Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Michał Kiciński o blaskach i cieniach premiery Wiedźmina i o bliższych i dalszych planach

1614 postów w tym temacie

/.../

Zdaję się, że medalionów było więcej- nie jestem pewien, ale on był dodawany też do niektórych innych wydań. Zauważ, że nie zgłosił się nikt z numerem ek wyższym niż te 3200, jakby takie były to już ktoś by wyłapał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem w Empikach nie były sprzedawane dodatki oddzielnie? nie ciskali się o to przypadkiem Ci, co zamówili EK, że w empiku można dostać grę i dodatki? no bo wydaję mi się że jednak tak, i że to są właśnie te medaliony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 21:46, pizmak666 napisał:

a przypadkiem w Empikach nie były sprzedawane dodatki oddzielnie? nie ciskali się o to przypadkiem
Ci, co zamówili EK, że w empiku można dostać grę i dodatki? no bo wydaję mi się że jednak tak,
i że to są właśnie te medaliony...

Medalion był właśnie jedynym gadżetem, którego nie można było kupić poza EK, ale chyba były jakieś unikalne sztuki do zdobycia w inny sposób niż kupno. Ale nie dam sobie ręki uciąć że tak było. A nr powyżej 3200 jeszcze nie widziałem na pudełku z grą. Najłatwiejszy sposób żeby się dowiedzieć skąd ma taki nr to poprostu zapytać osoby sprzedającej na allegro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.01.2008 o 21:56, Mychaa napisał:

> a przypadkiem w Empikach nie były sprzedawane dodatki oddzielnie? nie ciskali się o to
przypadkiem
> Ci, co zamówili EK, że w empiku można dostać grę i dodatki? no bo wydaję mi się że jednak
tak,
> i że to są właśnie te medaliony...
Medalion był właśnie jedynym gadżetem, którego nie można było kupić poza EK, ale chyba były
jakieś unikalne sztuki do zdobycia w inny sposób niż kupno. Ale nie dam sobie ręki uciąć że
tak było. A nr powyżej 3200 jeszcze nie widziałem na pudełku z grą. Najłatwiejszy sposób żeby
się dowiedzieć skąd ma taki nr to poprostu zapytać osoby sprzedającej na allegro.


Przewertujmy w takim razie Allegro, popytam sprzedawców. Ale myślę, że pokazuje ta sytuacja iż CDProjekt nie znaczenia słowa unikalny, alby po prostu włada nim cały czas żądza pieniądza i nie przejmuje się klientami wydającymi grubą kasę u nich. Ich EK są coraz gorsze i nie takie limitowane/specjalne/unikalne ... ehh a do tego drogie!
Ten temat jest już od kilku dni i nikt nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie ... a brak odpowiedzi też jest odpowiedzią !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 09.01.2008 o 12:23, IzKaDeXteR napisał:

Przewertujmy w takim razie Allegro, popytam sprzedawców. Ale myślę, że pokazuje ta sytuacja
iż CDProjekt nie znaczenia słowa unikalny, alby po prostu włada nim cały czas żądza pieniądza
i nie przejmuje się klientami wydającymi grubą kasę u nich. Ich EK są coraz gorsze i nie takie
limitowane/specjalne/unikalne ... ehh a do tego drogie!
Ten temat jest już od kilku dni i nikt nie zajął oficjalnego stanowiska w sprawie ... a brak
odpowiedzi też jest odpowiedzią !

Popytałem sprzedawców i okazuje się że te 3200 egzemplarzy EK zostało wydanych oficjalnie. Ale dowiedziałem się że nieoficjalnie na potrzeby marketingowe zostało wydanych kilkadziesiąt lub nawet kilkaset szt. EK. Te numerki powyżej 3200 były rozdawane przy okazji imprez prasowych itp. itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:16, Mychaa napisał:

Popytałem sprzedawców i okazuje się że te 3200 egzemplarzy EK zostało wydanych oficjalnie.
Ale dowiedziałem się że nieoficjalnie na potrzeby marketingowe zostało wydanych kilkadziesiąt
lub nawet kilkaset szt. EK. Te numerki powyżej 3200 były rozdawane przy okazji imprez prasowych
itp. itd.

I to najlepiej tłumaczy, dlaczego produkcja pudełek szła numeracją od końca, nie od początku, w końcu nie rozdać EK na imprezie prasowej to większy obciach, niż przez parę miesięcy nie zrealizować umowy kupna-sprzedaży...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 16:16, Mychaa napisał:

Popytałem sprzedawców i okazuje się że te 3200 egzemplarzy EK zostało wydanych oficjalnie.
Ale dowiedziałem się że nieoficjalnie na potrzeby marketingowe zostało wydanych kilkadziesiąt
lub nawet kilkaset szt. EK. Te numerki powyżej 3200 były rozdawane przy okazji imprez prasowych
itp. itd.


OMG !!!
Tak jak podejrzewałem jeszcze przed otrzymaniem tej gry, CDProjekt kłami oby jak najwięcej zarobić, a co najgorsze robi to na oficjalnym forum łamiąc jedną z fundamentalnych zasad PR.

Ciekawe jak będą opierać zarzuty , o ile wogóle ...
Bardzo dobrze pamiętam odpowiedzi wszystkich "niebieskich" i moderatorów, gdy powiedziałem, że w tamtym całym zamieszaniu wypatruję egzemplarze 3201 i wyższego, więc proszę ...
Nic dobrego nie wróży to przy kolejnych EK. Pamiętajcie o tym przy preorderowaniu wszyscy gramowicze, nie pozwalajcie tak łatwo zarabiać im pieniędzy na Was !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 18:29, IzKaDeXteR napisał:

OMG !!!
Tak jak podejrzewałem jeszcze przed otrzymaniem tej gry, CDProjekt kłami oby jak najwięcej
zarobić, a co najgorsze robi to na oficjalnym forum łamiąc jedną z fundamentalnych zasad PR.


Lepiej, żebyś miał dowód jak oskarżasz kogoś o kłamstwo... a Ty co masz? "Zenek mówił, że w sklepie mu powiedzieli, że chodza słuchy...". Ale zawsze łatwiej kłapać dziobem niż się upewnić, co nie?
Czy ktoś widział kiedykolwiek ek wiedźka o numerze powyżej 3200?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 18:29, IzKaDeXteR napisał:

Tak jak podejrzewałem jeszcze przed otrzymaniem tej gry, CDProjekt kłami oby jak najwięcej
zarobić, a co najgorsze robi to na oficjalnym forum łamiąc jedną z fundamentalnych zasad PR.
to przy kolejnych EK. Pamiętajcie o tym przy preorderowaniu wszyscy gramowicze,
nie pozwalajcie tak łatwo zarabiać im pieniędzy na Was !

No tak nie do końca chyba o pieniądze tu chodzi. Bo jak by nie patrzeć do sprzedaży trafiło 3200szt (czy 3199). A reszta to w celach promocyjnych rozdawane były dla dziennikarzy. Ile w tym prawdy to też nie wiem. Ale pomyśl co by było gdyby zamiast dodruku z tych 3200 powiedzmy 300-500szt na promocję by dali? Mnie by bardziej taka opcja denerwowała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 18:36, Budo napisał:

Lepiej, żebyś miał dowód jak oskarżasz kogoś o kłamstwo... a Ty co masz? "Zenek mówił, że w
sklepie mu powiedzieli, że chodza słuchy...". Ale zawsze łatwiej kłapać dziobem niż się upewnić,
co nie?
Czy ktoś widział kiedykolwiek ek wiedźka o numerze powyżej 3200?


Takich to ja lubię ... :"P
Jeśli ktoś mówi że coś jest unikalne w 3000 nakładu, następnie 3200 aż w końcu jeszcze więcej ... hmmm jak to nazwać drogi 'modku'?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 19:43, IzKaDeXteR napisał:

Jeśli ktoś mówi że coś jest unikalne w 3000 nakładu, następnie 3200 aż w końcu jeszcze więcej
... hmmm jak to nazwać drogi ''modku''?


Te 200 sztuk zostało dorobionych po sprawie z Julką na cele charytatywne- skoro jesteś taki zainteresowany, to popatrz na daty kiedy i co wyskoczyło- jeśli akcję charytatywną nazywasz kłamstwem to gg.
A co do kolejnych egzemplarzy (ponad 3200)- wskaż mi jakąś sztukę kolekcjonerki z numerem powyżej 3200 oprócz medalionu (tych mogło być więcej- mówię o całych edycjach, numer na pudle, albo intrukcji).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.01.2008 o 21:13, Budo napisał:

A co do kolejnych egzemplarzy (ponad 3200)- wskaż mi jakąś sztukę kolekcjonerki z numerem powyżej
3200 oprócz medalionu (tych mogło być więcej- mówię o całych edycjach, numer na pudle, albo
intrukcji).


A więc potwierdzasz, medalion nie powinien zostać nazwany unikalnym skoro był wyprodukowany ponad 3200 i rozdawany na prawo i lewo, anie tylko w EKs !
Co do EK, popracuję nad tym abyś zobaczył 3201+++++

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 12:38, IzKaDeXteR napisał:

A więc potwierdzasz, medalion nie powinien zostać nazwany unikalnym skoro był wyprodukowany
ponad 3200 i rozdawany na prawo i lewo, anie tylko w EKs !


Powiem Ci tak- sprawa nazewnictwa i kampanii marketingowej to osobna rzecz- ja nawet Wiedźka nie mam, ale widziałem co się działo przy premierze, a dzialo się i to również w negatywnym znaczeniu...

Dnia 10.01.2008 o 12:38, IzKaDeXteR napisał:

Co do EK, popracuję nad tym abyś zobaczył 3201+++++


O to mi chodzi- czy samych ek było ponad 3200... póki co mamy medaliony...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm, coś takiego jest winą dostawcy (czyli Poczty Polskiej lub Masterlinka zależnie od tego z czyich usług korzystałeś). Teoretycznie twoim prawem i obowiązkiem jako odbiorcy jest sprawdzenie stanu przesyłki przed potwierdzeniem odbioru ale mało kto to robi (ja też nie).
W mojej przesyłce (w części zawierającej grę) też było trochę uszkodzeń (popękane pudełka na płyty) ale nic aż tak drastycznego. Możesz spróbować się skontaktować z DOK-iem CDP i spytać się czy mogliby Ci pomóc choć nie wiem czy to coś da - jak już napisałem to nie ich wina i nie ich odpowiedzialność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina dostawcy. Przecież pudło jest wyciągane, a gra z tego co widać była wysłana w obszernym kartonie. Jak dla mnie, to wina CDP. Po prostu taką spakował i wysłał, niemożliwe jest by w trakcie transportu od środka podarł się karton od gry. Nie wspominając już o dziurach jakie są na zdjęciu, takie dziury są tylko możliwe jak coś jest luźne w środku EK, a wszyscy wiemy( ci którzy zakupili EK Wiedźmina), że wszystko jest na styk i nic nie ma prawa być luźne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.01.2008 o 17:16, Karharot napisał:

Hmm, coś takiego jest winą dostawcy (czyli Poczty Polskiej lub Masterlinka zależnie od tego
z czyich usług korzystałeś). Teoretycznie twoim prawem i obowiązkiem jako odbiorcy jest sprawdzenie
stanu przesyłki przed potwierdzeniem odbioru ale mało kto to robi (ja też nie).
W mojej przesyłce (w części zawierającej grę) też było trochę uszkodzeń (popękane pudełka na
płyty) ale nic aż tak drastycznego. Możesz spróbować się skontaktować z DOK-iem CDP i spytać
się czy mogliby Ci pomóc choć nie wiem czy to coś da - jak już napisałem to nie ich wina i
nie ich odpowiedzialność.

Wiesz kiedy coś kupuję, to kupuję to od konkretnego sprzedawcy. Nie interesuje mnie kto mi to dostarczy. Pieniądze idą na konto sprzedawcy, a nie kuriera. Dlatego składam reklamację do CDP i niech wyciągną z tego jakieś wnioski i konsekwencje. Nie za takie coś zapłaciłem 200zł. Piszesz że wina nie leży po stronie CDP. To dlaczego gra nie jest ZAFOLIOWANA? Dlaczego pudło w środku tak wielkiego kartonu nie było odpowiednio zabezpieczone?? Wierz mi że można paczkę tak zabezpieczyć że nawet rzucona nie ulegnie zniszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Być może się zdziwisz ale takie dziury łatwo zrobić jeśli rzucisz paczką z dużą siłą a w środku jest coś ciężkiego (a było - medalion ma swoją wagę). Ciasno spakowany karton się nie podrze ale mocne uderzenie może sprawić że pęknie.

->Mychaa
Tak się składa że kurier też dostaje pieniądze, i w zamian za nie ma obowiązek dostarczyć paczkę w terminie i w nieuszkodzonym stanie.
Co do zabezpieczenia paczki to masz rację że mogłoby być lepsze, nawet gdyby cena byłaby przez to wyższa o parę złotych. Ale było jakie było...
Jak już napisałem poprzednio możesz skontaktować się z CDP i spróbować wyjaśnić tą sprawę (gdyby moja kolekcjonerka tak wyglądała też bym się lekko wkurzył), jednak wciąż uważam że odpowiedzialny za to jest kurier, tyle że w momencie gdy podpisałeś odbiór przesyłki straciłeś możliwość żądania czegokolwiek od niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować