• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Akashi

Wiedźmin - oficjalny temat Pomocy Technicznej

Pytanie

Jeżeli masz jakiś problem z zainstalowaniem gry Wiedźmin, albo uruchamiasz grę i pojawia Ci się czarny ekran lub gdy nie masz zielonego pojęcia czemu nagle pojawia się jakiś komunikat podczas gry to ten temat powstał właśnie z myślą o Tobie.

W tym temacie możesz zgłaszać swoje problemy dotyczące wszystkich problemów z instalacją, uruchomieniem czy działaniem gry Wiedźmin.

Zachęcamy także do czytania postów poprzedników. Możliwe, że jakiś użytkownik napotkał się na taki sam problem jak Ty i umieścił we wcześniejszych postach rozwiązanie problemu.
Co może zaoszczędzić czasu oczekiwanie na odpowiedz.

Temat ten poświęcony jest tylko problemom związanych z kwestiami technicznymi, wszystkie inne rozmowy na temat gry proszę prowadzić w temacie:
Wiedźmin (The Witcher) - temat ogólny” pod poniższym linkiem: http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=851&tpage=1

Oczywiście przed zgłoszeniem jakiegoś problemu proponujemy najpierw upewnić się, że dany problem nie został opisany w naszej bazie Pomocy Technicznej pod poniższym linkiem: http://www.gram.pl/pomoc_lista.asp?g=895 oraz czy posiadany komputer spełnia minimalne wymagania gry, a także czy posiada najnowsze sterowniki.

Wymagania gry znajdują się pod poniższym linkiem jeżeli macie jakieś wątpliwości czy gra będzie wam działać sprawdźcie najpierw wymagania zanim zaczniecie zadawać kolejne niepotrzebne pytania: http://www.gram.pl/pomoc_problem.asp?g=895&p=1798
Jeżeli konfiguracja komputera nie spełnia minimalnych wymagań niestety nie ma szans by gra się uruchomiła czy działała prawidłowo.

Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!

W przypadku problemów związanych z zamówieniami oraz dostawą zamówionych w sklepie gram.pl proszę kontaktować się z obsługą sklepu poprzez formularz kontaktowy: http://www.gram.pl/kontakt_formularz.asp?r=4 lub telefonicznie (022) 519-69-68

Więcej informacji na temat sklepu znajdziecie na stronie http://www.gram.pl/sklep_pomoc.asp

Wymagania gry
minimalne:

Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Pentium 4 2.4GHz lub AMD Athlon 64 +2800
Pamięć RAM: 1024 MB RAM w przypadku Microsoft ® Windows ® XP / 1536 MB dla Microsoft ® Windows ® Vista
Karta graficzna: 128 MB Video RAM, z obsługą DirectX9 Vertex Shader/ Pixel Shader 2.0 (NVIDIA GeForce 6600 / ATI Radeon 9800)
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD

zalecane:
Microsoft ® Windows ® XP Service Pack 2, Vista (System Operacyjny musi posiadać dostępne aktualizacje)
Procesor: Intel Core 2 Duo 2.13 GHz lub AMD X2 5600+
Pamięć RAM: 2 GB RAM Karta graficzna: NVIDIA GeForce 7900 GTX / ATI Radeon X1950 PRO
8.5 GB wolnego miejsca na dysku twardym
Karta dźwiękowa zgodna z DirectX 9.0c
Napęd DVD


Pozdrawiamy
Zespół Pomocy Technicznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3273 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

mam problem DVD z materiałami dodatkowymi. główne menu działa poprawnie, ale gdy włączam jakiś filmik, to dziwięku w nim ni ma. proszę o pomoc!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wykluczając najbardziej oczywiste powody typu wyciszony w programie (czy w mikserze) dźwięk to stawiam na brak jakichś kodeków. Zerknij na tę stronę http://codecguide.com/index.html ściągnij zestaw K-Lite Codec Pack i myślę, że ruszy (choć gwarancji nigdy nie ma ;)).

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby z tym zestawem kodeków coś się nie odtworzyło. Warunkiem jest odinstalowanie całej kodekowej śmieciarni, jaką pewnie masz na kompie typu DivX i takie tam. K-Lite lubi czystą instalkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.11.2007 o 19:14, Melchah napisał:

Wykluczając najbardziej oczywiste powody typu wyciszony w programie (czy w mikserze) dźwięk
to stawiam na brak jakichś kodeków. Zerknij na tę stronę http://codecguide.com/index.html ściągnij
zestaw K-Lite Codec Pack i myślę, że ruszy (choć gwarancji nigdy nie ma ;)).

Jeszcze mi się nie zdarzyło, żeby z tym zestawem kodeków coś się nie odtworzyło. Warunkiem
jest odinstalowanie całej kodekowej śmieciarni, jaką pewnie masz na kompie typu DivX i takie
tam. K-Lite lubi czystą instalkę.

niestety. nie pomogło :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam problem. Na wstępie podam konfigurację sprzętową:

Windows XP Pro SP2 (wszystkie update-y)
Intel Pentium 4 2,8GHz s478
2GB DDR 400 Kingmax
ATI Radeon X1950 Pro 512MB (najnowsze sterowniki)
DX 9.0c

Gra ledwo chodzi na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości (brak płynności, efekt "slajdów", a to wszystko na zamkniętej przestrzeni) pomimo tego, że moja konfiguracja sprzętowa przewyższa sporo wymagania minimalne. W czym problem? Windows jest świerzo przeinstalowany, więc wina systemu raczej nie wchodzi w grę (podobnie grafika i DX).

Co ciekawi mnie, to fakt iż znajomy na Athlonie 64 3000+, GF 7600GT i 1GB RAM-u gra na wysokich detalach i można powiedzieć, że jemu gra śmiga...

W czym może być problem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 07:06, BioXymoron napisał:

Mam problem. Na wstępie podam konfigurację sprzętową:

Windows XP Pro SP2 (wszystkie update-y)
Intel Pentium 4 2,8GHz s478
2GB DDR 400 Kingmax
ATI Radeon X1950 Pro 512MB (najnowsze sterowniki)
DX 9.0c

Gra ledwo chodzi na najniższych detalach i najniższej rozdzielczości (brak płynności, efekt
"slajdów", a to wszystko na zamkniętej przestrzeni) pomimo tego, że moja konfiguracja sprzętowa
przewyższa sporo wymagania minimalne. W czym problem? Windows jest świerzo przeinstalowany,
więc wina systemu raczej nie wchodzi w grę (podobnie grafika i DX).

Co ciekawi mnie, to fakt iż znajomy na Athlonie 64 3000+, GF 7600GT i 1GB RAM-u gra na wysokich
detalach i można powiedzieć, że jemu gra śmiga...

W czym może być problem?


Zdefragmentuj dysk twardy oraz rejestr ,oczyść system ze zbędnych plików po instalacji.
i jeszcze jedno, czy twoja karta jest zintegrowana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 14.11.2007 o 19:43, baraborek napisał:

niestety. nie pomogło :/

Hmmm... Zastosuj się do porad z tych dwóch przypiętych na górze postów (tych na niebiesko). Wyślij opis problemu i załącz raport pliku z programu dxdiag.

Jaką w ogóle masz kartę dźwiękową? Może warto zainstalować najnowsze sterowniki, zmniejszyć w dxdiag przyspieszenie na mniej niż pełne? To są takie najprostsze rozwiązania, jeśli nie zadziałają to wal do pomocy technicznej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Zintegrowane karty oraz najczęstsze problemy

Osoby posiadające zintegrowane karty graficzne którym pojawia się informacja o niespełnieniu wymagań sprzętowych a odpowiednik ich karty jest wymieniony wśród obsługiwanych kartach niech upewnią się czy ich karty graficzne posiadają czasem 64 MB VRAM w wielu zgłoszeniach wysłanych przez was właśnie występowały karty graficzne z tą właśnie ilością pamięci.

Pragnę przypomnieć także iż właśnie z tego powodu wersje laptopowe obsługiwanych kart graficznych nie są oficjalnie obsługiwane, mimo iż gra może na nich działać poprawnie.

Pomóc może w wypadku niektórych kart graficznych zwiększenie zdeklarowanej ilości pamięci RAM dla karty graficznej na minimum 128 MB wówczas pojawia się cień szansy iż na tych właśnie kartach graficznych gra się uruchomi, aczkolwiek w wielu przypadkach zintegrowane karty graficznie nie są tak samo wydajne jak ich normalni odpowiednicy co może wpływać na niższą wydajność tych kart oraz na potencjalne problemy z odprowadzaniem temperatury czyli prościej mówiąc ich przegrzewanie. Podobnie bywa w kwestii przegrzewania się kart graficznych podczas działania gry na kartach graficznych GeForce 8500-8600 z pasywnym chłodzeniem na tych chipsetach temperatura przekraczała podczas działania gry 100 stopni C - oczywiście w tych wypadkach wystarczyło zmniejszyć ustawienia szczegółowości gry.

W przypadku zawieszania się gry czy jej wyrzucania najlepiej jest uruchomić program monitorujący poziom temperatury na karcie graficznej i sprawdzić czy właśnie podczas działania gry temperatura nie wzrasta powyżej zalecanych wartości przez producenta dla danego układu graficznego

Ogólnie proponowałbym wszystkim użytkownikom by w momencie występowania jakichkolwiek problemów technicznych kontaktowali sie z nami za pomocą formularza wówczas łatwiej będzie nam ustalić problem oraz sprawdzić czy dany problem nie występuje w określonej konfiguracji

Z nowym patchu 1.2 będzie możliwość wyłączenia sprawdzania minimalnych, z tą tylko uwagą iż użytkownik robi to na własną rękę i nie odpowiadamy za ewentualne konsekwencje odpalenia gry na komputerze nie spełniającym minimalnych wymagań, także taki użytkownik nie będzie mógł liczyć na wsparcie techniczne ze względu na brak zgodności.

tyle na dziś z mojej strony

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jak pisałem kilkanaście stron temu takie pytania bardziej do RED Studio :) na razie podstawą patchy jest poprawienie oraz usprawnienie gry, bonusy i inne dodatki jeżeli już pojawią się troszkę później.

Na razie priorytetom jest sprawne działanie gry!

[update] Na stronie Red Studio jest informacja iż patch wraz z toolsetem powinien pojawić się w grudniu - dokładnej daty nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 10:09, Akashi napisał:

Jak pisałem kilkanaście stron temu takie pytania bardziej do RED Studio :) na razie podstawą
patchy jest poprawienie oraz usprawnienie gry, bonusy i inne dodatki jeżeli już pojawią się
troszkę później.

Na razie priorytetom jest sprawne działanie gry!



to wiem dobrze, ale pytam na pierwszym miejscu o patcha 1.2 :) juz prawie miesiac a tu ani widu ani slychu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

tak w ramach przypomnienia cytacik:

"Wszystkie posty nie związane z problemami czy kwestiami technicznymi będą usuwane!!!"

Trzymamy się tematu drodzy forumowicze, od pisania czego nam się tylko chce są tematy ogólne ten do takich zabaw nie służy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

wiec mam male pytanie co do gry...
sprzet takim mam:
Athlon X2 3600+
GF 7300 GT
2GB ramu, 800mhz

gram na detalach srednich + kilka wyzszych, efekty trawy calkowicie wylaczone...

gram sobie i gram kilka godzin i potym czasie gra mi zwalnia, najpierw po kilka sekund a potem rosnie to w kilka minut i znow kilka minut spokoju i coraz wieksze sa przycinku są...

jedyna rzecz jaka pomaga to zapisanie gry, wylaczen ie kompa na kilka minut i ponownie uruchomienie go wraz z gra... co to moze byc ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 11:18, Jagged napisał:

wiec mam male pytanie co do gry...
sprzet takim mam:
Athlon X2 3600+
GF 7300 GT
2GB ramu, 800mhz

gram na detalach srednich + kilka wyzszych, efekty trawy calkowicie wylaczone...

gram sobie i gram kilka godzin i potym czasie gra mi zwalnia, najpierw po kilka sekund a potem
rosnie to w kilka minut i znow kilka minut spokoju i coraz wieksze sa przycinku są...

jedyna rzecz jaka pomaga to zapisanie gry, wylaczen ie kompa na kilka minut i ponownie uruchomienie
go wraz z gra... co to moze byc ??


Mnie sie wydaje ze po prostu przegrzewaja ci sie podzespoly kompa i zmniejsza sie taktowanie. Inna opcja moze byc to ze moze swap ci porzadnie zapycha dysk i brakuje miejsca (w czasie gry system zaczyna sprzatac po sobie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 15.11.2007 o 14:05, Matis99 napisał:

mam problem wiec tak mam wiedźmina i jak jest w nim noc działa wspaniale a jak jest dzień to
prawie ze nie dziala

no faktycznie masz problem ..... z przekazywaniem informacji
człowieku jak ci pomóc na podstawie tego co napisałeś pomyśl trochę !!!
napisz jaki masz komputer (tzn. procesor ile ramu jaka grafika itd) - co oznacza prawie nie działa - ..prawie robi wielką różnice :P - co przycina się czy wywala do windy?
domyślam się że nie jest to demon szybkości (pewnie grafika słaba) i jak dzień następuje to nie wyrabia bo (oświetlenie, większa ilość postaci itd. i komp nie wyrabia)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

A wiec sprawa wyglada tak, gra chodzi mi na full wymaganiach bez problemow ale posiadam radeona 1950GT sapphire (najnowsze stary) i podczas dialogow i filmikow caly obraz jest w malutkich pixelach, niejest to uciazliwe ale no jednak czasem drazni, i tu moje pytanie czy to wina tego ze engine graficzny gry jest robiona bardziej pod nvidie?
i czy da sie to jakos usprawnic?
Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli dobrze rozumiem o co Ci chodzi, to te pikselki są normalne. Tak to po prostu wygląda w tych filmikach. Nic nie wiadomo na temat usprawnień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

>Tak to po prostu wygląda w tych filmikach. Nic nie wiadomo na temat usprawnień.
Ooo, czyli ja z podobnym problemem niepotrzebnie wysyłałem zgłoszenie do Pomocy Technicznej? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jeśli chodzi o tę widoczną pikselozę podczas filmików czy rozmów to raczej nie jest to problem dla pomocy technicznej. Też się zdziwiłem, że tak to wygląda, ale co zrobić :). Może w jakimś przyszłym dodatku coś się zmieni, może w drugiej części wieśka... Podejrzewam, że to taka metoda ich wyświetlania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Jestem przekonanyw 95% ze to problem radeonow, bo na nvidi obraz jest czysciutki,a przynajmiej na 7600gt i 7300 gt bo na tych z ciekawosci sprawdzalem. Moze uda sie cos progrmaista wykombinowac w przyszlosci zeby posiadacze radeonow nieczuli sie poszkodowani hehe:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować