Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Western Digital przedstawia dysk laptopowy o pojemności 320 GB

32 postów w tym temacie

zorza

Jak poinformowała firma Western Digital, pierwsza seria jej najpojemniejszych dysków 2,5-calowych została wczoraj wysłana do sklepów. Dysk 320 GB ma zaspokoić ciągle rosnące zapotrzebowanie klientów na gigabajty, a także zapewnić cichą i stabilną pracę.

Przeczytaj cały tekst "Western Digital przedstawia dysk laptopowy o pojemności 320 GB" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Transfer 3 Gb/s ? Co za bzdura. Jest potencjalna możliwość interfejsu SATA II, ale żadne pojedynczy dysk tego nie wykorzysta jeszcze przez długi czas (jeśli kiedykolwiek). Czy te newsy sprawdza ktoś kto ma elementarne pojęcie o technice? A może firmy produkujące sprzęt płacą wam za rozprzestrzenianie marketingowego bełkotu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za taki duży dysk taka cena...całkiem nieźle.Tam zbytnio się nie znam na wydajności i szybkości dysków ,ale do laptopa taki dysk byłby w sam raz ;) (ten dysk jest o wiele lepszy od mojego xD...40GB...całe życie przepełniony xD).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja osobiście mam na lapie 80 GB i przy regularnym sprzątaniu i wywalaniu niepotrzebnych/nieużywanych rzeczy w zupełności starcza, co do newsa 200 dolców za 320 Gb do lapa - tanio, ale lepiej poczekać na dyski oparte o technologie flash ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam 120GB i przydałoby się więcej, ale jak dla mnie teraz to ważne, że temperatura będzie mniejsza bo dyski faktycznie bardzo rogrzewają się w niektórych laptopach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na dysk laptopowy to nawet nieźle, szkoda tylko, że drogi.
Jednak nadal wiele użytkowników ma komputery stacjonarne i dyski 3,5 cala.

Do laptopów najlepiej nadawały by się dyski SD - mało prądu zużywają. Niestety cena i pojemność dobijają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2007 o 20:19, Namaru napisał:

Transfer 3 Gb/s ? Co za bzdura. Jest potencjalna możliwość interfejsu SATA II, ale żadne pojedynczy
dysk tego nie wykorzysta jeszcze przez długi czas (jeśli kiedykolwiek). Czy te newsy sprawdza
ktoś kto ma elementarne pojęcie o technice? A może firmy produkujące sprzęt płacą wam za rozprzestrzenianie
marketingowego bełkotu?


Ja tylko chciałbym zauważyć, że "transfer na poziomie 3GB/s" może odnosić się do transferu wewnętrznego dysku, a nie tego przez szynę. Może po prostu ktoś nie doczytał gdzieś jednego słowa i tak wyszło - nie ma powodu się burzyć... A 3GB/s transferu wewnętrznego to jest nic w zasadzie takiego jak na dysk twardy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować