Zaloguj się, aby obserwować  
awesome

PES 2009 - temat ogólny

362 postów w tym temacie

Już wszystko cacy :) w tym temacie na którejś stronie (już nie pamiętam której) jest link do patcha CostomiZer, który wprowadze poprawne nazwy drużyn, stroje, stadiony itp itd. Bardzo go polecam. Nie dość, że moge dalej grać w BaL to jeszcze jakby lepiej sie gra :). Drużyny grają lepiej, ładniejsze twarze niektórych zawodników.

Joł !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak w edycji przenieść piłkarza z jednego klubu do drugiego? Bo znalazłem tylko wymianę (jakiś gracz za jakiegoś z innej drużyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 19:00, Hartus napisał:

Jak w edycji przenieść piłkarza z jednego klubu do drugiego? Bo znalazłem tylko wymianę
(jakiś gracz za jakiegoś z innej drużyny.


Wybierasz registry player , wchodzisz do jakiejś drużyny i naciskasz przycisz add player. Później tylko wybierasz zwodnika ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaraz po tym jak napisałem tego posta to znalazłem tą opcję ;P Ale dzięki za odpowiedź. Mam też inne pytanie. Jaki jest najlepszy patch na nowe drużyny, stroje itp? Ekstraklasa Patch?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 20:59, Hartus napisał:

Zaraz po tym jak napisałem tego posta to znalazłem tą opcję ;P Ale dzięki za odpowiedź.
Mam też inne pytanie. Jaki jest najlepszy patch na nowe drużyny, stroje itp? Ekstraklasa
Patch?


Tu masz napisane co dodaje Ekstraklasa Patch 2009:
I. Drużyny
- Ekstraklasa + 4 druzyny 1. ligi polskiej (Korona, Podbeskidzie, Widzew, Zagłębie Lubin) w miejsce ligi francuskiej;
- 14 drużyn 1. ligi polskiej w Others A;
- Bundesliga w miejsce Eredivisie;
- Druzyny w Others A (poza polskimi): Sporting Lisbona, FC Potro, Cfr Cluj, Spartak Moskwa, FC Zenit St. Petersburg, Celtic FC, Rangers Football Club, Partizan Belgrad, Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Olimpique Lyon, Olimpique Marsylia, Paris St. Germain, Fenerbahçe SK, Galatasaray A.S., TSV 1860 Monachium, Dynamo Kijów, CSKA Moskwa, Olimpiakos Pireus, FC Nürnberg, Shakhtar, Panathinaikos Ateny;
- Drużyny w Others B: Aalborg BK, Anorthosis, FC Basel, BATE Borisow, Benfica, Bordeaux, Club Brugge, Crvena Zvezda, Dinamo Moskwa, Dinamo Zagrzeb, Lokomotiv Moskwa, Metalist Charków, Rubin Kazań, Slavia Praga, Feyenoord, Standard Liege, Steaua Bukareszt, Anderlecht.
- oryginalne składy i ustawienia dla każdej drużyny w grze
- dodane młode talenty
- oryginalne kitsy i logosy dla każdej drużyny w grze
- nowe twarze dla około 100 zawodników
- twarze (oedit) dla Rengifo, Murawskiego i Rogera (thx krzychu 117 i bartek brt) [byc może z czasem twarzy naszych ligowców będzie więcej]
- klasyczna Polska w miejsce klasycznej Francji (odblokowane reprezentacje klasyczne)

II. Przyśpiewki
- Reprezentacje: Anglia, Argentyna, Brazylia, Francja, Niemcy, Holandia, Hiszpania, Polska, Portugalia, Turcja, Włochy
- Liga angielska: wszystkie dużyny
- Ekstraklasa: wszystkie drużyny
- 1. liga polska: 16 drużyn (brak dopingu dla Kimty Zabierzów i Dolcana Ząbki
- Liga włoska: Genoa, Inter, Juventus, Lazio, Milan, Napoli, Roma, Torino
- Liga nemiecka: Hamburger SV, Borussia Dortmund, Schalke 04, Werder Brema, Bayern, Hertha Berlin
- Liga hiszpańska: Athletic Bilbao, FC Barcelona, Atletico Madrid, Real Madrid, Sevilla, Valencia
- Others A i B: Sporting, FC Potro, Spartak, Zenit St. Petersburg, Celtic, Rangers, Partizan Belgrad, Ajax Amsterdam, PSV Eindhoven, Olimpique Lyon, Olimpique Marsylia, Paris St. Germain, Fenerbahçe, Galatasaray, Olimpiakos Pireus, Panathinaikos, Benfica, Bordeaux, Club Brugge, Dinamo Zagrzeb, Slavia Praga, Feyenoord

III. Inne dodatki
- Prawidłowe flagi i barwy kibiców dla wszystkich drużyn w grze
- 14 scoreboardów do wyboru automatycznie zmienianych przez program w zależnosci od upodobania gracza: Bundesliga, ARD, BBC, La Sexta, EPL, ESPN, ESPN Glass, Ekstraklasa, Eurosport, Setanta, Champions League, SkySports, SportTV, UEFA-Cup
- prawidłowe logosy dla wszystkich lig i pucharów
- reaplay logos dla wszystkich lig i pucharów
- nowe kitsy dla sędziów zmieniane automatycznie przez program ref swicher
- nowy ballpack a w nim m.in dwie piłki Puma Ekstraklasa (letnia i zimowa)
- nowe rękawice dla bramkarzy
- nowe buty piłkarskie
- nowe bandy zagraniczne i bandy polskie
- nowa ściezka dźwiękowa
- nowy wyglad gry
- spolonizowane menu główne

PS. Mi osobiście podoba się ten patch i jest dość fajny. Polecam ;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś pomóc z instalacją Ekstraklasa Patch 2009? Robiłem wszystko jak w instrukcji:

I. Dla użytkowników nie posiadających EP 2009 oraz BIG UPDATE
1. Po rozpakowaniu archiwum
otrzymujemy folder ''EP 2009 Final Version'',a w nim foldery:''save'',''kitserver'',''cv0f.img''
oraz plik ''EP2009 ServicePack''
2. Folder ''save'' kopiujemy/podmieniamy do
C:Documents and SettingsUserMoje dokumentyKONAMIPro Evolution Soccer 2009
3. Kopiujemy/podmieniamy ściągnięty folder ''kitserver'' do
głownego katalogu z grą
4. Kopiujuemy plik ''EP2009 ServicePack'' do głownego katalogu z grą
5. Użytkownicy, którzy posiadają wersję gry z łatką Konami 1.2
kopiują dodatkowo folder ''cv0f.img do lokalizacji kitserverimg
6. Instalujemy kitserver przez kliknięcie pliku setup.exe w kitserverze
(jeśli jest taka konieczność)
7. KONIEC

Ale podmieniło mi tylko składy i nazwy klubów. Nie zmieniły się za to loga klubów, menu i wszystkie stroje są całe czarne.

Zrobiłem tak:
1. Skopiowałem save do dokumentów.
2. Skopiowałem "kitserver" do głównego folderu z grą. Tylko, że ja w folderze z grą mam jedynie: Ikonę gry, settings i img. Więc nie było tu czego podmieniać, może tu jest problem?
3. Wszystko dalej zgodnie z instrukcją.

Pomoże mi ktoś kto używa tego patcha? :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać instrukcje jak wykonać triki w wersji PC? Gram na klawiaturze i mam takie ustawienie klawiszy:
http://images50.fotosik.pl/27/2ffe10991c5d245amed.jpg
Znam tylko:
2x Q
2x C
--> + <-- + -->
D + S (Standardowo A + X)

Te wg instrukcji na YT z tym samym ustawieniem klawiszy mi nie działają ;/

I jeszcze pytanie, czy na PC da się symulować faule jak na konsolach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 18:09, Hartus napisał:

Może mi ktoś podać instrukcje jak wykonać triki w wersji PC? Gram na klawiaturze i mam
takie ustawienie klawiszy:
http://images50.fotosik.pl/27/2ffe10991c5d245amed.jpg
Znam tylko:
2x Q
2x C
--> + <-- + -->
D + S (Standardowo A + X)

Te wg instrukcji na YT z tym samym ustawieniem klawiszy mi nie działają ;/

I jeszcze pytanie, czy na PC da się symulować faule jak na konsolach?


No to lecimy:
-trzymając C podczas normalnego biegu włączasz sprint po przekątnej - piłkarz wykopuje bardziej piłke przed siebie, jeżeli masz wszybkiego zawodnika łatwo mijać tak skrzydłowych
- ruletka, normalnie zataczasz koło kierunkami w lewo albo prawo
-3xQ- to maja tylko niektórzy zawodnicy, sprawdź sobie na Cristiano Ronaldo bodajże
- tył- przód kierunkami - piłkarz podrzuca piłkę

Co do fauli nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.09.2009 o 18:09, Hartus napisał:

I jeszcze pytanie, czy na PC da się symulować faule jak na konsolach?


Da się - w Twoim przypadku: C+E+Q.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś wytłumaczyć laikowi w dziedzinie piłki nożnej jak grać w trybie become a legend ? Utworzyłem zawodnika (środkowa napaść), dołączyłem do klubu, rozegrałem od groma meczy treningowych, lecz żadnego konkretnego. Po każdym meczu umiejętności powolutku wzrastają, jednakże nie rozegrałem ani minuty w normalnym meczu ;-/ Przetransferowali mnie to innej drużyny i dalej gram tylko mecze treningowe O.o Ma ktoś jakieś porady jak grać bądź co zrobić by ruszyć do przodu tą moją marną karierę piłkarzyka? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnio pewien problem w Become A Legend. Po rozegraniu meczu gra się sypie [screen] i nie da się dalej prowadzić kariery. Kiedyś pomagało pominięcie meczu, teraz tak jest za każdym razem... Jakieś rady? ;/

20091216205652

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.08.2009 o 19:13, SongoX napisał:

> Jak w edycji przenieść piłkarza z jednego klubu do drugiego? Bo znalazłem tylko
wymianę
> (jakiś gracz za jakiegoś z innej drużyny.

Wybierasz registry player , wchodzisz do jakiejś drużyny i naciskasz przycisz
add player. Później tylko wybierasz zwodnika ;)


A jak dodać gracza stworzonego od zera? Robię tak samo ale nie mogę wejść w żaden z folderów "Created Players" ;/ Help.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 00:37, McAbre napisał:

A jak dodać gracza stworzonego od zera? Robię tak samo ale nie mogę wejść w żaden z folderów
"Created Players" ;/ Help.


Wiesz, teraz obecnie nie mam PES''a 2009 zainstalowanego więc nie za bardzo mogę Ci pomóc. Przed chwilą włączyłem PES''a 2010 i z tego co wiem, to właśnie naciskasz na klub i bierzesz add+ a potem wybierasz zawodnika z wybranej ligi i klubu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2010 o 18:41, McAbre napisał:

Ale mi chodzi o zawodnika stworzonego przeze mnie, który nie ma przypisanej żadnej drużyny.

Zapewne jest w grupie nowych piłkarzy, czyli gdzieś na końcu wszystkich grup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem grać w PES 08 i muszę przyznać że pod względem grywalności to może 08-ce buty czyścić. Co pierwsze rzuciło mi się w oczy to idiotyczne podania za pomocą prawego analogu, przez co wyeliminowano całkowicie z mojej gry kiwki i triki. Zupełnie nie chce mi się rozkminiać tych "tajnych kombinacji" które pozwolą mi wykonać jakiś nieskuteczny trik. Drugi mankament to wyśrubowany poziom trudności. W 08-ce na "top player''rze" nie miałem właściwie większych problemów pokonać najmocniejszych drużyn najsłabszymi. A tutaj? wystarczy się po głowie podrapać i już z jakiejś bezsensownej sytuacji strzelą ci gola. A gram na "regular". W trybie Master League grając fikcyjną losową drużyną złożoną z samych cieci, zanotowałem bodaj piąty remis z rzędu i to bynajmniej nie 0:0, gdyż komputer pod koniec meczu dostaje takiego speeda, że nawet przesuwając formację do "murowania bramki" nie udaje mi się wybronić przed stratą golai. (bądź dwóch, jeśli miałem przewagę dwóch bramek). Co się jeszcze rzuca w oczy to oskryptowanie. Nie zdarzyło mi się jeszcze w meczu nie zaliczyć słupka bądź poprzeczki. (zupełnie jak FIFA) Przy czym po kilkunastu rozegranych meczach komputer przeciwko mnie zaliczył jeden słupek. Ogólnie mecze zrobiły się bardziej nienaturalne. Komputer 85% moich akcji przerywa wślizgiem i to z taką chirurgiczną precyzją że potrafi mi wjechać od tyłu nie dotykając nóg. Boję się normalnie sprawdzać co jest na wyższych poziomach trudności. Być może jest to tak naprawdę po prostu lepsze oddanie umiejętności zawodników, bo przyznam się że nie gram tymi "mocnymi" drużynami. Na moje nieszczęście PES mnie ciągnie jak magnes i czy sobie popsuję przez niego nerwy czy nie, to nie mogę przestać w niego grać ... Tym bardziej że nie chce mi się instalować PES''a 08... Uff... wylałem trochę żółci i zabieram się za zbieranie nowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zna ktoś konkretny patch który usuwa problem ze słupkami i poprzeczkami? Bo o ile zdarzyłby się słupek/poprzeczka ze 3 razy na mecz to jeszcze przeboleję, ale jak mi się piąty strzał na bramkę zakończył słupkiem/poprzeczką to mnie troszkę zdemotywowało do dalszej gry...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować