Zaloguj się, aby obserwować  
Loonatyk

Prasa o grach komputerowych...

194 postów w tym temacie

Dnia 18.10.2005 o 17:52, Ciechan napisał:

Otóż dzisiaj na stronie CD-Action ( http://www.cdaction.pl/) pojawiła się informacja, o wydawaniu tego czasopisma w... Czechach!


No, no. Ciekawe co na to antyfani. Zgniłe kapitalistyczne pisemko zalewa bratnie narody? ;) To fajnie, że to w końcu Polacy eksportują jakieś marki, a nie tylko biorą z zachodu. Ale też Czesi bedą zaczynać tam od zera, ciekawe czy uda im się zdobyć taką pozycję jak mam oryginalny CDA u nas, w końcu ta ekipa znała się na rzeczy i tworzyła jakiś klimat, bez którego na pewno nie wydawałbym tylu pieniędzy (bo płytki średnio mnie interesują).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 17:52, Ciechan napisał:

Otóż dzisiaj na stronie CD-Action ( http://www.cdaction.pl/) pojawiła się informacja, o wydawaniu tego >czasopisma w... Czechach!

"redakcja zaś ma prawo wykorzystania oryginalnych materiałów" to ze strony CDA, czyli o "wnętrze" czasopisma nie mamy się co martwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2005 o 18:50, Cheed napisał:

"redakcja zaś ma prawo wykorzystania oryginalnych materiałów" to ze strony CDA, czyli o "wnętrze" czasopisma
nie mamy się co martwić ;)


Dokładnie, na zamieszczonych obrazkach widać, że layout pozostał praktycznie identyczny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym pismem o grach komputerowych był Gambler. Recenzje były zawsze rzetelne, prezentacje gier obszerne (w słowo a nie tylko zdjęcia!) i niepowtarzalny klimat, który tworzyli ludzie redagujący to pismo. Szkoda, że Gambler się nie utrzymał ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 17:48, Szak00 napisał:

Dla mnie najlepszym pismem o grach komputerowych był Gambler. Recenzje były zawsze rzetelne, prezentacje gier obszerne (w
słowo a nie tylko zdjęcia!) i niepowtarzalny klimat, który tworzyli ludzie redagujący to pismo. Szkoda, że Gambler się nie
utrzymał ;(


A dlaczego się nie utrzymał? Bo przestał być najlepszym pismem na rynku. Przestali się rozwijać i sprzedaż padła. Więc dobrze powiedziałeś, że był. A co jest teraz? ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 20:46, UMC.Hugo napisał:

dla mnie najlepsze pisma to KŚgry, CLICK i PLAY. Wszystkie dobrze się uzupełniają ;D


Dawno nie kupowałęm KŚgry. Ostatni numer mam chyba z przed 2 latach, dobijał mnie tam składowy system oceniania np. Automatyczna Instalacja -jest- gra dostaje składową 6;brak automatycznej instalacji- składowa 1; identyczna sytuacja w przypadku ilości zajmowanego miejsca na dysku;) Czasami ocena była nie adekwatna do poziomu gry. Proszę ,czy może mnie ktoś uświadomić czy coś zmieniło się na lepsze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.10.2005 o 21:24, shinian napisał:

Dawno nie kupowałęm KŚgry. Ostatni
numer mam chyba z przed 2 latach, dobijał mnie tam składowy system oceniania np. Automatyczna Instalacja -jest- gra dostaje
składową 6;brak automatycznej instalacji- składowa 1; identyczna sytuacja w przypadku ilości zajmowanego miejsca na dysku;)
Czasami ocena była nie adekwatna do poziomu gry. Proszę ,czy może mnie ktoś uświadomić czy coś zmieniło się na lepsze?


teraz wszystko wygląda inaczej ;D nie ma już wielkich tabel z ocenami tylko malutkie okienko z ceną, oceną w gwiazdkach max.5 gwiazdek, jezyk gry,minimalne wymagania i od ilu lat jest gra. Poradnik jest tylko do jednej gry tej która jest na okładca"gra miesiąca". Pełne wersje na płytach nadal są tylko po polsku ;D Lepszy sposób pisania recenzji. ;D Spoko gazetka i kosztuje teraz tylko 6.90 zł :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2005 o 21:50, UMC.Hugo napisał:


> Dawno nie kupowałęm KŚgry. Ostatni
> numer mam chyba z przed 2 latach, dobijał mnie tam składowy system oceniania
np. Automatyczna Instalacja -jest- gra dostaje
> składową 6;brak automatycznej instalacji- składowa 1; identyczna sytuacja
w przypadku ilości zajmowanego miejsca na dysku;)
> Czasami ocena była nie adekwatna do poziomu gry. Proszę ,czy może
mnie ktoś uświadomić czy coś zmieniło się na lepsze?

teraz wszystko wygląda inaczej ;D nie ma już wielkich tabel z ocenami
tylko malutkie okienko z ceną, oceną w gwiazdkach max.5 gwiazdek, jezyk gry,minimalne wymagania i od ilu lat jest gra. Poradnik
jest tylko do jednej gry tej która jest na okładca"gra miesiąca". Pełne wersje na płytach nadal są tylko po polsku ;D Lepszy
sposób pisania recenzji. ;D Spoko gazetka i kosztuje teraz tylko 6.90 zł :]


dzieki za info, najwyższy czas nadrobić zaległości:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie (już od 6 lat) tylko i wyłącznie CDA!! Teraz jest za 14.90(za DVD) a w nast. numerze - Grudniowym - dadzą Op.Flashpoint( dla mnie wypas, co prawda kupiłem w 2001 za 99 zł ale qmpel pożyczył i nie wiem kiedy odda:D), Kozacy(super) i Richard Burns Rally(wypas). Powiedzcie mi drodzy forumowicze: które inne czasopismo da Wam tyle?? Bez argumentów typu "za drogie" bo jakby do takiego KSGry dać te trzy wypasione gry + te 100 stron więcej na b.dobrym papierze i tyle odlotowego klimatu co ma CDA a nie ma inne pismo w branży, to kosztowałoby tyle samo albo więcej. Pozdro dla fanów i antyfanów, może się nawrócą kiedyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No trzeba przyznać, że CDA ostatnio z hitami nieźle zaszalało. Oby tak dalej. Ja CDA zbieram od 1999 roku, czyli 6 latek już ponad będzie. Prócz CDA to lubię jeszcze czytać Gameranking, bo redakcja fajna i piszą ciekawie, w tym trochę felietonów na tematy niekoniecznie growo-komputerowe. Poza tymi dwoma to nic nie czytam ostatnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepszymi czasopismami jakie czytałem i pamiętam były te z naprawdę profesjnalnym jezykiem pisania i ciekawymi działami prowadzonymi dla userów, felietonami itp:
-Gambler
-GameStar
-ŚGK

Całkiem lubiłem też "nowy" Top Secret, stary Secret Service oraz Play (choć lay out maja z reguły odrażający ;), to piszą naprawdę nieźle). Czytałem niegdyś bardzo długo CDA, jednak z czasem zaczęła mnie odpychać a to cena, a to miejscami naprawdę kiepskie artykuł. Zresztą nie można kupować pisma dla samego posiadania. Nie zawsze trafiały się jakiekolwiek interesujące mnie gry.
A teraz w dodatku mamy internet z darmowymi informacjami, a i sam piszę, więc mam lekko dosyć i nie ekscytuję się jak dawniej "pierwszymy screenami" czy entuzjastycznymi zapowiedziami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 15:41, Lampek napisał:

Dla mnie (już od 6 lat) tylko i wyłącznie CDA!! Teraz jest za 14.90(za DVD) a w nast. numerze - Grudniowym - dadzą Op.Flashpoint(
dla mnie wypas, co prawda kupiłem w 2001 za 99 zł ale qmpel pożyczył i nie wiem kiedy odda:D), Kozacy(super) i Richard Burns
Rally(wypas). Powiedzcie mi drodzy forumowicze: które inne czasopismo da Wam tyle??


Nieno jesli dla ciebie w gazecie o grach komputerowych liczy się ile full wresji dostaniesz to CDA zdecydowanie jest dla ciebie najlepsze.
Dlatego CDA to komercha i gazeta robiona imho nie na klimat ale na forsę. Utrzymuje się na pierwszym miejscu bo wczesne full wersje wykurzyły takie gazety jak Secret Service, Top Secret czy Gambler. Ja jeśli zdarzy się raz na kilka lat, że CDA kupię to tylko ze względu na grę w pełnej wersji. Tylko czy funkcją gazety _O_ grach komputerowych jest dawanie pełnych wersji gier?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2005 o 23:04, Ajantis napisał:

> Dla mnie (już od 6 lat) tylko i wyłącznie CDA!! Teraz jest za 14.90(za DVD) a w nast. numerze - Grudniowym - dadzą
Op.Flashpoint(
> dla mnie wypas, co prawda kupiłem w 2001 za 99 zł ale qmpel pożyczył i nie wiem kiedy odda:D), Kozacy(super)
i Richard Burns
> Rally(wypas). Powiedzcie mi drodzy forumowicze: które inne czasopismo da Wam tyle??

Nieno jesli
dla ciebie w gazecie o grach komputerowych liczy się ile full wresji dostaniesz to CDA zdecydowanie jest dla ciebie najlepsze.

Dlatego CDA to komercha i gazeta robiona imho nie na klimat ale na forsę...>


Wiesz nie chciałbym Ciebie zmartwić ale wszystkie ogólnopolskie gazety i magazyny (no z wyjątkiem Naszej Niedzieli:P) są wydawanie po to żeby przynieść zysk, ergo są jak to ująłeś komerchą. Nie mam więc pojęcia w jaki sposób dzielisz pisma na komercyjne i niekomercyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować