce. To jeżeli gość nie jest nawiedzony, to nie zaatakuje.

P.S. Doszedłem do 23k pkt. i nikt mnie nie atakuje. A skany robią co dziennie, prawie. Gram na uni 27. Jest to moja pierwsze konto.




Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwie że cóż złego robię. Jeżeli tak to powiedz co, bo mi się wydawało że dobrze obliczam.
Wiem że wszystki mówią żeby WR nie stawiać tylko LL, ale dostęp do metalu jest o wiele łatwiejszy a kryształu zawsze brakuje.
To a propos ewentualnych uwag na skład obrony. Z tego samego powodu nie mam dział plazmowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:30, xardax napisał:

Pod stawianiem nanitów miałem na myśli że się zacznę budować (chociaż też nie wiedziałem że
to trwa tak długo).Jednak jutro na pewno zacznę.


Powinieneś też wiedzieć, że jak już zaczneisz stawiać nanity to nie możesz stawiać obrony ani statków. To tak informacyjnie.

Dnia 13.01.2006 o 22:30, xardax napisał:

P.S. Doszedłem do 23k pkt. i nikt mnie nie atakuje. A skany robią co dziennie, prawie. Gram
na uni 27. Jest to moja pierwsze konto.


Mając 23k pkt to z całym szacunkiem niewiele tam pewnie masz. Eko masz słaba. Moim zdaniem szybciej byś się rozwijał gdybyś zasoby które poświecasz na obrone poświecił na eko (swoją drogą ciekawy jestem ile wydałeś na nią). Jeśli ktoś miałby Ciebie najechać to zrobiłby to raczej dla deuteru lub floty. Zostaw 1 mln deuteru to zobaczysz, że znajdzie się chętny;-)
No ale ja jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem obrony. Bo flota jak to flota, rzecz nabyta. A do bunkra człowiek się przyzwyczaja buduje buduje, a tu nagle jednego dnia bum i nie ma bunkra;-)

-> A-cis ja tam nie wiem jaki jest cel tej gry, a jakdoszedłem do tego to przestałem:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 22:59, xardax napisał:

Możliwie że cóż złego robię. Jeżeli tak to powiedz co, bo mi się wydawało że dobrze obliczam.

Na pierwszy rzut oka widać, że źle obliczasz bo obrońca ma techniki 11 a atakujący 8.
Cieniutka ta obrona. Myślałem, że mocniejsza jest.
Moim zdaniem bezsensu zmarnowałeś kupe zasobów. Bo nastawiałeś tych WR i LL a nie masz porządnej obrony. Gdybyś zamiast w WR i LL inwestował w kopalnie efekt byłby lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 23:09, Rzezim napisał:

Na pierwszy rzut oka widać, że źle obliczasz bo obrońca ma techniki 11 a atakujący 8.


No masz racje, z samego rana dobuduje 100WR ( flota jest z surówką na FS), to powinno starczyć.

Dnia 13.01.2006 o 23:09, Rzezim napisał:

Cieniutka ta obrona. Myślałem, że mocniejsza jest. Moim zdaniem bezsensu zmarnowałeś kupe zasobów. Bo > nastawiałeś tych WR i LL a nie masz porządnej obrony.


Możliwie ale nikt mnie nie farmi.

Dnia 13.01.2006 o 23:09, Rzezim napisał:

Zostaw 1 mln deuteru to zobaczysz, że znajdzie się chętny;-)


Nie jestem samobójcą. hehehe

Dnia 13.01.2006 o 23:09, Rzezim napisał:

No ale ja jestem ortodoksyjnym przeciwnikiem obrony.


No każdy gra na swój sposób, nie? LOL:))

P.S. Nie wiem czy to jest winna tej gry ale uważam że na forum Ogame ludzie nie rozmawiają tylko raczej się starają jeden drugiemu dopiec. Takie tam, moje wrażenie jest.



Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 23:43, xardax napisał:

No masz racje, z samego rana dobuduje 100WR ( flota jest z surówką na FS), to powinno starczyć.

Zmarnowane 200k metalu. Lepiej zainwestuj w opancerzenie.

Dnia 13.01.2006 o 23:43, xardax napisał:

Możliwie ale nikt mnie nie farmi.

Bo nie bardzo jest pewnie z czego.

Dnia 13.01.2006 o 23:43, xardax napisał:

No każdy gra na swój sposób, nie? LOL:))

Oczywiście, tylko wydaje mi się, że wpadałeś w pewno paranoje bezpieczeństwa. Mase zasobów pakujesz w obrone, punkty idą do góry, a Twoja siła nie bardzo.
Nie nazwałbym tego co masz bunkrem. Od masa WR-ów;-)
W bunkrze powinno być masa LL-ów, sporo DG, DP i jeszcze więcej DJ.

Dnia 13.01.2006 o 23:43, xardax napisał:

P.S. Nie wiem czy to jest winna tej gry ale uważam że na forum Ogame ludzie nie rozmawiają
tylko raczej się starają jeden drugiemu dopiec. Takie tam, moje wrażenie jest.


Nie trzeba koniecznie się wypowiadać na forum, można czytać, bo czytając można wiele fajnych pomysłów wychwycić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 00:16, Rzezim napisał:

> No masz racje, z samego rana dobuduje 100WR ( flota jest z surówką na FS), to powinno
starczyć.
Zmarnowane 200k metalu. Lepiej zainwestuj w opancerzenie.


Hehe, bunkier tak jak flota musi miec swoje mięsko armatnie ;) A metal to najbardziej pospolity surowiec, można go wydac na opancerzenia, ale już 14 poziom to 8 mln i tylko po większym złomawaniu miewa się takie ilości. Wielu graczy nie ma co zrobc zz resztkami metalu i pakuje go w WR.

Ale w tym konkretnym przypadku zgodzę się z tobą , lepiej było to wydać na badania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 00:16, Rzezim napisał:

Nie nazwałbym tego co masz bunkrem. Od masa WR-ów;-)
W bunkrze powinno być masa LL-ów, sporo DG, DP i jeszcze więcej DJ.


Zgadam się, ale od czegoż trzeba zacząć, trudno od razu stawić ochronę 16k LL, 1k2 plazmy itp. jak niektórzy. Nawet taki zaczął od 1WR.

Dnia 14.01.2006 o 00:16, Rzezim napisał:

Nie trzeba koniecznie się wypowiadać na forum, można czytać, bo czytając można wiele fajnych
pomysłów wychwycić.


Też racja a z drugiej strony forum służy żeby pogadać o danej grze i chyba nie trzeba czekać żeby zostać geniuszem w tejże a żeby cóż powiedzieć na jej temat.

P.S. Możliwie że się milę i żem gadatliwi po prostu ...


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.01.2006 o 01:42, Lucek napisał:

Ale w tym konkretnym przypadku zgodzę się z tobą , lepiej było to wydać na badania :D


Ależ Lab. pracuję pełną parą cały czas. Co prawda mam go tylko na matce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.01.2006 o 06:55, xardax napisał:

Zgadam się, ale od czegoż trzeba zacząć, trudno od razu stawić ochronę 16k LL, 1k2 plazmy itp.
jak niektórzy. Nawet taki zaczął od 1WR.


Zgadza się. Z ciekawości zrobiłem podliczenie tego ile wydałeś na obrone.
5,85 mln metalu, 1,054 mln kryształu, 80k deuteru.
W sumie 6,988 mln surowców czyli 6988 punktów z Twoich w 23k to obrona. Moim zdaniem masz nieproporcjonalno obrone do swojego Eko i badań i floty. Nikt Ciebie nie farmi, bo tam nie ma co farmić.
Powinieneś zastanowić się bo co budujesz ten bunkier.

Dnia 14.01.2006 o 06:55, xardax napisał:

Też racja a z drugiej strony forum służy żeby pogadać o danej grze i chyba nie trzeba czekać
żeby zostać geniuszem w tejże a żeby cóż powiedzieć na jej temat.


Nie wiem czy w tej grze są geniusze. Ci co są pierwsi po prostu poświęcają tej grze sporo czasu, w sposób efektywniejszy niż inni. Każdy, kto ma jakieś przemyślenia na temat tej gry może się nimi podzielić.

Moje główne przemyślenie dotyczące Ogame " Nie zaczynaj! ":D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja buduje bunkier na matce (farmoina przez garczy z top 600 na uni 6) a na koloni (wyniosałem sie z 1 do 3 galaktyki) buduje flote co prawda ostanio złomowań było 3 po 500ow ale jakoś sie dobudowauje po prostu trzeba utrzymać równowage pomiędzy obroną eko badaniami a flotą (co jest trudne):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować