Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Dnia 19.10.2007 o 11:35, .Sabina. napisał:

Jeżeli masz zaświadczenie to możesz iść do lokalu we Wrocławiu - jeżeli nie masz to idziesz
tam gdzie jesteś zameldowany...

jakie zaświadczenie...? skąd je wziąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:37, Deejay napisał:

> tam gdzie jesteś zameldowany...
jakie zaświadczenie...? skąd je wziąć?


Teraz już na to za późno... Do początków października (chyba do 11) można było wziąć zaświadczenie o prawie do głosowania z Urzędu Gminy i teraz Ci co wzięli mogą iść dopisać się do dowolnej komisji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 19.10.2007 o 11:24, Deejay napisał:

A nie wiesz jak to jest, bo jestem zameldowany w Bolesławcu a mieszkam we Wrocławiu. To będę
mógł iść do wrocławskiego lokalu wyborczego...?

Trochę późno się obudziłeś. Jeszcze dziś możesz odebrać ze swojej gminy zaświadczenie o możliwości głosowania w dowolnej obwodowej komisji. Szkoda, że się wcześniej nie odezwałeś, bo załatwiłbym Ci to od ręki :) http://www.glosujbezmeldunku.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:24, Deejay napisał:

To będę mógł iść do wrocławskiego lokalu wyborczego...?

Niestety już nie. Musiałbyś głosować w Bolesławcu bo ostatni termin mijał we wtorek, a jeszcze dzisiaj rozpatrywane są reklamacje (np. niemożliwość odebrania zaświadczenia z powodu kolejek, albo choroby, albo każdej usprawiedliwionej niemożności jego odebrania. Kopsnij się do najbliższego urzędu miasta, albo zadzwoń czy coś jeszcze da się zrobić, żeby głosować poza miejscem stałego zameldowania.
Z drugiej strony Bolesławiec nie jest aż tak daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:48, Olamagato napisał:

Z drugiej strony Bolesławiec nie jest aż tak daleko.

no tak, tylko ja w niedzielę mam zajęcia na uczelni :/

Cyba nic nie uda mi się wykombinować... :/ Tym bardziej, że zaraz do pracy idę :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 11:59, Deejay napisał:

no tak, tylko ja w niedzielę mam zajęcia na uczelni :/


No co Ty? We Wrocku? Nie wiem jak na pozostałych uczelniach, ale na PWr zrobili wolną niedzielę (też mi coś... :) ale to z myślą o zaocznych) i poniedziałek, aby "każdy student mógł mieć wpływ na przyszłość kraju", ponoć na wydziale historii UWr jest podobnie, a skoro tam, to pewnie na całej uczelni. Poznański UAM się w tej kwestii wysprycił... dali wolną niedzielę i poniedziałek do godz.14.00. Pewnie bym się ucieszył, gdyby nie fakt, że w poniedziałek mam zajęcia od... 14.00 (4,5-godzinny wykład z ochrony środowiska). Niech to szlag :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.10.2007 o 20:28, Vuko Drakkainen napisał:

agresywny agresywny!? juz nie macie o co osądzać Tuska i PO ?! bo to jest żalosne niby PiS
nie jest agresywny?! spójrz na kampanie PiS-u naiwniaku i zoabcz co oni w pokazują - bezczelność
i kłamstwo cały czas naskakują na PO co z nowymi głupotami! i jeszcze do tego te cholerne propisowkie
TVP które przysłania całą kampanie PO.

Łoł! Widzę że nie tylko PO jest agresywne, ale i ich zwolennicy... Opanuj nerwy, przestań słuchać propagand... już ok? Delegatowi nie wypada tak naskakiwać na innych tylko dlatego, że mają inne zdanie niż ty. Chciałbym prowadzić kulturalną dyskusję, w przeciwieństwie do polskich polityków... No ale jeżeli z Tobą nie można, to proszę nie odpowiadaj na moje posty w ten sposób.

Zaczynam coraz bardziej wierzyć w to, że Tusk prowadzi "propagandę porażki"... bo czy np. lekarze nie otrzymali podwyżek? Otrzymali. Ale im to nie wystarcza, i chcą jeszcze więcej.
Albo drogi, choćby w mojej okolicy widać sporo remontów dróg. Może nie jestem jakoś super zapoznany z polityką (ostatnio nie chciało mi się oglądać serwisów informacyjnych, a w necie też nie lubię czytać tego typu newsów), ale widać poprawę. To moje zdanie i myślę, że jest poprawne, ale chętnie wysłucham opinii kulturalnych forumowiczów w tej sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:35, Ćpunek01 napisał:

Zaczynam coraz bardziej wierzyć w to, że Tusk prowadzi "propagandę porażki"... bo czy np. lekarze
nie otrzymali podwyżek? Otrzymali. Ale im to nie wystarcza, i chcą jeszcze więcej.
Albo drogi, choćby w mojej okolicy widać sporo remontów dróg. Może nie jestem jakoś super zapoznany
z polityką (ostatnio nie chciało mi się oglądać serwisów informacyjnych, a w necie też nie
lubię czytać tego typu newsów), ale widać poprawę. To moje zdanie i myślę, że jest poprawne,
ale chętnie wysłucham opinii kulturalnych forumowiczów w tej sprawie.

Nie chciałbym skłamać, ale zdaje mi się, że akurat większość remontów w miastach nie jest szczególnie powiązana z działaniami rządu, a z działalnością samorządów, gdzie często partie, które na górze mają "kosę", na dole potrafią się dogadać. Ale politycy często się chwalą rzeczami, na które oni sami wpływu nie mają i kandydaci do sejmu, potrafią obiecywać rzeczy,którymi zajmują się samorządy. A w dużej mierze to, że się teraz buduje w miastach jest zasługą UE oraz emigracji, a to napędza również inne rzeczy.
A Po jak i inne partie mają widać takie strategie, że bardziej skupiają się na potknięciach rywali, a mniej na swoich plusach, a pisząc o propagandzie porażki Tuska, patrzysz bardzo jednostronnie, bo zobacz co PiS robi, także starają się jak najbardziej oczernić PO. OStatnimi czasy taktyka czarnego PR-u jest bardzo popularna w okresie wyborów, oraz na codzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2007 o 13:55, kordzio1 napisał:

Nie chciałbym skłamać, ale zdaje mi się, że akurat większość remontów w miastach nie jest szczególnie
powiązana z działaniami rządu, a z działalnością samorządów, gdzie często partie, które na
górze mają "kosę", na dole potrafią się dogadać. Ale politycy często się chwalą rzeczami, na
które oni sami wpływu nie mają i kandydaci do sejmu, potrafią obiecywać rzeczy,którymi zajmują
się samorządy. A w dużej mierze to, że się teraz buduje w miastach jest zasługą UE oraz emigracji,
a to napędza również inne rzeczy.

Hmmm... to fakt. Też myślałem w ten sposób i chyba jest to prawda. Z drugiej strony można powiedzieć, że sukces polskich polityków polega na tym, że nie przeszkadzają w rozwoju kraju ;)
A te 3 mln. mieszkań miały być kiedy? Chyba planowano je wybudować w 8 lat po objęciu władzy, ale nie jestem pewien. Więc zostało nam 6 lat - w tedy zobaczymy czy Kaczyński podołał temu wyzwaniu. A najlepiej będzie oceniać ten rząd za kilkanaście - kilkadziesiąt lat. Jak wiadomo: Z perspektywy czasu wszytko jest inaczej, lepiej postrzegane.

Dnia 19.10.2007 o 13:55, kordzio1 napisał:

A Po jak i inne partie mają widać takie strategie, że bardziej skupiają się na potknięciach
rywali, a mniej na swoich plusach, a pisząc o propagandzie porażki Tuska, patrzysz bardzo jednostronnie,
bo zobacz co PiS robi, także starają się jak najbardziej oczernić PO. OStatnimi czasy taktyka
czarnego PR-u jest bardzo popularna w okresie wyborów, oraz na codzień

Niestety PO i PiS nie przebierają w środkach do zdobycia władzy... rzeczywiście, PiS nie jest lepsze od PO. Tym trudniejszy wybór - kogo wybrać? Może kogoś zupełnie innego?
Ja na razie nie muszę się nad tym zastanawiać, przede mną jeszcze 3 lata biernego oglądania życia politycznego.

Ciekawi mnie sprawa EURO 2012. Niby plany już są, niby PO i PiS mieli współpracować aby to się udało... jak się nie uda, to znowu będą zwalać winę na siebie nawzajem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o te 3mln mieszkań, to akurat w to nie wierzę, choćby dlatego, że jakoś nie widzę mieszkań, które były by budowane przez państwo, a jedynie przez prywatne firmy (ale może się źle przyglądam ;)), nie widzę do dziś początków wdrażania tego planu budowy, a w związku z tym nie wierzę, aby ten plan mógł zostać zrealizowany, ale ze względu na ich charakter to dla mnie raczej chwyt marketingowy. Gdyby nie wybrano ich na kolejną kadencję, to nie była by to ich wina, bo sama budowa miała się zacząć pewnie po 4latach, gdyby ich wybrali, to procentowo pewnie był by inny wynik, a wtedy znów mogła by to być ich wina, a za silnej destruktywnej opozycji. Za kilkanaście, czy kilkadziesiąt lat, to historycy będą oceniali, a my musimy sobie teraz samemu oceniać, bo jest nam to potrzebne, aby wiedzieć na kogo zagłosować, kogo popierać itd.
Większość partii lubi rzadziej lub częściej używać brzydkich chwytów i brukowego słownictwa, natomiast mi jakoś bardziej zapadł w tej negatywnej kategorii PiS, jako partia, która głównie wyrosła na tym, że najmocniej kopali SLD i na tym zdobyli poparcie, wykorzystując ogromną niechęć społeczeństwa do SLD.
I tak kto wygra, będzie atakowany przez opozycję, gdyż nie będzie w stanie zrealizować wszystkich punktów. A moim zdaniem nie wybranie PiS będzie lepszym rozwiązaniem, choćby dlatego, że po doświadczeniach z poprzedniej kadencji nie widzę z kim, mógłby PiS rządzić. Część partii chyba jest już zbyt skonfliktowana z PiS, a reszta może się bać, że PiS zrobi z nimi to co ze swoimi byłymi koalicjantami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:42, hehe napisał:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1342&wid=9312389&rfbawp=1192801013.363

No cóż, należało się tego spodziewać. Żałosny mały człowiek który nawet nie potrafi przegrać
z honorem. Ba, nie potrafi walczyć uczciwie, tylko ciągłe kłamstwa półprawdy i manipulacje.

Pewnie wymieni nazwiska posłów PO, ale nie poda zarzutów, bo "nie będzie chciał wpływać na losy kampanii", a jutro może jeszcze tak z 1 akcja CBA, przypadkowy wyciek informacji, lub wystąpienie prezydenta. Cóż a Gosiu jeszcze nie tak dawno gadał, że oni grają do końca czysto, a jak będzie jakiś atak, to tylko PO na PiS. Tylko czy Kaczyński takimi akcjami więcej sobie nei zaszkodzi, niż zyska?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:49, kordzio1 napisał:

Tylko czy Kaczyński takimi akcjami więcej sobie nei zaszkodzi, niż zyska?


Kaczyński sobie od dawna szkodzi, tylko że nasz kochany naród tego nie potrafi zauważyć. Ciągle on i jego koledzy kłamią jak najęci. Plotą co im ślina na język przyniesie bez żadnych konsekwencji. W innym kraju taka partia byłaby skończona już dawno. U nas pewnie jak PiS wygra, za tydzień nikt już się nie będzie przejmował w jaki sposób to zrobili. Premier wyjdzie sobie o 20.00 wygłosi orędzie gdzie obrzuci błotem wszystko co się da, oczywiście w jakiś wyszukany sposób, przecież wprost nic nie powie. TVP to nada na całą Polskę. Potem ewentualnej konferencji PO która będzie chciała coś sprostować już transmitować nie będą i dziwnym trafem, "uczciwie" PiS wygra wybory. Co mają do stracenia ? Nic.
Pomyśleć że to Kaczyński mówił pod adresem innym polityków o dorwaniu się do koryta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:35, Ćpunek01 napisał:

bo czy np. lekarze nie otrzymali podwyżek? Otrzymali. Ale im to nie wystarcza

Czy ty naprawdę myślisz, że lekarze, którzy mają za sobą 6 lat studiów są głupi?
Przecież oni doskonale wiedzą, że bez zmian systemowych za jakiś czas znowu będą musieli strajkować, żeby wartość ich pracy była właściwie wyceniana na rynku względem wszystkich innych zawodów. Lekarze głupi nie są, więc kasę jaką wywalczyli wezmą i gromadnie zagłosują na PO. Na przykład w jednym szpitalu, który pobieżnie znam 100% personelu zamierza głosować przeciw PiS i wcale się z tym nie kryją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 15:42, hehe napisał:

Najlepsze, że PO uprzedziło tą sytuację i wykupiło dla Tuska czas antenowy w czasie najwyższej oglądalności tuż po dziennikach w trzech największych kanałach tv (tvn, polsat, tvp1), co będzie kosztować prawie 1 mln zł z pieniędzy PO, ściślej z subwencji dla partii politycznych. Kaczyński zamierza wygłosić "orędzie" jako premier czyli za pieniądze również moje i wasze (3 min. to ok. 300 tys. zł).
Jutro z kolei prezio Kaczyński podpisuje umowę z Litwą, więc również będzie miał okazję pokazać swoją okrągłą buźkę w tvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 13:35, Ćpunek01 napisał:

Łoł! Widzę że nie tylko PO jest agresywne, ale i ich zwolennicy... Opanuj nerwy, przestań słuchać
propagand...

Widzę, że nie tylko PiS jest zakłamane, ale i ich zwolennicy...Kto jak kto, ale PiS jest ostatnią partią, która mogłaby mówić o kampanii innej partii że jest agresywna. Ile jest spotów, w których PiS walczy z układami, oligarchami i salonami, kłamie o prywatyzacji szpitali, a ile tych w których mówi coś o swoim programie (gwoli ścisłości o absolutnym pierwszym w nim punkcie - walce z [ZOMG] korupcją)? Ile spraw przegrał PiS w sądzie właśnie o przekłamania w swojej propagandzie? Dlaczego w praktyce podległe PiSowi CBA ujawniło przy błysku fleszy fakty ws. posłanki opozycji akurat na 4 dni przed wyborami?
Więc proszę Ciebie i wszystkich zwolenników tego ugrupowania - piszcie sobie o układach, oligarchach, komunistach, postkomunistach, złodziejach. Bo z tego się można pośmiać, na takie slogany wyrosły te pojęcia w ustach PiSiorów. Ale nie zarzucajcie innym agresywności (mówię ogólnikowo, bo akurat kolega Vuko wykazał się brakiem kultury; chociaż z faktami w jego wypowiedzi muszę się zgodzić), zakłamania i hipokryzji.

Co do samego tematu - proponowałbym go zamknąć za niespełna 6 godzin i otworzyć ponownie dopiero w niedzielę wieczorem. W końcu Cisza Wyborcza musi być :) A jakby jeszcze jakaś bomba polityczna była przez weekend to można ją omówić w temacie "Polska...". Co Wy na to? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do końca rządów PiS-u pozostały 52 godziny.

Może małe referendum, za co dziękujemy odchodzącej ekipie ?

Za 7km autostrady.
Za najśmieszniejszy rząd po 89 roku.
Za podwyżki w służbie zdrowia, pielęgniarki nie zarabiają już 700pln tylko 880pln :-/
Za najzwinniejszą szefową MSZ-tu po 89 roku, jej pląsy mnie urzekły.
Za walkę z korupcją i aresztowanie jednego lekarza.
Za najbardziej medialnego Ministra Sprawiedliwości (medialnego w jego przekonaniu).
Za podtrzymywanie więzi braterskiej między.... Kaczyńskimi.
Za "dobrą prasę" na zachodzie, bo piszą o nas ze współczuciem.
Za uczuciowych agentów CBA.
Za to, że premier rzadko bywał na meczach polskiej reprezentacji, w jego obecności nigdy nie wygrywają.
Za to, że młodzi ludzie chcą głosować... przeciw PiS.
Za to, że Wojewódzki rzucił narkotyki ;-).

Kolejna porcja przyjdzie mi do głowy za chwilkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować