Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wiedźmin oprowadza po Wyzimie - nowy film!

146 postów w tym temacie

Film widziałem, jest niezły. Tylko i aż niezły. Znam prozę Asa zanim zaczęła się ukazywać w wydaniach książkowych i najbardziej mnie interesuje fabuła i to co zrobili z największym bohaterem postmodernistycznej literatury polskiej. Wizualnie zawsze będą niedociągnięcia, choć marzyłaby się superprodukcja w każdym calu. O tej grze zdanie można będzie jak sądzę mieć po kilku godzinach grania. Choć np woda w ostatniej scence filmiku jest porażką...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje odczucia po tym filmiku (skupie się tylko na negatywach bo jest ich mniej):

- Geralt ma twarz jakby wpadł pod kosiarkę. Wiem, że piękny to on nigdy nie był, ale poprostu coś mi ta twarz nie pasi (może to przez ten nos?)...

- kraina brzuchomówców (postacie zachowują się jakby testowały na ustach superglue)

- wiem, że się czepiam, ale to ułożenie mieczy na plecach... dziwne, że Geralt nie zahacza nimi przechodniów...

I tyle:) Klimat Wyzimy jest niewiarygodny:) Jak tylko Wiedźmin wyjdzie to zacznie się no-life ;)

PS: Oczywiście powyższe uwagi są w 100% subiektywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale to co zrobiłeś to jest rzetelna krytyka - wymieniłeś zauważalne wady ale nie wróżyłeś z nich zaraz, że brak dobrej mimiki twarzy dyskwalifikuję tą grę jako dobrą.

Zapomniałeś o sztywnych dłoniach.

No i tak - Wizma przytłacza. Największe w dziejach gier cRPG miasto. Chyba jedynie gry GTA-podobne mogą się poszczycić większymi aglomeracjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cóż, to co wymieniłem to tylko denerwujące SZCZEGÓŁY. W grze tak naprawdę liczy się tylko i wyłącznie grywalność a grafika czy dźwięk są tylko jej składnikami. Poprostu jestem trochę zdziwiony, że tworząc tak ambitną grę (GRĘ?) autorzy zastosowali tak drętwą mimikę. Trudno, absolutnie nie wpływa to na grywalność gry (pozatym wierzę, że naprawi to prędzej czy później jakiś patch, gdyż CDP nie jest ślepy). Pozatym gdy wejdziecie na ulice Wyzimy wszelkie niedoróbki (które jak narazie można policzyć na palcach jednej odciętej dłoni) pękną jak mydlane bąńki pod stopą kolosa o imieniu KLIMAT. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Heh, BPP. :D Pamiętam jeszcze jaką miałem beke z tym skrótem kiedy czytałem książkę. Fajnie, że w grze o tym wspomnieli. Mam też nadzieję, że Geralt i inne postacie będą dosyć często rzucać mięsem. ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 01:53, Arthandas9 napisał:

Zauważyliście, że Geralt w tym filmiku ma identyczny głos jak Garret z Thiefa (posłuchajcie
briefingów z Deadly Shadows)?


Nie zgodze sie z tym stwierdzeniem. Sa moze troszke podobne ale do identycznosci im daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 12:11, Spermozoid napisał:

"The local circus. Everyone can be a clown. You just need to hang arround...". Tak, to napewno
jest Wiedźmin i Sapkowski :)))

W końcu ktoś zaczyna zwracać uwagę na to, co ten filmik w istocie przedstawia a nie "jedyne co zapamiętałem to kulawa animacja". Motyw z niziołkiem też jest niezły. Ja bym mu nie podskakiwał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę dziwię się tym wszystkim malkontentom. Czy jedyne na co zwracacie uwagę w grze jest grafika? Może napiszcie wprost "Szkoda że Wiedźmin nie ma grafiki Crysis''a" a potem by się zaczęło "OOO Boże, jakie ta gra ma wymagania, czy oni zwariowali??" (chociaż fakt że już teraz te wymagania, zwłaszcza zalecane, są bardzo konkretne). Ja obejrzałem ten filmik i jestem pod wrażeniem, miasto prezentuje się nadzwyczajnie, jest kolorowe, żywe i posiada taki fajny swojski klimacik. Prawdę powiedziawszy nawet nie zwróciłem uwagi na te "sztywne ręce", a co do mimiki to owszem, jest drętwa ale jakoś aż tak mi to nie przeszkadza. I na koniec wam jeszcze przyrymuje (nie komentujcie tego rymu, proszę:)): Z niecierpliwością czekam na 26 października bo dla mnie nie liczy się tylko mimika :P Pozdro!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 12:37, Yaro1986 napisał:

/.../

Dobrze mówisz! :D szczerze mówiąc to wcześniej nie zauważyłem tych sztywnych dłoni czy słabej mimiki... Jedynie zwróciłem uwagę na posklejane włosy Geralta, ale potraktowałem to bardziej jako... ciekawostkę niż wadę gry. Jak już mówiłem wcześniej, trudno byłoby zrobić naturalne włosy na Aurorze... A nawet jeśli już znalazłoby się jakieś rozwiązanie na te wszystkie sztywne dłonie i twarze to wymagania sprzętowe podskoczyłyby do góry i wtedy dopiero zaczęłyby się narzekania i zgrzytania zębami...
Poza tym powiedzcie szczerze, na co będziecie patrzeć zwiedzając Wyzimę czy walcząc ze Strzygami? Na otoczenie, karkołomne figury, które przybiera Geralt podczas walki czy na jego twarz i dłonie...? Dajcie spokój... Pokolenie DOOMa3... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hm.... faktycznie szkoda, ze dali takie wysokie wymagania ;) no ale nie mozna miec wszystkiego... ;P ...
hm... ostatnia scenka z krakenem przypomniala mi grę Fable... tez byl tam kraken, w takim wodnym kregu i leciala podobna muzyka ;P ...

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 12:46, Igor FCBayern napisał:

> /.../
Dobrze mówisz! :D szczerze mówiąc to wcześniej nie zauważyłem tych sztywnych dłoni czy słabej
mimiki... Jedynie zwróciłem uwagę na posklejane włosy Geralta, ale potraktowałem to bardziej
jako... ciekawostkę niż wadę gry. Jak już mówiłem wcześniej, trudno byłoby zrobić naturalne
włosy na Aurorze... A nawet jeśli już znalazłoby się jakieś rozwiązanie na te wszystkie sztywne
dłonie i twarze to wymagania sprzętowe podskoczyłyby do góry i wtedy dopiero zaczęłyby się
narzekania i zgrzytania zębami...
Poza tym powiedzcie szczerze, na co będziecie patrzeć zwiedzając Wyzimę czy walcząc ze Strzygami?
Na otoczenie, karkołomne figury, które przybiera Geralt podczas walki czy na jego twarz i dłonie...?
Dajcie spokój... Pokolenie DOOMa3... ;)


Osoba dla ktorej wazniejsze sa w RPG walki ze strzygami niz mimika twarzy i dialogi(a jakby nie patrzec dobra mimika dodaje sporo do dialogow) nazywa mnie pokoleniem Dooma 3... Jasne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi gdzie napisałem o TOBIE "pokolenie DOOMa 3"... To było takie moje podsumowanie tej całej sprawy z doszukiwaniem się błędów i niedociągnięć graficznych, zamiast doceniać liczne walory gry.
Nie powiedziałem też, że dla mnie najważniejsze w RPG-ach są walki. To był tylko przykład. Jeden z dwóch zresztą. Na ten drugi - zwiedzanie Wyzimy i podziwianie otoczenia (co IMO jest ważne w RPG-ach) - nie zwróciłeś uwagi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, wzięto sobie do serca uwagi odnośnie "niedopracowania" bezdroży a zachwyty nad samym miastem i pokazano tym razem najlepsze fragmenty. Nawet pokazani ludzie zachowują się bardziej naturalnie.
Cóż zawsze jest fragment dopieszczony i potraktowany po macoszemu. Obyśmy finalnie więcej widzieli tych pierwszych w przynajmniej takiej jakości jak w obecnym trailerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2007 o 18:29, Xzwart napisał:

O mnie bo to bylo bo krytykowalem rece i mimike.
Co ma podziwianie widokow czy zwiedzanie do RPG? Chyba wiecej ma to do Dooma 3.

Mimo wszystko teraz już ukazali tych, którzy zdecydowanie bardziej naturalnie zachowują się w stosunku to poprzedniego filmu, gdzie niechybnie pokazali postacie rażąco plastikowe i o nienaturalnym zachowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować