Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Następca Internetu coraz szybszy

141 postów w tym temacie

Dnia 14.10.2007 o 11:29, Iroks1 napisał:

mam łącze 8mb i nie mogę w pełni wykorzystać a co dopiero 10gb :D
heh ale pojęcie lag chyba i tak nigdy nie zniknie :)

Oczywiście, że nie zniknie, ale będzie dużo mniej odczuwalny. Poniżej progu ludzkiej percepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2007 o 20:59, hans olo napisał:

> To super bo np taka Akademia Marynarki Wojennej (Gdynia) ma podobno niewiele mniej na
światłowodach...
Tiaaa, ale są one grube jak kanalizacja. To o czym tu piszą to połączenie jednokanałowe :P.

No dobra, ale wrażenie i tak robi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komu takie łącze jest potrzebne? Odpowiedź brzmi: naukowcom (i agencjom rządowym) oraz... piratom. O tak, osobom ściągającym piraty ta wiadomość spładła jak z nieba (w dobie gier, które już nawet na dwu-warstwowym DVD się nie mieszczą, vide Stranglehold czy nadchodzące Assassins Creed) ;)

Dobra, żarty żartami, ale sam bym takie chciał mieć - na łączu 1 Mbit/s mam duży problem ze ściąganiem dem gier ważących ponad 2 GB (nie zawsze trafi się serwer, z którego można ściągać turami, a bywa że na chwilę utracę połączenie i wtedy cały ściągany plik przepada w czeluściach internetu i dysku twardego), a co to dopiero będzie za kilka lat... Przydałby się internetowi taki solidny kop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.10.2007 o 16:39, hans olo napisał:

> mam łącze 8mb i nie mogę w pełni wykorzystać a co dopiero 10gb :D
> heh ale pojęcie lag chyba i tak nigdy nie zniknie :)
Oczywiście, że nie zniknie, ale będzie dużo mniej odczuwalny. Poniżej progu ludzkiej percepcji.


Będzie odczuwalny tak samo, dlatego że branża gier to wykorzysta i będą tworzyć o wiele bardziej zaawansowane gry sieciowe (zwróć uwagę na to, że nawet teraz twórcy gier muszą ostro kombinować jak zrobić porządną grę on-line tak aby mogli na niej pograć nie tylko pracownicy NASA).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 16:17, arthurs napisał:

hmmm... zapisze sie n a uniwesytet... to bede mial neta jak roleta... :))

Tiaa. Musiałbyś zrobic doktorat w USA i mieć łeb szybki jak rakieta :). A poza tym zablokują Ci wszystkie protokoły multimedialne oprócz http :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Meh.
Przeciez to siec obejmujaca wylacznie kilka uniwerkow, a sama predkosc tez nie zachwyca - juz teraz siecy szkieletowe osiagaja predkosci 192 Tb/s, a taka siec szkieletowa TP SA chodzi na wielokrotnosciach 200 GB/s.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 17:20, Pelias napisał:

Meh.
Przeciez to siec obejmujaca wylacznie kilka uniwerkow, a sama predkosc tez nie zachwyca -
juz teraz siecy szkieletowe osiagaja predkosci 192 Tb/s, a taka siec szkieletowa TP SA chodzi
na wielokrotnosciach 200 GB/s.

Buahahahah. Piszesz o czymś zupełnieinnym i widzę, że nie czaisz bazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2007 o 18:49, lothar-mb napisał:

no właśnie tu by się przydało post na górze przypiąć.
Bo z tego co czytam to niektórzy ludzie w wątku nie odróżniają 10 Gb/s od 10 GB/s :P

Nie mówiąc już o odróżnieniu pojedynczego światłowodu od równoległej magistrali światłowodowej plączącej się w tysiącach kabli :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A na mnie ta wielkosc nie zrobila wiekszego wrazenia jako, ze juz z 2 lata temu czytalem, ze w warunkach laboratoryjnych, na odcinku kilku metrow osiagnieto, o ile dobrze pamietam, 40 Tb. Tu to dopiero szczena leci na glebe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować