Zaloguj się, aby obserwować  
Pablor

Wybory 2007

2476 postów w tym temacie

Niepokoi mnie ostatni sondaż wykonany na zamówienie "bezstronnej" TVP. W mojej opinii jest on oczywistą manipulacją i ma na celu przekonać tych którzy zamierzali głosować przeciwko PiS że nie jest to konieczne bo i tak ta partia przegra, natomiast osoby które popierają partię Kaczyńskiego po zobaczeniu takiego wyniku na pewno pójdą zagłosować.
Ten niby nic nie znaczący sondaż może zmienić rozkład oddanych głosów nawet o kilka procent na korzyść PiS, został on pewnie wykonany przez kogoś kto doskonale zdaje sobie sprawę że jedyny wynik który się naprawdę liczy to ten w wyborach.
Oby jak najmniej osób dało się zwieść temu wybiegowi i zrezygnowało z głosowania. Nieważne na kogo się głosuje, liczy się to żeby jednak ten głos oddać bo jeśli po wyborach wynik nam się nie spodoba to będzie już za późno na żale że "jednak mogłem/mogłam zagłosować".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A mnie nieco rozbawiło mocno wyartykułowane ostrzeżenie na forum onetu:
"Uwaga! Portal Onet.pl przypomina:
"W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów i list kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na forum jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ordynacji wyborczej oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny w wysokości do 1 000 000 zł"
(Art.86 i 87 oraz art. 219 i 220 Ordynacji wyborczej do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej i do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 12 kwietnia 2001 roku DZ.U. 2001 Nr 46 poz. 499 z późn. zm.)"

Nie wiem co PKW rozumie jako agitację wyborczą, ale może lepiej z pisaniem o swoich preferencjach wyborczych przed godziną 20:00 w niedzielę się wstrzymajcie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 00:19, Dux napisał:

Nie wiem co PKW rozumie jako agitację wyborczą, ale może lepiej z pisaniem o swoich preferencjach
wyborczych przed godziną 20:00 w niedzielę się wstrzymajcie:D

Ja tez nie bardzo wiem i nie sądzę, żeby dyskusja była taką agitacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cisza przedwyborcza!! Panowie i Panie, spotykamy sie przed urnami w niedziele, a o 20 widzimy się na łamach forum by poagitować o wynikach wyborów. :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 09:19, Mc Verti napisał:


a) to się kwalifikuje pod złamanie ciszy wyborczej, gdyż zakazane jest upublicznianie przewidywań zachowań wyborczych w jakiejkolwiek formie.

b) nie ma na Twojej liście partii ani UPR ani komitetu wyborczego LPR, więc do rzyci z taką zabawą. Jak już koniecznie chcesz zapłacić te 500k zł grzywny, to chociaż postaraj się o obiektywizm. :)


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 23:34, Karharot napisał:

Niepokoi mnie ostatni sondaż wykonany na zamówienie "bezstronnej" TVP.

A kiedy go pokazywali?
Bo wczoraj mnóstwo dziennikarzy zastanawiało się czy TVP go pokaże czy też nie bo wyniki były wiadomo jakie smutne dla agitatorów z TVP.
Tak na marginesie wiele osób pracujących w TVP, CBA, KRRiT i w niektórych urzędach już podejrzewa, że być może powinny szukać nowej pracy. No, ale skoro własny światopogląd stawiali wyżej od uczciwej pracy dla państwa, to sami są sobie winni.

ps. Nie głosujemy w tematach, nie rozmawiamy o partiach, nie rozmawiamy o programach.
Można rozmawiać o frekwencji i ewentualnie o państwie lub UE jako takim, bez agitacji na rzecz takiej czy innej partii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z twoją opinią na temat tych ludzi i ich wartości tak zawodowych jak i moralnych. Niestety nie jestem taki pewien czy można już świętować ich odejście:(
Co do sondażu to przeczytałem o nim około 22:30 (może trochę później) na Wirtualnej Polsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 09:30, Olamagato napisał:

Tak na marginesie wiele osób pracujących w TVP, CBA, KRRiT i w niektórych urzędach już podejrzewa,
że być może powinny szukać nowej pracy. No, ale skoro własny światopogląd stawiali wyżej od
uczciwej pracy dla państwa, to sami są sobie winni.

Bardzo interesująca teza do szerszej dyskusji, ale raczej w innym temacie :) (Polska - polityka, gospodarka, kwestie społeczne, statystyka) - ciekawa sprawa i nie tak jednoznaczna wbrew pozorom ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 09:30, Olamagato napisał:

> Niepokoi mnie ostatni sondaż wykonany na zamówienie "bezstronnej" TVP.
A kiedy go pokazywali?


Był pokazany podajze w Panoramie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2007 o 23:34, Karharot napisał:

Niepokoi mnie ostatni sondaż wykonany na zamówienie "bezstronnej" TVP. W mojej opinii jest
on oczywistą manipulacją i ma na celu przekonać tych którzy zamierzali głosować przeciwko PiS
że nie jest to konieczne bo i tak ta partia przegra, natomiast osoby które popierają partię
Kaczyńskiego po zobaczeniu takiego wyniku na pewno pójdą zagłosować.


Myśle, że Polacy po tym co wyszło po sondażach w 2005 będą wiedzieli, że trzeba isć nie bacząc na wynik sondażów...
No i tu chodzi tez o walke, aby PO rządziło samo, albo aby wraz z PSLem było w stanie odrzucić weto prezydenckie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 11:38, Homo sum napisał:

Myśle, że Polacy po tym co wyszło po sondażach w 2005 będą wiedzieli, że trzeba isć nie bacząc
na wynik sondażów...
No i tu chodzi tez o walke, aby PO rządziło samo, albo aby wraz z PSLem było w stanie odrzucić
weto prezydenckie

PiS czy PO. Jedno bagno gorsze od drugiego ;). Ja głosuje na coś z poza głównej dwójki, a konkretnie na partie która chce "zniszczyć koryto". LPR mają dużo świetnych pomysłów ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma ty ciszy wyborczej? Myślałem że temat będzie zamknięty.
W takim razie napiszę że bardzo podoba mi sie "Dziesięć zobowiązań powyborczych Platformy Obywatelskiej".
I jak ktoś jest jeszcze niezdecydowany to zachęcam do oddania głosu na PO!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 12:39, ostry3000 napisał:

Nie ma ty ciszy wyborczej? Myślałem że temat będzie zamknięty.
W takim razie napiszę że bardzo podoba mi sie "Dziesięć zobowiązań powyborczych Platformy
Obywatelskiej
".

Każdy wie co wyniknie z tych zobowiązań PO :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 12:42, Be-Yacz napisał:

> Nie ma ty ciszy wyborczej? Myślałem że temat będzie zamknięty.
> W takim razie napiszę że bardzo podoba mi sie "Dziesięć zobowiązań powyborczych Platformy

> Obywatelskiej
".
Każdy wie co wyniknie z tych zobowiązań PO :).


Dowiemy się dopiero gdy wygrają.
Więc jak chcesz się przekonać to oddaj na nich głos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:01, ostry3000 napisał:

> Każdy wie co wyniknie z tych zobowiązań PO :).

Dowiemy się dopiero gdy wygrają.
Więc jak chcesz się przekonać to oddaj na nich głos.

To samo mówiłem, gdy byłem za PiS. Drugi raz błędu nie popełnie. Tylko LPR :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:02, Be-Yacz napisał:

> > Każdy wie co wyniknie z tych zobowiązań PO :).
>
> Dowiemy się dopiero gdy wygrają.
> Więc jak chcesz się przekonać to oddaj na nich głos.
To samo mówiłem, gdy byłem za PiS. Drugi raz błędu nie popełnie. Tylko LPR :)


Ja za PiS nigdy nie byłem więc nie wiem.
Ale skoro popierasz LPR to chyba zmarnujesz głos. Bo coś się moga nie załapać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:07, ostry3000 napisał:

Ja za PiS nigdy nie byłem więc nie wiem.
Ale skoro popierasz LPR to chyba zmarnujesz głos. Bo coś się moga nie załapać.

To właśnie każdy mówi, i ty udowadniasz jak manipulują tobą media bodając nieprawdziwe sądaże względem LPR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2007 o 13:10, Be-Yacz napisał:

> Ja za PiS nigdy nie byłem więc nie wiem.
> Ale skoro popierasz LPR to chyba zmarnujesz głos. Bo coś się moga nie załapać.
To właśnie każdy mówi, i ty udowadniasz jak manipulują tobą media bodając nieprawdziwe sądaże
względem LPR.

Akurat LPR ma bardzo małe szanse na wejscie, i nie jest to bynajmniej manipulacja medialna :PPP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować