Zaloguj się, aby obserwować  
Jackal-pl

Monitory LCD - Temat ogólny (nowości, matryce, parametry, sprawy techniczne)

2468 postów w tym temacie

Dnia 28.07.2008 o 16:24, MLODY2K6 napisał:

A czemu chcesz 19" do 1000zl ???


Oj może być za 700zł mi to nie przeszkadza ,pisałem że zdecydowanie poniżej 1000.Powiem tak "jak najtaniej a przy tym żeby byl dobry monitor" i juz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem kilka modeli IIYAMA za ok.600 zł. ale nie wiem czy są dobre ,po prostu chciałbym mieć monitor który będzie miał lepszy obraz od mojego CRT 17" i będize mi służył ładnych pare latek ,na moim CRT jade juz spokojnie 5 lat.

Znalazłem IIYAMA ProLite E1902WSV-B1 i E1902WSV-S1 a właściwie co ja bede robił crtl+c i crtl+v , oto link:
http://www.skapiec.pl/site/cat/12/filtr/_29_43_0_0_0_0_0_0_2344_0 oceńcie i powiedzcie co wy na to ,zaznaczam ,ma być przedewszystkim na długo jakieś szmery bajery (ulepszenia z kosmosu) mnie nie interesują ,aby obraz z gry bylo widac lepiej niz w crt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie opłaca się brać tak małej panoramy moim skromnym zdaniem. Tak z 22" panorama to już może być.

Tutaj jeszcze masz tani i ciekawy monitor dobrej firmy, a że sklep taki a nie inny to po pogrzebaniu w necie się pewnie jeszcze taniej znajdzie:
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_4_3/17_19__ rozdzielczosc_1280_x_1024_/BenQ/katalog,kat,11529/
I ten też niezły:
http://www.komputronik.pl/Monitory_LCD/Monitory_w_proporcjach_4_3/17_19__ro zdzielczosc_1280_x_1024_/Samsung/19_Samsung_SyncMaster_943N_czarny_pivot_/pelny,id,5 3226/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:07, Logan10 napisał:

Jednak wolę 19".

No to moim zdaniem bierz 4:3 a nie panoramę - no ale wybór i tak twój będzie ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:08, MKRaven napisał:

> Jednak wolę 19".
No to moim zdaniem bierz 4:3 a nie panoramę - no ale wybór i tak twój będzie ;) .


Panoramiczny 16:10 sie nie opłaca ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:52, Logan10 napisał:

Panoramiczny 16:10 sie nie opłaca ?


Oplaca sie pod warunkiem ze jest to minimum 20 cali ale on nie ma tyle $

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 18:52, Logan10 napisał:

Panoramiczny 16:10 sie nie opłaca ?

Dokładnie tak jak mówi MLODY2K6, chociaż ja bym jeszcze to minimum wielkości monitora dla panoramy dał na 22", ale na pewno panorama 19" to nie za dobry wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.07.2008 o 21:48, MKRaven napisał:

> Panoramiczny 16:10 sie nie opłaca ?
Dokładnie tak jak mówi MLODY2K6, chociaż ja bym jeszcze to minimum wielkości monitora
dla panoramy dał na 22", ale na pewno panorama 19" to nie za dobry wybór.


Jestem taki że "na pewno panorama 19" to nie za dobry wybór" mnie nie przekonuje jeśli nie ma do tego konkretnych argumentów ,a więc pytam się i czekam na konkretną odpowiedź dlaczego panorama 19" nie jest dobrym wyborem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu przy tak małej powierzchni monitora w panoramie obszar pracy jest zbyt mały, a w grach może okazać się zbyt "niski", przeglądanie dokumentów w Wordzie, stron w Adobe itp. będzie utrudnione. Panorama ma ułatwiać pracę z kompem, a przy takiej wielkości ją utrudnia. Dodając do tego Vistę, której różne bzdety i dodatki mogą też znaczną część ekranu zajmować, a która była raczej z myślą o panoramach tworzona rachunek jest prosty.

Sam mam 19" 4:3 i wybierając monitor sprawdzałem kilka monitorów u znajomych i powiem szczerze, że panorama 22" dopiero mi pasowała, a mój ekran do takiej właśnie ogólnej pracy z kompem, grania, pisania, surfowania jest bardzo dobry, przy panoramie tej wielkości przeglądanie tego wszystkiego na pewno byłoby mniej przyjemne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Czesc.
Odradzam zakup tego monitora, 3 kolegow sobie takie pokupywalo jak pojawily sie na rynku i teraz placza. Duze problemy z czernia kazdy z nich ma przynajmniej upalony 1 pixel a na dodatek u jednego sa problemy z geometria. Odradzam zakup takiego monitora. Lepiej dozbierac jeszcze troszke kaski i kupic sobie pozadna 22" SAMSUNGA np. Ja sam mam SAMSUNGA 226BW 22" i jestem z niego naprawde zadowolony, chociaz przyznaje ze teraz kupilbym sobie 24" FULL HD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../
Tyle, że on około 800zł kosztuje ;) Zobaczymy jak się sprawa na początku miesiąca ułoży, bo na chwilę obecną grafika mi padła i chce kupić 4850. Gdyby losy się inaczej potoczyły to był brał tego samsunga pewnie.
Edit: Lub coś większego... :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, też chciałabym się poradzić w kwestii monitora ;)
Planowałam w październiku wymienić swój antyczny sprzęt na nowy, razem z monitorem. Niestety, stary monitor właśnie co odmówił współpracy, więc muszę przyspieszyć zmianę sprzętu w tym zakresie. Szkopuł w tym, że w tej chwili mogę sobie pozwolić tylko na monitor, do 1000 zł :/
Stąd moje pytanie, co się stanie, jeśli podłączę taki całkiem nowoczesny monitor LCD do starego kompa z kartą GeForce FX 5200 (128 MB) - czy na takim połączeniu da się w ogóle jakoś pracować? Nie mam na myśli grania w cokolwiek więcej niż Poker TH ;), chodzi mi w sumie o zupełne minimum: korzystanie z intenetu, edytor tekstu etc.
I drugie pytanie. Po lekturze kilku ostatnich stron tego wątku zastanawiam się wprawdzie nad zakupem tego Samsunga, o który mowa powyżej. Jeśli jednak nie panorama, to jaki inny monitor polecilibyście w zbliżonej cenie (do 1000 zł)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:01, Epiphany napisał:

/.../ > Stąd moje pytanie, co się stanie, jeśli podłączę taki całkiem nowoczesny monitor LCD
do starego kompa z kartą GeForce FX 5200 (128 MB) - czy na takim połączeniu da się w
ogóle jakoś pracować? /.../

Na pewno się da. Mam to wypraktykowane na znacznie gorszym sprzecie.
Sporo monitorów znajdziesz na stronie LCD4You.pl
Sprawdź tylko, czy monitor ma wejście analogowe, bo nie pamietam, czy GF FX 5200 ma cyfrowe wyjście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.07.2008 o 22:01, Epiphany napisał:

Witam, też chciałabym się poradzić w kwestii monitora ;)
Planowałam w październiku wymienić swój antyczny sprzęt na nowy, razem z monitorem. Niestety,
stary monitor właśnie co odmówił współpracy, więc muszę przyspieszyć zmianę sprzętu w
tym zakresie. Szkopuł w tym, że w tej chwili mogę sobie pozwolić tylko na monitor, do
1000 zł :/
Stąd moje pytanie, co się stanie, jeśli podłączę taki całkiem nowoczesny monitor LCD
do starego kompa z kartą GeForce FX 5200 (128 MB) - czy na takim połączeniu da się w
ogóle jakoś pracować? Nie mam na myśli grania w cokolwiek więcej niż Poker TH ;), chodzi
mi w sumie o zupełne minimum: korzystanie z intenetu, edytor tekstu etc.

Tak, nie będzie problemów z płynnością. Tylko ważne, by wybrać model z wejściem D-Sub lub DVI, bo FX 5200 nie ma najnowszych HDMI i Display Port, które często pojawiają się w nowych monitorach.

Dnia 31.07.2008 o 22:01, Epiphany napisał:

I drugie pytanie. Po lekturze kilku ostatnich stron tego wątku zastanawiam się wprawdzie
nad zakupem tego Samsunga, o który mowa powyżej. Jeśli jednak nie panorama, to jaki inny
monitor polecilibyście w zbliżonej cenie (do 1000 zł)?

Samsung 226BW to niezły sprzęt. Jednak za 1000 zł można znaleźć coś ciekawszego np. HP LP2065. To co prawda nie panorama, ale jest jednym z tańszych monitorów opartych na matrycy IPS, czyli znacznie lepszej niż ta zastosowana we wszystkich tańszych monitorach. Różnica będzie zwłaszcza widoczna w odwzorowaniu kolorów, kontraście i ilosci martwych pikseli (w monitorach z matrycami IPS występują duuuużo rzadziej niż w tych z matrycami TN używanymi w kiepskim sprzęcie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować