Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Prasa o grach komputerowych...

194 postów w tym temacie

za czasów kiedy jescze interesowały mnie gry, był głównie CDA, okazyjnie ŚGK i Click (cena!), ale od czasu zajęcia się "poważniejszymi" sprawami od święta kupuję tylko CDA, żeby się zorientować co w świecie słychać.

Na razie tylko chłopcy z Wrocka utrzymują bardzo dobry poziom przez tyle lat i nie spoczywają na laurach, brawa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:52, KHRoN napisał:

ja czytałem SS-NG... puki istniał :( tak jak ŚGK i nŚGK... teraz nie mam co czytać :/


W końcu jakaś zgodność :D Polecam elektronicznego SS-NG. Link: http://www.ss-ng.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem CDA jest najlepsza gazeta o grach ale niepotzrebne byly manewry z cena... niby ze 5 zl taniej ale papier gorszy bez folii ochronnej i slimdvd na plyte, wiecej reklam:P lepsze bylo CDA za 20 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:51, Wredniak2003 napisał:

Nie chcecie to nie grajcie to nie jest przymus. A czesc (wieksza) gier w CDA jest naprawde dobra.


Tylko, że jest przymus PŁACENIA za coś, czego się nie wykorzysta.

Dnia 09.10.2005 o 14:51, Wredniak2003 napisał:

Powinny byc wersje bezpłytek i z płytkami by mozna bylo wybrac co sie chce


I z tym się zgadzam. Ciekawe czy to się zdarzy ;)

Dnia 09.10.2005 o 14:51, Wredniak2003 napisał:

bo jest duzo osob które kupuje gazety TYLKO ze wzgledy na plytki


Taka przypadłość jest trochę śmieszna, no ale co ja się będę wtrącał :P
COVERy są dodatkami do magazynów, a mnóstwo osób kupuje magazyn tylko dlatego, że jest "fajna gra".
Jak dla mnie to było to fajne na początku - teraz wieje taką nudą, że hej ...


A te wszystkie magazyny prześcigają się w dodawaniu bądź co bądź coraz słabszych tytułów.
Zresztą tak samo to wyglądało w przypadku insertów z filmami na płytach DVD (zreszta to nie to samo co pełne wydanie) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lepsze bylo ale byla masa narzekan na cene i cena spadla a jak wiadomo nie ma nic za darmo. A ci co spodziewali sie ze cena spadnie na stale i nic sie nie zmieni jakosciowo to... powiedzmy ze nie maja pojecia o ekonomi :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najgorzsze to jest ze niektore czasopisma przyciagaja nie na fajna gra ale wielkimi chaslami u nas 5 super gier az 4,5 GB danych. To jest dno. Ale jest popyt to i bedziektos kto to da prawa rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

juz wolalem wybulic troche wiecej kasy i miec co poczytac (chociaz trudno jest dopatrzec sie recek miedzy reklamami) niz kupic cos typu plej czy jak to sie tam zwie gdzie jest niby to swietna gra w pelnej wersji a gazetka jest grubosci instrukcji do mario:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:56, DoomnY napisał:

W końcu jakaś zgodność :D Polecam
elektronicznego SS-NG. Link: http://www.ss-ng.pl/


ejj... nie wiem czy wiesz, ale już o tym pisałem :) pisałem o SS-NG a pozatym jeszcze jeden numer i przestaje istnieć :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:06, menelsmaster napisał:

juz wolalem wybulic troche wiecej kasy i miec co poczytac (chociaz trudno jest dopatrzec sie recek miedzy reklamami) niz
kupic cos typu plej czy jak to sie tam zwie gdzie jest niby to swietna gra w pelnej wersji a gazetka jest grubosci instrukcji
do mario:)


No ale ty jestes jeden ja drugi jeszcze sie troche ludzi znajdzie ale wiekszosc woli... Zalety demokracji.
A reklamy glownie sa na poczatku i koncu ale rzeczywiscie wiecej ich. Naszczescie czesc jest tylko na "marginesie" a nie na cala strone choc tych drogich jest wiecej ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:10, KHRoN napisał:

> W końcu jakaś zgodność :D Polecam
> elektronicznego SS-NG. Link: http://www.ss-ng.pl/

ejj... nie wiem czy wiesz,
ale już o tym pisałem :) pisałem o SS-NG a pozatym jeszcze jeden numer i przestaje istnieć :(


Wielka szkoda! Wszystkie pisma o grach, które czytam upadają. Nie wiem co się dzieje z tym rynkiem, że zostają tylko ci którzy dodają masę płytek z grami. Porażka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś policzyłem strony z reklamami w KŚ: Gry. Wyszło, że ponad 30% to reklamy. Hehe płacimy za reklamy proszę państwa i za gry na płytach, a cena samej gazetki i treści w niej zawartej to naprawdę marginalna sprawa, a przecież na tym najbardziej nam zależy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:17, DoomnY napisał:

Kiedyś policzyłem strony z reklamami w KŚ: Gry. Wyszło, że ponad 30% to reklamy. Hehe płacimy za reklamy proszę państwa
i za gry na płytach, a cena samej gazetki i treści w niej zawartej to naprawdę marginalna sprawa, a przecież na tym najbardziej
nam zależy ;)


KŚ gry to tandetna gazeta! A w cd action mimo ze duzo reklam jednak recenzji tez duzo oraz sa na poziomie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co to ten GameRanking ale zaraz ide do kiosku sprawdzic. A czytuje CDA i PSXExtreme (firma stawia:), radziej (bo rzadziej wychodzi) GameStara którego uważam za najlepsze "polskie" pisemko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:20, Wredniak2003 napisał:

> Kiedyś policzyłem strony z reklamami w KŚ: Gry. Wyszło, że ponad 30% to reklamy. Hehe płacimy za reklamy proszę państwa

> i za gry na płytach, a cena samej gazetki i treści w niej zawartej to naprawdę marginalna sprawa, a przecież na tym
najbardziej
> nam zależy ;)

KŚ gry to tandetna gazeta! A w cd action mimo ze duzo reklam jednak recenzji tez duzo
oraz sa na poziomie


Przeczytałem mnóstwo recenzji w CD Action i jestem zdania, że redaktorzy tego czasopisma zbyt dużo uwagi poświęcają oprawie audiowizualnej i nie precyzują motywów swojej ostatecznej opinii o grze. Mam tu na myśli liczne ogólniki w "plusach" i "minusach". KŚ: Gry jest słabym pismem - zgadzam się. Prawda jest taka, że wszystkie dobre pisma już dawno odpadły z rywalizacji, bo dokładały za słabe pełne wersje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 15:14, Wredniak2003 napisał:

A reklamy glownie sa na poczatku i koncu ale rzeczywiscie wiecej ich. Naszczescie czesc jest tylko na "marginesie"
a nie na cala strone choc tych drogich jest wiecej ;(


poswiecilem sie i policzylem reklamy w numerze 11/05 - wyszlo mi ze na 62 stronach sa reklamy. liczylem szybko wiec moze cos pominalem. wiec jesli CDA ma 162 strony to 162-62=100! (moim zdaniem mala przesada) i to sa te na marginesie ale jest tez kolo 5 albo wiecej na calych dwoch stronach!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2005 o 14:59, menelsmaster napisał:

niby ze 5 zl taniej ale papier gorszy

Paranoja jakas z tym papierem. Weź no do ręki jakiś numer CDA za 2 dychy i ten za 14,9. Gdzie ty tu masz "gorszy" papier?
Przecież jest identyczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

CDA oczywiscie, przy czym zaznaczam - czytam.
czasami dubluja mi sie przez to gry na polce ale zawsze znajde kogos kto przygarnie plytke z CDA :)
oprocz poziomu tekstow cenie tez to, ze jest dosyc grube i po zakupie nie mam wrazenia jakbym czytal broszurke dolaczona do gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko kupuje CD-Action, jak bylem maly to jeszcze kupowalem Secret Service, Clicka czy Reset, ale tak to ogolnie CDA bylo na pierwszym miejscu w mojej skromnej biblioteczce :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować