Zaloguj się, aby obserwować  
Andrij

OGame - temat ogólny [M]

2848 postów w tym temacie

No miałem dziwne doświadczenie przed chwilą, wysilałem floty na zbieranie a trzon floty z sapasamy na FS a tu gościu pisze do mnie czy potrzebuje surówki i czy mi nie wysłać bo on kończy grę. Paczę facet na 630 pozycji 70-80 k pkt. No to odpisałem że by mi się przydało z 300k deuteru a on na to że deuter potrzebuje na próbę księżycowe ale wyśle cóż innego w zamian za latanie na mnie ( a mówił że kończy i od jutra jest z kontem na urlopie).
To odpisałem że ja tam nie lubię kiedy latają na mnie i że dziękuje za surowce oprócz deuteru nie potrzebuje niczego ( co akurat jest prawdą ).
WAŻNE PITANIE: jaki zasięg ma falanga, jest oddalony o 8 systemów, czy mnie ze skanuje czy nie? Czy skan falangą wydać w raportach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę spanikowałem bo taki może mieć flotę na mój bunkier. No i wydałem nieplanowanych ½ Mln surówkę na ochronę. LOL:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2006 o 20:54, Lucek napisał:

Jeszcze jedna uwaga: bez bunkra na starym uni nowy gracz nie ma żadnych szans na rozwój, przynajmniej
na początku.


Tu się nie zgodze. Grając na uni2 do 5k nie stawiałem obrony. A rozwijałem się jak szatan bo koło 5k miałem nanity:D(oczywiście potem jak postawiłem nanity punkty poszły w góre. Okolica w której byłem nie była najciekawsza bo w okolicach 35 układów odemnie 5-6 gości z Top 100 miało to też swoje zalety bo było bardzo bezpiecznie:D Byłem napadnięty może 3-4 razy. Jednego z napadających później sam napadałem bo został ukarany przez mocniejszych od niego. A flote którą traciłem (nie cało) odrabiałem w tydzień.

Przy starcie na starym uni najważniejsze jest to co zrobic do 5k. Stawianie solidnej obrony to błąd bo nabija punkty i szybciej wyjdziemy noobprotection.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

heh a mnie jeżbą chociaż pbronka średnia surowców 0 agresor strat 0 obrońca cała obrona i czy im sie opłaca wydac ten dueter na te 500ow 50 niszczycieli i 60 bombowców??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 17:51, xardax napisał:

WAŻNE PITANIE: jaki zasięg ma falanga?

Zasieg w systemach = poziom^2 - 1, a wiec poziom 1: tylko wlasny system, poziom 2: 3 systemy, poziom 3: 8 systemy, poziom 4: 15 systemy, poziom 5: 24 systemy, poziom 6: 35 systemów, itd.
>Czy skan falangą wydać w raportach?
Rozumiem, że chodzi Ci o to, ze jak jesteś skanowany przez kogoś falangą to pojawia się informacja w raportach o skanowaniu.
Jeśli o to Ci chodzi to odpowiedź brzmi Nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 17:22, Rzezim napisał:

Tu się nie zgodze. Grając na uni2 do 5k nie stawiałem obrony. A rozwijałem się jak szatan bo
koło 5k miałem nanity:D(oczywiście potem jak postawiłem nanity punkty poszły w góre. Okolica
w której byłem nie była najciekawsza bo w okolicach 35 układów odemnie 5-6 gości z Top 100
miało to też swoje zalety bo było bardzo bezpiecznie:D Byłem napadnięty może 3-4 razy. Jednego
z napadających później sam napadałem bo został ukarany przez mocniejszych od niego. A flote
którą traciłem (nie cało) odrabiałem w tydzień.

Przy starcie na starym uni najważniejsze jest to co zrobic do 5k. Stawianie solidnej obrony
to błąd bo nabija punkty i szybciej wyjdziemy noobprotection.


Mówiąc o początku miałem na myśli po przekroczeniu 5000 pkt. Poniżej tej granicy ja też nie miałem obrony. stawiałem na eko i badania (z surowców pozyskanych z łupienia nieaktywnych graczy) . Ale później, po wyjściu z noobprotection, kiedy postawiłem trochę obrony zostałem napadnięty tylko 1 raz - przez gościa z top 10, a i to tylko dlatego że pozostawiłem flotę żeby zyskać księżyc (19% i nie udało się ). A w okolicy miałem też 5 gości z top 100 ale na przestrzeni 20 układów odemnie.

-->xardax: wzory na zasięg falangi masz na forum ogame w dziale FAQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym handlem w Ogame?
Dziwne jest to dawanie ogłoszeń o wymianę towaru, w takiej gry która się przecież opiera na rabunku.
Jak byś mówyl mam 1kk towaru warto mnie poszukać, nawet jeżeli nie jestem w top 1500. hehehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.01.2006 o 18:16, Lucek napisał:

xardax: wzory na zasięg falangi masz na forum ogame w dziale FAQ


Ale numer, przeczytałem tutorial o falandze, to jest strasznie, wszystko widza o tobie a nawet o tym nie wiesz. Tragedia, nie mam żadnego księżyca, a czytałem na forum o typie który zrobił 19 prób księżycowych 20% i nadal go niema!!!
P.S. Nie będę stawał w nocy że by zawracać flotę, jeszcze tego by mi brakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 22:22, Łukasz.G napisał:

ja maiełm 6 prób po 17% i też lipa:( a moi kuple dostali od razu jeden 3% a drugi 7% hehh


No właśnie trochę dziwaczny system, no nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 23:25, xardax napisał:

Przepraszam za spam, poleciało nie tak jak powinno.


I po problemie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2006 o 17:22, Rzezim napisał:

Tu się nie zgodze. Grając na uni2 do 5k nie stawiałem obrony. A rozwijałem się jak szatan bo
koło 5k miałem nanity:D(oczywiście potem jak postawiłem nanity punkty poszły w góre.


zgadza się, obrony nie polecam stawiać poprostu nie ma takiej obrony, aby gracze top 10 ciebie nie pojechalia jak wiadomo od pewnego momentu noob protecion nie obowiązuje, grałem na polskim Uni 3 i 7, malo bo doszedłem do kilkudziesięciu tysięcy tylko, obroni nigdy nie budowałem, sama flota a dlaczego? dlatego że jest mobilna, co prawda straciłem raz całą flotę (nie przez falange tylko przez własną głupotę), jednak zrezygnowałem z tego konta (oczywiście po odbudowaniu pełnej floty) i rozwaliłem swoją flote o znajomego robiąc mu prezent ;-)
Z kolei na angielskim ogame uni 2 o ile pamiętam, miałem sporo bo grubo ponad 200k punktów,
obrony także nie stawiałem bo nie było sensu.... tam miałem około 1500 statków wojennych,oraz około 12 000 lekkich myśliwców, a top 10 posiadało flote mniej więcej 50 000 lekkich myśliwców i 5000 statków wojennych.... tutaj opór nawet znaczenia nie miał.... ważne byly poprostu mobilne planety, a najlepsze jest to, że potem przerzucili się na inną kombinację floty..... Niszczyciele (wtedy mieli około 2 500) + Krążowniki (około 7 000) jak to zobaczyłem, oddałem znajomemu konto z całą flotą nieruszoną i 5 milonami deuteru na wycieczki i ucieczki,

a tak szczerze..... nie polecam tej gry.... szkoda czasu, szkoda życia, no z drugiej strony tak jak i z WoW.
tylko, że tutaj wstaje się o 4 rano żeby zaczaić się na ofiarę.... choć na rano do pracy heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.01.2006 o 14:03, Kreygon napisał:

zgadza się, obrony nie polecam stawiać poprostu nie ma takiej obrony, aby gracze top 10 ciebie
nie pojechalia jak wiadomo od pewnego momentu noob protecion nie obowiązuje ...


Ja zrobiłem tak na wyjściu z okresu ochronnego miałem bunkier na 90 OW, ty byś ruszył na mnie z 100-150 OW żeby zebrać 30-40 k surówkę? Teraz mam bunkier na 500 OW, też chyba nie zrobisz nalot z 550 – 600 OW żeby zebrać 150 k surówkę (o 5 nad ranem, bo to tylko tedy jest tam)?

Dnia 13.01.2006 o 14:03, Kreygon napisał:

Uni 3 i 7, malo bo doszedłem do kilkudziesięciu tysięcy tylko, obroni nigdy nie budowałem,
sama flota a dlaczego? dlatego że jest mobilna, co prawda straciłem raz całą flotę (nie przez
falange tylko przez własną głupotę)


Nawet jeżeli mi zniszczą bunkier stracę góra 18-19% punktów. Ja nie idę w bunkier na zapartego, tylko uważam że na tym etapie gry nie potrzebuje floty wojennej, co nie oznacza że jej w ogóle nie zbuduje.

Dnia 13.01.2006 o 14:03, Kreygon napisał:

a tak szczerze..... nie polecam tej gry.... szkoda czasu, szkoda życia, no z drugiej strony tak jak i z WoW.

tylko, że tutaj wstaje się o 4 rano żeby zaczaić się na ofiarę.... choć na rano do pracy heh

Każda gra się znudzi człowiekowi, prędzej czy późnej.
Mnie na razie cieszy, nareście wczoraj nazbierałem 309k deuteru na 10lv tech. komp. i za godzinę stawie pierwsze nanity.
A niedługo wejdzie i na top 1500. hehehe


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 16:03, Andrij napisał:

Zero napewno nie :P.

Widziałeś gdzieś może Gwiazdę Śmierci po za Star Wars?

TAK, W GRZE "GALACTIC CIVILIZATIONS PL"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować