Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Weekend z Falloutem - dzień trzeci

36 postów w tym temacie

Mimo, że Fallout to dla mnie kultowy tytuł, nie chciałbym za wczasu wieszać nikogo na drzewie. Do Fallouta 3 postaram sie podejść na pozycji neutralnej (bedzie naprawde ciężko). Niepokoi mnie jednak brak walki turowej. Owszem w trybie FPP da się stworzyć ciekawą fabułę, postacie i świat (przykładem może być Half-life 2) ale jak Panowie i Panie z Bethesdy planują zaimplementować system RPG w grze, w której posługujemy się bronią palną bez możliwości walki w trybie turowym? Do czego nam bedą potrzebne te wszystkie procenty, statystyki i zdoloności, skoro ja nie widzę szans aby to się sprawdziwo tak dobrze jak w Falloucie 1 i 2 bez trybu turowego.

Nie jestem jakimś szczególnym zapaleńcem tur ale do dziś pamiętam jak planowałem każdą walkę, zastanawiałem się czy starczy mi punktów do wykonania odpowiednich ruchów. Pamiętam jak każdy % i zdolność miała znaczenie czy do walki wybiore karabin czy laser. Bez systemu turowego nie potrafie sobie wyobrazić odwzorowania tych wszystkich zdoloności w grze...no ale pożyjemy zobaczymy może jeszcze nas czymś zaskoczą. Tak jak napisałem postaram się podejść do Fallouta 3 bez popadania w skrajności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 10:22, tomekb1 napisał:

A ja chce F3 na silniku Kompani Braci.

W pewnym sensie można Cię poprzeć - CoH ma wyczesany silnik, który pewnie można by z powodzeniem zastosować w grach takich jak Jagged Alliance, Fallout, wszelkie gry UFO-podobne. Ale, jak zapewne widzisz, na silniku CoH nie da się zrobić gry, która pozwala na efektowne zbliżenia rozrywanych czerepów oraz takiej, w którą gramy jak w Halo czy Half-Life (by nie było: w swojej kategorii te gry to pierwsza klasa). To natomiast da się zrobić na silniku Obliviona, w którym wszystko świeci się jak psu cohones dzięki wrzuceniu wszędzie gdzie tylko możliwe efektów HDR. Tak na marginesie Oblivion to nie jedyna gra, która tym grzeszy (Jericho, Bioshock - abstrakcjonistyczna grafika głównie przez nadużywanie HDR).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy Interplay/Black Isle Studios zbankrutował miałem nadzieje, że Obsydian-owi uda się wykupić prawa do Fallout-a (notabene to tam zebrali się ludzie, którzy tworzyli pierwsze części Fallout-ów i Baldur’s Gate) i w ich Fallout-a na pewno chciałbym pograć, bo gry Betesda-y uważam za bardzo słabe i raczej F3 nic nie zmieni to wszystko, co pokazują to tylko marketing.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raaaaany, jak widzę kolejnych paru "znawcuf" twierdzących, że F3 będzie krótki, bo tylko 40 godzin, to mam ochotę wyśmiać ich publicznie i spalić. Niech mi ktos powie: Czy F1 i F2 były długie? Nieeeeeeeeee!!! Mozna je było przejść z palcem w nosie w ciągu 20 minut, przy olewce wszystkich questów pobocznych. Wynik czasowy iście wielki.
Co do narzekań na temat grafiki - ludzie, nie cofajcie się w rozwoju! Bethesda pompuje w F3 spore pieniądze, więc nie zrobią gry z przedpotopową (albo postapokaliptyczną xD) grafiką, bo kto to kupi? Paru zapyziałych fanatyków? Co jak co, ale w Falloutach oprawa raziła mnie najbardziej, i to już w dniu premiery (i kij dmuchał klimat, gdy piksele raziły bardziej, niż potężna dawka radioaktywnych odpadów).
I na koniec przyczepię się do narzekających na system walki: nie zagraliście, a już z góry skreślacie xD Przeczytajcie relacje osób, które miały z V.A.T.S.''em styczność vide artykuł w nowym numerze PSX Extreme. Redaktorzy wypowiadają się o tym systemie, jak i o całej grze bardzo pozytywnie - a mają do tego podstawy!
Dlatego apeluję - popierajcie swoje opinie jakimiś normalnymi argumentami, a z ostatecznym osądem zaczekajcie do dnia premiery. Amen. Stawiam wszystkim Nuca Colę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.10.2007 o 01:26, EmperorKaligula napisał:


bo taka mam na ich temat opinie - tepe spoleczenstwo, plytkie do bolu, poziom intelektualny
duzej wiekszosci to dno, nie powiesz mi ze to smietanka graczy - to wlasnie tam najslabsze
pozycje, zwykle licencjonowane pozycje ktore zdobywaja bardzo slabre recenzje tam bija rekordy
popularnosci. A ich podatnosc na reklame wola o pomste do nieba. Dlatego dla mnie "mało wymagajacy
gracz" => amerykanin.

A to ciekawe, bo licencjonowane produkcje sprzedają się najlepiej w KAŻDYM rozwiniętym kraju i najczęsciej trafiają do tygodniowego top 10. Zobacz listy popularności w Niemczech i Wlk Brytanii.
Tępe społeczeństwo? To nie oni dają ok. 30% poparcia partii która kłamie i łże, i pluje na 17 lat swojego kraju.
Poziom intelektualny większości to dno? ha ha, tu się uśmiałem, wejdź na jakikolwiek serwis informacyjny, od CNN do Yahoo, popatrz na komentarze, a potem zrób to samo na chociażby gazeta.pl. Zobacz gdzie jest więcej jednozdaniowych, posranych komentarzy.
Podatnośc na reklame? Litości. Jeśli oni są podatni na reklame, to ty jesteś podatny na idiotyczne, kompleksiaste stereotypy, które jak wiesz bądź nie, nie są odznaką inteligencji.

I może cię zaskocze ale twój F2 i F1 najlepiej sprzedały się zapewne w Ameryce. Ba, nawet pochodzą z Ameryki.
I jeszcze coś. Gdyby nie amerykański rynek gier nigdy w życiu nie zagrałbyś w te Fallouty, ani większość gier jakie teraz wychodzi, ba śmiem twierdzić że rynek gier by albo wogóle nieistniał, albo by był na takim marginesie jak sztuka układania kwiatów.

Dnia 01.10.2007 o 01:26, EmperorKaligula napisał:

moje zdanie na temat zydow zachowam dla siebie, bo to ine temat o tym. No i jesli Ty nie widzisz
problemu "uproszczania" gier to Twoj problem nie moj :)

Tu nie chodzi o upraszczanie, tu chodzi o idiotyczną docinkę pokroju napisów na murach lub kiblach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 01.10.2007 o 19:21, kelawerde napisał:

Dlatego apeluję - popierajcie swoje opinie jakimiś normalnymi argumentami, a z ostatecznym
osądem zaczekajcie do dnia premiery. Amen. Stawiam wszystkim Nuca Colę.

I kto to mowi. Gdzie argumenty na to, ze w dniu premiery grafika FO byla kiepska?

Patrzcie! Ludzie z gazetek takich jak PSX Extreme mowia pozytywnie o VATS! Hahahaha, nie ma to jak dobra reklama ;D
Chcesz sobie poczytac dlaczego ludziom sie nie podoba FO3? No to lap, ale fajnie by bylo jakbys przeczytal

http://www.nma-fallout.com/forum/viewtopic.php?t=39208
http://www.nma-fallout.com/article.php?id=37329
http://pl.nma-fallout.com/article.php?id=38699
Dlatego apeluje- ludzie, nie postujcie wiecej bulls**tu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cytat z artykułu "Naprawdę, to czy będzie to gra tekstowa, czy quasi-shooter z wypasiona grafiką nie jest ważne. Ważne jest, aby było falloutowo." czyżby autorzy poszli wreszcie po rozum do głowy i usuneli cyferkę 3? bo tylko w takim przypadku zmiana gatunku na przeciwny jest uzasadniona, inaczej fani jak najbardziej użyją wideł i pochodni (podobnie zresztą jak by to było z fanami np quake''a po okazaniu się że któraś tam gra z serii mimo kolejnego numerka jest np strategią a nie oczekiwanym fps-em, czy też dowolną inną serią). A że można inaczej pokazuje choćby seria warlords, która podzieliła się na 2: zwykłe, turowe warlodsy oraz warlords :battlecry (rts) z osobną numeracją zaczynającą się od 1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem jakims fanboyem rzutu izometrycznego ale skoro Bethesda rezygnuje z niego i chce zrobic cos na wzor Obliviona = F3 bedzie kompletna klapa. Dlaczego do jasnej anielki tworcy gier nie moga podejsc do takich produkcji jak Blizzard? Robia Stacrafta 2 ale robia te sama gre co jedynka tylko w ladniejszej oprawie, z nowymi jednostkami i kilka rozwiazan technologicznych i tyle. Po co zmieniac cos co jest dobre od samych podstaw? Ile jeszcze czasu minie zanim sie pozostali wydawcy obudza i pzrestana psuc dobre tytuly i patrzec tylko na zysk??? Przykladow jest mnostwo - fallouty na konsole: porazka, Baldurs Gate na konsole - porazka, Heroes of might & magic IV - porazka, Gothic 3 - duuuzo gorszy niz 1 & 2 czesc. WYmieniac moznaby w nieskonczonosc. Wiec producenci gier ktorzy chca robic kontynuacje kultowych tytulow - PRZESTANCIE PATRZEC NA KASE! To, ze macie prawa do wspanialego tytulu, wcale nie oznacza, ze juz zarobiliscie. Najpierw trzeba zrobic DOBRZE daną gre, nie zmieniac jej jesli 80-90% graczy patrzy krzywym okiem na wszelkie zmiany itp. Owszem - nie dzielmy skory na niedzwiedziu ale baaardzo sceptycznie podchodze do produkcji Bethesdy. Oby tego nei spartolili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.10.2007 o 10:23, Zasalanel napisał:

Nie jestem jakims fanboyem rzutu izometrycznego ale skoro Bethesda rezygnuje z niego i chce
zrobic cos na wzor Obliviona = F3 bedzie kompletna klapa.

Może robi to dlatego że zwyczajnie nie potrafią zrobić nic innego niż oferującą wyłącznie graficzne bajery zręcznościówkę z rpgowym systemem rozwoju postaci? Bo jak dotąd nie wyszli poza ten schemat, mimo że możliwości silnika Obivona są dużo większe (na co wskazuje choćby zrobiona na nim Cywilizacja 4, czyli da się zrobić i rzut izomeryczny i tury, trzeba tylko chcieć i co ważniejsze umieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aghr... zaraz nie wytrzymam.każdy gada jak to mu zmiany nie pasują bądź, że ma nadzieje że może cuś dobrego z tego wyjdzie.Posumuje to tak: ZMIANY W FALLOUCIE 3 MI SIE NIE PODOBAJĄ A TO CO BETH ROBI TO ICH SPRAWA.JAK CHCĄ ZROBIĆ FALLOUTA Z REWOLUCYJNYMI ZMIANAMI TO NIECH SOBIE UŚWIADOMIĄ ZE TO JUŻ NIE JEST FALLOUT. NIECH TO NAZWA JAK CHCĄ BYLE NIE FALLOUT BO TO NIE BĘDZIE JUŻ TO SAMO.A GRA RZECZYWIŚCIE MOŻE BYĆ ŚWIETNA I NAZYWAC SIE FALLOUT POSTAPOCALIPTYC SHOOTER.
byle nie fallout :(.
takie jest mije zanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2007 o 13:43, miradokusv napisał:

NIE BĘDZIE JUŻ TO SAMO.A GRA RZECZYWIŚCIE MOŻE BYĆ ŚWIETNA I NAZYWAC SIE FALLOUT POSTAPOCALIPTYC SHOOTER.
byle nie fallout :(.

może się w końcu zdecyduj czy fallout czy nie? pozatym aż taka zmiana nie jest potrzebna, jeśli zamiast następcy legendy zrobią inną grę w tym samy świece to będzie jak najbardziej ok (przykład tactisc, jakoś nikt nie krzyczy że zabił serię bo 3 nie ma w nazwie, za to pracowana nad f:tactisc 2 (ale prace zostały przerwane bo 1 nie podbiła serc graczy, więc tworzenie sequela nie miało sensu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż panowie i panie... To było normalne ze gra została stworzona w 3D. Takie czasy. I radze sie ztym pogodzic bo wiele gier w tą strone idzie z tych starszych tytułów. Zobaczymy co powiecie jak wejdzie Diablo 3 i Disciples 3... Mam Fallouta 3 oryginał, kupiłem go w ciemno nic o nim nie czytałem. Gra jest SUPER, zaskoczyła mnie. Owszem Pip Boy w 2 był lepszy ale tak to już jest na tym świecie :D Poza tym Fallout 2 był REWELA!!! 3 tez jest ok :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze hardkorowi fani maja zastrzezenia do kontynuacji (szczegolnie tak dlugo wyczekiwanych, jak F3). Ja tez uwazam, ze przejscie do 3D bylo korzystne, jest wiele zmian, ale to bylo nieuniknione.

Ja zreszta od czasu pierwszych dwoch Falloutow tez sie mocno zmienilem, gram na konsoli i pewnie zyskalem troche wad... no i teraz jestem w 3D ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować