• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
kamalin

Która darmowa zapora jest najbardziej skuteczna.

Pytanie

Nie wiem czy ktokolwiek poruszał taki temat ale potrzebuję zainstalować jakąś zaporę bo narazie używam "windowsowej", a ona nie jest chyba za bardzo skuteczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

110 odpowiedzi na to pytanie

  • 0
Dnia 26.04.2006 o 08:08, Harmegidon napisał:

> Nie wiem czy ktokolwiek poruszał taki temat ale potrzebuję zainstalować jakąś zaporę
bo narazie
> używam "windowsowej", a ona nie jest chyba za bardzo skuteczna.

To wszystko co ci polecają to bubel, nie ma to jak zapora ze serwis paczki dwójki :D :).


Sugerujesz, żeby używać zapory Windowsowej z SP2? Bo wydawało mi się, że systemowe zapory są mało skuteczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 26.04.2006 o 19:09, kamalin napisał:

>

Sugerujesz, żeby używać zapory Windowsowej z SP2? Bo wydawało mi się, że systemowe zapory są
mało skuteczne.

Zależy z jakiego systemu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 26.04.2006 o 19:17, AgayKhan napisał:

> Sugerujesz, żeby używać zapory Windowsowej z SP2? Bo wydawało mi się, że systemowe zapory

> mało skuteczne.
Zależy z jakiego systemu ;)



Używam Win. XP z SP2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0


Dnia 28.04.2006 o 14:26, kamalin napisał:

Używam Win. XP z SP2.

Do luftu. Kumpel mi się włamał na kompa mniej niż w minutę. A firewall nawet nie pisnął.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli ktoś chce sprawdzić swego firewalla to niech sobie go przeskanuje np. nmapem. Jeśli będzie dużo otwartych portów, to kiepsko. Jak nmap nie da rady nawet zeskanować, to bardzo dobrze, wręcz genialne.
Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, to podaj swój IP-ik mi, ja Ci zeskanuje. Gearantuje , że nie włamie się na kompa, bo nie umiem to po pierwsze, po drugie nie jestem crackerem. IP podaj przez przez gg albo tu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 16.04.2006 o 10:36, Budo napisał:


Zmieniam antivira i firewalla i mam pytanie co polecacie- kerio zaczał mnie wkurzać i chce
sie przesiąść na coś innego, a rozwazam Outpost, Sygate, Zone Alarm, albo Avast. Który wybrać?


Ja od pół roku korzystam z Avasta i dodatkowo Spybot Search & Distriy. Jestem bardzo zadowolony. Nic mi jeszcze nie weszło. Jedynie należy odpowiednio skonfigurować. W Avaście ustawiłem na wysoki poziom ochrony rezydentnej, natomiast Spybot na ciągłwe blokowanie szkodliwych adresów bez powiadamiania, wówczas kiedy strona podejrzana chce się uruchomić, zostaje natychmiast rozłączona. Obydwa programy są w języku polskim i bardzo dobrze współpracują ze sobą. Jeśli ktoś by chciał, to posiadam spolszczenie pomocy do Spybot.
Przepraszam, że odpowiadam tak późno ale wcześniej nie zauważyłem tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 09.06.2006 o 19:06, bula1111 napisał:

Mam pytanie czy Kasperski anty virus (chyba tak tosie nazywa:D) jest dobry?


Prawdopodobnie jest dobry. Korzysta z niego mój kolega ale ten program jest komercyjny i trzeba zapłacić po wykorzystaniu okresu wersji testowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

/.../

Hehe, nie ma problemu, z Avasta korzystam od momentu moich ostatnich postów, jest spoko. Oprócz tego wspomagam sie Spybotem, skanerami online, Ad-Awarem, regcleanerem itd.
jest ok ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.06.2006 o 15:08, Budo napisał:

Hehe, nie ma problemu, z Avasta korzystam od momentu moich ostatnich postów, jest spoko. Oprócz
tego wspomagam sie Spybotem, skanerami online, Ad-Awarem, regcleanerem itd.
jest ok ;]

To znaczy, że zgadzasz się z moją opinią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 18:06, bula1111 napisał:

A tylko jest wersja próbna?
U mnie w sklepie widzialem pełną wersje:/


Wiem o tym, że jest prłna wersja do kupienia ale ja sądziłem, że chodzi Ci o programy zaporowe darmowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 12.06.2006 o 22:11, Kubus7741 napisał:

Ja również ja inni używam Awasta a poza tym od czasu do czasu przskanowuje sobie system Ad-warem
i Spybotem i kumputerek się tylko śmieje.


Masz rację, ja też jakiś czs korzystałem z identycznego zestawu ale później zrezygnowałem z Ad-wara gdyż nim można tylko skanować a Spybot daje dodatkowo stałą ochronę w tle. Poza tym uznałem, że nie ma potrzeby dublować tych samych funkcji ochrony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Dnia 12.06.2006 o 22:08, CzesiekN napisał:

To znaczy, że zgadzasz się z moją opinią?


Tak sądzę. Uważam że to niezła zapora, i antivir, jak na darmówke na pewno sie opłaca zainstalować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 26.04.2006 o 19:17, AgayKhan napisał:

> Sugerujesz, żeby używać zapory Windowsowej z SP2? Bo wydawało mi się, że systemowe zapory

> mało skuteczne.
Zależy z jakiego systemu ;)

AgayKhan, marudo :) myślę, że to by cię zainteresowało: http://wipfw.sourceforge.net/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować